Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Kostebekpasta Kostebekpasta
-Selene -Selene
Allah gönlünüze göre versin kızlar
Allah yardımcınız olsun

Kostebekpasta Kostebekpasta
Benim etrafimdada var senin ablaların gibi olanlar valla bazen iki kolundan tutup sarsmak istiyorum . :KK12:

tr_lelli tr_lelli
Aynen öyle ben de altını seviyorum
Normalde çeyrek yarım vs alacaktım ama
Direk bilezik almaya karar verdim anca 6. Aya kadar alacak duruma gelebilirim sanırım ev hanımıyım :KK51:

karamelli_turta karamelli_turta
Aynen canım artık gereksiz harcamak değil biriktirmek huzur veriyor:KK16:

Kızlar benim 3 tane kızkardeşim var 3 ü de aşırı savurgan hatta ben onların gözünde cimriyim .. ne kadar almayın harcamayın desem de boş dinlemiyolar yılda bir kez memlekete izne geliyorum 1 valızle 3 valizle dönüyorum o_O bir sürü kıyafet çanta ayakkabı makyaj malzemesi veriyolar atmaya da kıyamıyorum vermeye de hepsi marka Zara panco olgun Orkun tuba falan :KK43: oğlum 8 aylık bi tane bile oyuncak almadık ablam 1 koli oyuncak verdi azıcık bana çekselerdi ya :KK43:
Günaydın güzel bayanlar,cnm bende galiba ablam gibiyim kendimden çok kısarim ama çocuklara o kadar çok alışveriş yapıyorm ki kk hiç düşmuyor,sürekli elbise ve oyuncak alasim var oğlum çok.mutlu oluyor diye buaralar oyuncak aliyorz cuma günü arkadaşlar geldi kimsede bu kadar para oyuncak yok yeter al dedi kendisininde oğlu var benimkiyle yaşıt,annem ablam herkes beni uyarıyor evde koyacak yer yok ve kaliteli marka alıyorm 4 koli topladığım halde ev oyuncak içinde yemin ederim 50 den fazla sadece arabası var düşün artık ,bakicm kreste çalışmis daha önce abla kreste bile bu kadar para oyuncak yok dedi ,böyle yani yani kendimi tutamıyorm bu konuda bir hafta almasam büyük başarı gerisini sen düşün:)) bana bir el atın bu konuda :))

gulenyuzumsunsen gulenyuzumsunsen nacizene bende 4 yildir birikim topiklerinde olmakdan mutevellit bisiler yazmak isterim o ki burasida altinci topik :KK66:

Sanirim ilk altinimi (bilezik) 2013 yilinda almistim.
Sonrasi altin, 5 ve 10tl su bidonunda para biriktirme (kizlarin deyimiyle kutsal damaca) sonrasinda 10 tane ata vs seklinde birikim retuelimiz ilerledi bizim.
Gerek nakit gerek altin seklinden.

Her daim soylerim.

Altina kisa vadeli birikim icin yanasacak olan hic yanasmasin kaybi olur.
Hep uzun vadede.
Yastik alti misali.
Al unut hesabi.
5 bilezik 10 ata aldim.
Arada nakit biriktirdik 20bin kadar (arabamizi degisirken harcadik o bozulacagindan zaten nakitde tutmayi tercih ettik)

Bileziklerimden kârim suan 800tl civari.
2013 de 1 tane 2014 de 2 tane
2015de 1 tane 2016 da 1 tane gibi seklinde aldim sanirim. (Kartlari duruyor tarih gr fiyat yazdiririm her daim saklarim)

Hic kasmadan hani ihtiyaclarimida alarak yaptim.
Atalarda var tabi arada 1 -2 aldigim.
Bilezik parasini denklestiremeyince ata aldim direk.

Bileziklerim 13-14gr civari.

Alirken 1.200tl aldim o civarlardaydi.
Nisan gibi ayni model ve hemen hemen ayni gr olan bilezigimden sordum 2000-2.100 fiyat verdi.

Naptim aldim unuttum ve kâr ettim.

580tl ata aldigimi hatirliyorum 630tl den aldim sonra. Vs vs.
Noldu kâr.

Uzun vadede kazandirir altin.
Dibe asla cakilmaz.
3 asagi 5 yukari illa oynar dogal yani.

Ben kendi gozlemimi kendi planimi da altin topiginize ilistirim dedim.

Bilezik birikimi yapmaniz ayrica hosuma gitti cunku.

Daha coklari tüm isteyenlerin olsun.

Bende gereksiz harcamalar yapmıyorum artık.
Kıyafet gibi mesela...

Ihtiyacım yoksa almıyorum asla.
Almadıkça daha mutlu oluyorum.
O parayı birikime ayırıp unutuyorum.

Benim aylık hedefim bir ata altın günden gelen paralar ile aldım. Bazı aylar yarım altın aldım bazen çeyrek...

Birikim yapmak gerekiyor gerçekten yıllar geçiyor..

B black_2014
Benim en sevmediğim harcama katagorisinden biri de oyuncaktır.eşim de sizin gibiydi . Ama artık vazgeçirdim.

Tabiki oyuncağı olacak çocuklarımızın.eksik kalmasınlar ama abartmak hiç mantıklı değil . Eskiden bir bebeğimiz bir de ağaç beşiğimiz vardı şimdi ki çocuklardan mutluyduk.

Hem doyumsuz yapıyor , hem çokluktan kimisiyle hiç oynayamadan orda kalıyor, hem de dikkat eksikliği yapıyor diye bizzat yiğenim de gördüm .
Bence sadece oyuncak paralarını koyacağınız bi kumbara yapın .
Bi oyuncak gördünüz almalıyım dediniz diyelim hemen orayı terk edin :bicak:
Ve o oyuncağın parasını o kumbaraya atın. Zaman içinde biriken parayı çocuğunuzun eğitim masraflarına harcarsınız, yada onun adına altın yaparsınız .inanın daha güzel olur. :KK200:

tr_lelli tr_lelli
Maşallah :nazar:
Allahım bereketini arttırsın inşallah .
Bende birikim de 3. Yılım.
Çeyrek ,tüm bende yaptım baya.
İnşallah artık hep bilezik yapmayı düşünüyorum kısmetse.

İhtiyaçlar dışında Gereksiz Para harcamadan biriktirmenin bu kadar güven ve mutluluk vereceğini düşünsem duysam inanmazdım canım ama gerçekten başka bişi.
Ben israf olmadığı için Allah bereket veriyor diye düşünüyorum

Annesi yurtdışına gittigi icin bizde kalan minik bir misafirimiz vardi. Az önce onu annesine teslim ettim.

Onlarda tam bir pijama delisi oldugumu biliyorlardı.
Almanyadan gelirken bana 2 tane pijama takımı 1 kutuda cikolata getirmisler.
O kadar sevindimki anlatamam. Ikisinide ceyize atmaya karar verdim:KK6:

Annesi yurtdışına gittigi icin bizde kalan minik bir misafirimiz vardi. Az önce onu annesine teslim ettim.

Ne güzel olmuş ufaklık seninle çok kaliteli zaman geçirmiştir eminim cnm...
Pijamalarını da güle güle kullan güzel hediye almışlar.. Bekarken bende çok begendiğim herşeyi çeyizime koyardım..

Güle güle kullan canım inşallah :KK200:

B black_2014
Benim en sevmediğim harcama katagorisinden biri de oyuncaktır.eşim de sizin gibiydi . Ama artık vazgeçirdim.

Tabiki oyuncağı olacak çocuklarımızın.eksik kalmasınlar ama abartmak hiç mantıklı değil . Eskiden bir bebeğimiz bir de ağaç beşiğimiz vardı şimdi ki çocuklardan mutluyduk.

Hem doyumsuz yapıyor , hem çokluktan kimisiyle hiç oynayamadan orda kalıyor, hem de dikkat eksikliği yapıyor diye bizzat yiğenim de gördüm .
Bence sadece oyuncak paralarını koyacağınız bi kumbara yapın .
Bi oyuncak gördünüz almalıyım dediniz diyelim hemen orayı terk edin :bicak:
Ve o oyuncağın parasını o kumbaraya atın. Zaman içinde biriken parayı çocuğunuzun eğitim masraflarına harcarsınız, yada onun adına altın yaparsınız .inanın daha güzel olur. :KK200:

tr_lelli tr_lelli
Maşallah :nazar:
Allahım bereketini arttırsın inşallah .
Bende birikim de 3. Yılım.
Çeyrek ,tüm bende yaptım baya.
İnşallah artık hep bilezik yapmayı düşünüyorum kısmetse.

İhtiyaçlar dışında Gereksiz Para harcamadan biriktirmenin bu kadar güven ve mutluluk vereceğini düşünsem duysam inanmazdım canım ama gerçekten başka bişi.
Ben israf olmadığı için Allah bereket veriyor diye düşünüyorum
Yorumun için tsk ederim cnm ,sürekli almicam diyorm ama her seferinde de aliyorm benim eşim benden beter o zaten alışverişkolik kalite ve marka tutkusu da var ben en azindan kendimden kisiyorm ama o değil ,bizi yakın çevremiz uyarıyor ins bundan sonra daha dikkatli olacam gerçekten de çok doyumsuz oldu oğlum aynı oyuncaktan bir kaç tane istiyor her gördüğünü istiyor sürekli sırf bundan dolayı dikkat etmem gerek .

Ne güzel olmuş ufaklık seninle çok kaliteli zaman geçirmiştir eminim cnm...
Pijamalarını da güle güle kullan güzel hediye almışlar.. Bekarken bende çok begendiğim herşeyi çeyizime koyardım..
Saol cnm. Sinema, doğum günü partisi, Oyun saati, etkinlik saati derken çok güzel vakit geçirdik gercekten. Özleyecegim kesin bıcırığı :)
Güle güle kullan canım inşallah :KK200:
Saol cnm :)

Canım sen anne sütü veriyordun yanlış hatırlamıyorsam kaçıncı ayda ek gıdaya başladın
Sonrasında kaşık maması , cam kavanozlardaki hazır pürelerden filan kullandın mı
6. Ayda ek gıdaya basladım cnm kaşık maması hazır püre almadım hiç çorbalarını mamalarını kendim yapıyorum meyvede mevsimine uygun kendimize aldığımız meyvelerden püre yapıyorum .. bezını prima kampanyalı paketlerden alıyorum 174 tanesi 75 tl 2 ay gidiyor .. ıslak mendili doğduğunda unıbaby 24 paket 100 tl almıştım hala onu kullanıyorum cnm suyu da hazır Bebek suyu 6 şişesi 5 tl 2 hafta gidiyor ..

msf2407 msf2407 hareketli kitap dediğin nedir canım örnek bi kitap ismi verebilir misin
Canım kitaplardan biri bu. İçinde parçaları var. Çekince hareket ediyor.
Bu kitap için mesela o parçayı çekiyorsun kedinin kulakları oynuyor kuyruğu sallanıyor, gibi.

Eklentiler

• IMG_20170917_164808.jpg
    IMG_20170917_164808.jpg
    58,4 KB · Görüntüleme: 50
Günaydın güzel bayanlar,cnm bende galiba ablam gibiyim kendimden çok kısarim ama çocuklara o kadar çok alışveriş yapıyorm ki kk hiç düşmuyor,sürekli elbise ve oyuncak alasim var oğlum çok.mutlu oluyor diye buaralar oyuncak aliyorz cuma günü arkadaşlar geldi kimsede bu kadar para oyuncak yok yeter al dedi kendisininde oğlu var benimkiyle yaşıt,annem ablam herkes beni uyarıyor evde koyacak yer yok ve kaliteli marka alıyorm 4 koli topladığım halde ev oyuncak içinde yemin ederim 50 den fazla sadece arabası var düşün artık ,bakicm kreste çalışmis daha önce abla kreste bile bu kadar para oyuncak yok dedi ,böyle yani yani kendimi tutamıyorm bu konuda bir hafta almasam büyük başarı gerisini sen düşün:)) bana bir el atın bu konuda :))

Ben bu kadar oyuncak alınmasına çok karşıyım. Herşey bşr yana gerçekten günah. Benimde bir oğlum var ve biliyorum ne kadar az oyuncak varsa önünde daha güzel oynayıp oyun kurabiliyor. Emin olun 10 oyuncakta 100 parça oyuncakta aynı şey ifade ediyo çocuk için

Markete sut ve kuruyemis almaya girdim. Sadece sut aldim ciktim. kuruyemisleri istanbul grnelinde subesi bulunan tatbak'tan alicam... orada daha uyun oluyo...bu arada cocuklari okula giden hanimlar bimde 6li sutler 2.95 tl... tek tek alinsa 3.90 tutuyo tanesi 65 kurus cunku.

X