Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Alıntılayamadım kızlar kusura bakmayın.

Allah Tüm güvenlik güçlerine güç, kuvvet, sabır versin.

Doğuyu kısmen bilirim. İlk görev yerim Ağrı :)

Hakkari çok zor bir yer. Yüksekova daha gelişmiş
Bitlis de ise Tatvan çok güzel. Bitliste çalışan arkadaşım, tatvan ı muhakkak görün :) van gölüne kıyısı var. Ve yanlış hatırlamıyosam, plajı mavi bayraklıydı.

Iğdır ise, benim için özel anlamı olan bir yer.
Çok sevdiğim Iğdır lı aile dostlarımız var.

Pizza nostalji cafe var. Zafer bey sahibi. Çok değerli bir insandır kendisi. Gitmediyseniz, tavsiye ederim.

Ağrı ya yolunuz düşerse de, hastanenin yanında tabelasız bir tantunici var. Harika tantuni yapar :)))

Ayy ay siz böyle doğu konusu açınca, anılarım depreşti :) hepsi de birbirinden güzel anılar. Doğu demek samimiyet, içtenlik, misafirperverlik demek benim için.
EEvinemisafir gelsin evinde ikram eediceksadece kuru ekmegi olsun hemen verirler.. cok eli açıklar birde... ben dogu insaninin bereketli olusuna hayranim zzaten :) kucukken dogulularin aeasinda buyudum..

Amin kızlar Allah tüm vatanımız için canını ortaya koyan polislerimizi askerlerimizi korusun.
Tutuy Tutuy canım bebeğin sadece anne sütü alıyorsa su verilmemesi gerekiyor yazayım dedim.

Ver diyen de var verme diyen de çok karışık bir konu bu bence :))
Eskiler hep vermiş sanırım büyüklerim hep ver dedi
Doktorlar bile ayrılıyor kendi aralarında
Bide malum havalar çok sıcaktı ya bende günde bikaç kaşık verdim
Yarısı zaten dışarı :))

hayat su alıyorum cnm 6 lı 300 ml pembe şişeler .. benim oğlum ocak doğumlu 5. Aydan sonra vermeye basladım suyu yaza girdiğimiz için doktor verebilirsin dedi .. ek gıdayı da mevsim sebzesini haşlayıp püre haline getirerek verdim öyle basladım git gide sebze sayısını ve çeşidini artırdım .. doktorum meyveyle baslarsam sebzeye alışmada güçlük cekecegini söylemişti çok şükür şimdi sebzeyi gayet güzel yiyor yogurdu da şade alıştırdım bişey karıştırmadan .. şimdi 8 bitti yemek sularında da tattırmaya basladım bi sıkıntımız olmadı meyveyi ara öğünlerde blw usulü veriyorum ..
Blw kaçıncı ay başladın
Meyve yi püre mi yapıyorsun

Alıntılayamadım kızlar kusura bakmayın.

Allah Tüm güvenlik güçlerine güç, kuvvet, sabır versin.

Doğuyu kısmen bilirim. İlk görev yerim Ağrı :)

Hakkari çok zor bir yer. Yüksekova daha gelişmiş
Bitlis de ise Tatvan çok güzel. Bitliste çalışan arkadaşım, tatvan ı muhakkak görün :) van gölüne kıyısı var. Ve yanlış hatırlamıyosam, plajı mavi bayraklıydı.

Iğdır ise, benim için özel anlamı olan bir yer.
Çok sevdiğim Iğdır lı aile dostlarımız var.

Pizza nostalji cafe var. Zafer bey sahibi. Çok değerli bir insandır kendisi. Gitmediyseniz, tavsiye ederim.

Ağrı ya yolunuz düşerse de, hastanenin yanında tabelasız bir tantunici var. Harika tantuni yapar :)))

Ayy ay siz böyle doğu konusu açınca, anılarım depreşti :) hepsi de birbirinden güzel anılar. Doğu demek samimiyet, içtenlik, misafirperverlik demek benim için.
Nostaljiye çok gitmişliğim var
Bidaki sefer selamınla gidicem :))

Emin'im ki bende burdan ayrılınca Özlücem :eğlence:zira her hafta tatvandayız biz sahilde haşlanmış mısır vazgecilmezimiz her ne kadar buradakiler Van gölüne deniz des lerde gerçekten denizi aratmiyor :dondurma:
Biz Doğuya ilk Muş Hasköy de başladık
Bir yıl kaldık orda
Tatvan a giden çok oluyordu
Ama ben korkudan gitmedim tabi
Iğdır Doğubeyazıt çok yakın 4 yıldır burdayız oraya bile gitmedim
Sadece 2 kez Erzurum a gittik o da sağlık sebebiyle

Ben 10. Aya kadar kaynatılıp ılıtılmış su verdim. Sonra, hayat suya geçtik. Migros gibi marketlerde satılıyor. 6 lı paket. Ama sizin için erken diye düşünüyorum.

Ek gıda da, eğer gelişimi normalse, anne sütünü güzel bir şekilde alıyorsa, acele etmene gerek yok.
6. Ayı bekleyebilirsin.

İlla birşeyler tattırmak istiyorsan, şeftali ve elma suyu gibi meyve suyu ve yoğurt veya kefirden 1 çay kaşığı olacak şekilde verebilirsin.

Bu arada, bebegin suyu tükürmüyor :) İtme refleksi o. O refleks 6 aya doğru azalıyor veya kayboluyor. Bu şekilde ek gıdaya geçiliyor.

Sormak istediğin birşeyler olursa, özelden de yazabilirsin.
İtme refleksi demek :))
Ne bilim ağzında geveleyip geveleyip hoppp dışarı :))
Biberon a alışık da değil ya
Haftaya yoğurt tadımlarından başlasam mı diyorum
Üç gün kuralı var
Bide meyveden önce sebze ile başlamalıymışız . Şekerli şeyleri zaten severmiş bebekler daha sonra sebze ye alışmak zor oluyormuş
Bilmiyorum ama böyle bişey var mı

İtme refleksi demek :))
Ne bilim ağzında geveleyip geveleyip hoppp dışarı :))
Biberon a alışık da değil ya
Haftaya yoğurt tadımlarından başlasam mı diyorum
Üç gün kuralı var
Bide meyveden önce sebze ile başlamalıymışız . Şekerli şeyleri zaten severmiş bebekler daha sonra sebze ye alışmak zor oluyormuş
Bilmiyorum ama böyle bişey var mı

Canım hiç farketmiyor. Ben her bebeğe farklı yaklaşmışımdır.

Genelde yoğurt ile başlatıp meyve suyu ile devam ettiriyorum.

Sen sebze ile de başlayabilirsin.

Havuç, elma, yer elması gibi sebzelerin/ meyvelerin suyunu verebilirsin ilk etapta.

Ama önce yoğurt ile başlamanı tavsiye ediyorum.

Suyu biberonla mı vereceksin?

Kaşıkla da verebilirsin suyu. Sonra 6 ay ve üzeri alıştırma bardağına geçebilirsin rahatlıkla. Yumuşak uçlu olanlara tabi.

Bizim ilk cnm bakalım kısmet neresi olacak 2. Ye .. Erzurum'a hiç gelmedim ama Erzincan'da 6 ay okudum hiç gitme fırsatım olmadı Emin'im çok güzeldir :) bizde Doğumuzu 1 sene uzattık borçları bitirelim diye =)

Hadi Hayırlısı olsun. Borçsuz bir şekilde biter inşallah bu doğu :)

Tutuy Tutuy canım yazmayı unuttum. Bence tadım için 5.ayı bekle.

Ben oğlumu anne sütü almadığı için erken başladım. 4. Ayda yani. Sen de ya 5 i bekle ya da günde sadece 1 çay kaşığı ile tadım yap.

Blw yöntemi, 10. Aydan önce çok uygun olmuyor canım. Asıl haliyle de 1 yaşından sonra başlanıyor.

Sebebi de, güvenlik problemi ve çocuğun besinlerden irrite olması. Sürekli boğazına birşeyler kaçarsa, yemeyi reddebilir ilerleyen süreçte.

Zaten çok sabır isteyen birşey.

Blw demek çocuğa seçenek ve seçme hakkı sunmak.

Kendi yiyince blw olmuyor. Mesela önüne köfte, tavuk, makarna, çorba koydun. O kendisi seçip kendisi yiyecek. Seçme hakkı da ona ait :))

Günaydın kızlar
Hayırlı sabahlar
Hepinize güzel bir hafta diliyorum

Bu sıralar evde tasarruf işini biraz boşladım sanırım. Prizlerde sürekli bir seyler var. Hic bir seye dikkat etmiyorum.

Aynı şey su içinde geçerli bu sıralar biraz fazla israf yapmaya başladım. Acilen toparlanmam lazım. Bu şekilde paranın hic bereketi olmuyor

Bugünü dışarda geçireceğim. Ama minimum harcama ile günü kapatırım. Kumbarayada 2 TL attım.

X