Altın biriktirmeye başlıyoruzz

3 3gunlukdunya evini yerlestirince fotograf atar mısın :) çok özendin merak ettim bende :) inşalah çok güzel anılarının yaşanacağı sıcacık bi yuva olur orası :) Allah bu heyecanını ağzının tadını hiç bozmasın

Ayy amiinn inşaAllah

Foto buraya atarım inşaAllah

Özenme sebebimi ara ara yazmıştım farklı topiklerde belki okumuşsundur .

Bir ara sadeleşme topiğine takılmıştım , zaten oldum olası fazla eşyayı sevmem , o yüzden az öz eşya aldım
Aynı zamanda birikim topiklerine de takıldığım için uygun olan şeyleri tercih ettim.

Aldığım eşyaları da eklediğim bir topik vardı gördün mü

Amin teşekkür ederim
Ben kiradayım ama yazlık aldım :KK66:
Siz de Dersiniz inşaAllah en kısa zamanda :)

Biz de oturduğumuz muhitte ev alamayız gibi çok pahalı kiralar. Kira da otururken yatırımlık ev almak ne kadar mantıklı. Ev alıp kiraya versek,biraz da biz üzerine koysak öderiz ev kredisini diye düşünüyoruz.

Cnm uyku huysuzlugu yapıyor sallanmak istiyor sürekli,dün akşam eşim bebeği uyutmayalim hiç uykusunu böyle alıyor dedi gece 12 kadar tuttuk ama değişen bişey olmadı gece yine 15 dk da bir uyandı 4.30 tamamen uyanır zaten ,uyuduğu zaman eşim hadi hemen uyu 15 dk var diye takılıyor artık çok uykusuz oluyorm ilk çocuktan dolayı bünyem alışmis ama gecen bayıldım hastaneye götürduler serum falan takıldı Allahtan annemlerdeydim yoksa iki küçük çocukla öyle ayilincaya kadar o yerde yatardim artık sürekli tansiyonum düşüyor bu yüzden .

Rabbim şifa versin kolaylık versin
Bebişine de uyku düzeni versin

Benimki de uyumazdı çok zor Rabbim yardım etsin

Hamileyken ben de uyumuyordum bir de stresli günler geçirmiştim ona yoruyorum , nasıl ki ben psikolojik olarak daha rahatladım oğlumun uykusu da biraz düzene girdi . Sizde de öyle bir durum mu var acaba ?

Ayrıca köstebekpasta ya katılıyorum , o an uyutmaya odaklanmayın sadece oynamaya odaklanın , ve ondan başka birşeyle ilgilenmeyin , bir zaman sonra uyur inşaAllah

Biz de oturduğumuz muhitte ev alamayız gibi çok pahalı kiralar. Kira da otururken yatırımlık ev almak ne kadar mantıklı. Ev alıp kiraya versek,biraz da biz üzerine koysak öderiz ev kredisini diye düşünüyoruz.

krediyle alınacaksa , ben krediye karşıyım .

Eğer oturabileceğiniz bir evi almak imkansız gibi birşeyse ( bizim için şuan öyle ) elde ne varsa hepsini verip ev almak bence mantıklı .

Hem oturmasanız da bir eviniz olur hem para yerinde dururken harcanabilir , ev alınsa paranız değerlenmiş olur çünkü ev fiyatları sürekli artıyor . Kirasını da ayrıca biriktirebilirsiniz ..

Ayy amiinn inşaAllah

Foto buraya atarım inşaAllah

Özenme sebebimi ara ara yazmıştım farklı topiklerde belki okumuşsundur .

Bir ara sadeleşme topiğine takılmıştım , zaten oldum olası fazla eşyayı sevmem , o yüzden az öz eşya aldım
Aynı zamanda birikim topiklerine de takıldığım için uygun olan şeyleri tercih ettim.

Aldığım eşyaları da eklediğim bir topik vardı gördün mü
Canım biliyorum uzun zamandır yazdıklarından tanıyorum seni :) az öz eşya konusuna kesinlikle katılıyorum eşyaya hizmet etmek akıl karı değil..
yazlık topiğine baktım bi ara ama eşyalar parça parça olunca kafamda canlanmadı.. sen evini düz kendine de bi kahve yap öyle çek fotoğrafları :) merakla bekliyorum ben

Kızlar çok tuhaf bu kadar fiyat farkı :oha:

Geçen gün oğluma önceden bornoz aldığım yere gittim 120 dedi , " ne kadar zam gelmiş , sanki 70-80 e almıştım dedim , o zaman 100 e veririm dedi , nette de 70-80 fiyat görmüştüm almadım

Az önce bizim oralarda varlığından bile habersiz olduğum bir mağazaya başka bir şey sormaya girdim , baktım aynı bornoz ( aynı marka aynı model aynı yaş ) 80 yazmışlar , nakit ne kadar dedim 65 dediler :KK57:
Aldım hemen oğulcuğum hayırla giysin

Kıssadan hisse : 1.) hep alıştığın yerden almak demek uyguna almak demek değildir .
2.) üşenmeyip farklı mağazalara fiyat sormalı

Geçen gün oğluma önceden bornoz aldığım yere gittim 120 dedi , " ne kadar zam gelmiş , sanki 70-80 e almıştım dedim , o zaman 100 e veririm dedi , nette de 70-80 fiyat görmüştüm almadım

Az önce bizim oralarda varlığından bile habersiz olduğum bir mağazaya başka bir şey sormaya girdim , baktım aynı bornoz ( aynı marka aynı model aynı yaş ) 80 yazmışlar , nakit ne kadar dedim 65 dediler :KK57:

Kıssadan hisse : 1.) hep alıştığın yerden almak demek uyguna almak demek değildir .

Gerçekten öyle, iyice araştırmak lazım. Artık dükkan kirasımıdır, satıcının daha fazla kar edeyim düşüncesimidir çok farkediyor bazı yerlerde fiyatlar. Ben genelde netten alıyorum böyle durumlarda. Çeyizim de de pek çok şeyi netten bayağı ucuza almıştım.

Çooook fırsatçılar.
Valla para kolay kazanılmıyor gider sorarım hiçççç üşenmeden.saati 7 tl ye bütün gün ayakta çalışıyor sam hele ki.
Huy olmuş bende heryeri gezer de sorarım. Çok acelem varsa ve o an gerçekten ihtiyaçsa nadiren alırım.

Geçen boş dondurma kulahı alacaktım çarşıdaki donırmacıya sordum tanesi 50 kuruş dedi (Ohaaa dedim tatil yerinde Bike 20 kuruş) almadım
Başka dondurmacı dan 20 tanesi ni 2 tl ye aldım.
Tamam 50 kuruş dedikleri daha güzel di ama neticede aynı işi görüyor.
Demem o ki cimrilik değil bu,fırsatçılara fırsat vermemek.

Güle güle kullansın bornozunu iyi günlerde :KK66:
Gezmeden birşey almamak gerekiyor.

Cnm uyku huysuzlugu yapıyor sallanmak istiyor sürekli,dün akşam eşim bebeği uyutmayalim hiç uykusunu böyle alıyor dedi gece 12 kadar tuttuk ama değişen bişey olmadı gece yine 15 dk da bir uyandı 4.30 tamamen uyanır zaten ,uyuduğu zaman eşim hadi hemen uyu 15 dk var diye takılıyor artık çok uykusuz oluyorm ilk çocuktan dolayı bünyem alışmis ama gecen bayıldım hastaneye götürduler serum falan takıldı Allahtan annemlerdeydim yoksa iki küçük çocukla öyle ayilincaya kadar o yerde yatardim artık sürekli tansiyonum düşüyor bu yüzden .
cnm rabbim yardımcın olsun güç kuvvet sıhhat versin sana da bebişine de .. benim de ilk bebeğim bilemiyom ki niye böyle bizim böyle sıkıntılarımız olmadı ben hiç strese sokmadım kendimi bebeginde streslenebilecegini ve duymuştum bi yerde belki de ondandır yada başka bi sıkıntısı mı var acaba ağrıyan bi yeri falan .. bu aylardaki bebeklerin en az 9 -10 saat uyuyor olması lazım

Kızlar maşallahınız var ne çok yazmışsınız
3 3gunlukdunya yazlığın hayırlı olsun. Ne tatlı heyecanlar koşturmacalar güle güle kullanın.
Altın, döviz alanlar hesap açan arkadaşlar bereketli olsun devamı gelsin.
k a h v e k a h v e canım bende 3 ay önce emekli oldum benim maaşımada 63 lira zam gelmiş.
Allah hepimizin kesmesine bereket versin.

Merhaba kızlar herkese ben geldim :KK54: cok yogun bi gündü pert oldum ilgilenemedim ama maşallah siz iyi kaynatmışsınız :KK48: nasıl geçirdiniz bakiim gününüzü inşallah hepinizin tadı tuzu keyfi yerindedir :KK68:

3 3gunlukdunya bende yazlıgının resimlerini paylaşmanı bekleyenlerdenim :KK52:ne zaman kendini hazır hissedersen burda paylaşabilirsin memnuniyetle yorumlarımızı beğenilerimizi fikirlerimizi paylaşırız bize de motivasyon olur ayrıca :KK66:

buzmavileylak buzmavileylak canım hepsini de açabilirsin benim mesela altın $ ve € hesaplarım var o anki duruma göre alım yapıyorum bazen $ çok düsmüs oluyor mesela $ alıyorum ya da o sırada € daha uygun oluyo onu alıyorum bazen de altın :KK52: al sat yapabilirsin birbiri arasında transfer yapabilirsin ben mesela geçenlerde $ 3.64 ten bozup 141 den altin almıstım bana uygun bi taktik geldi benim asıl birkimim altındadır :KK66:

Selam kızlar nasılsınız, yeni hesap açanlar hayırlı olsun. .
B black_2014 benim büyük oğlumda da aynılarını yaşadım çok ağlayan çokça da uyumayan bir bebekti
Gazlı olduğu için ağladığını söylerdi çocuk dr u.Çok da az anne sütü aldı sarılık oldu 3 günlükken ve acilen bakan dr da beni çok korkutup üzmüştü daha tahlil sonuçlarını görmeden. Yaşımın da verdiği deneyimsizlik de vardı. Tüm kanı alınıp yerine yeni kan verilmesi gerekebilir demişti sanırım bir dr bunu 2 günlük lohusaya nasıl emin olmadan söyler??
Yıkılmıştım o anı hayatım boyunca unutmam asla.
22 yaşında anne oldum.

Ama sabırlı ol, stres yapma Bazı bebekler sallanmayı seviyor benimki ayrıca kundaklanınca sustu.
Ben asla kundak yaptırmam demiştim.
Bu dediğimi resmen yuttum.
Çok şımarık büyüdü yavrum, şimdi 10 yaşında ama o kadar değişti ve uslu bir çocuk oldu ki.
Allahıma binlerce şükürler olsun...
Sürekli nazar da oku bebeğini.

X