Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Günaydın altın kısçeler....

İyi geceler Hanımlar,
Eşim bugün Ekim ayından itibaren her ay bir ata alıp kenara koyalım dedi. Hadi bakalım hayırlısı diyorum.
Bu ne güzel bir karar hayırlı olsun elecda elecda
neyi kumbara olarak degerlendirebilirim fikir verin:)
Ben oğlumun boş biskolata kutusunu kumbara yaptım, para atabilmek için kapağına küçük yer bile kestim..

Günaydın kızlar:KK200:
Sağlık huzur mutluluk ve birikim dolu bi gün olsun inşallah..

elecda elecda
İnşallah hedeflerinize ulaşırsınız canım şimdiden hayırlı olsun :KK52:

buzmavileylak buzmavileylak
1 ltlik cam kavanoz olabilir.
Rulokat kutusu olabilir .
Lipton ice Teanın şişelerine 1 lira rahatlıkla sığıyor o olabilir :super:

elenaferrante elenaferrante
Unutmuyoruz seni hemen burda bekliyoruz :KK19:

karamelli_turta karamelli_turta
Günaydın bizi burda birleştiren güzel bayan :KK16:

İyi geceler Hanımlar,
Eşim bugün Ekim ayından itibaren her ay bir ata alıp kenara koyalım dedi. Hadi bakalım hayırlısı diyorum.
Hayırlı olsun canım çok güzel bi haber hem seni hem eşini tebrik ediyorum canim bol bereketli atalarınız olsun :KK68:
Günaydın herkese
Bu aralar yoğun çalışacağım.
Pek giremeyebilirim siteye. Beni unutmayın ha.

Dün Derle Toparla Rahatla kitabını aldım.
Unutmayız canım benimde yoğunluk yavaştan başladı :KK43: kolay gelsin işin gücün rast gitsin canım :KK52:

neyi kumbara olarak degerlendirebilirim fikir verin:)
Canım benim 2 tane kumbaram var 1 tanesi 1 tl ve 50 kr lar için diğeride 5-10-25 kr lar için :KK66: rulokat ve yeşilçay kutularını kumbara yaptım yeçilçayın kutusu biraz daha büyük ona 1 tl ve 50 kr atıyorum karamelli_turta karamelli_turta kuzum ben tarih belirlememiştim kumbarayı açmak için ama dediğiniz tarih mantıklı 1 eylülde başlamıştım yıl sonunda sizinle birlikte hesaplarım bakalım ne çıkıcak :super: bu arada benim kumbaralarım kurban ve yeğenlere harçlık için biriktiriyorum Hoppa

Kizlar cok param yok 3 bin tl sizce altinmi dolarami yatirmaliyim karar veremedim bi turlu hangisinden karli cikarim yoksa banka hesabinda oylece kalmalimi başka hiç bi birikimimiz yok eşimin besi var bide ödemekte olduğumuz araba taksidi
Hoşgeldin cnm daha nice 3 binlerin olur inşallah .. ben hiç tl de tutmuyorum tl durdukça değer kaybeder demişlerdi bana .. elime geceni altın alıyorum genelde fiziki alıyorum ama birde gram hesabım var arada bi de ordan gram alıyorum .. dolar ve eurodan pek anlamam o yüzden onlara hiç girmedim ..

Kizlar cok param yok 3 bin tl sizce altinmi dolarami yatirmaliyim karar veremedim bi turlu hangisinden karli cikarim yoksa banka hesabinda oylece kalmalimi başka hiç bi birikimimiz yok eşimin besi var bide ödemekte olduğumuz araba taksidi
ilk defa katıldım bu arada konunuza artık bizde birikim istiyoruzzz
Hoşgeldiniz aramıza iyi yapmışsınız katılmakla :KK52: bu topicteki kızların hepsi çok akıllı cok iyi niyetli hepimiz birbirimizden birşeyler öğreniyoruz sizden de bizim öğreniceklerimiz vardır mutlaka Hoppa birikiminiz bereketli olsun diyim öncelikle ne kadar vade de biriktirmeyi düsünüyorsunuz hedefiniz nedir bunları yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz belki ama şimdiden söylemeliyim ki paranızı tl de tutmayın :KK43: keşke bu kadar kolay değer kaybeden bi para birimimiz olmasaydı ama ne yazık ki öyle...

Hoşgeldin cnm daha nice 3 binlerin olur inşallah .. ben hiç tl de tutmuyorum tl durdukça değer kaybeder demişlerdi bana .. elime geceni altın alıyorum genelde fiziki alıyorum ama birde gram hesabım var arada bi de ordan gram alıyorum .. dolar ve eurodan pek anlamam o yüzden onlara hiç girmedim ..
şimdi dolarda düştü ya açıkçası o yüzden arada kaldık ama altında çok yüksek değilmi ya düşerse nolacak ne bileyim o zamanda zarar edicez değilmi

Günaydın kızlar :) Nutella severler burada mı :)) dün bimde 15 tl idi 1000 gr hemen 2 tane kaptım beni 2 ay götürür :KK70: elecda elecda Allah hedeflerinize ulaşmayı nasip etsin tobosolu_dulcinea tobosolu_dulcinea canım çok güzel çocuklar bozuk paraya bayılıyor zaten :KK66:
gulenyuzumsunsen gulenyuzumsunsen canım alırım bir sıcak çayını valla sıcak bir çay içemeyeli çok oldu sürekli bir koşturmaca. Bu arada kızlar biz kredi çektik eşimle araba için ama yeterli miktar değil zaten yeterli miktar olsa ödeyemeyiz şimdi aylık 580 tl bi ödememiz olacak ve para biraz vadeli hesapta bekleyecek uygun bir araba denk gelirse alacağız inşallah. Kafam karışık bu maddi konularda bakalım allah güzel bir kapı açar inşallah :KK66:

Hoşgeldiniz aramıza iyi yapmışsınız katılmakla :KK52: bu topicteki kızların hepsi çok akıllı cok iyi niyetli hepimiz birbirimizden birşeyler öğreniyoruz sizden de bizim öğreniceklerimiz vardır mutlaka Hoppa birikiminiz bereketli olsun diyim öncelikle ne kadar vade de biriktirmeyi düsünüyorsunuz hedefiniz nedir bunları yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz belki ama şimdiden söylemeliyim ki paranızı tl de tutmayın :KK43: keşke bu kadar kolay değer kaybeden bi para birimimiz olmasaydı ama ne yazık ki öyle...

meraba canimm acikcasi soyle solim biz kiradayiz ev istiyoruz ama tabi hemen olcak bisey degil o yuzden araba aldik onu oduyoruz yeni yenide anca arttirip birikim yapicaz 3 senelik evliyiz ev alirkende arabayi satmayi dusunuyoruz su an arabamiz 26 bin falan eder once onun modelini yukselticez en fazla 1 sene para biriktirip yapmak istiyoruz bunu sizce mantiklimi fikirlere acigim henuz cocucugumuz da yok istiyoruz ama skintilar var

şimdi dolarda düştü ya açıkçası o yüzden arada kaldık ama altında çok yüksek değilmi ya düşerse nolacak ne bileyim o zamanda zarar edicez değilmi
Merhaba hoşgeldiniz eğer o paraya yakın zamanda ihtiyacınız yok ve tamamen yatırımlıksa 3 e bölüp altın Euro dolar alabilirsiniz böylece risk paylaşılır ya da 2 ye bölebilirsiniz. Dolar ve altın şeklinde.ama yakın zamanda bozdurabilirz diyorsanız ve faize duyarlılığınız yoksa vadelide tutabilirsiniz ama o paranızın değerini pek korumuyor açıkçası. Güzel birikimler diliyorum

X