Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Kizlar peki altin aliyosunuz ya bilezikmi yoksa gram ceyrek tam altin falanmi aliyosunuz?
Hoşgeldin canım ben de yeni katıldım. Ayda bir çeyrek alacağım bundan sonra inşallah. Eylul ayı için aldım. Darısı diğerlerine inşallah. Ayrıca aralık sonuda açacağım kumbaram var. İçinden çıkana göre bakacağım artık.

Ahh ben nutellaya başlayınca durduramıyorum bir günde 1 kavanoz yemişliğim var :KK70: inşallah gönlünüze göre bir araba alırsınız. Ben de istiyorum araba ama şu sıralar zor tabii. Bi yere gitsem eşimi bekliyorum her yere o bırakıp o alıyor.
inşallah canım şimdilik gönlümüze göre olmayabilir pek ama en azından kızımı kreşe bırakabileceğim ve bizim olan bir araba olacak Allahın izniyle. inşallah sen de alabilirsin gerçekten büyük rahatlık olur her kadının olmalı.
Sağol canım benim aynen öyle çocuklar ıvır zıvır için bozuk paraları seviyolar ama arada bütünleştiricem onları yani 1 lik kağıt 5 lik gibi biraz daha derli toplu olsun kaybetmesinler diye :KK52:bu arada nutellalarinıda afiyetle sevdiklerinle birlikte yersin inşallah kuzum :KK36:
:) kaybetmesinler de biz mesela yeğenimize veriyoruz 100 tl annesi el koyuyor hemen. ben de diyorum böyle bozuk verelim en azından harcasın ya da kumbara yapıp biriktirsin çocukların paralarına el koyulmasın :KK70:

günaydın:) tünaydına az kala uyanabildim bi zahmet:)
altın alanlara hayırlı olsun.
msf2407 msf2407 evinizi kiraya vermişsiniz gözünüz aydın:)
sinirliportakal sinirliportakal ay hala var mı acaba nutellaaa istiyorumm
Günaydın tatlış erken uyan gün ışığını değerlendir tasarruf et :KK70:
bence vardır kuzum bugün bir bak istersen çok uygun hakkaten.

,
ayy cok guzel fıkırlerrr :)
Çok sağol canım benim :KK52: zaten burda olmamızin amacı birazda bu değil mi kuzum birbirimize farklı fikirler vermek :KK66:
canım ınsallah hepımıze ev nasıp olur, su bankadan altın alma olayına mı gecsem sen hep kafamı karıstıyorsun :)
:KK48: hadi ya öyle mi oluyo :KK48: canım ben şöyle bi hesap yaptım bi çeyrek alsak mesela arada 4-5 tl fark oluyo hem tecrübelerimden hem de takip ettiğim sitelerden biliyorum :KK66: gr altının arasındaki farksa yaklaşık 1 tl civarı şuan mobil nankacılık kullandıgım hesabımda ve 1 çeyrek yaklaşık 1.75 gr yani mobilden 1.75 hadi olsun 2 tl zarar ediyorken fiziki altını alıp satarken daha fazla zarar söz konusu ben böyle bi hesap yaptım kuzum tecrübelerimle ve de şu sonuca vardım internet bankacılığından almak daha karli :KK52:hem makas daha az hem de çalınma korkusu yok kasa kiralıyım desek en az 1 çeyrek parası istiyo bankalar herseyi altının fiyatına gore hesaplar oldum vallahi :KK48:

Günaydın kızlarr:)) bugun bir aç kalktım ölüyorum sanki tovbe yaa :KK70: hahah kendımde olan deıgısmler cok komıgıme gıdıyor ,d

bırde asırı sınırlıyım nedense :KK70:

bırıkım yapıcam dıyede 3 gundur uykusuz yemek yapıyorum dısarda yememek ıcınD: dırenıyorumm :)
Tebrik ediyorum canım seni :KK66: hem bebişin için hemde kendin için en saģlıklı olanı bu hem de birikime faydalı daha ne olsun :KK28:

Çok sağol canım benim :KK52: zaten burda olmamızin amacı birazda bu değil mi kuzum birbirimize farklı fikirler vermek :KK66:

:KK48: hadi ya öyle mi oluyo :KK48: canım ben şöyle bi hesap yaptım bi çeyrek alsak mesela arada 4-5 tl fark oluyo hem tecrübelerimden hem de takip ettiğim sitelerden biliyorum :KK66: gr altının arasındaki farksa yaklaşık 1 tl civarı şuan mobil nankacılık kullandıgım hesabımda ve 1 çeyrek yaklaşık 1.75 gr yani mobilden 1.75 hadi olsun 2 tl zarar ediyorken fiziki altını alıp satarken daha fazla zarar söz konusu ben böyle bi hesap yaptım kuzum tecrübelerimle ve de şu sonuca vardım internet bankacılığından almak daha karli :KK52:hem makas daha az hem de çalınma korkusu yok kasa kiralıyım desek en az 1 çeyrek parası istiyo bankalar herseyi altının fiyatına gore hesaplar oldum vallahi :KK48:
çok tatlısın ya :KK70: peki elimiz sürekli satma butonuna gidiyorsa buna nasıl bir çözümünüz var tobosolu bacım :)

Canım ben de bozuk paraları uzun vadede biriktirmek istiyorum ama bütünlemesi zor olur diye korkuyorum. Sen nasıl bütünleyeceksin. Ben kavanoza atıyorum normalde. 100 TL falan olunca butunletiyorum ama nazlanıyor millet. Tek tek sayıp ayrı poşetleyip gidiyorum yok bazısı direk almıyoruz diyor. Aslında 5 lt lik su şişesinde 1 TL biriktirmek çok istiyorum.
Canım @pinarzengin34 güzel fikirler vermis kesinlikle bende onunkine benzer şeyler yapıyorum ayrıcada mah deki fırın ve ptt şb leri alıyor genelde ama ben mesela ekmek su filan gibi kücük seyler alicam zaman bozuk alıyorum kumbaramdan yerine kağit para ekliyorum en azından onun değerinde :KK52:

Canım @pinarzengin34 güzel fikirler vermis kesinlikle bende onunkine benzer şeyler yapıyorum ayrıcada mah deki fırın ve ptt şb leri alıyor genelde ama ben mesela ekmek su filan gibi kücük seyler alicam zaman bozuk alıyorum kumbaramdan yerine kağit para ekliyorum en azından onun değerinde :KK52:
Anladım canım teşekkür ederim cevabın için ben dolana kadar biriktireceksin sandım. Yanlış anladım.

Evimize kiralık ilanı vermiştik. Bugün Eskişehir e adım atar atmaz, çok iyi bir çift evi kiralamak için aradı ve kiraladı da.

Çok mutlu oldum. Arabamızı değiştirebiliriz artık.

1000 kira + 1000 depozito ile kiraya verdik evi. Depozito olarak 2 bin istemiştik ama yeni evli oldukları için 1 e indik.

Bu sebeple bizim eve dönüş işi bir gün daha ertelendi. Çünkü ev sıfır ve daha projeden gaz açılımı yapmadık. Yarın da onları halledip cuma günü döneceğiz Allah izin verirse.
Aaaaa ne güzel bi haber bu hayırlı olsun canım hem size hem kiracıniza inşallah birbirinizden memnun kalırsınız kira gelirinizde hayırlara vesile olsun tatlım :KK52:
Kızlar, sevgili eltim ahşap boyama ile ilgileniyor. Bana çöp poşetlik, peçetelik ve tepsi yapmış. Fotoğraflarını size de ekleyeceğim, çok beğendim ben.

Tepsiye de, oğlumun el izini yapacağız. Ellerini boyayıp tepsiye basacak :)

Ben de ona masa örtüsü takımı yaptırmıştım gelirken, 400 liraya. Masa örtüsü, molton, runner, peçete ve 4 tane de kırlentten oluşan.
Karşılıklı çok şık çok ince düsünülmüs zarif hareketler tebrik ederim canım :KK52: ne güzel eltinle iyi anlaşmanız :KK66:

hosbuldum canım çok teşekkürler :)

Hoşgeldin canım ben de yeni katıldım. Ayda bir çeyrek alacağım bundan sonra inşallah. Eylul ayı için aldım. Darısı diğerlerine inşallah. Ayrıca aralık sonuda açacağım kumbaram var. İçinden çıkana göre bakacağım artık.

hoşbuldukkk sende hoş geldin :)) bizdede var bi kumbara yeni başladık hadi hayırlısı :) ay çok heyecanlı :KK70: keşke çok param olsaydı :KK70: ))

bütçeye göre hepsinden alan var. eğer imkan varsa ata daha çok tercih ediliyor.
çok teşekkürler fikriniz için :))

canım hangi bankada bu hesabın :) bi araştırıyım

inşallah canım şimdilik gönlümüze göre olmayabilir pek ama en azından kızımı kreşe bırakabileceğim ve bizim olan bir araba olacak Allahın izniyle. inşallah sen de alabilirsin gerçekten büyük rahatlık olur her kadının olmalı.

:) kaybetmesinler de biz mesela yeğenimize veriyoruz 100 tl annesi el koyuyor hemen. ben de diyorum böyle bozuk verelim en azından harcasın ya da kumbara yapıp biriktirsin çocukların paralarına el koyulmasın :KK70:

Günaydın tatlış erken uyan gün ışığını değerlendir tasarruf et :KK70:
bence vardır kuzum bugün bir bak istersen çok uygun hakkaten.
Kesinlikle haklisın canım benim yengemde öyle :KK43: ki yeğenlerde küçük degil şu anda 17-14 ve 10 yaşlarındalar 5 er 10 ar tl vermeye çalısıyorum her geldiklerinde :KK66:

tobosolu_dulcinea tobosolu_dulcinea , sana birşey sormak istiyorum. Çok yakın bir arkadaşıma miras yolu ile 30.000 lira geldi. Bana nasıl değerlendireceğini sordu. Ben de 10.000 lira acil ihtiyaçlar için tl'de kalsın. 20.000 lirayı ata alabilirsin ya da ikiye bölüp yarısını dolar yarısını altın alabilirsin dedim. Sence hangisi daha iyi olur?

Merhaba hoşgeldin güne girmek çok iyi oluyor havadan para yada maaş gelmiş gibi oluyor... Hayırlı olsun...
Okul ihtiyaçları bu ay başladı ve devam ediyor eylül bu bakımdan biraz masraflı geçecek herşey onlar için zaten... Kışlıklarınız da bereketli olsun güzel günlerde yemeyi nasip etsin rabbim...

Bereketli olsun altınlarınız canım wuhhu süper.. Bugün altın biraz düşmüş. Ben birikimlik tam altın değil de ata alıyorum ortalama 20 tl daha pahalı oluyor tam altından.

teşekkür ederim canım amin

haklısın canım oda doğru, bende diyorum işte hedefim 2. bileziği almak. onuda alayım altın hesabı acayaım.. evde daha fazla tutmak zor ama 2 bılezık normal takarımda spor cunku aldklarm..

X