Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Bugün babamın maaşını çektik.. adama 90 lira zam gelmiş.. zoruma gitti..
ne biçim memleket emekliye bu kadarcık zam olur mu? İnsanlar nasıl geçinecek nasıl yetirecek..
paranın kıymetini bilmek lazım.. şükür babamın evi arabası var ancak önümüz bayram, önümüz kış.. geçenlerde bi tshirte 70 lira verdiğim aklıma geldi utandım kendimden.. meğer 90 lira emekli için ne demekmiş..
Az önce eksi hesabımı yaklaşık yarıya indirdim.. aylık 50 lira eksi hesap faizi veriyordum..
bundan sonra daha dikkatli harcayacam paramı.. babamın her ay bana verdiği bi miktar para var onunla sırf onlar için birikim yapıcam..

ne biçim memleket emekliye bu kadarcık zam olur mu? İnsanlar nasıl geçinecek nasıl yetirecek..
paranın kıymetini bilmek lazım.. şükür babamın evi arabası var ancak önümüz bayram, önümüz kış.. geçenlerde bi tshirte 70 lira verdiğim aklıma geldi utandım kendimden.. meğer 90 lira emekli için ne demekmiş..
Az önce eksi hesabımı yaklaşık yarıya indirdim.. aylık 50 lira eksi hesap faizi veriyordum..
bundan sonra daha dikkatli harcayacam paramı.. babamın her ay bana verdiği bi miktar para var onunla sırf onlar için birikim yapıcam..
Canım nıye kapttırmadın eksini ? Ben kapattırdım çok şükür bu ay eşiminkini de kapatıyoruz borcu yok ama dilekçe vermemız lazım

Sen yine de evdeki eşyaları satma Canım :halay:

Para eline geçtiği gibi koş kuyumcuya :rapci:

Hepimizin yöntemleri farklı ama kendimize en uygunu deneyip görüp anlıyoruz....
Nasıl ve ne şekilde olursa olsun amaçlar bir yol aynı... Allah gönlüne göre versin cnm

Çocuklarımız geleceğimiz.. Onları hayata hazırlamak, yol gösterici ve en büyük destekçileri olmak görevimiz...
Hepinizin çocukları o kadar şanslı ki....:anne:
:KK200:

Amin canım inşallah hakkını verebiliriz anneliğin :KK68: gönlumüzdrn gecenleri gerçekleştirir hayallerinde başarılarında bizimde bi katkımız olur :dua:
buzmavileylak buzmavileylak hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullan ve giderek daha da çoğalsın büyüsün hatta foto da atabilirsen bizde görmüs oluruz :KK66:

Selam kızlar
Bugun Bes bilgilendirmesi vardı
İlk 2 ay zorunlu kesilecek fakat sonra ne yapacağıma karar veremedim
Benim fikrimi soracak olursan ben nedense BESi hiç sıcak bulamadım. Bir kere birikim amaçlı olsa adı emeklilik olmaz, devlet bizi çok düşünüyor olsa zorunlu olmaz.
Onun yerine her ay 200,500 her ne ise kendim ayırıp biriktirmeyi tercih ederim.
Bende zorunlu bese girdim ama ilk aydan sonra hemen çıktım. Nasıl birikim yapacağıma kendim karar vermek isterim.
Ayrıca bizim iyiliğimizden çok devlet için çok faydalı bir sistem olduğunu düşünüyorum.
Sanırım hazinede azalma olabilir.

Aramızda bankacı arkadaşlarım da var onlardan net bilgi alabilirsin Canım...

Boyle kizlar baya ince
20170718_214022_crop_400x400.jpg

Kizlar bilezigi aldim fok güzell hemde spor ve gunluk
Bende çok merak ettim çok da sevindim güle güle kullan Canım iyi günlerde inş....

k a h v e k a h v e biz anne babalarımız gibi değiliz bu da üzücü bir durum onlar gibi kazançlarımızın değerini bilsek neler yapardık şimdiye dek....
Emekli zammı gerçekten sadece bir gıdım kış geliyor başka ihtiyaçları da oluyor ama yinede bize hissettirmiyorlar, aksine bize de destek oluyorlar.
Ben para konusunda anne babama benzemek isterdim. Evet artık dikkat ediyorum ama biraz da geç kaldım.
Ne kıyafetlere ne paralar harcadım ne yazık...

Eksi hesabını aza indirmen çok iyi olmuş ben eksiye hiç girmemeye çalışıyorum yoksa bir iki kez girdim toparlayamadım.
Tamamen kapatabilirsen ne ala.
Bu gercekleri benim defarketmemi sağladığın için teşekkür ederim....

Çok güzel Canım kaç gr ve kadara aldın?
Iyi günlerde kullanman dileğimle....
15 gram canim ama fotoda kalin durduguna bakma 3mm falan genisligi yada 4 tur alyansimin yarisi incelikte. 2000 tl canim gunluk kullanym hem yatirim olsun istedim ondan ozellikle ince yaptirdm

Çok güzel hayırlı olsun.
Eskiden bu bileziklere kibrit çöpü denirdi ve ben çok severdim.

evet canım sanırım öyle bir adı varmış, ben bilmiyordum vitrinde görünce dikkatimi çkti. diğer bilezikler geniş oluyo dikkat çekiyor birde gunluk takmaya uygun degıl. bunlar saatle kunyeyele guzel duruyo, hem yatırım dedım

X