Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Canım benim aklımdaki şoyle bisey yine burda kızlardan birisi paylaşmıştı sanarım 3 3gunlukdunya ydı :KK52:
Eki Görüntüle 2022371
Benim boyle bi gerdanlığı ata altınlarından yapmak gibi bi hayalim var :KK66: ortadaki büyüğü 2.5 luk ata altını etrafınfaki kücük 10 tanesini de 1 ata altını olarak yaptırmayı düşünüyorum :KK48::KK6: sevgili karamelli_turta karamelli_turta nin kolyesi altın zicirle çeyreklerden oluşuyodu yanılmıyorsam tekrar paylaşabilir belki :KK36: benim düsundüğumse tamamen yatırım amaçlı değil uzun vadede yavaş yavaş biriktirip cocuklarıma bırakmak istiyorum aynı zamanda yani evlenirlerken filan hediye edicem :KK66: Birikimlik altınları ise gr olarak banka hesabında tutuyorum
Merhaba Canım çeyrekli zincir benimki değildi yanlış hatırlamıyorsam Kostebekpasta Kostebekpasta nındı
Benimki zincir ve bir tam altın Canım

Selam kizlar
Suanda kuyumcuya gidecek durumda olmadigim icin internet bankaciligindan gram altin aldim
Haziran sonunda sinav gorevim vardi onu yatirmislar 1 gram altin aldim 140.99dan ve 1 dolar aldim almasam kenara koymasam kesin harcicam onlari biliyorum
Herkese hayirli gunler
Hayırlı olsun aldığın Canım bereketli olsun...
şimdi canlar ziraat e girdim, nereden açacağım vadesiz döviz hesabını? bi el atsanız bana? tobosolu_dulcinea tobosolu_dulcinea canım yardım ederim demiştin, müsait misin?
Yeni hesap mi açıyorsun Canım hayırlı olsun...

benim çeyrekli zincirim vardı düğünde takıldı. 7 tane çeyrek vardı uçlarında ev alırken peşinat yaptırmak için bozdurmuştum çeyreklerini.şimdi alacaklarımla zincire tekrar mı taktırsam kullanmam da öyle mi dursalar :KK70:
Neden olmasın Canım eğer takacaksan yaptır öyle.
Benim zincirde bir tam altın var o kadar..
Takarım ben onu öyle.

Şimdiden plan yaptım agustos ayı için...
Bir ata alacağım maaşta.
Çocuklarımın paralarının üzerini tamamlayıp bir ata daha alacağım.
Kalırsa da kalanlar kumbaraya.... Inşallah....
süpersin maşallahhh, benim ağustos hedefim 1 yarım altın maalesef, ödemelerimiz-kesintiler var biraz yüklü..inşallah başarabilirim...

Çok teşekkür ederim aynen canım bu forumu takip etmeye başladığımdan beri nerdeyse hergüm altın ve döviz kurlarına bakıyorum işim gereğide kullanıyoruz bu hesapları ancak bizim kurum komisyon vs aldıgından piyasayı net yansıtmiyor :KK43:
Şuan altın epey düsmüsken almak istiyorum açıkcası yükselmesinden korkuyorum ama dediğinde çok mantıklı hatta dün mü ne okumuştum merkez bankası yılsonu $/tl kurunu aşağı çekmiş demek ki piyasada iyimserlik hakim altınında düşme ihtimalı var :KK52::KK66:
Bu arada kızlar bişey sormak istiyorum bu ata altınlarının kulplusu oluyor mu hiç bu konuda bilgisin olanınız var mı arkadaşlar :KK25: ben kısa bi araştırma yaptım ancak sonuca ulaşamadım :KK43:

Evet var ama yatırımlık için kulpsuz makbul

hahahah hallettim kızlar pek zevkliymiş, hesabımda duran 48 tl den 11,77 euro alıp , euro hesabıma attımm...
ben sık sık yaparım artık bunu, keyifli oldu :KK66: çoook teşekkür ederim..bu topik beni gaza getiriyor, hiç aklımda yokken 11 eurom oldu :KK66:

Ayyyyy çok sevindim canım :KK9::KK6: ben cok yoğundum ilgilenemedim hiç tel i alamadım elime aklımda sende kaldı ayın 2. yarısı yoğun zamanlardır bizde :KK43: hayırlı uğurlu bol berektli olsun canım gerçekten cok keyifli benim 20 tl m olsun gidip 10 tl siyle döviz alabiliyorum mesela ama altında bu mümkün değil o para dursa harcıyorum ama böyle böyle döviz yapıp yeterli miktara ulaşinca altına ceviriyorum bana bu sekilde hem daha pratik hem de daha bereketli geliyor :KK66: hatta aynı sekilde $ ve altın hesabıda açabilirsin canım :KK52:

Ayyyyy çok sevindim canım :KK9::KK6: ben cok yoğundum ilgilenemedim hiç tel i alamadım elime aklımda sende kaldı ayın 2. yarısı yoğun zamanlardır bizde :KK43: hayırlı uğurlu bol berektli olsun canım gerçekten cok keyifli benim 20 tl m olsun gidip 10 tl siyle döviz alabiliyorum mesela ama altında bu mümkün değil o para dursa harcıyorum ama böyle böyle döviz yapıp yeterli miktara ulaşinca altına ceviriyorum bana bu sekilde hem daha pratik hem de daha bereketli geliyor :KK66: hatta aynı sekilde $ ve altın hesabıda açabilirsin canım :KK52:
çok saol tatlım, çok yardımcı oldun, ben hata yaparsam diye çekindim ama hata yapacak da bir şey yokmuş...bundan sonra ben de alırım ufak ufak, hatta gaza geldim evdeki tüm bozukları topladım 40 tl civarı cıktı, bütünleyip hesaba yatırıp euro alacağım yine :KK66: hepimizin birikimleri bol bereketli olsun tatlım benim :eğlence::eğlence::KK76::KK76::KK54:

X