Altın biriktirmeye başlıyoruzz

no_name_ eşin seviyor giyinmeyi demek ki canım. evet siz yıllardır alıyorsunuz artık almasanız da olur diye düşünüyorsun sen belki ama eşin çalışıyor ve bu kıyafet mevzusu dikkat çekiyorsa (ki birileri tişörtü beğendiğine göre çekiyor) çok normal almak istemesi. benim eşimin de geçen senelerde tüm arkadaşlarında Ray-Ban damla model vardı nerdeyse ve eşim de arada gözlükçüde deniyor ama fiyatı fazla olunca almıyordu ben hep al diyordum arkadaşlarını da bildiğim için ki dışarda çalışıyor gözlüksüz gidiyor geliyordu bu mayıs ayında götürdüm gözlükçüye alacağız sana diye denedi filan başka markanın farklı modelini beğendi ve şuan çok severek kullanıyor bu arada bana da Ray-Ban aldı o gün :)) yani demem o ki üzülme sen de istediğini al ama birikim ve tasarruf da yaparız bi yerlerden
stok mevzusu bende de aynı ya ev resmen peçeteden deterjandan yıkılacak ben hala uygunmuş alayım evde dursun şeklindeyim.bir de şey var annem diyor mesela şehriye bitmiş galiba bana bir utanma geliyor nasıl evde olmaz diye evde herşeyin olmasını istiyorum deli miyim ne

ay durrr, panik yapma...çeyrek için geçerli değildir o, bilezikler vs içindir, adam sahte yapmaya uğraşacak o kadar, gidip çeyrek mi yapar...korkma, sahte falan değildir...basımla alakalıdır o...
ay inşallah.. eşim de dedi yeni tarihli diyedir diye..

utanma mı geliyor nasıl evde şehriye olmaz aaaaaa insanda biraz sıkılma olur :))

Hepimizin birikimi hayırlı olsun kızlar.
Kargo bekliyorum gelsin de gideyim dışarıya altın almaya. Hem kızımı da gezdirmiş olurum.
Eşimle konuştum, bes teki anaparamı çekip altın almaya karar verdim ama altın ne alaam bilemiyorum. Hepsine gramlık mı alsam? Ata mı alsam?

Günaydın kızlar
Hayırlı cumalar.
Bugün iki farklı doktora gidecegim yine.
Ehliyetimi yenilemek icinde emniyete gideceğim. Tum gün dışarıda islerim var.
Ev ve mutfakda cok dağınık. Ama dönünce toplarım. Ac karnına verilmesi gereken tahliller var

Günaydınnnn.

İyi olmuş gelmesi, mantınızı da yapmış oldunuz :) afyet olsun canım :)
Sağol cnm

Yok kuzum biz taşımıycazda malum kamu eşyalarının zimmet mevsuzu var benim başında bulunmam gerekiyo kesinlikle haklisın kuruma gore değişiyo o rahatlık biz hiçbir bayramda 9 gun tatil yapmadık yani bu bayramda 10 gün tatil yok pazt salı çalısıyoruz kesin arife tam gün tatil olsa ona da raziyız canım hatta geçen ramazan bayramında kimi merkwzlerimiz bildigin bayram günü çalıştılar memur arkadaşlar nöbetleşe ama tabi yine bunada şükür
geçicidir heralde bu durum? nolursa olsun ya kamu gibisi var mı. keşke ben de kamuda olabilseydim. kredi çekerdik rahat rahat..
kolay gelsin canım sabret pazara az kaldı:)
Evet canım çok şükür ki geçici ama memuriyetimin ilk yıllarında cmt de çalısiyorduk biz hatta az önce cmt dedim ama az önce il müdürlügümüzden haber geldi taşinma cmt -pazar olarak planlanmıs tek günde yetişmezmiş

eşin maaşını alır almaz içinden belli bi miktarını hemen ayırsan? sıkışıksınız gerçi ama hani taksit öder gibi davranabilirsin olmaz mı?

canım eşimin maaş kartı hep bende zaten onun isteklerini ben karşıladığım için para hep benim elimden geçiyor, çok yoğun çalışıyor ve kendisi fırsat bulup alış veriş yapmaz, zaten bensiz de alış verişe çıkmaz..sadece istekleri pahalı...ben de fazla pintiyim ben ona harçlık veriyordum... geçen sene, bi sabah baktım bi 200 lük var bi de 20 lik, kalktım 20 tl verdim,aman bi çemkirdi, ilkokul çocuğuna harçlık mı veriyorsun diye o gün bugündür ne istiyorsa onu alıyor üstüne..fakat o harçlıklarından çok harcıyor, gelen giden elemana yol parası vs harçlık isteyenlere dağıtıyor resmen ve çoğunu unutuyor, işletmiyor muhasebeciye..öyle gidiyor paralar...

seviyor canım, bi de işyerinin genel müdürü, oturup kalktığı müşteriler ve insanlar hep üst düzey patron ve ceo pozisyonundalar..dolayısı ile onlara gider gelirken çok şık olmak istiyor sanırım, ben de anlayışla karşılıyorum...ben de öyleydim çünkü..benimki sadece pintilikten..yoksa çook pahalı şeyler de almıyoruz ama çok alıyoruz o batıyor galiba...

benim de evde eksik oldu mu canım sıkılıyor, dediğin gibi sanki durumumuz yok da alamıyormuşuz gibi hissedip canım sıkılıyor..ama bu kadar stok da çok gereksiz..burada gaza geliyorum ben, herkes onu aldım bunu aldım yazdıkça aman ben de alayım atayım buzluğa, dolaba psikolojisine giriyorum sanırım

ay inşallah.. eşim de dedi yeni tarihli diyedir diye..

bence de öyledir, sıkıntı yapma kendine tatlım....

ay yapma yaa.. bari pazarı bıraksalarmış

Allah kolaylık versin kuzum, pazar da çalışmak çok kötü, bi günü olmalı en azından insanın dinlenmek ve kendine vakit ayırmak için...bayramda dinlenirsin artık inşallah

o bakımdan haklı evet.. önüne geçemiyorsan yapacak bişey yok gibi. sağlık olsun strese girme boşuna canım.
domatesin, patlıcanın, barbunyan var dimi? tamam işte, yine eline fazla sebze geçtikçe atarsın. benim buzluğum hala daha bomboş.

çok normal canım sıkma canını böyle şeylere o yüzden
ay ben de öyle işte okudukça filan gaza geliyorum galiba yokluk psikolojisine giriyorum bundan böyle buna da dikkat edelim stok sınırlaması getirerek başlayalım kendimize evde sadeleşme çalışmalarına da gidelim

tobosolu_dulcinea yaa kuzum senin de zormuş sana da allah kolaylık versin inşallah çok yorucu olmaz senin için erken biter işin hafta sonu bi nebze dinlenirsin
Vallahi zor bi kurum canım bizimki bildiğimiz memur gibi değiliz ki yoğun bi hafta geçirdik bayram öncesi daha da yoğunluk olur artik evde hiçbir şet yapmıycam öteki h sonuna kadar
kızlar ben altın işini bir türlü halledemedim ya
Noldu canım hayırdir niye halledemedin bu arada test ucun iyi düşünmüşsün canım boşuna strese sokmamıs olursun kendini

sen çıkmadın mı geçen pazara? aaa hafta sonu eşinle çıkacaktın değil mi...dolar hemen merak etme...zaten eylül sonuna kadar vakti var...

sabah buzlukta kocaman bi ilikli kemik buldum onu kaynatıyorum şimdi, 3 saattir kaynıyor...onu da dondurup yemeklik atacağım buzluğa, yeter artık..sanki çok yemek yapıyorum...eylülde biraz da dolmalık biber attım mı tamamdır benim buzluk...

sonuna kadar katılıyorum, hakkaten altın harici aldıklarımızı yazmayalım bari..ben ne zaman birikim topiklerine takılsam stoğa başlıyorum, kıtlık bilincine giriyorum...birbirimizi altın ile, döviz ile gaza getirelim, bu şekilde batıp gideceğiz...

ohh çorbası nasıl güzel olur eline sağlık. evet pazar günü eşimle gidecez. geçen 3 torba köz patlıcan atmıştım buzluğa, 2'sini çıkardım bitti bile, güya kışlık:)
tamam kış alışverişlerini yazmayalım artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…