Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Ulaşabilirsem soracağım canım, olmadı açarım artık ne yapayim

Ben de hep böyle derdim ama başlayınca gerisi geliyor..tasarruf edilemeyecek gelir yok inan bana, ama az ama çok, önemli olan ilk adımı atmak..

Kesinlikle haklısın, ay başı maaşımı alınca bende başlıcam. Yarım gramda olsa birkaç dolar da olsa atacağım kenara. Borç olunca sanki hiç bitmeyecekmiş geliyor bana, size de öyle oluyor mu? 2 sene var bitmesine sonra eve girmek istiyoruz ama o 2 sene hiç geçmeyecek, sonra ev fiyatları çok artacak da alamayacağız umutsuzluğu var bende malesef

Ben de eskiden saftim, söylerdim..gördüm ki nazar- göz degiyor,isteyen olmasa da bereketi kaçıyor..aman bilmesin kimse
Bende sizlerin dışında hiç kimseye söylemiyorum
Belki isteyen olmaz ama gözü kalmasın kimsenin Canım nazara gelmesin
Hatta hedeflerimi bile kimse bilmiyor söylemem zaten ne olur ne olmaz

Zaten para gelir gelmez atmazsan kenara o ay hiç atamıyorsun, baştan ayırmak gerekiyor yoksa harcanıp gidiyor...2 yıl çok kısa bi süre geçer gider, ev fiyatları zaten tavanda, daha ne kadar artabilir ki? hem her bütçeye ev bulunuyor illaki..2-3 sene biraz birikim yapar uygun bi arsa bulursunuz önce, 2-3 sene içinde arsa değerlenir birikime devam edersin, arsayı satar, kenardakileri de ekler kredi de çeker bi ev almış olursun...bi bakmışsın her şey değişmiş...adım adım ulaşırsın hedefe, hiç merak etme...

Bende sizlerin dışında hiç kimseye söylemiyorum
Belki isteyen olmaz ama gözü kalmasın kimsenin Canım nazara gelmesin
Hatta hedeflerimi bile kimse bilmiyor söylemem zaten ne olur ne olmaz
aynen ben de söylemiyorum..yıllar önce bankada param vardı iyi kötü bir ev ya da son model jeep de alabiliyordum o parayla..herkese akıl danıştım ne yapayım diye.. kimi borç istedi, kimi faize yatır dedi,kimi viski ısmalra kutlayalım dedi...neler neler... her kafadan bi fikir çıktı,sonra param pul oldu gitti ortada..aman gerek yok, bizbizeyiz şurada, çevredekiler bilmesin mümkünse

Umarım dediğiniz gibi olur her şey :) 30 oldum sayılır artık, ee çoluk çocuk da olacak. Geleceği iyi düşünmek gerekiyor. Düşündükçe de bunalıyorum

Bende maaş aldığım bankada dolar,altın hesabı açmıştım almıyorlar birşey. Annemin ziraat de hesabı var, ondanda alınmıyor. Onun maaş hesabı değil üstelik.
anne emekliyse emekli hesaplarından alınmıyormuş, onu okudum...almazlar herhalde yaa, alsalar alsalar yıllık 100 tl den çok değildir ya, ne yapayım...

Umarım dediğiniz gibi olur her şey :) 30 oldum sayılır artık, ee çoluk çocuk da olacak. Geleceği iyi düşünmek gerekiyor. Düşündükçe de bunalıyorum
ben 40 a yaklaştım yeni tanıştım birikimle, ben bunalmıyorum bu yaşta,sen de hiç bunalma olur gider..yeterki kararlı ol, 3-5 demeden at kenara..her çok, azdan olur...

Kızlar ben tutumluydum ama sizden sonra daha tutumlu oldum vallahi.
4 gibi işten geldim evde tekim
Kendime kremalı kuru domates soslu spagetti yaptım bide ayran.

600 tl olan birikimle çarşıya çıkıp altın alayım diyorum
Yürüyerek gidip gelmek istiyorum 20 25 dk sürüyor gitmesi.geliş derken 1 saat yürür yediklerimi eritilir im hem hem 5 tl bana kalır ekmek alırım gelirken.
Ama eşime haber versem gitme şimdi ne gerek var bla bla der.
Sizce napsam?
Altın zamlanırsa 140 dan da alamam gramını
Tatilde 2 kilo almışım 71 olmuşum boyum 1.65

Bence eşine söylemeden al altını canım bosver koy kenara

Maaşta da kesintiye göre bakıcam canım 2 gr da ozaman alayım diyorum ama

nereye saklıotrsun cnm

Bence eşinize sormadan gidin alın. Bir an önce parayı birikime çevirmek önemli sonra harcanır filan :). Kremalı yemekleri çok severim. Güzel tarifiniz varsa alabilirim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…