Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Bu arada birikim konusuna gelecek olursak benim eşimde bazılarınızın eşi gibi parayı gerekli gereksiz harcayan ve tasarruftan hoşlanmayan biri .
Ben konuşurum anlatırım .Hep biriktirelim der . Biriktirir biriktirir sonra sıkıştığı ilk anda kullanır gider . Şimdi bu topikleri okuduktan sonra biriktirmeye ve Allah gerekli etmesin acil bi durum olmadıkça söylememeye karar verdim . Şimdi 1 tam bir yarım alacak param oldu 2 ayda. Halada devam ediyorum sayenizde akıllandım:KK69:bi yerde 5 kuruş dahi görsem alıyorum . Bozukluklarla yarımlığın parasını tamamladım .
İnsan gereksiz bişi almadıkça biriktirdikçe biriktiresi geliyor bazen sonum iyi değil diyorum :rolleyes:
TV de bi rakam duyunca hemen altın fiyatına bölüp kaç altın alınacağını düşünüyorum :KK8:
Allah bereketini versin herşey çocuklarımızın geleceği için

Son düzenleme:
saol canım hepinize nasip olsun inşallah, Rabbim bol bol versin, bereketlendirsin inşallah..

bugünkü pazarlığı anlatayaım madem istedin, azıcık komik olacak böyle dialog şeklinde...
öncelikle pazarlık yapmak üzere son derece kararlı ve konsantre çıktım bugün evden yola...ilk kuyumcuda yaptığım pazarlıktan sonra fiyat indirimini görünce daha da gaza geldim...

girdim mağazaya (bu arada avm mağazaları ya da defacto,waikiki vb mağazalar değil, bunlarda kuruş inmezler) bildiğimiz esnaf mağazası, kaliteli ürünler satan, patronu işin başında olan mağazalardan..

t-shirtlerde kampanya vardı zaten, adedi 55 tl, 2 alırsan 90 tl olarak kampanya yapmışlar..aldım bir adet t-shirti kasaya gittim dedim ki bunlarda kampanya varmış ama ben alacak 2.t-shirti bulamadım beğenemedim, tek aldım 45 ödesem olur mu dedim, kasadaki çocuk yok olmaz kampanya 2 t-shirt için dedi...ben de; ben buranın sürekli müşterisiyim zaten , hem de sezon sonu, yap işte alayım dedim..çocuk 20 yaşında falan valla abla ben yeni başladım bi sorup geleyim dedi, iyi dedim bende, geldi abla 50 olurmuş dedi..bu esnada şansıma 30 lu yaşlarında bi hanım geldi görevlilerden..ben de yahu oluversin işte 5 tl için beni mi kıracaksınız, olsa alayım bir tane daha o zaman bana bunun lacivertini bulun alayım dedim, onlarda maalesef sadece oradakiler kaldı dediler, o zaman yapıverin alayım hadi uğraşmayalım bu sıcakta dedim, çocuk kadına baktı,kadın bana baktı, ben melül melül baktım, kadında tamam olsun zaten tek kaldı o t-shirt dedi ben de aiyyy çok tatlısınız, çok teşekkür ederim dedim, aldım ve de çıktım..

mevzu böyle yazınca saçma sapalak bi hal aldı..

oradan cüzdancıya gittim amacım cüzdan almak değildi, zaten gittiğim yer cüzdancı da değildi..yapay çiçekler vardı onlara bakarken kasa yanında sepette cüzdanları gördüm, aa güzelmiş ne kadar dedim, çocuk 10 tl abla dedi, aman 10 buna çok 5 olsa olurdu dedim, o da abla 20 idi geçen ay, indirim yaptık zaten dedi..ben de 7 tl param var verirsen alayım yok vermeyeceksen zaten ihtiyacım yok dedim, (aslında o tarz beni derleyip toplayacak bi ufak para çantasına ihtiyacım vardı,pintiliğimden almıyorDum) 45 derece döndüm kapıya doğru,bu bi düşündü 3 saniye falan, tamam abla gel vereyim 7 olsun sana dedi, ben de aiyyy çok teşekkür ederim dedim, ödedim ve çıktımmm

tüm mevzuuu bundan ibarettir, @3gunlukdunya ilahi, yazdırdın bana tek tek dialogu...

Dün okurken diyaloğunuza hayran kaldım :nazar:
Hayatta beceremem pazarlığı.
Altında çok yükseldi.
Eşim 2 hafta önce eski tarihli tam altını 940 dan almıştı,
Dün de bir tane almış 955 tl olmuş .
İnşallah kısa vadede bozdurmayız da biraz karımız olur.
(Bozdurmama konusunda Hiç ümidiim yok ta olsun yine de dua edeyim ben )

Bide eski tarihli altınların bozdururken ne farkı oluyor bilen biri söylerse çok memnun olurum

Dün okurken diyaloğunuza hayran kaldım :nazar:
Hayatta beceremem pazarlığı.
Altında çok yükseldi.
Eşim 2 hafta önce eski tarihli tam altını 940 dan almıştı,
Dün de bir tane almış 955 tl olmuş .
İnşallah kısa vadede bozdurmayız da biraz karımız olur.
(Bozdurmama konusunda Hiç ümidiim yok ta olsun yine de dua edeyim ben )

Bide eski tarihli altınların bozdururken ne farkı oluyor bilen biri söylerse çok memnun olurum
canım hoşgeldin, çook teşekkür ederim, beğenmene sevindim :KK66:

inşallah ihtiyaç olup bozdurmazsınız...

Bu arada birikim konusuna gelecek olursak benim eşimde bazılarınızın eşi gibi parayı gerekli gereksiz harcayan ve tasarruftan hoşlanmayan biri .
Ben konuşurum anlatırım .Hep biriktirelim der . Biriktirir biriktirir sonra sıkıştığı ilk anda kullanır gider . Şimdi bu topikleri okuduktan sonra biriktirmeye ve Allah gerekli etmesin acil bi durum olmadıkça söylememeye karar verdim . Şimdi 1 tam bir yarım alacak param oldu 2 ayda. Halada devam ediyorum sayenizde akıllandım:KK69:bi yerde 5 kuruş dahi görsem alıyorum . Bozukluklarla yarımlığın parasını tamamladım .
İnsan gereksiz bişi almadıkça biriktirdikçe biriktiresi geliyor bazen sonum iyi değil diyorum :rolleyes:
TV de bi rakam duyunca hemen altın fiyatına bölüp kaç altın alınacağını düşünüyorum :KK8:
Allah bereketini versin herşey çocuklarımızın geleceği için
Merhaba Canım sen de bizdensin gördüm ben :halay:
Eşlere kalsa ne gerek var birikime. O benden yana olmayınca bende kendim başladım. Altınlardan hiç haberi yok eşimin şimdiye kadar bildi de noldu ki... Söylemem artık... Önce az miktarla zamanla artırarak...
Bereketli olsun paran, altıncıkların insan biriktirdikçe biriktiresi geliyor hem... Sende benim gibi uzun vadeli alıyorsun sanırım bende çocuklarım geleceği için başladım.
Hayırlı olsun, bol bol paylaşım bekliyorum senden de :KK200:

alış verişimi yaptım geldim...bugün de 80 tl gitti... :KK43:

6 adet tam yufka aldım bunun 5 adedi ile peynirli yalancı su böreği yapacağım, 1 adedini de 2 ye bölüp tavuklu sosyete mantı gibi yapacağım...
üçgen yufka aldım, onunla patlıcanlı börek yapacağım sigara böreği gibi saracağım
patatesli kek yapacağım
bir de normal kek yapacağım, evde hurma varmış dolapta belki ufak hurma parçaları koyabilirim içine...

bunları hazırlayıp buzluğa atıp günlük çıkaracağım

bu akşama fırın makarna yapacağım

a101 den hazır pizza aldım, bi akşam da pizza yenir..
madem eşim fast food istiyor bu hafta böyle beslensin bakalım, sonra içim kurudu der yemeklere geçeriz haftaya :KK66:

Merhaba Canım sen de bizdensin gördüm ben :halay:
Eşlere kalsa ne gerek var birikime. O benden yana olmayınca bende kendim başladım. Altınlardan hiç haberi yok eşimin şimdiye kadar bildi de noldu ki... Söylemem artık... Önce az miktarla zamanla artırarak...
Bereketli olsun paran, altıncıkların insan biriktirdikçe biriktiresi geliyor hem... Sende benim gibi uzun vadeli alıyorsun sanırım bende çocuklarım geleceği için başladım.
Hayırlı olsun, bol bol paylaşım bekliyorum senden de :KK200:
Allah razı olsun seninki de hepimizin kide bereketli olur inşallah. Benim hedefim çocuklarıma gelen paraları altın yapmıştım sonra ev alırken altınları bozdurmuştuk . Onları yerine koymayı ve devam etmeyi istiyorum inşallah

6 adet tam yufka aldım bunun 5 adedi ile peynirli yalancı su böreği yapacağım, 1 adedini de 2 ye bölüp tavuklu sosyete mantı gibi yapacağım...
üçgen yufka aldım, onunla patlıcanlı börek yapacağım sigara böreği gibi saracağım
patatesli kek yapacağım
bir de normal kek yapacağım, evde hurma varmış dolapta belki ufak hurma parçaları koyabilirim içine...

madem eşim fast food istiyor bu hafta böyle beslensin bakalım, sonra içim kurudu der yemeklere geçeriz haftaya :KK66:
Güle güle afiyetle yiyin canım maşallah sana :hamarat:

patatesli kek yapacağım

Maalesef harcanıyor canım öyle böyle..
Afiyetle yiyin inşallah :kk77:

ya nasıl acı çekiyorsundur.. kantaron yağına başla artık bence. 1 gecede geçiriyor diyorlar.

geçer canım elbet, şimdi leke kalacak kaygısı yaşayıp üzme kendini..çok şükür görünen bi yerde değil..Allah korusun yüz falan olsa çok daha üzücü olurdu..zamanla geçecek emin ol,stres yapma kendine...

sempatik_kiz sempatik_kiz çok üzüldüm inşallah bir an önce iyileş kuzum ya...

no_name_ no_name_ akraba biri olsa yiyecek tarzı olunca aldığım oldu tabi ama yabancının verdiğini yedirmem bende niyetini tam bilemem..
Ama o kadının para olarak vermesi de tuhafıma gitti doğrusu cnm..

Çok geçmiş olsun canım gerçekten çok üzüldüm dr a gidicektin gidevildin mi ne dedi

oy üzülme canım çok şükür elinde yüzünde değil.
inşallah çabucak atlatırsın

stabil :))

benimde uğur marka, 5 çekmeceli çok büyük değil ama kaç litre hacim hatırlamıyorum.. geçen sene bu zamanlarda 1000 tlye almıştım. A++.

offf yok mu şöyle hızlı iyileştirecek bi krem.. doktor ne dedi??

Selam kızlar işler yoğun olunca okudum ama yazamadım hiç :)
no_name_ no_name_ altınların gani gani olsun inşallah çok iyi pazarlık etmişsin tebrik ederim :KK66: sempatik_kiz sempatik_kiz inşallah kısa zamanda iyileşirsin.
Ben otobüsteki kadını haklı buldum devir gelişigüzel çocuk yetiştirme devri değil herkesin çocuğuna eskisi gibi müdahale etmek ya da birşeyler vermek doğru değil ne kadar iyi niyetli olsa da zorla kendini öptürmeler vs eskide kaldı..
Hepinize cok tesekkurler kızlar.
2 ayrı doktora gittim. Ilaclar kremler, kantaron yağı hepsini kullanıyorum. Insallah gecer.

Direk selamsız sabahsız dalmışım. Herkese merhaba kızlar.
Dün toplamda 150 TL harcamışım. Misafir geldiginde harcama oluyor zaten.
Pazardan kilosu 2 TL den 2 kilo kayısı aldım. Kayısı suyu yapıo buzluga attım. Kilosu 6 TLden de bir kili bamya aldım. Onuda buzluğa atıcam. Bir kilo bamya bizim icin 4 yemeklik oluyor. Yeterde artar bile.
1 kiloda kiyma aldim. Onuda corbalara katmak icin minik minik köfte yapıp buzluğa atacagım. Buranın kendine has bir corbası var. Adı gülüklü corba. Cok güzel bir tarifi var. Bence netten bir bakın tarifine tam kış corbası. İşte yaptığım bu minik köfteler bu çorbanın gülükleri :KK48:

Direk selamsız sabahsız dalmışım. Herkese merhaba kızlar.
Dün toplamda 150 TL harcamışım. Misafir geldiginde harcama oluyor zaten.
Pazardan kilosu 2 TL den 2 kilo kayısı aldım. Kayısı suyu yapıo buzluga attım. Kilosu 6 TLden de bir kili bamya aldım. Onuda buzluğa atıcam. Bir kilo bamya bizim icin 4 yemeklik oluyor. Yeterde artar bile.
1 kiloda kiyma aldim. Onuda corbalara katmak icin minik minik köfte yapıp buzluğa atacagım. Buranın kendine has bir corbası var. Adı gülüklü corba. Cok güzel bir tarifi var. Bence netten bir bakın tarifine tam kış corbası. İşte yaptığım bu minik köfteler bu çorbanın gülükleri :KK48:
Ağız tadıyla yersiniz inşallah ,
Geçmiş olsun bu arada :KK51:

bugün iş çıkışı eşim ben, kv belki bekar kaynım da gelir eşimin dayılarını ziyarete gidecez.. ilçede oturuyorlar.. akşam döneriz.. eşimi aradım napıyosun diye temizliğe başlamış, evi temizliğe girişmiş sağolsun.. bekle ben çıkınca hallederim dedim ama yok yok ben yapayım yapabildiğim kadar dedi.. peki kolay gelsin diyip usulca kapattım telefonu:) ben yarın detaylarla ilgilenirim artık..

bugün iş çıkışı eşim ben, kv belki bekar kaynım da gelir eşimin dayılarını ziyarete gidecez.. ilçede oturuyorlar.. akşam döneriz.. eşimi aradım napıyosun diye temizliğe başlamış, evi temizliğe girişmiş sağolsun.. bekle ben çıkınca hallederim dedim ama yok yok ben yapayım yapabildiğim kadar dedi.. peki kolay gelsin diyip usulca kapattım telefonu:) ben yarın detaylarla ilgilenirim artık..
ne güzel eşinin kendiliğinden yapması:) iyi gezmeler şimdiden:)

X