Altın biriktirmeye başlıyoruzz

aslında parayı veren kadın kötü niyetli değil tabi, ama annenin yetiştirme tarzına göre verdiği tepki de normal.
ben bunları duya okuya artık çocukları uzaktan seviyorum (bazı anneler dokunulmasına, öpülmesine karşı) ve şekerdi paraydı vermeye çekiniyorum.
Aynı durumda ben olsam kibarca reddederdim sanıyorum çünkü tanımadığım biri sonuçta e çocuk da küçükmüş paradan anlamaz daha..

@sempatik_kiz çok üzüldüm inşallah bir an önce iyileş kuzum ya...

no_name_ no_name_ akraba biri olsa yiyecek tarzı olunca aldığım oldu tabi ama yabancının verdiğini yedirmem bende niyetini tam bilemem..
Ama o kadının para olarak vermesi de tuhafıma gitti doğrusu cnm..

aslında parayı veren kadın kötü niyetli değil tabi, ama annenin yetiştirme tarzına göre verdiği tepki de normal.
ben bunları duya okuya artık çocukları uzaktan seviyorum (bazı anneler dokunulmasına, öpülmesine karşı) ve şekerdi paraydı vermeye çekiniyorum.

aynen illaki kötü niyetli vermedi ama devir o kadar kötü ki, vermemek de lazım tanımadığımız çocuklara, alışmamalılar belkide..biz çok yufka yürekliyiz, kıyamıyoruz...

aslında dediğim gibi beni şaşırtan kadının doğru bildiğini çok güzel savunmasıydı..ben o kadar naif ve kibar yetiştirildim ki, yeri geldi hakkımı bile savunamadım karşıdaki kırılmasın, mevzu uzamasın, olay olmasın diye...kadın kaplan gibi kükredi vallahi...

hımm profilo güzel marka. hiç aklıma gelmemişti. bana boy değil de, 4-5 çekmeceli ufak bişey lazım. sağol canım bi bakayım
Rica ederim canım :KK52: bu markanın 5 çekmecelisi var istersen ona da bakabilirsin o da aklına yatmazsa başka marka modelleri araştırırısın gönlüne göre vişey vardır illaki :KK66:

Canım, arkadaşlar fikir vermiş ama ben de yazayım birşeyler :)

Kapya ve patlıcan közü, kabak, semiz, fasulye. Semizi iki şekilde. Bir domatesli diğeri çiğden.

Domatesi de konserve yapacağım. Ayrıca domates, kapya, sivri biber karışımlı sos yapacağım. Eğer Asaf fırsat verirse :)

Meyvelerden koyacağım. Şeftali, kayısı, erik falan.

Kv in komşusu oğlum için tarhana yapacak.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar :)

no_name_ no_name_ canım benim Hayırlı olsun altınların. Allah çok güzel yerlerde ve günlerde kullanmayı nasip etsin.

Harikasın bu arada. Seninle alışverişe çıkmak isterdim :) tebrik ediyorum :)
canım çok saol güzel arkadaşım, Allah daha çoklarını versin size...
hazırlıklarında da kolaylıklar dilerim, Rabbim bereketlendirsin..

Hadi gelin hep birlikte çıkalım alış verişe :KK66:ne keyifli olurdu haaa, adam dükkanı bırakır kaçardı sanırım...

Yok tatlım ben çeyrek almadım :) arkadaşın düğününe gönderdim. Benden çeyrek çıktı yâni :) hatlarımız karıştı :confused:
Yok yok kuzum karışmadıda yanlış anlamış olabilirim :KK43: arkadaşına dügün icin ceyrek göndericektinde o da gönderme bende var demişti de sen de parasını yollamıstin demi :KK66: sendeki çeyrek noldu o durmuyo mu hani onu almış say demek istedim :KK52:

msf2407 msf2407 kabağı çiğden mi koyuyorsun? bide semizotunu?

Canım kabağı hafif soteleyip de koyabilirsin. Sadece 2-3 dk. Ya da çiğ. Ben çiğ koyuyorum.

Semizi de 2 şekilde. Bir çiğden koyuyorum. İkincisi de domatesli pişmiş. Ama çok az pişmiş. Fasulyeyi de önce pişirip sonra şöyle domatesle çevirip o şekilde koyuyorum.

Semizin domateslisini ya o şekilde meze olarak, ya da nohutla yemeğini yapıyoruz. Az nohut ekleyip semiz yemeği. Soğan da koyarak.

Yok yok kuzum karışmadıda yanlış anlamış olabilirim :KK43: arkadaşına dügün icin ceyrek göndericektinde o da gönderme bende var demişti de sen de parasını yollamıstin demi :KK66: sendeki çeyrek noldu o durmuyo mu hani onu almış say demek istedim :KK52:

Ha tamam bende yeni anladım :) bende çeyrek yoktu maalesef canım. O parayla alacaktım zaten. Aynı şey oldu benim için.

canım çok saol güzel arkadaşım, Allah daha çoklarını versin size...
hazırlıklarında da kolaylıklar dilerim, Rabbim bereketlendirsin..

Hadi gelin hep birlikte çıkalım alış verişe :KK66:ne keyifli olurdu haaa, adam dükkanı bırakır kaçardı sanırım...

Ben size para vereyim dükkânı terk edin deme ihtimali de yüksek :KK70:

kızlarrr geldim bennnnn, aman ne sıcak hava 40 derece hissedilen 70..bayılacaktım yollarda..:63::63:
dedikodular bende....:KK45::KK45::KK45:

saat 10:15 gibi falan çarşıdaydım, aman ne kalabalık, nasıl dolu sokaklar, daha o saatte...:rolleyes::rolleyes:

önce bir kaç yere sorayım dedim, tam 4 tane kuyumcuya girdim çıktım, hepsi de 1010 tl dedi ATA için..aman bi moralim bozuldu, 2 tane kuyumcu 1000 yaparız dedi..dedim alamayacağım sanırım en son 970 tl den almıştım..en son , kendi kuyumcuma, (son 3 aydır altın aldığım yere) gideyim demiştim..beni kandırıyor olduklarından da şüphe ediyordum, o sebeple sora sora gitmeyi uygun buldum...neyse gittim hemen tanıdılar, ATA için 990 tl dedi, ama biz ucuzuz indirim yapamam dedi. 2 tane alacağım öyledir böyledir, 980 e indirdim zorla... sabah evden çıkmadan kumbaramı açıp 4 tane çeyrek aldım yanıma, adama dedim ki 4 çeyreğim var haftasonu düğüne gidip tam altın takacağım, onu da tamlayalım....
o zaman dedi onun için de 20 tl vereceksiniz..hayır dedim vermeyeceğim, bu kadar da bi ikramınız olsun birikim değil bu takı olacak bi kuruş vermem diye son derece sevimli ve kararlı bir şekilde bastırdım...(daha önce hatırlarsanız 20 adet çeyreği 175 tl fark verirsen 5 tama çeviririz demişti.. ) 10 tl ver bari dedi, inat ettim yok dedim..tamam dedi çok şükür..böylelikle fark vermeden 4 çeyreği tama çevirip 1960 tl ye 2 ATA alarak uzun süreliğine birikim defterimi rafa kaldırmış oldum..Hamdolsun, şükürler olsun Rabbime..bugünleri görmek benim için çok ama çok imkansızdı..kendimle gurur duydum geldim..DARISI HEPİNİZİN BAŞINA, Rabbim misliyle sizlere de nasip etsin inşallahhhhhhh

bu arada insanlar deli gibi altın alıyorlar, nasıl dolu o kuyumcular, resmen sıra bekledim..hasadını kaldıran altına koşmuş herhalde...
Hayırlı olsun altınların canım. Maşallah iyi pazarlık yapmışsın

bu arada eşime t-shirt aldım 55 tl dedi, sıkı pazarlık ile 45 tl ye alabildim, kendime bi para çantası gibi ufak bi cüzdan aldım 10 tl dediler, 7 tl ye aldım..dönüşte markete uğrayıp buzluğa atmak üzere biraz daha patlıcan, salatalık (kışın çok pahalı oluyor ve cacık yemeyi çok seviyoruz) bolca da biber aldım, biberleri halka halka atıyorum yemeklerde süper oluyor, kışın 13 tl ye dayanmıştı biber..şimdilik buzluk için aldıklarım bunlar...
Güle Güle giysin eşin tşirtünü güle güle yiyin mamalarınızı

Sağol tatlım benim allah razi olsun senden:KK52::KK68: bayramdan hemen sonra alıcam nasıpse ben onun içine ne mamalar doldururum :KK48:

Vallahi iyi yapmışsın tatlım pazarlık yaptıkça iyice alışır öğrenirsinde ki senin maşallahın var kuzum ben daha çekine çekine en son ne olur diyorum aklıma yatmazsa alternatifim varsa başka yere gidiyorum benim daha çok örenicem sey var kate den ve sizden :KK66::KK52:
canım farkındamısınız bilmiyorum ama ağustos ve eylülde dipfriz fiyatları uçuyor resmen istersen bayram sonuna bırakma hemen al. Ben uğur marka aldım 5 çekmece A+

dipfriz reklamları bile sadece yazın çıkıyo temmuz gibi :rolleyes:

dönüşte minibüste karşılaştığım bi olayı paylaşmak istiyorum,

minibüste 30 lu yaşlarında halinden giyiminden çevre köy ya da ilçelerden geldiği belli,muhtemelen tarla çalışanı, şalvarlı, yaşmaklı falan bi kadın vardı ...kucağında da 4 yaşlarında bi kız çocuğu...arkalarında da 55 yaşlarında bir hanım,... bu hanım parasını verdi minibüscüye, üstüne de 3 lira bozuk para aldı ve bu 3 lirayı önünde oturan kadının çocuğuna verdi, al bakalım bu da senin olsun dedi..kadın bi hışımla döndü ve ablacım neden çocuğuma para veriyorsun, emeksiz yemek mi olur!! benim kızım emeği olmayan bi kuruşa dahi elini açmayacak lütfen böyle şeyler alıştırmayın çocuklara demez mi? çocuğuna döndü geri ver teyzeye paranı dedi...donduk kaldık..vallahi acayip takdir ettim kadının tutumunu, diğer bayan da çok şaşırdı ve ne bileyim çocuklara harçlık verilir falan bir şeyler diyordu, sen kendi çocuklarına ver abla, istemiyorum çocuklarım karşılıksız para alsın dedi..çok takdir ettim kadının tavrını, ben olsam kadın kırılmasın diye bir şey söylemez, gerekirse indikten sonra bi dilenciye falan verdirirdim herhalde diye düşündüm...garipti...
öyle insanlar tanıyorum ki 3 lira az başka yok mu diyen.
Aferin kadına. çok takdir ettim. Şu hırsızlarıda aynı kafada yetiştirselerdi keşke.

Canım kabağı hafif soteleyip de koyabilirsin. Sadece 2-3 dk. Ya da çiğ. Ben çiğ koyuyorum.

Semizi de 2 şekilde. Bir çiğden koyuyorum. İkincisi de domatesli pişmiş. Ama çok az pişmiş. Fasulyeyi de önce pişirip sonra şöyle domatesle çevirip o şekilde koyuyorum.

Semizin domateslisini ya o şekilde meze olarak, ya da nohutla yemeğini yapıyoruz. Az nohut ekleyip semiz yemeği. Soğan da koyarak.
tamam canım bu ikisi aklımda yoktu iyi fikir verdin teşekkürler

hahahaha, türkiyedeki takas pazarlarını araştırıyordum, yine bi kate lik peşindeyim sessiz sessiz :KK66:
bak seen:) neyin takası mesela?
ya ben neye özeniyorum biliyomusun? hiç izledin mi bilmiyorum, nat geo'da mıydı neydi, depo savaşları vardı. insanların terk ettiği depoyu satın alıyosun, içinden çıkanları -ki acayip kıymetli şeyler de çıkıyordu, antika şeyler gibi- satıp kar ediyorlardı.
türkiyede böyle 2.el, antika şeyler alan yerler yok işte.
bi izlesene bi bölümünü

bak seen:) neyin takası mesela?
ya ben neye özeniyorum biliyomusun? hiç izledin mi bilmiyorum, nat geo'da mıydı neydi, depo savaşları vardı. insanların terk ettiği depoyu satın alıyosun, içinden çıkanları -ki acayip kıymetli şeyler de çıkıyordu, antika şeyler gibi- satıp kar ediyorlardı.
türkiyede böyle 2.el, antika şeyler alan yerler yok işte.
bi izlesene bi bölümünü
izlemez miyim süper oluyordu o,acayip şeyler buluyorlardı ve açık artırma ile satıyorlardı... uzun zamandır denk gelmedim, ama..

tlc de sabahları açık artırma ile ev satışı oluyor evin içini görmeden alıyorlar, ne çıkarsa bahtlarına :KK66: o da güzel...

izlemez miyim süper oluyordu o,acayip şeyler buluyorlardı ve açık artırma ile satıyorlardı... uzun zamandır denk gelmedim, ama..

tlc de sabahları açık artırma ile ev satışı oluyor evin içini görmeden alıyorlar, ne çıkarsa bahtlarına :KK66: o da güzel...
adamlar para kazanmanın yolunu iyi bulmuşlar hee. valla güzel iş

X