Altın biriktirmeye başlıyoruzz

TakaS pqzarlari nerelerde varmia ablam...alip alip giymedigim seyler cok ustume olanlar ayri olmayanlsr ayri.. temizler birde
canım bi bakıyordum koptum gittim, sürekli yok anladığım kadarıyla dönem dönem istanbulda beyoğlu ve cihangirde açılıyormuş arada da ankarada oluyormuş..bi ara detaylı inceleyip bilgi vereyim size..

kızlarrr, aşırı pintilerde bu bölüme az önce denk geldim izlememiştim daha önce..siz izlemiş miydiniz?

Evet Canım ben izleniştim ama diğer ikisi kadar keyif vermedi bu bana sanırım adam çöpten yemek malzemeleri toplayıp yemek kursu veriyordu :))
Diyaloğuna bayıldım canım ya..

Evet Canım ben izleniştim ama diğer ikisi kadar keyif vermedi bu bana sanırım adam çöpten yemek malzemeleri toplayıp yemek kursu veriyordu :))
Diyaloğuna bayıldım canım ya..
evet evet o canım, ben görmemişim bunu, yeni denk geldim...

ay hiç sorma böyle yazınca pek saçma oldu ama ne yapayım , her şey topikdaşlarımız için En Büyük KK

kızlar ata tek nasıl bi altın? bugün kuyumculardan biri ata tek verelim ata lira dan daha iyi hem daha uygun dedi, ben de yok dedim ama aklıma geldi şimdi, ata tek hakkında bilginiz var mı?tam altına mı ata tek diyorlar? gogıla da sordum bulamadım

saol canım hepinize nasip olsun inşallah, Rabbim bol bol versin, bereketlendirsin inşallah..

bugünkü pazarlığı anlatayaım madem istedin, azıcık komik olacak böyle dialog şeklinde...
öncelikle pazarlık yapmak üzere son derece kararlı ve konsantre çıktım bugün evden yola...ilk kuyumcuda yaptığım pazarlıktan sonra fiyat indirimini görünce daha da gaza geldim...

girdim mağazaya (bu arada avm mağazaları ya da defacto,waikiki vb mağazalar değil, bunlarda kuruş inmezler) bildiğimiz esnaf mağazası, kaliteli ürünler satan, patronu işin başında olan mağazalardan..

t-shirtlerde kampanya vardı zaten, adedi 55 tl, 2 alırsan 90 tl olarak kampanya yapmışlar..aldım bir adet t-shirti kasaya gittim dedim ki bunlarda kampanya varmış ama ben alacak 2.t-shirti bulamadım beğenemedim, tek aldım 45 ödesem olur mu dedim, kasadaki çocuk yok olmaz kampanya 2 t-shirt için dedi...ben de; ben buranın sürekli müşterisiyim zaten , hem de sezon sonu, yap işte alayım dedim..çocuk 20 yaşında falan valla abla ben yeni başladım bi sorup geleyim dedi, iyi dedim bende, geldi abla 50 olurmuş dedi..bu esnada şansıma 30 lu yaşlarında bi hanım geldi görevlilerden..ben de yahu oluversin işte 5 tl için beni mi kıracaksınız, olsa alayım bir tane daha o zaman bana bunun lacivertini bulun alayım dedim, onlarda maalesef sadece oradakiler kaldı dediler, o zaman yapıverin alayım hadi uğraşmayalım bu sıcakta dedim, çocuk kadına baktı,kadın bana baktı, ben melül melül baktım, kadında tamam olsun zaten tek kaldı o t-shirt dedi ben de aiyyy çok tatlısınız, çok teşekkür ederim dedim, aldım ve de çıktım..

mevzu böyle yazınca saçma sapalak bi hal aldı..

oradan cüzdancıya gittim amacım cüzdan almak değildi, zaten gittiğim yer cüzdancı da değildi..yapay çiçekler vardı onlara bakarken kasa yanında sepette cüzdanları gördüm, aa güzelmiş ne kadar dedim, çocuk 10 tl abla dedi, aman 10 buna çok 5 olsa olurdu dedim, o da abla 20 idi geçen ay, indirim yaptık zaten dedi..ben de 7 tl param var verirsen alayım yok vermeyeceksen zaten ihtiyacım yok dedim, (aslında o tarz beni derleyip toplayacak bi ufak para çantasına ihtiyacım vardı,pintiliğimden almıyorDum) 45 derece döndüm kapıya doğru,bu bi düşündü 3 saniye falan, tamam abla gel vereyim 7 olsun sana dedi, ben de aiyyy çok teşekkür ederim dedim, ödedim ve çıktımmm

tüm mevzuuu bundan ibarettir, 3 3gunlukdunya ilahi, yazdırdın bana tek tek dialogu...

Amin inşaAllah
Benim uzun bir süre biraz zor ama yine de amin ..

Ayy çok teşekkür ederim yazdığın için :)
Ben de yapmak istiyorum pazarlık ama deneyebilir miyim bilmiyorum
İhyitaç yoksa zaten almam , varken yok diyemem . Param varken de sadece şu kadar var diyemem , bunları demeden pazarlık nasıl olur onu da bilmiyorum :KK43:

ben şu pintilerin tüm bölümlerini izleyeyim en iyisi
YouTube da kaç bölümü var ?

Amin inşaAllah
Benim uzun bir süre biraz zor ama yine de amin ..

Ayy çok teşekkür ederim yazdığın için :)
Ben de yapmak istiyorum pazarlık ama deneyebilir miyim bilmiyorum
İhyitaç yoksa zaten almam , varken yok diyemem . Param varken de sadece şu kadar var diyemem , bunları demeden pazarlık nasıl olur onu da bilmiyorum :KK43:

ben şu pintilerin tüm bölümlerini izleyeyim en iyisi
YouTube da kaç bölümü var ?
rica ederim canım yardımcı olabildiysem ne mutlu..aşırı pintilerde bi adam diyor ki, param olmadığı için değil daha az para vermek için pazarlık ediyorum..pazarlık ile fiyat indiğini görünce artık yapıyorum, para kolay kazanılmıyor, böyle böyle bir yere varılıyor hakkaten...

tabi bu konuşmaları yaparken beden dili, jest ve mimikler de çok önemli, ben yapı itibariyle sevecen ve sempatik biriyimdir zaten, insanlarla da kolay diyaloğa girerim.. duruş olarak sert ve katı bi tarz varsa bu diyalog oluşmuyor...

ayrıca bu acındırma ya da yalan da değil aslında... bu söylemler pazarlığın olmazsa olmaz diyalogları, parmağımdaki pırlanta yüzüğüm, full roman'dan giyimim(saten gömleğim ), kafama koyduğum kaliteli güneş gözlüğüm ile zaten sadece 7 tl param olmadığını onlar da biliyor :KK66: bu sadece işin raconu :KK66:

kızlar ata tek nasıl bi altın? bugün kuyumculardan biri ata tek verelim ata lira dan daha iyi hem daha uygun dedi, ben de yok dedim ama aklıma geldi şimdi, ata tek hakkında bilginiz var mı?tam altına mı ata tek diyorlar? gogıla da sordum bulamadım

Bak ben de merak ettim
Keşke kuyumcuya sorsaymışsın :)

Ben hiç duymadım ata tek bilmiyorum canım. Reşat, ziynet duydum

Iyi akşamlar kızlaaaar ben geldim :KK54: ilahi no_name_ no_name_ cok güldüm pazarlıktaki diyaloglarına bu arada 2. Tişörtü begenemedim bahaneside cok zekice tatlım :KK52:senden öğrenicemiz çok şey var :KK66: Bensendetutuklukaldim Bensendetutuklukaldim sıkma canını kuzum kökü sende nasılsa uzar kısa sure sonra tekrar şekil verdirttirirsin 25 tl de başınin gözünün sadakası olsun sıkma canını bunun için ablacım :KK52: 3 3gunlukdunya seninde oğluşundan ayri kalmana çok üzüldüm biraz kafanı dinlemeye çalış yazlıgın icin nasıl heyecanlıydın biz burdan çok mutlu olmuştuk senin adına rabbim herşeyin hayirlisını versin en kisa zamanda huzura feraha erdirsin Hoppa:KK68: nasipse ne zaman dönüceksin oğlundan çok ayrı kalmıycaksan dinlenmeye kafanı boşaltmaya odaklan mümkünse :KK52:
Bu arada kızlar ben naptım :KK23:hani sabahta konusmustuk ya derin dondurucu düşünuyorum etlülde diye az önce bi gazla aldım valla hem indirimde yakaladım fotosunu paylaştıgım profilo ilk tercihimdi 2.tercihimse hotpoint di indirimde yakaladım yaklaşık 400 tl fark vardı bana özel indirimler dahil bi gazla aldım vallahi :KK48: inşallah pişman olmam tabi henüz sevgili kocacıgımın bundan haberi yok çünkü kendisi eylülde alalım diyodu:KK22: :KK17:

Iyi akşamlar kızlaaaar ben geldim :KK54: ilahi no_name_ no_name_ cok güldüm pazarlıktaki diyaloglarına bu arada 2. Tişörtü begenemedim bahaneside cok zekice tatlım :KK52:senden öğrenicemiz çok şey var :KK66: Bensendetutuklukaldim Bensendetutuklukaldim sıkma canını kuzum kökü sende nasılsa uzar kısa sure sonra tekrar şekil verdirttirirsin 25 tl de başınin gözünün sadakası olsun sıkma canını bunun için ablacım :KK52: 3 3gunlukdunya seninde oğluşundan ayri kalmana çok üzüldüm biraz kafanı dinlemeye çalış yazlıgın icin nasıl heyecanlıydın biz burdan çok mutlu olmuştuk senin adına rabbim herşeyin hayirlisını versin en kisa zamanda huzura feraha erdirsin Hoppa:KK68: nasipse ne zaman dönüceksin oğlundan çok ayrı kalmıycaksan dinlenmeye kafanı boşaltmaya odaklan mümkünse :KK52:
Bu arada kızlar ben naptım :KK23:hani sabahta konusmustuk ya derin dondurucu düşünuyorum etlülde diye az önce bi gazla aldım valla hem indirimde yakaladım fotosunu paylaştıgım profilo ilk tercihimdi 2.tercihimse hotpoint di indirimde yakaladım yaklaşık 400 tl fark vardı bana özel indirimler dahil bi gazla aldım vallahi :KK48: inşallah pişman olmam tabi henüz sevgili kocacıgımin bundan haberi yok çünkü kendisi etlülde alalım diyodu:KK22: :KK17:
canımmm hayırlı uğurlu olsun, bol bol dolsun, bereketle yenilsin içilsin inşallah..bugün hep seni düşündüm, nihayet haftasonu geldi dinlenebilecek dedim:KK200:

ben de yeni yeni başladım pazarlığa kendimce taktikler geliştiriyorum, o esnada aklımdan geçmedi değil ,depodan falan laciverti getirseler hem üstümde o kadar para yoktu hem de 90 tl verip 2 t-shirt alma niyetinde değildim...fakat askıdakilerin arasında olmadığına da emindim o cümleyi kurarken :KK66:

canımmm hayırlı uğurlu olsun, bol bol dolsun, bereketle yenilsin içilsin inşallah..bugün hep seni düşündüm, nihayet haftasonu geldi dinlenebilecek dedim:KK200:

ben de yeni yeni başladım pazarlığa kendimce taktikler geliştiriyorum, o esnada aklımdan geçmedi değil ,depodan falan laciverti getirseler hem üstümde o kadar para yoktu hem de 90 tl verip 2 t-shirt alma niyetinde değildim...fakat askıdakilerin arasında olmadığına da emindim o cümleyi kurarken :KK66:
Gönlünce bi pazarlık olmuş korktugun başına gelmemis canim çok şükür :KK66::KK52: çok sağol kuzucum allah razı olsun senden ne guzel ne mutlu bana aklında gönlünde yer etmişim ki düşünmüssün :KK19: inan gecen h sonundan beri bugünün akşamını hayal ediyodum canım sabah zor kalktım 20 dk geç kaldım işe bu h sonu dinlenicem inşallah :KK68::KK73:
Bu arada amin canım allah hayırlı bereketlı rizikla doldurmayı saģlıkla mutlulukla dostlarla sevdiklerimizle yemeyi nasip etsin :dua: artık bu altin birikim konuları iyiden iyiye bizim psikolojimizi ele geçirdi :KK48: 1.tercihim olan modeli alıcama 2.tercihimi alırim arada nerdeyse 400 tl fark var uzerinede bozukluklari ekler bi tane yarim altın alirım diye icimden geçirirken yakaladım kendimi :KK48::KK53: allah sonumuzu hayretsin :işsiz:

Son düzenleme:
bilen çıkmazsa bi dahaki sefer sorarız artık, topikten kim giderse kuyumcuya sorup bi aydınlatıversin aslında bizi...
CumhUriyet kulplu olan... resat diger aadiyla ata. Osa kulpsuz para gibi.... ata cumhurlyetten daha iyi bozdurdugunuz zaman kulbun grqmini hesaplamqzlar ama aatarken hesaplarlsr

X