Altın biriktirmeye başlıyoruzz

biz oturma odamiza oval köşe takimi aldik iki kanepemizi de balkonlara koyduk
ve balkona konunca çok kullanışlı oldu
benimkinler cok eski ve yıpranmışti ama
Benim maalesef balkonum dar canım evden çıkarmak zorundayım ama ne şekilde çıkarabilirim bilmiyorum :/

Ben yeni eve geçerken kızıma oda yaptırdım ama mobilyaları ben çizdim. Amacım Montessori' ye uygun bir çocuk odası yapmaktı. Akşam fotoğraf çeker atarım.
Ben de montessoriye uygun düşünüyorum canm çok güzel olur atabilirsen sade ve kullanışlı olacak inşallah kendisi gibi minnoş olur eşyaları :))

bence öncelikle dondurucuyu al canım kışlık hazırlıklarına yetiştir. halı da eylül ekim gibi alırsın. halı yıkamaya durkana katılıyorum bence de yıkamaya vermek daha iyi :KK66: yemek masası da içine sinen birşey bulursan bi ara hallediverirsin :))
miniğim 15 aylık güzel kullanışlı bir oda hayalimdeki bakalım şu kanepelerden kurtulabilirsem odasındaki.. ya hakkaten pek kullanmadık baya temiz yani ama şuan kızımın odasını boşaltmak için elden çıkarmam gereken iki çekyatım var ne yapabilirm bi fikriniz var mı ?
dediklerin mantıklı sağol canım. bence kanepeleri kesinlikle internete koy. sakın ikinci el alan birine satmayın yok pahasına alıyorlar

halıları 2 haftada bir yıkarım daha temiz olur diye düşündüm. koltukları da yıkarım. gereksiz mi sence ?
Kararını etkilemek istemem
Çocuk varmı bilemedim şimdi
Yok gereksiz diyemem biz iki kişiyiz benim yedek halılarda var, birini serip diğerini yıkattırıyorum. Koltukları bazen ben bazen de kadınlara sildiriyorum.

Sıktım, hatta bütün deliklere domestos boşalttım. Bu sefer de farklı delik açıyorlar :KK43:

Yazlık bir sitedeyiz. Kocaman yemyeşil bahçesi var. Bu da dezavantajı işte. Böcek eksik olmuyor :KK43:

Evet canım devletteyim. Ama malesef İstanbul değil Mersin deyim :)

Diyetisyene gittikten sonra, diyetin doğrultusunda, aklına takılan yerlerde yardımcı olurum canım :)

Deniyeceğim canım, sağol.
canım "ambar tozu" diye bişey var. Bahçeye serpin ama evin içine değil. 2 sene karınca böcek görmezsiniz

Ayyyy :) çok şükür kavuşturana☺️
Niye böyle dedi
Bu kim diyenler olabilir
90. Sayfa dan beri konuyu okuyorum
Ama şifremi unuttuğumdan hesabıma giriş yapamadım , okudukça çatladım resmen .
Kadınlar klübünü 7 senedir okuyorum
Bu topikde huzur var hepiniz çok tatlısınız .

Bende sizin gibi birikim , tasarruf, altın , para ,israfa hayır Gibi konulara kafayı takmış durumdayım .
Ev hanımıyım .
Biri 2 buçuk yaşında diğeri 9 aylık iki çocuğum var .:emir_bebek:
Eşimin Küçük bi marketi var Sebze-meyve reyonu olan.giyinme dışında hiç harcamam Yok yani.
Onu dA çok sık çıkamıyorum çocuklardan dolayı . Ve elime geçen her kuruşu biriktirmeye ,
Mutfak eşyası tutkumu kırmaya çalışıyorum.

Sizinle çok şey öğrendim ve şimdi aranızdayım
Yani daha doğrusu beni de aranıza alırmısınız
:oops:
Çok uzun oldu ama günlerdir içim şişmişti kusura bakmayın:KK15:

Kararını etkilemek istemem
Çocuk varmı bilemedim şimdi
Yok gereksiz diyemem biz iki kişiyiz benim yedek halılarda var, birini serip diğerini yıkattırıyorum. Koltukları bazen ben bazen de kadınlara sildiriyorum.
çocuk yok ama olacak:) bende yedek halı yok. bide koltuk yıkıyorsun ya, hemen arkasına makinayla temizle, çamur çıkıyor. vakumlu ya derinden çekiyor pisliği. silince tozu alıyorsun ama içine de itiyorsun.
yine de en son alırım makinayı.

Sıktım, hatta bütün deliklere domestos boşalttım. Bu sefer de farklı delik açıyorlar :KK43:

Yazlık bir sitedeyiz. Kocaman yemyeşil bahçesi var. Bu da dezavantajı işte. Böcek eksik olmuyor :KK43:

Evet canım devletteyim. Ama malesef İstanbul değil Mersin deyim :)

Diyetisyene gittikten sonra, diyetin doğrultusunda, aklına takılan yerlerde yardımcı olurum canım :)

Deniyeceğim canım, sağol.

Sağol canım :KK200::KK36:

Ayyyy :) çok şükür kavuşturana☺️
Niye böyle dedi
Bu kim diyenler olabilir
90. Sayfa dan beri konuyu okuyorum
Ama şifremi unuttuğumdan hesabıma giriş yapamadım , okudukça çatladım resmen .
Kadınlar klübünü 7 senedir okuyorum
Bu topikde huzur var hepiniz çok tatlısınız .

Bende sizin gibi birikim , tasarruf, altın , para ,israfa hayır Gibi konulara kafayı takmış durumdayım .
Ev hanımıyım .
Biri 2 buçuk yaşında diğeri 9 aylık iki çocuğum var .:emir_bebek:
Eşimin Küçük bi marketi var Sebze-meyve reyonu olan.giyinme dışında hiç harcamam Yok yani.
Onu dA çok sık çıkamıyorum çocuklardan dolayı . Ve elime geçen her kuruşu biriktirmeye ,
Mutfak eşyası tutkumu kırmaya çalışıyorum.

Sizinle çok şey öğrendim ve şimdi aranızdayım
Yani daha doğrusu beni de aranıza alırmısınız
:oops:
Çok uzun oldu ama günlerdir içim şişmişti kusura bakmayın:KK15:
Hoş geldiniz

hayırlısı olsun canım... bizde bakıyoruz araba ama hersey bır anda zor oluyor :KK70:
aynen hersey bir arada olmuyor
canım ne güzel karar vermişsiniz de arabaya :) bana da eşim bir araba gösterdi bugün bundan alabiliriz dedi ama biraz daha vakti var tabi birikime devam :KK66: bence 20 saat yeterli bunun 5-6 saati arabayı tanımakla geçse boş arazi gibi yerde diğer saatleri trafik olsa çok güzel olur çünkü boş yerde sürdüğün gibi değil trafik. ben kursa gittiğimde hoca sen biliyorsun ya ileri geri ne yaptırayım ben sana deyip trafiğe çıkarmıştı bol bol iyi de oldu kamyon yanımdan geçse çok korkan ben o korkumu orda yendim. yokuştan çıkma korkumun da üstüne eşimle gittik filan derken aştım baya inşallah kendi arabalarımız olunca daha iyi olacağız :KK50:
inşallah tez zaman da sizinde gonlunuze göre bir arabaniz olur
bende biraz heyecan var insallah onuda aşarsam kurtarır 20 saat

montessori nedir?
Maria Montessori tarafından 0-6 yaş dönemi çocukları bilişsel olarak geliştirmek amaçlı bir eğitim metotudur.
Montessori felsefesinde çocuk kendi işini kendi halleder. Bu nedenle odasındaki tüm mobilyalar kendi kullanabileceği boyutta ve işlevsellikte olmalıdır. Aynı şekilde bir düzen sistemi geliştirirsin ve oyuncakları kategorize edersin. Bu durum düzenli olmayı da destekler.

Maria Montessori tarafından 0-6 yaş dönemi çocukları bilişsel olarak geliştirmek amaçlı bir eğitim metotudur.
Montessori felsefesinde çocuk kendi işini kendi halleder. Bu nedenle odasındaki tüm mobilyalar kendi kullanabileceği boyutta ve işlevsellikte olmalıdır. Aynı şekilde bir düzen sistemi geliştirirsin ve oyuncakları kategorize edersin. Bu durum düzenli olmayı da destekler.
bu metod çocuk psikolojisini de içeriyor mu? yani yaptığı davranışa verdiğimiz tepki, sergilediğimiz tutum ve davranış açısından? yetiştirme tarzı diyeyim.

bu metod çocuk psikolojisini de içeriyor mu? yani yaptığı davranışa verdiğimiz tepki, sergilediğimiz tutum ve davranış açısından? yetiştirme tarzı diyeyim.
Evet kesinlikle. Bu sistemde ödül ve ceza yok. Çocuğun davranışlarına ilişkin sorumluluk almasını ayrıca ilgi ve yeteneklerini izleyerek çocuğu o alana kanalize etmeyi hedefliyor. Nezaket eğitimi, doğaya saygı, öfke kontrolü gibi bölümleri var.

Evet kesinlikle. Bu sistemde ödül ve ceza yok. Çocuğun davranışlarına ilişkin sorumluluk almasını ayrıca ilgi ve yeteneklerini izleyerek çocuğu o alana kanalize etmeyi hedefliyor. Nezaket eğitimi, doğaya saygı, öfke kontrolü gibi bölümleri var.
sen bu metodu uyguluyorsun yani? güzele benziyor ben de araştırayım. teşekkürler

X