Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Masa sandalye hoşuma gitti nereden ?

Oğlumda bundan vardı , masası kırıldı , zaten oturakla masa boşluğu çok olmadığı için artık zor sığıyordu , sizinkindeki boşluk ideal gibi görünüyor
Bir yerden değil aslında. Kendim çizip bu şekilde masa sandalye istiyorum dedim mobilyacıya. Onlar da yaptı.

Kızlar, evim karınca istilasında :KK43:

Bir deliği kapatıyorum, başka bir delik açıyorlar.

Ne yapacağımı şaşırdım.

Hergün iki üz kez süpürüyorum evi, bir şey kalmasın da gelmesinler diye ama yok :KK43:

Lütfen kimyasal ilaçlar kullanmayıp doğal yoldan uzaklaştırın
Nette çok öneri var

1 öneri benden olaun : domatesin sapını yuvalarının oraya koyun

yahu ne yazışmışsınız, bundan sonra tüm gün bilgisayar başından kalkmayacağım oku oku canım çıktı..zaten 10 tane kadının arasından geliyorum kafam kazan :KK66: başım döndü vallahi, maşallah hepinize...

@tobosoludulcinea canım teşekkür ederim bakalim inşallah guzel haberlerim olur size
@sempatik_kiz çok geçmiş olsun canım çok üzüldüm
O fitokrem çok işe yarıyor bende tavsiye ederim
no_name_ no_name_ inşallah kısa zamanda toparlarsin
durkan durkan teşekkür ederim dualarını beklerim :KK66:

çok saol tatlım seninde tedavin hayırlı,uğurlu, bebişli olsun inşalllahhhhhhh:anneadayı::anneadayı::anneadayı:

no_name_ no_name_ merhaba canım seni göremeyince merak ettim... Son durumu da yazdığından dolayı biraz kaygılandım...
Sabır isteyen bir süreçtesin cnm dikkat et kendine de... Çok para istiyor Bazı drlar gidecegimizi anladıklarında Hele abartabiliyorlar,içine sinmedi ise değiştir cnm drunu. Bir de kendini hazır hissettiğinde git.Kendine zaman ver..

canım dün yazmıştım ama bugün evet geç geldim biraz, canım kaptanım, hemen hisseder yokluğumu :KK200::KK200::KK200:

hiç sorma canım şu an tedavi sürecinde de değilim ki, oluşmuş ve ilerlemeyen sağlıksız gebeliğin sonlanması derdindeyim, bu çok daha kötü :KK43: önce tutunsun diye dua edip ilaçlar içmek, sonra da bir an önce düşsün diye uğraşıp dua etmek..salak oldum resmen, ne hissedeceğimi bilemiyorum :KK43:

annemdeyim şimdi, kahve içtik. gelirken közlemek için aldığım patlıcanı, biber ve domatesi de getirdim burdaki fırına verdim. birazdan alacaz annem temizlememe yardım edecek.
no_name_ no_name_ menünüzde ne var:)
ayy işim gücüm yeme içme oldu:)) napim maliyeti düşük el yapımı şeyler yapmaya çalışıyorum.

tatlım pasta börek vardı, yemekli değildi de bir sürü bir şeyler vardı...

no_name_ no_name_ biraz akışına bırak
Sürekli düşünmek olumsuz etkiliyor olabilir
Nasipte varsa olur hertürlü
Kafanı rahatlatmaya bak
aynı durumu bende yaşadım Çünkü
Yumurtlama vs takibi yapmama rağmen dört ay üstüste hamile kalamadım
Öncesinde daha ilk aydan iki kez olmasına rağmen
Niye bu sefer kafam rahat değildi çünkü
Ailelerin yanına tatile çıktık gün takibi filan da olmadı hatta
Kafanın rahat olması çok önemli bence

yok canım düşündüğüm falan yok, 6 aydır korunuyordum zaten korunmayı bıraktık gebelik oldu, fakat sağlıksız olduğu için doktor dış gebelik de olabilir, sıkı takip edelim deyince korktuk, dış gebelik oldukça riskli çünkü...

Ne deseniz haklısınız. Ama inanın herkes öyle degil, biraz dinlenin uzaklasın herşeyden en önemlisi psikoloji

biraz toparlayıp bi formul düşüneceğim artık :KK66:

Herkesin ne kadar cok gebelıkle ılıglı problemı var :KK43:

senin olmaz inşallah birtanem, hadi şafak 4 mü diyelim? cumartesi yapacaksın di mi testi? dualarım seninle

Ayyyy :) çok şükür kavuşturana☺️
Niye böyle dedi
Bu kim diyenler olabilir
90. Sayfa dan beri konuyu okuyorum
Ama şifremi unuttuğumdan hesabıma giriş yapamadım , okudukça çatladım resmen .
Kadınlar klübünü 7 senedir okuyorum
Bu topikde huzur var hepiniz çok tatlısınız .

Bende sizin gibi birikim , tasarruf, altın , para ,israfa hayır Gibi konulara kafayı takmış durumdayım .
Ev hanımıyım .
Biri 2 buçuk yaşında diğeri 9 aylık iki çocuğum var .:emir_bebek:
Eşimin Küçük bi marketi var Sebze-meyve reyonu olan.giyinme dışında hiç harcamam Yok yani.
Onu dA çok sık çıkamıyorum çocuklardan dolayı . Ve elime geçen her kuruşu biriktirmeye ,
Mutfak eşyası tutkumu kırmaya çalışıyorum.

Sizinle çok şey öğrendim ve şimdi aranızdayım
Yani daha doğrusu beni de aranıza alırmısınız
:oops:
Çok uzun oldu ama günlerdir içim şişmişti kusura bakmayın:KK15:

oyyyy hoşgeldiniz, bi de okudunuz mu tüm sayfaları, maşallah maşallah, azminize hayran kaldım, aramıza hoşgeldiniz, bereketli olsun birikimleriniz inşallah

Selam canım msj atacaktım ama hesabın msj atmaya kapalıymış . Tüp bebek tedavisi görürken dr un istediği testleri devlet hastanesinden kadın doğumdan randevu alıp götürüyordum, dr um bunları istedi yazar mısınız diye. Testleri devlet hastanesinde yaptırıyordum. Benim de geç haberim olmuştu ama son tedavide devlet hastanesinden yararlanabilmiştim.
Hakkında hayırlısı olsun.
canımsın yahu , nereden gördün de kalktın cevap yazdın :KK66: yeminle acayip bi örgüt şu kadınlar kulübü...
tatlım şu an yapılan test betahcg ve progesteron...bu ay gebelik vardı, dr ya bozulmakta olan bir kese 4+4 de dedi galiba gelişimi sonlandırmış ya da dış gebelik ihtimali, dolayısı ile sıkı takip gerekiyor dedi..yaptırdığım test sadece bu ikisi ve bilirsin sıralı testlerde hangi laboratuvarda başladıysan orada devam etmek zorundasın, çünkü değer değişebiliyor..o sebeple her defasında 22+22 tl iki günde bir 44 tl bayıldım ve bayılmaya da devam ediyorum, yoksa biliyorum devlet hastanesi olayını...cansın, Allah razı olsun, öperim seniiii

@sempatik_kiz canım cok geçmiş olsun..
Cok şükür sabah 10 gibi vardım, iş yerinden araç yollamislardu beni almalari icin, iş yerine ugradim ayak üstü yaptigim işleri anlattim patronuma :) ben yorgunum çıkıyorum dedim ve beni eve biraktilar. Eve geldim çantamı boşaltım uyumusum sonra ayy sanırım en az 3 saat uyumuşum.
Eşimi aradım yemek için ben tokum yedim dedi sana getirim dışardan ugrasma yemekle dedi ama istemedim. Kaç gündür dışarda ağır yemeklerle gecti zaten kahvaltılık yerim dedim.
Bu arada dün ankarada flormar a gittjm ve 100 tl bi harcama yaptım. Cc krem önermişti burda bi arkadaş ondan aldim, yüz fırçasi da aldim cc kremi kullanmak için, cok guzel bi rimel aldim. Görümcelerime de birer ruj aldim (3 adet ). Toka aldim, küpe aldım. Uzun zamandır yapmadigim alisverisi yapmış oldum. Ah bi de kiyafet alışverişi yapmaya sabrım olsa da bi kac parca birsey alsam, yok olmuyor kac kere denedim magazalara girdim resmen nefes alamıyordum hemen u dönüşü yapıp çıkıyordum.

şükür kavuşmuşsun canım, flormar cc kremi ben önermiştim, kullanıyorum ve çok memnunum, umarım memnun kalırsın sen de :KK66:

Aa diyetisyensiniz madem bir sorum olacak
Azar azar sık sık yemeği mi tavsiye ediyorsunuz

Bu kişiden kişiye göre değişiyor. Kişinin beslenme öyküsünü aldıktan sonra, sağlık durumunu da değerlendirerek karar veriyorum :)

Ama genelde en az 4 öğün kullanırım. 3 ana 1 ara. Ya da 3 ana 2 ara. Çok acıkan biriyse 3 ana 3 ara

:-) Siz de az değilmişsiniz :KK66: ama en güzelini yapmışsınız .. :KK71:

Onların kendi bildiklerini okumayıp sizi dinlemeleri de ayrı güzel :KK9:

Beni sevip sayarlar sağolsunlar :)

Lütfen kimyasal ilaçlar kullanmayıp doğal yoldan uzaklaştırın
Nette çok öneri var

1 öneri benden olaun : domatesin sapını yuvalarının oraya koyun

Kouuyorum, denedim ama bu sefer de gidip başka yerde delik açıyorlar :KK43:

Sorun şu ki biz oğlumla yerde yatıyoruz. Oğlum yataklara sığmıyor, uyurken bile depar atan bir çocuk :) kulağına falan girer veya ısırır diye korkuyorum. Gece üstümüzden topluyorum :KK43:

canım "ambar tozu" diye bişey var. Bahçeye serpin ama evin içine değil. 2 sene karınca böcek görmezsiniz

Canım bahçe sadece bana ait değil. 180 konutlu site

Bak bu da bahçe
IMG_20170808_213704.jpg

Ayyyy :) çok şükür kavuşturana☺️
Niye böyle dedi
Bu kim diyenler olabilir
90. Sayfa dan beri konuyu okuyorum
Ama şifremi unuttuğumdan hesabıma giriş yapamadım , okudukça çatladım resmen .
Kadınlar klübünü 7 senedir okuyorum
Bu topikde huzur var hepiniz çok tatlısınız .

Bende sizin gibi birikim , tasarruf, altın , para ,israfa hayır Gibi konulara kafayı takmış durumdayım .
Ev hanımıyım .
Biri 2 buçuk yaşında diğeri 9 aylık iki çocuğum var .:emir_bebek:
Eşimin Küçük bi marketi var Sebze-meyve reyonu olan.giyinme dışında hiç harcamam Yok yani.
Onu dA çok sık çıkamıyorum çocuklardan dolayı . Ve elime geçen her kuruşu biriktirmeye ,
Mutfak eşyası tutkumu kırmaya çalışıyorum.

Sizinle çok şey öğrendim ve şimdi aranızdayım
Yani daha doğrusu beni de aranıza alırmısınız
:oops:
Çok uzun oldu ama günlerdir içim şişmişti kusura bakmayın:KK15:

Aramıza hoşgeldin canım :) iltifatların için teşekkürler :)

Topikte sevgi Pıtırcıkları olduk :)))

karamelli_turta karamelli_turta ye topiğinden ötürü teşekkürlerimizi iletiyoruz :))

montessori nedir?

Canım Montessori bir akım. Maria Montessori nin başlattığı ve öncülüğünü yaptığı, bir dizi eğitim tekniği.

Ben de Montessoriciyim :) birçok kitabını okudum elecda elecda :KK66:
Harika bir kadın. Hele o herkesin serseri, adam olmaz çocuklar dediği grup üzerindeki çalışmaları, çok etkileyici.

Şimdi oğlum için de Montessori kreşleri arıyorum. Burada var ama henüz erken olduğu için gidip incelemedim.

yahu ne yazışmışsınız, bundan sonra tüm gün bilgisayar başından kalkmayacağım oku oku canım çıktı..zaten 10 tane kadının arasından geliyorum kafam kazan :KK66: başım döndü vallahi, maşallah hepinize...

çok saol tatlım seninde tedavin hayırlı,uğurlu, bebişli olsun inşalllahhhhhhh:anneadayı::anneadayı::anneadayı:

canım dün yazmıştım ama bugün evet geç geldim biraz, canım kaptanım, hemen hisseder yokluğumu :KK200::KK200::KK200:

hiç sorma canım şu an tedavi sürecinde de değilim ki, oluşmuş ve ilerlemeyen sağlıksız gebeliğin sonlanması derdindeyim, bu çok daha kötü :KK43: önce tutunsun diye dua edip ilaçlar içmek, sonra da bir an önce düşsün diye uğraşıp dua etmek..salak oldum resmen, ne hissedeceğimi bilemiyorum :KK43:

yok canım düşündüğüm falan yok, 6 aydır korunuyordum zaten korunmayı bıraktık gebelik oldu, fakat sağlıksız olduğu için doktor dış gebelik de olabilir, sıkı takip edelim deyince korktuk, dış gebelik oldukça riskli çünkü...

senin olmaz inşallah birtanem, hadi şafak 4 mü diyelim? cumartesi yapacaksın di mi testi? dualarım seninle

oyyyy hoşgeldiniz, bi de okudunuz mu tüm sayfaları, maşallah maşallah, azminize hayran kaldım, aramıza hoşgeldiniz, bereketli olsun birikimleriniz inşallah

canımsın yahu , nereden gördün de kalktın cevap yazdın :KK66: yeminle acayip bi örgüt şu kadınlar kulübü...
tatlım şu an yapılan test betahcg ve progesteron...bu ay gebelik vardı, dr ya bozulmakta olan bir kese 4+4 de dedi galiba gelişimi sonlandırmış ya da dış gebelik ihtimali, dolayısı ile sıkı takip gerekiyor dedi..yaptırdığım test sadece bu ikisi ve bilirsin sıralı testlerde hangi laboratuvarda başladıysan orada devam etmek zorundasın, çünkü değer değişebiliyor..o sebeple her defasında 22+22 tl iki günde bir 44 tl bayıldım ve bayılmaya da devam ediyorum, yoksa biliyorum devlet hastanesi olayını...cansın, Allah razı olsun, öperim seniiii

şükür kavuşmuşsun canım, flormar cc kremi ben önermiştim, kullanıyorum ve çok memnunum, umarım memnun kalırsın sen de :KK66:
kullanacağım yarin insallah.. flormardaki bayan fırçasız kullanma dedi, bakalim farkı olacak mi. Elle sürerdim hep..

Eşim hala çalışıyor, bugün işi çok uzadı :KK43:

Ne için, kim için çalışıyorum bilmiyorum. Sana ve çocuğuma vakit bile ayıramıyorum. Beni affedin, sizi çok seviyorum diye de msj atmış. Çok duygulandım.

Allah herkese mutlu yuva, huzurlu bir ortam versin.

Size aslında komşumu anlatacaktım. Kadın 65 yaşında, çok yakın arkadaşım olur kendisi :) aramızda 35-40 yaş var neredeyse :))) neyse :) uzun zamandır para biriktiriyordu. Euro gününe falan girdi. Euro şeklinde birikim yapıyordu. Bunların hepsi Fiyortlara gitmek içinmiş. ( İsveç, Norveç, Danimarka falan)
Dedikodu yapmış gibi olmayayım ama evindeki eşyalar falan hep 30 yılın üzerinde. Çok eski dökülüyor. Maddi durumları gayet iyi ama kadın asla eşyaya falan para vermiyor. Hep geziyor. Gitmediği bir tek uzak doğu ve fiyortlar kalmıştı. Ona da gidiyor zaten.

Bu ablayı gördükçe, acaba biz bir yerde yanlış mı yapıyoruz diye düşünmeden edemiyorum.

Canım Montessori bir akım. Maria Montessori nin başlattığı ve öncülüğünü yaptığı, bir dizi eğitim tekniği.

Ben de Montessoriciyim :) birçok kitabını okudum elecda elecda :KK66:
Harika bir kadın. Hele o herkesin serseri, adam olmaz çocuklar dediği grup üzerindeki çalışmaları, çok etkileyici.

Şimdi oğlum için de Montessori kreşleri arıyorum. Burada var ama henüz erken olduğu için gidip incelemedim.
Çok teşekkürler canım. Tim Seldin'nin " Montessori yöntemi ile harika çocuk nasıl yetiştirilir" adlı bir kitabı var. Okumadıysan tavsiye ederim. Ben çok faydalandım.

Çok teşekkürler canım. Tim Seldin'nin " Montessori yöntemi ile harika çocuk nasıl yetiştirilir" adlı bir kitabı var. Okumadıysan tavsiye ederim. Ben çok faydalandım.

Çok teşekkür ederim. Bunu okumamıştım. Hatta şimdi hatırladım, kitap alırken, bu çok oldu diyip bırakmıştım :)

Hemen alıyorum :)

Evet canim. Aslinda cumartesi regl gunum degil 4 gun kalmis olacak.erken test deneyim diyorum

no_name_ no_name_ canım nasılsın?

Msjları bende anca okuyabiliyorum. Şu özel muayenehanedeki drlar bir garip oluyor gerçekten. Zorda kalmadıkça tercih etmemeyi düşünüyorum artık. Bizim de başımızdan bir olay geçti. Trajikomik :)

Geçen yıl eşimin rahatsızlığı nedeniyle, İzmir de Türkiye toraks derneği başkanı prof a gittik. Muayenesi 650 tl. Baktı etti, o gün totalde 1000 tl çıktı. Sonra dedi ki, 15 gün sonra geleceksiniz yine.

Bende, dr bey muayene parası ödeyecek miyiz diye sordum. Gayet mantıklı bir şekilde. Sonuçta hazırlıklı olmalıyız.

Bana tutup dedi ki, hem yüksek gelire sahipsiniz hem de paranın hesabını yapıyorsunuz. İlahi gaye hanım çok komiksiniz. Bende dedim ki siz de prof olmuşsunuz, dokuz eylülde hocasınız ve 70 yaşındasınız, siz de hala paranın hesabını yapıyorsunuz. Hahahaha ilahi doktor bey :))))

Sinir olmuştum gerçekten. İnsanlar ne zaman bu kadar samimiyetsiz ve duygusuz oldu bilmiyorum.

Allah herkese sağlıklı ömürler versin. Zor süreçler.

X