Altın biriktirmeye başlıyoruzz

karamelli_turta karamelli_turta buzmavileylak buzmavileylak @tobosoludulcinea @zelalke sempatik_kiz sempatik_kiz @Diyet Canavari ayiciklijelibom ayiciklijelibom @nora2010 günaydınn kızlar mutlu sabahlar. işe geç kaldım yoldayım hala sendromlu bir pazartesi :olamaz::KK50: bu arada ayın 15ine kadar idare edeceğim 150 tl ninin 100 ünü kv me verdim yola gidyor diye.kaldı bana 50 tl onun da bi kısmı yol ekmek diye tırtıklandı kaldı 30 tl hadi bakalım iyi haftalar bana :kahve:
Allah bereketini versin cnm elindeki paranın inşallah fazlasıyla yeterde artar bile

canım bu ay benim durum biraz farklı, gebelik vardı, bebek kesesi gelişemediği için regl ile kesenin atılmasını bekliyoruz, regl olmazsan ve ağrı olursa tehlikeli hemen gel demişti ama bugün de dr yok..soğanı içeyim belki işe yarar...
Çok geçmiş olsun cnm şimdi nasılsın sayıfalar artmış okuyamadım henüz ins herkes iyidir

@tobosoludulcinea kendimi pek iyi hissetmiyorum. yapmam gereken çok şey var ama yapasım yok. hayırlısıyla annenin yanına gidip gelmişsin, çok sevindim. vicdan rahatlığı gibisi yok:)
@Diyet Canavari kolay gelsin canım:)

sinirliportakal sinirliportakal ani harcamalar çıkıyor bazen hiç hesapta yokken. sıkma canını:)
TOPUK TIKIRTISI TOPUK TIKIRTISI ne güzel geçmiş h.sonu:) eşinin de tutum yönünden değişmesi sevindirici

@tobosoludulcinea kendimi pek iyi hissetmiyorum. yapmam gereken çok şey var ama yapasım yok. hayırlısıyla annenin yanına gidip gelmişsin, çok sevindim. vicdan rahatlığı gibisi yok:)
@Diyet Canavari kolay gelsin canım:)

sinirliportakal sinirliportakal ani harcamalar çıkıyor bazen hiç hesapta yokken. sıkma canını:)
TOPUK TIKIRTISI TOPUK TIKIRTISI ne güzel geçmiş h.sonu:) eşinin de tutum yönünden değişmesi sevindirici
Geçmiş olsun canım neyin var, hafta sonu yoğunnu geçti

Bu hafta planladığım yemek menüsü,

Pazartesi, kıymalı kabak yemeği bulgur pilavı salata

Salı, tavuk sote, patates püresi , pilav , salata

Çarşamba, taze fasulye , makarna , cacık

PErşembe, ızgara tavuk, semizotu salatası, bulgur pilavı

Cuma, kahvaltı :))

Selamlar
Ben de haftalık menümü yazayım. Dün yazacaktım unutmuşum.
Pazartesi: Ayranaşı çorbası + Barbunya
Salı: Ayranaşı Çorbası + Taze Fasülye
Çrş: Mantarlı Et Sote + Bulgur Pilavı + Cacık
Prş: Karnıyarık + Bulgur Pilavı + Cacık
Cuma: Mercimek Çorbası+ Yeşil Biber Dolması
Cmt: Mercimek Çorbası + Köfte + Salata
Bütün yemeklerin yanında çoban salata ve yoğurt olur. Yoğurt evde mayalanıyor. Ekmek, pirinç ve makarna nadiren tüketiriz. Çorba ve pilavlar 2 günde, yemekler günlük tüketilir.

selam hanımlar, hafta sonu hiç bakamadım. Hafta sonu çok harcama yaptık, bu ay maalesef birikim yapamayacağız. akşama eşimin abisi yemeğe gelecek. Bu akşam ve yarın akşam için kuru fasülye yemeği ve tavuklu pilav,turşu,ayran olacak menümüzde. Çarşamba-perşembe için Kıymalı biber dolması, erişte makarna yapmaya düşünüyorum. Cuma günü annemlere gideceğim pazar evde oluruz.Pazar günü de akşam yemeğinde kahvaltılık yaparız. Haftada bir iki akşam kahvaltılık yapmayı seviyoruz hafif oluyor :KK68:

evde patlıcanım,biberim ve domatesim mevcut. Biber ve domatesten kış için biberi kızartıp domates sosuyla birleştirip konserve yapayım diyorum. Ama patlıcan için buzluğa nasıl koyuyorsunuz. Karnıyarıklık kızartıp koysam mı diye düşünüyorum ama sağlıksız diyorlar kafam karıştı yardımcı olur musunuz :KK68:

selam hanımlar, hafta sonu hiç bakamadım. Hafta sonu çok harcama yaptık, bu ay maalesef birikim yapamayacağız. akşama eşimin abisi yemeğe gelecek. Bu akşam ve yarın akşam için kuru fasülye yemeği ve tavuklu pilav,turşu,ayran olacak menümüzde. Çarşamba-perşembe için Kıymalı biber dolması, erişte makarna yapmaya düşünüyorum. Cuma günü annemlere gideceğim pazar evde oluruz.Pazar günü de akşam yemeğinde kahvaltılık yaparız. Haftada bir iki akşam kahvaltılık yapmayı seviyoruz hafif oluyor :KK68:

evde patlıcanım,biberim ve domatesim mevcut. Biber ve domatesten kış için biberi kızartıp domates sosuyla birleştirip konserve yapayım diyorum. Ama patlıcan için buzluğa nasıl koyuyorsunuz. Karnıyarıklık kızartıp koysam mı diye düşünüyorum ama sağlıksız diyorlar kafam karıştı yardımcı olur musunuz :KK68:
yakınınızda pişirim fırını varsa patlıcanları odun ateşinde közlüyorlar. o şekilde buzluğa atabilirsin.

közleme yapıyorum ama karnıyarık yemeği için közleme olur mu ? Hani kışın hazır yemek gibi dursun gibi düşünüyorum
onu bilemicem canım ya. közlemenin salatası veya yoğurtlusu oluyor, kıymalı da olur. karnını yarmazsın da kıymayı kavurup beraber fırında pişirebilirsin mesela:) şekli değişik olur sadece.

X