Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Hepiniz e teşekkür ederim kızlar
Bizim eşimin geleneksel kuzenler pikniği oluyor her sene
4 5 kuzen ve eşler çocuklar
Senede 4 5 pikniğe gidiyoruz
Bu hafta yine yapmayı düşünüyorduk belli değildi
Sanırım gidilecek
Eşim mesaj atmış
Pikniğe gitmek istermisin diye
Birazda olsa moralim yerine geldi
Eğer gitmek istemiyorsan söyle diyor
(bal gibi de biliyor gitmek istediğimi :KK66:

Temizlik hastaları belgeseli var ya ben biraz öyleyim
Temizlik yaptıktan sonra eve bir usta bile gelse tüm evi baştan sona duvarlar dahil temizlemem gerek . Çünkü yeri geliyor o ustalar başkasının tuvaletinde sıkıntı varsa yerlere bile yatıyorlar o kıyafetle , sonra da gün boyu tüm gittikleri yerlere aynı kıyafetle gidiyorlar ..

Satmayı isteme amacımsa bu tecrübesizliğe geldi
Yeni ev alsam
İlk beyaz eşyaları getirtirim ( gerçi bunda da öyle düşünmüştüm de olamadı )
Sonra da tüm eksikleri halledip korniş tül perde tablo çivilerini çakma vs gibi işlemleri yaptırıp
Herşey hallolduktan sonra bir kez temizleyip eşyaları en son getiririm , o şekilde yerleşmek de en fazla 2 saat sürer ..
anladım canım ama canına yazık..yaşam bu kadar titiz olmayı gerektirecek kadar uzun değil, keşke biraz daha rahat olmayı denesen..sonuçta bu dünyaya dip köşe temizlik yapmaya gelmedik..hem insanoğlu mikroba dayanıklı olarak yaratılmış, o kadar mikroptan izole olmak da bağışıklık sisteminin zayıflamasına neden olur, bırak azıcık kirli kalsın ki kirli de değildir eminim, hem ustanın başkasının evinde tuvalete yatmış olma ve oradaki mikrobu senin evine taşıma ihtimalini düşünerek de yaşanmaz ki, bu kadar ince düşünce ile dışarıdaki hiç kimse ile hiç bir iletişime geçmemek gerek, değil ellerinden bir şey yiyip içmek, aynı havayı solumamak gerek ....

bence sen yine de biraz sakinleşmeden hemen karar verme derim... su akar yolunu bulur,az zamana bırak bence...

anladım canım ama canına yazık..yaşam bu kadar titiz olmayı gerektirecek kadar uzun değil, keşke biraz daha rahat olmayı denesen..sonuçta bu dünyaya dip köşe temizlik yapmaya gelmedik..hem insanoğlu mikroba dayanıklı olarak yaratılmış, o kadar mikroptan izole olmak da bağışıklık sisteminin zayıflamasına neden olur, bırak azıcık kirli kalsın ki kirli de değildir eminim, hem ustanın başkasının evinde tuvalete yatmış olma ve oradaki mikrobu senin evine taşıma ihtimalini düşünerek de yaşanmaz ki, bu kadar ince düşünce ile dışarıdaki hiç kimse ile hiç bir iletişime geçmemek gerek, değil ellerinden bir şey yiyip içmek, aynı havayı solumamak gerek ....

bence sen yine de biraz sakinleşmeden hemen karar verme derim... su akar yolunu bulur,az zamana bırak bence...

Dediklerin de haklısın
Ama bir usta gördüğümde aklıma tek gelen şey o.
Hatta eve de bir kaç kez yardımcı almıştım onlara da kıyafet vermiştim , diğer gittikleri evlerin pisliğini benimkine bulaştırmasın diye :)
O dediğim programı izledin mi
Birkaçına baktım benim düşündüklerimi söylüyorlar
Video parçalamayı bilseydim onları kesip eklerdim , beni daha iyi anlardın
Mesela birinde bir bayan "kirli bardaktan içmek beni öldürmez ama kirli bardaktan da içmek istemem " demişti , o misal

Dediklerin de haklısın
Ama bir usta gördüğümde aklıma tek gelen şey o.
Hatta eve de bir kaç kez yardımcı almıştım onlara da kıyafet vermiştim , diğer gittikleri evlerin pisliğini benimkine bulaştırmasın diye :)
O dediğim programı izledin mi
Birkaçına baktım benim düşündüklerimi söylüyorlar
Video parçalamayı bilseydim onları kesip eklerdim , beni daha iyi anlardın
Mesela birinde bir bayan "kirli bardaktan içmek beni öldürmez ama kirli bardaktan da içmek istemem " demişti , o misal
bilmez miyim tatlım hem programı defalarca izledim hem de psikoloji mezunuyum, iyi bilirim..okb (obsesif kompulsif bozukluk) aslında tedavisi olan rahatsızlıklar onların ki, senin o kadar takıntılı olduğunu düşünmüyorum ama dikkat etmek gerek bu tarz takıntılar ilerleyip aşırı boyutlara ulaşabilir... :KK66:

düşündüm de bir usta gördüğümde aklıma gelen ilk şey ne acaba diye,
ilk "yapabilecek mi acaba" geldi, ikinci de "kaç lira tutar ki" :KK66: sonra devam ettim, "ne kadar sürer bu iş" devam ediyorum "iş uzarsa ne yediririm ki" vb uzayıp gidiyor düşüncelerim lakin temizliği ya da kılığı kıyafeti ile ilgili hala düşünmek aklıma gelmemekte :KK66:

no_name_ no_name_ benim de yapacağım işler var ama dur önce kk ya bakayım kızlar ne yazmış diyorum ve kalıyorum o yüzden sana "kalk kız soğan doğra" diyorum :KK70: ve kendim de kaçıyorum işlerimi halledeyim biraz. Ayrıca o temizlik hastalarını da izledim haftalık 40 saat temizlik yapıyorlarmış resmen mesai ve maaşsız ve bir getirisi yok. Ben de istemem batık bardaktan su içmek gider başka bardak alır sonra ikisini de makineye koyarım :)) usta görünce de kirliliği gelmiyor aklıma ya en fazla adam kokuyorsa o rahatsız eder beni :olamaz:

no_name_ no_name_ benim de yapacağım işler var ama dur önce kk ya bakayım kızlar ne yazmış diyorum ve kalıyorum o yüzden sana "kalk kız soğan doğra" diyorum :KK70: ve kendim de kaçıyorum işlerimi halledeyim biraz. Ayrıca o temizlik hastalarını da izledim haftalık 40 saat temizlik yapıyorlarmış resmen mesai ve maaşsız ve bir getirisi yok. Ben de istemem batık bardaktan su içmek gider başka bardak alır sonra ikisini de makineye koyarım :)) usta görünce de kirliliği gelmiyor aklıma ya en fazla adam kokuyorsa o rahatsız eder beni :olamaz:
kalktım tamam, sen de kalk hadi :KK66:
40 saat temizlik miii, ben yılda yapmıyorumdur o kadar :olamaz::olamaz::olamaz::olamaz:

aaa, koku ayrı tabi, kokuya benim de hiç tahammülüm olmaz, neyse ki çıkmadı karşıma öyle kokan bi usta...

bilmez miyim tatlım hem programı defalarca izledim hem de psikoloji mezunuyum, iyi bilirim..okb (obsesif kompulsif bozukluk) aslında tedavisi olan rahatsızlıklar onların ki, senin o kadar takıntılı olduğunu düşünmüyorum ama dikkat etmek gerek bu tarz takıntılar ilerleyip aşırı boyutlara ulaşabilir... :KK66:

düşündüm de bir usta gördüğümde aklıma gelen ilk şey ne acaba diye,
ilk "yapabilecek mi acaba" geldi, ikinci de "kaç lira tutar ki" :KK66: sonra devam ettim, "ne kadar sürer bu iş" devam ediyorum "iş uzarsa ne yediririm ki" vb uzayıp gidiyor düşüncelerim lakin temizliği ya da kılığı kıyafeti ile ilgili hala düşünmek aklıma gelmemekte :KK66:

O dediklerin usta eve girmeden önce bildiğim şeyler oluyor , o yüzden girdikten sonra ise aklıma ilk gelen pis kıyafetleriyle her yere değecek olması ..

Evet onlarınki çok ileri seviye
Uyanıp her sabah cam silmek ve işe gitmeden 2-3 saat temizlik yapmak , gelince de yapmak gibi ..
O zaman çocuklarına ya da gezmeye vakit kalmaz ..

Ben elbette o kadar değilim , ama titizim :KK66:

Defalarca izleme sebebin nedir ?

Genç sarışın bir delikanlı vardı kuaför , bu konuda onun söylediklerini düşünüyorum :KK66:)

Herkese günaydınlar kızlar :KK54: hepmize mutlu huzurlu keyifli bol bereketli güzel bir hafta sonu diliyorum :KK52::KK68:

Aminnnn canım amin Allah razı olsun:dua: rabbim cumlemizin ölmüşlerine sevdiklerine rahmet eylesin :dua:

Sağol canım benim biliyorum kötü bi niyetinin olmadığını sıkma canını nerden bilcektin ki :KK66: allah razı olsun tatlım senden de tüm dostlardan da :dua::KK68: maaşın gün paran aldığın altınların bol bereketli olsun kuzum :KK52::KK68:

Amin canım allah razı olsun tüm dostlardan :KK52:

Amin canım çok sağol allah razı olsun hepimizin ölmüşleriyle beraber :dua::dua: kolay gelsin canım sana da sende h sonu epey yoğunsun allah yardımcın olsun :KK52:

Sağol canım allah razı olsun hepimizin ölmüşleri nur içinde yatsın :dua: sizin de gönlünüce yaşadığınız bi h sonu olsun canım :KK66:
Allah rahmet eylesin,nur içinde yatsın baban cnm,hayırlı yolculuklar

tavuk sotemi yaptım şimdi içine küp küp patates kızartıp ilave edeceğim, akşama doğru da pilav ve cacığı yaptım mı tamamdır..henüz börekleri saramadım ama, kalkamıyorum bilgisayar başından :KK43: ha gayret kalkmalıyım...
eline sağlık canım. ben de börek saracam birazdan. haydi vira vira:)

O dediklerin usta eve girmeden önce bildiğim şeyler oluyor , o yüzden girdikten sonra ise aklıma ilk gelen pis kıyafetleriyle her yere değecek olması ..

Evet onlarınki çok ileri seviye
Uyanıp her sabah cam silmek ve işe gitmeden 2-3 saat temizlik yapmak , gelince de yapmak gibi ..
O zaman çocuklarına ya da gezmeye vakit kalmaz ..

Ben elbette o kadar değilim , ama titizim :KK66:

Defalarca izleme sebebin nedir ?

Genç sarışın bir delikanlı vardı kuaför , bu konuda onun söylediklerini düşünüyorum :KK66:)

hhaaa, önceden her şey ayarlanıp gelen ustadan bahsediyorsun, anlık oluşan arıza için telefon ile çağrılan ustayı düşünmüştüm...

zaten onlar çok uç noktalar, Allah muhafaza o aşamalara gelmemeli tabi, dediğin gibi yaşama vakit kalmaz..
defalarca izleme sebebim yıllardır devam eden bir program o, denk geldikçe izlerim hoşuma gidiyor..hele istifçiler ile biraraya gelip istifçilerin evini toplayıp düzenliyorlar ya, hoşuma gidiyor sanırım farklı kişilik tiplerini izlemek...

eline sağlık canım. ben de börek saracam birazdan. haydi vira vira:)

sardım bitti bile, kolay gelsin sana da tatlım :KK66:

hhaaa, önceden her şey ayarlanıp gelen ustadan bahsediyorsun, anlık oluşan arıza için telefon ile çağrılan ustayı düşünmüştüm...

zaten onlar çok uç noktalar, Allah muhafaza o aşamalara gelmemeli tabi, dediğin gibi yaşama vakit kalmaz..
defalarca izleme sebebim yıllardır devam eden bir program o, denk geldikçe izlerim hoşuma gidiyor..hele istifçiler ile biraraya gelip istifçilerin evini toplayıp düzenliyorlar ya, hoşuma gidiyor sanırım farklı kişilik tiplerini izlemek...

sardım bitti bile, kolay gelsin sana da tatlım :KK66:
maşallah:) ben daha başlayamadım bulaşık yıkadım çünkü. revani yapacaktım ya, onun yerine kakaolu kek yaptım.

maşallah:) ben daha başlayamadım bulaşık yıkadım çünkü. revani yapacaktım ya, onun yerine kakaolu kek yaptım.
ben de şimdi ortalığı toparlamaya başladım..yazık kocana revani istemişti di mi kaç gündür..olsun ya boşver ikisi de kek sonuçta :KK66:

ben de şimdi ortalığı toparlamaya başladım..yazık kocana revani istemişti di mi kaç gündür..olsun ya boşver ikisi de kek sonuçta :KK66:
yok ona ayrıca yapacam o yüzden. misafirden kalmaz diye düşünmüştüm kiii, misafirler iptal oldu gelmiyorlar :işsiz:
ben yine de böreği sarıp buzluğa mı atsam. ama içine domates ve soğan da koyacam. olur mu

yok ona ayrıca yapacam o yüzden. misafirden kalmaz diye düşünmüştüm kiii, misafirler iptal oldu gelmiyorlar :işsiz:
ben yine de böreği sarıp buzluğa mı atsam. ama içine domates ve soğan da koyacam. olur mu
aaa neden iptal ettiler?? tühh, üzücü olmuş...o kadar al-sat-yap ..neyse siz yersiniz..
buzluğa kalkar canım ya, sonuçta domates ve biberi de kaldırıyoruz buzluğa, bir şey olmaz sanırım

X