Altın biriktirmeye başlıyoruzz

kızlar kp de 150 gr altınım vardı borçlarım bitince yapıcam demişti 2 senedir borcu yok bu sene yapıcam demişti bir işi olmazsa o işi olmadı ama gidip araba almış arabası vardı model yükseltmiş çok üzüldüm senedim elimde ama böyle de üzülüyor insan gözünün içine baka baka vermiyorlar

Kızlar yemekleri haftalık yapma fikriniz güzel ama ben katılamayacağım bizim gelenimiz çok olur yada biz gezmeye gideriz bu yüzden planları tuturamıyorum
Pazara 2 haftada bir gidiyoruz,
Kahvaltılık 15 günde bir alırız,
Kasaptan et, tavuk aylık alıyoruz,
Marketten de bisküvi, çikolata, şekerleme, bakliyat, deterjan alırız,
Son iki yıldır kıyafet almıyoruz okadar çok kıyafetimiz vardı ki sadeleşmeye karar verdik sadece (iç çamaşırı) eskidiyse alıyoruz,
Ayakkabılarıda zamanında çok alıyordum şimdi sadece spor ayakkabı yada 5 noktalı ortopedik alıyorum.

Bu akşamı makarna ve salatayla geçiştirecektik. Annemin canı lahmacun istemis. 4 tane lahmacun söyledik 16 TL gitti.

Pazar alışverisini annem yaptı. Cok pahalıymış. Yalnız taşıyamayacagı icin pek birşey almamış. 12 TLden aşağı bamya, 7 TLden aşağıda fasulye yok. Yeşillikler bile çok pahalıymış

Haftalık yemek yapanlara özeniyorum.Ama bizde gitmiyor o sistem.

Yemekleri ben yapıyorum. Eee bende tembel insanim o kadar sistem beni bozar:confused:

Genelde 2 günlük yaparım. Onuda fazla yapar yarısını buzluğa atarım.
Bir cesit yemek yapıyorsam ikincisini buzluktan çıkarıyorum. Yani tamamiyle o gün ki psikolojime bağlı:KK6:

kumbara yapan yok mu hiç aranızda? ben az önce 4 lira attım. hergün benim ve eşimin cüzdanında ne kadar bozuk varsa atıyorum. bakııın bu da kumbaram:
Eki Görüntüle 2029754
ne kadann otantik diğmi:) hobi mlz satan yerden ham halde alıp spreyle beyaza boyadık. eşim de açamayalım diye üstüne çivi çaktı:))
Kumbarana bayıldım.... Harika...

Bence de tutumlu olmanın en iyi yöntemi harcama yapılan yerlerden uzak durmak.
Önceden mağaza ve kozmetik dükkanlarına her girdiğimde ufak da olsa bir şey satın alıp çıkardım. (İndirimde bir tişört ya da göz kalemi gibi...) Şimdi önlerinden bile geçmiyorum.
Ben sana katılıyorum cnm eskiden bende çok fazla alışveriş yapıyordum, aştım artık kendimi çok şükür...
Selamlar Hanımlar,
Ben pazar günleri haftalık yemek planlaması yapıyorum. Buzdolabına çıktı alıp asıyorım. Bakıcı ablamız pişiriyor. Plana göre de pazar günü alışverişi hallediyorum. Çorba iki günlük, ana yemek günlük pişiriliyor. Ekmek tüketmiyoruz, buzlukta bazlama olur herzaman. Canı isteyen olursa tost makinasında ısıtıyorum. Haftaiçi markete uğramıyoruz.
Bu pazar planı paylaşırım.
Çok güzel cnm plan her zaman iyidir ona göre malzeme alınır gereksiz alışveriş yapılmaz.. Yine takdir ettim seni...

eşim geliyormuş kızlar, kalkıp çay demleyeyim, yiyecekleri hazırlayayım, öptüm hepinizi
Kolay gelsin Canım....
Yine görüşmek üzere...

Bu aralar biraz duygusalim galiba ondan ablacim :)) evet herkes çok samimi herkes çok içten bütün güzel insanlar toplanmış ne güzel:))
Bende çok Mutlu oluyorum... Uyumlu arkadaşlarımız ne kadar güzel...
kızlar kp de 150 gr altınım vardı borçlarım bitince yapıcam demişti 2 senedir borcu yok bu sene yapıcam demişti bir işi olmazsa o işi olmadı ama gidip araba almış arabası vardı model yükseltmiş çok üzüldüm senedim elimde ama böyle de üzülüyor insan gözünün içine baka baka vermiyorlar
Vermeye niyeti mi yok acaba.. Yazık kötü olmuş... Ben olsam hergün hatırlatırdım sanırım...

ay ne kadar zor karışık işler, resmen bir mucize, Rabbim ol derse oluyor gerisi aslında biyolojik sistem :) sorunsuz gebe kalamayanlarda var mesela ne kdar uğrasırsak ugrasalım nasip, bakalım benım hep hamıle kaldıgımda akıntım agrım oldu, bu ay ne olcak görcez. daha once bı kere ovulasyn takıbı yapmıstım. hamıle kalamamıstım 19. gun pık gormustum onda. sonra hıc yapmadım 3 kere kadlm ama bu ay erken geldı adetm ondan tekrar yapmak ıstedm. ki iyiki yapmısım 16.da pık yaptı. inşallah guzel haberler verırım, hala hafıf agrım var sankı catlama agrısı gbı bende hısederm cnku ama tabı pık bıttı gıttı artk yınede bı ıhtımal denıyorum. eşim çok istiyo benimde o konuda bır sıkıntım var . uzuluyorum çok
İns cnm bu ay güzel haberini alırız.

Iyi akşamlar kızlar :KK54: sohbet çok ilerlemiş birazını okuyabildim :KK52: hafta bitti bende bittim ama yarın birde tam gün seminer var kurumumuzun verdiği :KK43: akşamda memlekete gidicem pazar akşam geri dönücem 6 saat gidiş 6 saat geliş :olamaz: yorgunum h sonuda dinlenemiycem sizinlede fazla laflayamam ama sizin sohbetiniz bol olsun şimdiden :KK39: çok kaynatmayın okuyamıyorum :KK48:

Iyi akşamlar kızlar :KK54: sohbet çok ilerlemiş birazını okuyabildim :KK52: hafta bitti bende bittim ama yarın birde tam gün seminer var kurumumuzun verdiği :KK43: akşamda memlekete gidicem pazar akşam geri dönücem 6 saat gidiş 6 saat geliş :olamaz: yorgunum h sonuda dinlenemiycem sizinlede fazla laflayamam ama sizin sohbetiniz bol olsun şimdiden :KK39: çok kaynatmayın okuyamıyorum :KK48:

Güle güle gidip gelmek nasip olsun

Merhaba Canım tobosolu_dulcinea tobosolu_dulcinea hoşgeldin....
Çalışmak da yoruyor da maaş günü iyi oluyor tabi...
Memleket neresiydi canım senin?
Hayırlısı ile gidip gelirsiniz inşallah tatlım.

Güle güle gidip gelmek nasip olsun
Téşekkür ederim ablam :KK52:

Merhaba Canım tobosolu_dulcinea tobosolu_dulcinea hoşgeldin....
Çalışmak da yoruyor da maaş günü iyi oluyor tabi...
Memleket neresiydi canım senin?
Hayırlısı ile gidip gelirsiniz inşallah tatlım.
Aynen canım herşey maaş gününün hatrına :KK48:onun için katlanıyoruz bunca zorluğa :KK52: konya canım benim memleket nasipse bi gidip gelwyim bakalım yorulcam iyice ama gitmezsem olmaz babamın mezar taşı yapılcak annem yalnız yanında olmak istedim

Aynen canım herşey maaş gününün hatrına :KK48:onun için katlanıyoruz bunca zorluğa :KK52: konya canım benim memleket nasipse bi gidip gelwyim bakalım yorulcam iyice ama gitmezsem olmaz babamın mezar taşı yapılcak annem yalnız yanında olmak istedim
Şimdiden hayırlı yolculuklar canım...
Git tabi anneciğinin yanına yalnız bırakma...
Babanı bilmiyordum canım Allah rahmet eylesin... :KK43: amacım seni üzmek değildi cnm

Babana allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah.

X