Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Ben ilk birikime mart 2017 de başlamıştım.
Şöyle diyordu kızlar, yıllık birikim hedef planı yapın ve 5 yıllık plan.

Başta bana çok uzun gelmişti ama 2016 da her ay kontrol ediyordum bakalım aylık hedefime ulaştım mı ne yaptım diye...
Yillık birikim hedefim 8000 di, ben 8500 yapabilmiştim.

2017 hedefim yıllık 12,500.
Şimdilik aylık planlarımla uyumlu gidiyor yıl sonu yine bakacağım bakalım kızlar ne olacak...
Ama ben umutluyum...

Harika bir birikim planı olmuş bayıldım
Bende çoğunlukla planlıyımdır.
Hep planımı yazarım kontrol ederim, alıştım da.
Düşünmeden harcama yapmaz oldum böyle böyle.
Ben de planlıyımdır ve uzun vadeli plan yaparım genelde. Detayda boğulmadan büyük resme odaklanmak bana faydalı oluyor.
İş hayatına da planlı başladım mezun olduğumda. 10 yıl sonra şu şartlarda çalışacağım diye hedef koymuştum kendime. 21 Temmuz'da 10 yılım doldu ve o zaman hazırladığım listeye baktığımda orada yazdığım herşeyi şu an gerçekleştirdiğimi görüyorum.
Hedef olunca yola çıkıyorsun, yol bazen uzuyor bazen rota değişiyor, yorulup dinleniyorsun ama varmak istediğin yere yeterince çabalarsan mutlaka varıyorsun. Hedefleri yazılı hale getirip süre koymakta kendi kendinle yaptığın bir sözleşme nihayetinde.

karamelli_turta inşallah ulaşırsın hedefine cnm
Benim de bu yılki hedefim 8 bin olsun hadi inşallah 1100 TL'si ni biriktirdim sayılır kaldı 6900
Hedefin hayırlı olsun Canım, bu topikteki herkes o kadar çok bilgi ve hangi yolda ilerlemem gerektiğini kattı Ki bana...
Ben burada öğrendim... Doğuştan bir özellik değil gerçekten sonradan da kazanılabiliyor.

Alkışlamak istiyorum seni Canım harikasın....
Bir hedef çizmişsin ve yılmadan terketmeden devam etmişsin...
Darısı benim başıma olsun hepimize inşallah....

Ve son cümleni çok beğendim,
Hedefleri yazılı hale getirip süre koymakta kendi kendinle yaptığın bir sözleşme.....
Gerçekten çok doğru...

Kafadan yapamayacağım hedefler koymadım.. Hep oluru olabilecek gibi....

o zaman haydi hepimiz3 aylık 6 aylık yıllık hedeflerimizin listesini yapalım, bende tabloya ekleym :)

o zaman haydi hepimiz3 aylık 6 aylık yıllık hedeflerimizin listesini yapalım, bende tabloya ekleym :)
Gayet güzel olur tatlım benim hedeflerim var Zaten yapmıştım...

2017 ilk 6 ay hedef 6000 yada 6 ata.
2017 ikinci 6 aylık hedef 6000 yada 6 ata

2017toplam yıllık hedefim 12000 yada 12 ata.

Gayet güzel olur tatlım benim hedeflerim var Zaten yapmıştım...

2017 ilk 6 ay hedef 6000 yada 6 ata.
2017 ikinci 6 aylık hedef 6000 yada 6 ata

2017toplam yıllık hedefim 12000 yada 12 ata.

bende bu aydan ıtıbaren belırtıcem canım, ekıme kadar kk borcumu sıfırlıcam kullanmamaya calısıcam nakıt alıcam hep ,

Kızlar hedef, planlarınıza bayıldım umarım yakın zamanda ulaşırsınız.
Ben ne zaman plan yapsam hep bir aksilik olumsuzluk çıktı hep ertelemek durumunda kaldım.
Hedefim se bu yılbaşına kadar 500 dolar biriktirmek istiyorum.
Allah nasip ederse hacca gitmek istiyorum (birimkimlerimi eşimden gizli yapıyorum) süpriz olsun istiyorum.

Inşallah hedefin çok güzel ablam....
Ben eşten gizli biriktirilmesine karşı değilim... Kimse kimsenin durumunu bilmiyor... Mesela benim eşim birikime hiç yanaşmadı bende ondan ayrı başladım...
Parayı görünce harcamak isteyen eşlerden parayı ayrı veya gizli biriktirmek doğru olabilir....
Çünkü dünyanın binbir türlü hali var kadınız değil mi... .

Sonumuz kate gibi olmasında
yok yok olmaz

teşekkürler canım..

teşekkürler canım.. evet indirime girince aldım ben de takip ediyordum zaten.560 tl den 159 a indi kargo falan da ekleyince 164 tlye aldım.. ama çok rahat..iyiki aldım :)
yaa sen bunu greyderden mi aldin?? Ayni ayakkabidan mi bahsediyormusuz??

@zelalke ayakkabın çok güzelmiş hayırlı olsun.
Beth18 allah gönlüne göre versin inşallah Tedavin başarılı geçer.
sagol canim insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…