Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Selamlar
2017-2018 dönemi finasal hedeflerimi toparladım. Sizinle paylaşmak istiyorum.
1. Kredi kartı borcu kapatılacak. (Hedef:01.01.2018)
Bu borç taksitli nakit avans borcu. Kredi kartından 15.000 kullanmıştım. Normalde Martta bitiyor ancak 1 ocakta ikramiye alıyorum. Onunla kapatacağım.
2. 30.000 lira acil durum parası biriktirilecek. (Hedef:01.07.2018)
Evde bozulan beyaz eşya, ani sağlık gideri, araba arızası, işten çıkarılma vs. gibi ani ortaya çıkabilecek durumlarda kullanılacak
3. Her ay 1 ata alınacak (Hedef: 01.08.2018) Uzun vadeli birikim
4. Euro hesabı açılarak her ay 100 Euro alınacak (Hedef: 01.08.2018)
Bu yurtdışı tatiller için birikim
6. Gr altın hesabı açılarak her ay 2 gr altın alınacak ( Hedef: 01.08.2018)
Bu kızım için birikim hesabı olacak. Öncelikle doğumunda takılan 137 gr biriktitilecek ondan sonra da geleceği için biriktirilecek.

bayıldım bu plana, bence hepimizi hedef koymalıyız

Selamlar
2017-2018 dönemi finasal hedeflerimi toparladım. Sizinle paylaşmak istiyorum.
1. Kredi kartı borcu kapatılacak. (Hedef:01.01.2018)
Bu borç taksitli nakit avans borcu. Kredi kartından 15.000 kullanmıştım. Normalde Martta bitiyor ancak 1 ocakta ikramiye alıyorum. Onunla kapatacağım.
2. 30.000 lira acil durum parası biriktirilecek. (Hedef:01.07.2018)
Evde bozulan beyaz eşya, ani sağlık gideri, araba arızası, işten çıkarılma vs. gibi ani ortaya çıkabilecek durumlarda kullanılacak
3. Her ay 1 ata alınacak (Hedef: 01.08.2018) Uzun vadeli birikim
4. Euro hesabı açılarak her ay 100 Euro alınacak (Hedef: 01.08.2018)
Bu yurtdışı tatiller için birikim
6. Gr altın hesabı açılarak her ay 2 gr altın alınacak ( Hedef: 01.08.2018)
Bu kızım için birikim hesabı olacak. Öncelikle doğumunda takılan 137 gr biriktitilecek ondan sonra da geleceği için biriktirilecek.
Çok gùzel bir planlama. Kısa, orta ve uzun vadeli bütün hedefler yapılmış.
Hayırlısı ile uygularsın insallah cnm

Cnm gelecek misafir gezmeye geliyo tatil yerindeyiz biz maalesef evde oturulmayacak bakalım umarım ellerini ceplerine atarlar
hmm daha 1.yi yapacam da şimdilik kiloda iyi gidiyorum yarın doktora kontrole gidecem bebiş de iyidir inşallah
inşallah iyidir canım. şu misafirler zaten geliyorsun evinde kalıyorsun elini cebine atsan ne olur sanki değilmi
bence biz şu topikteki 47 kilo arkadaşları iyice bi kınayalım da başımıza gelsin yoksa ben de ömürlük diyetimle gram veremeyenlerdenim, bu gidişle de verebileceğim yok gibi, ay bana bi sinir geldi kan şekerim düştü galiba gidip nutellamı kaşıklasam ne yapsam :KK66:
ben 55 kilonun altındaki herkesi kınıyorum sabah akşam:deli::deli:

eveeet paralarımı harcayıp geldim rahatladım :işsiz:
30 lira çerezciye verdim, ceviz fındık ve dut kurusu aldım.
26 lira market
23 lira da kırmızı et.
hepsi gerekliydi ama.
bugün etli mantarlı yemek yapacam. yanına salata.
afiyet olsun canım
hayat çok pahalı o fiyatlara yarımşar kilo ancak alabilmişsindir.

yemeğimi yedim camış gibi oturdum şimdi. mutfağın toplanması lazım. yemek yapılacak. ayyyhh
hhahahah sesli güldüm:KK48:

bayıldım bu plana, bence hepimizi hedef koymalıyız
benim tek hedefim var 2019 mayısında kredimi kapatmak için her ay 5-6 gr altın almak canım

elecda elecda hedefinde başarılı olursun inşallah canım.
benim şu an en kısa hedefim maaşı alıncaya kadar (11 gün kaldı) 150 tl ile idare etmek.kalanı da kumbaraya atmak.
2018 de ise belki çeyrek hedefim yarıma dönüşür ocak zammıyla birlikte :) ben pek plan yapamıyorum hayırlısı bakalım :KK70:
:KK48: bende ayın 15ine kadar 75 tl var bakalım yetecekmi

Kizlar yatili olarak kalacak arkadasim bugun gitti. Bu yuzden pazara gitmeyecegim. Dunden biraz batırık vardı. Annem turşu ile onu yer. Kendimede bir kase kadar corba yapsam yeter bize bugünlük. Faturaları ödedim. Tüp sipariside yarına kaldı
nerelisin sen? batırık falan oh canım çekti

50 tllik bozuklarımı az önce eşime 80 tlye sattım, birikime yeni bi soluk getirdiğime inanıyorum:halay:

Eklentiler

• IMG_8295.JPG
    IMG_8295.JPG
    47,1 KB · Görüntüleme: 69
elecda elecda hedefinde başarılı olursun inşallah canım.
benim şu an en kısa hedefim maaşı alıncaya kadar (11 gün kaldı) 150 tl ile idare etmek.kalanı da kumbaraya atmak.
2018 de ise belki çeyrek hedefim yarıma dönüşür ocak zammıyla birlikte :) ben pek plan yapamıyorum hayırlısı bakalım :KK70:
Teşekkürler Hanımlar,
Adını koymadan ve süre belirlemeden ben de bu işler yürümüyor. Plan iyidir :KK66:

50 tllik bozuklarımı az önce eşime 80 tlye sattım, birikime yeni bi soluk getirdiğime inanıyorum:halay:
Hanımlar kumbaranızın ağzı açılır olanlardan tercih edin... Bugun annemin psralarını butunleyeceğim diye canım çıktı... 200 lira bozuk olan 1 tl leri artık butunleştirmek için kaç market dolaştım. Ara ara bütünleştirmenizi öneririm

X