Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Kostebekpasta Kostebekpasta canım benim beğendiğim seninkinden daha ince ama 22 ayar, içi de doluymuş.
2 yıl önce 650 lira mı? bizim 22 ayar 750 civarı.. ilginç
Evet cnm benimkinin de içi dolu b n aldığım s ne piyasası bu fıyattı bu yüzüklern şimdi ne kadar bilmiyorum

Ben de yazlığıma tüp aldım
Fiyatlardan hiç haberim yoktu
Bağlantı hortum ve başlığıyla 130 verdim
Internetten tavan fiyatlarina baktim
Aygaz 83
Ipragaz 77.5
Likidgaz 77 TL

Önceden aygaz kullaniyordum. En son tüp siparis ettigimde arada 20 TLye yakin fiyat farki olunca degistirmistim. Yalniz hangisi bilmiyorum. Birazdan kalkip bakacagim ona gire siparis veririm artik

Günaydın kızlar hepinize mutlu huzurlu bereketli bir gün diliyorum :KK54:

Aynen canim çalısan kadının ruh hali hemen hepimiz aynı şeyleri yasiyoruz yaşıycaz işi bırakıp bebeğime mi baksam yoksa çalısıp daha iyi bi hayat mı sunsam hepimiz bu ikilemde sıkısıp kalıyoruz :KK43: ama benim naçizane önerim canım kadının çalışması bi yerde okumuştum çalışan anne olmak hem anne için hemdeçocuk için daha sağlıklü doyuma ulaşmak açısından daha uygunmus bulursam atıcam canım sana o yaziyı:KK52: hemde şöyle düsün bizim ailelerimiz ne zorluklarla bizi okutup buyüttüler biz o okulları bitirmek için ne zorluklar yaşadık hepsi ev hanımı olmak için miydi ben boyle düsünüyorum kendimi birak annemin babamın emeğine yazık :KK43: hem çocuk büyüdügü zaman söyle nerdeyse 5-6 yaşından itivaren bireyselliği öğrendiğinde anneye daha az ihtiyacı oluyo okula gittiğinde sen napicaksın canım o zamanki ekonomik koşullar nolur bilemeyiz iyi düsün canım ama benim kararım bi bakıcı bulup senin çalışman yönünde olur :KK52:bu arada saatlik izin var mı canım sizde bunu hiç bilmiyorum:olamaz:
Buldum canım şu yazıyı oku lutfen daha bunun gibi pek çok makale bulabilirsin :KK52:
https://www.google.com.tr/amp/m.mil...er-vicdan-azabi-pembenar-detay-bebek-1734850/
aynı ben :KK48:
işe giderken gitmek istemiyorum diye direten ben iki hafta izin aldıktan sonra işe gitmek istiyoruğğm diye böğüren yine ben
alışmışız evde olmuyor vallahi. ama sabah bi kaç saat daha uyumak isterdim açıkçası

günaydın kızlar.
dün başıma ne geldi..
alyansımı değiştirecektim ya. eşimin daha önce bana kolye ve yüzük aldığı, güvenilir bulduğu avm içindeki bir kuyumcuya gittik. fiyat alacaktık sadece sözde. adam 2 adet 22 ayar alyansa ve 14 ayar tektaşa 1500 lira fiyat biçti. sonra gittik bahsettiğim düz klasik alyans beğendik, 22 ayar (9,5 gr geldi). ona da güya 1800 lira fiyat çıkardı sonra dedi ki sizden fark almayacam. biz de tamam dedik aldık. sonra benim içime sinmedi. 2 farklı kuyumcuya gidip aldığımız alyanslara fiyat istedik. ikisi de 1200 liraya alırım dediler! biz şok. yani alış satış tabi ki farklı ama 600 lira oynar mı hiç?!
alyansları alırken beynim 1 saniyeliğine tuhaflığı algılayıp acele etme demişti bana. adamın fazla fiyat söyleyip sonra indirim yapmış gibi görünmesi ihtimali aklımdaydı. niyeyse fiyat araştırmadan tak diye aldık.
eşim sinirlendi tabi.
biz geri döndük, eskilerimizi geri alalım dedik. adam demesin mi ben sizinkileri parçaladım diye. hatta gösterdi güya (eşim sonradan onların bizim alyans olmadığını söyledi) yalancı herif.
ben eskileri o halde görünce ağlamaya başladım:)) anılarımız parçalanmış gibi geldi bi anda. eşim beni dışarı çıkardı. sınra baktım yenileri iade edip parasını almış.

of çok uzun oluyor k. bakmayın..
ondan sonracıma,
biz şu an yüzüksüz kaldık. akşam olmuştu çünkü, kuyumcular kapanmıştı.
şimdi de acaba eskileri uygun fiyata sattık mı acaba diye düşünüp duruyorum.
ben ki çeyrek alacakken bile 10 kuyumcu dolaşan bir insanım. nasıl böyle aceleye getirebildim!
olan oldu, giden gitti. saçma sapan iş yaptık.
hayırlısı :işsiz:
Cannımm çok uzüldüm gerçekten :KK43: insanın bazen basireti mi bağlaniyo ne başka zaman kaç yeri gezerken o gün oyle ilk girdiği yerden alabiliyo paranın çıkıcagı varmış demek ki kuzum nasip. neyseki eşin parayı almış başka yerlerden sorgulayıp alırsınız sıkma canını bu yeni yüzüklerlede bi sürü anınınız olur inşallah merak etme daha fazla canını sıkma tatlım :KK52::KK66:

Ben de değiştirme isteğinizi yazdığınız mesaja cevap yazacaktım , maddi anlamda sizi etkilemeyecekse onlar dursun kenarda hatırası var ne de olsa , çocuklarınıza gösterirsiniz ilerde diye ..

Kötü olmuş da vardır bunda da bir hayr

1.800 mü almış kuyumcudan

O zmn 1.200 e alıp
600 e de 1 yarım alırsınız
yok canım, 1500e sattık eskileri

hehehehe, bu kadar çenebaz olunca ben, yokluğum hissedilmiş tabi :-):-):-)

canım yaa, bana sanki çalıştığın ortamdan bunalmış ve birazda çalışmaktan sıkılmış gibi de geldin, bilemiyorum yanlış mı düşündüm.. bir annenin çalışıyor olması bence de her zaman daha avantajlı..işi bıraktığın takdirde maddi anlamda zorlanacağınızı da yazmışsın...bu da ayrı sıkıntı tabi...acaba başka bir iş mi düşünsen sanki bi hava değişimine ihtiyaç var gibi geldi bana, ya da belki biraz izin ya da tatil şansın varsa? zaten 10 gün evde dursan inan bana koşa koşa gidersin işe, evde olmak çalışmaktan çok daha zor...

maşallah yahu ne becerikli hatunlarsınız herkes saçını kendi kesmeyi becerebiliyor, çok özendim vallahi, hiç elim yatkın değil, kahkul bile kesemiyorum...

günaydın canııım, ben de bu hafta markete gitmeyeceğim diye inat ettim ama ben de aynı durumdayım, dolap bomboş evde ne varsa idare ediyorum bu hafta... zira masraf çok oldu, dün yine kan testi yaptırdım 44 tl uçtu gitti...
Rabbim hayirli sonuclar versin cnm.
Bende artik toplu sekilde gitmeye calisiyorum. Yoksa her gittigimizde farkinda olmadan daha cok harcaniyor.
Market alisverisini yeni yaptim. Pazarı yapmamistim.
Burda cuma pazari persembeden kurulu r, ama pahali olur.
Yinede gitmem lazim. Aksama hem arkadasim bizde hemde dolapta 3-4 domates disinda ne sebze nede meyve var.

Cannımm çok uzüldüm gerçekten :KK43: insanın bazen basireti mi bağlaniyo ne başka zaman kaç yeri gezerken o gün oyle ilk girdiği yerden alabiliyo paranın çıkıcagı varmış demek ki kuzum nasip. neyseki eşin parayı almış başka yerlerden sorgulayıp alırsınız sıkma canını bu yeni yüzüklerlede bi sürü anınınız olur inşallah merak etme daha fazla canını sıkma tatlım :KK52::KK66:
çok teşekkür ederim canım. inşallah olan oldu artık. dediğin gibi yeni yüzükler yeni anılar:) eşim aradı az önce, git kuyumcu gez model beğen alalım dedi.
sağol tekrar :KK36:

Rabbim hayirli sonuclar versin cnm.
Bende artik toplu sekilde gitmeye calisiyorum. Yoksa her gittigimizde farkinda olmadan daha cok harcaniyor.
Market alisverisini yeni yaptim. Pazarı yapmamistim.
Burda cuma pazari persembeden kurulu r, ama pahali olur.
Yinede gitmem lazim. Aksama hem arkadasim bizde hemde dolapta 3-4 domates disinda ne sebze nede meyve var.
amin kuzum, Allah razı olsun... sebzesiz de olmuyor haklısın, pazara gideceksen sıkıntı yok :KK66: benim yakınımda pazar yok o sebeple sebze almak için de markete gidiyorum ve bu sefer hesapsız harcama yapıp geliyorum..cumartesiye kadar idare etmem gerek...

canım benim yaaa, üzülmüş olmana çok üzüldüm...öncelikle geçmiş olsun, hiç sıkma artık canını olan olmuş..bazen düşebiliyoruz böyle gaflete..

ben bu tarz şeylere pek önem vermiyorum, en büyük hatıra birlikte yaşadığınız güzel anlardır, hiç takılma mevzuya,alt tarafı bi eşya, biri gider biri gelir..eldeki para ile beğeneceğin güzel bir alyans alırsın olur biter..insanlar neleri kaybediyorlar, çalınabiliyor alyanslar, kaybolabiliyor, maddi zorluğa düşüp yeri gelip satılabiliyor bile...Rabbim saygıyla, aşkla uzunnn yıllar birlikte olmayı nasip etsin, daha ne alyanslar alınır-satılır...tatlı canını sıkıp kahretme kendini...
canımm çok teşekkürler duygularımı paylaştığın için. amin canım inşallah.. dediğin gibi daha kötüsü olabilirdi. sağlık olsun. ben de takılmam eşyaya ama o an duygusallaştım.
çok sağol :KK200:

hehehehe, bu kadar çenebaz olunca ben, yokluğum hissedilmiş tabi :-):-):-)

canım yaa, bana sanki çalıştığın ortamdan bunalmış ve birazda çalışmaktan sıkılmış gibi de geldin, bilemiyorum yanlış mı düşündüm.. bir annenin çalışıyor olması bence de her zaman daha avantajlı..işi bıraktığın takdirde maddi anlamda zorlanacağınızı da yazmışsın...bu da ayrı sıkıntı tabi...acaba başka bir iş mi düşünsen sanki bi hava değişimine ihtiyaç var gibi geldi bana, ya da belki biraz izin ya da tatil şansın varsa? zaten 10 gün evde dursan inan bana koşa koşa gidersin işe, evde olmak çalışmaktan çok daha zor...

maşallah yahu ne becerikli hatunlarsınız herkes saçını kendi kesmeyi becerebiliyor, çok özendim vallahi, hiç elim yatkın değil, kahkul bile kesemiyorum...

günaydın canııım, ben de bu hafta markete gitmeyeceğim diye inat ettim ama ben de aynı durumdayım, dolap bomboş evde ne varsa idare ediyorum bu hafta... zira masraf çok oldu, dün yine kan testi yaptırdım 44 tl uçtu gitti...
Sorma hiç canım ya vallahi çok hissedildi yoklugun dün akşam :KK48: birde bende karamelli_turta karamelli_turta de çok yorgunduk bizimde lafliycak halimiz yoktu :KK43: neyseki sabah seni görebildim :KK52: bu arada tekrar geçmiş olsun canım sağlıgın yerinde olsunda bu ay biraz sıkarsınız artık dişiniziHoppa

Internetten tavan fiyatlarina baktim
Aygaz 83
Ipragaz 77.5
Likidgaz 77 TL

Önceden aygaz kullaniyordum. En son tüp siparis ettigimde arada 20 TLye yakin fiyat farki olunca degistirmistim. Yalniz hangisi bilmiyorum. Birazdan kalkip bakacagim ona gire siparis veririm artik
biz tüpü 3 gün önce 65e aldık. normalde 75ti. tanıdık olunca indirim yaptı

çok teşekkür ederim canım. inşallah olan oldu artık. dediğin gibi yeni yüzükler yeni anılar:) eşim aradı az önce, git kuyumcu gez model beğen alalım dedi.
sağol tekrar :KK36:
Hadi hayırlısı o zaman canım fotusunu da bizimle paylaş olur mu :KK52: acele karar verme gerekirse düsünmek için zaman ver kwndine içine en sineni al fiyat olarak da inşallah gönlüne göre olsun canim :KK66:

bizim bu ara baya masrafımız oldu. 300 lira emlak vergisi, yaklaşık 1000 lira da araç muayene vergi vs. gitti. 1500 lirada ekstra bi masraf olacak gibi.
benim de dolap bomboş. dün pazar kurulmuştu, eşimle koşturmaktan gidemedik. halbuki bir sürü meyve alacaktım:/ artık yine market style..:)

Merhaba :)
Para biriktirmek çok güzel bişey.
Bende iyi birikim yapmış biriyim çok şükür herşeyimiz var. Şu an savurgan olmak istiyorum :KK53: ev borcu ödedim 3 sene bitti ve ücretsiz izine ayrıldım. Ücretsiz izine ayrılmadan önce kira parasını birikiyodum ne olur olmaz diye halada biriktiriyorum ama ücretsiz izne ayrıldığım için gelir kiralar arabaya gidecek oda bişey kalmadı 1.5sene kaldı bitmesine Şubat'ta ise başlıyorum ozaman napicaz biriktircez yine
Yine ev alicam inşallah Allah kısmet ederse:KK54:

Burayı takip ettim kumbara kurdum cam kavanozdan gumus rengi bandıyla bağladım işte eşim baktı napıyorsunuz dedi bozuklukları bunun içine Atalim dedim eşimin bu fikri çok hosuna gitti o günden beri bozukluklari atıyorum :) geçen bı yılda 150-250 lirayi yakaladım bozuklukları markete verdik kağıt para aldık onu da birikime koyduk halada yapıyoruz:KK66:

X