Altı senelik arkadaşım beni bıraktı

KEndınde hata görmüyorsan kabullen bazen büyüsü bozulur ve eskısı gıbı olamaz hıcbır sey peki de ve üsteleme
Üsteleyınce çirkinleşir
Hatalıysan özür dile helalleş yine kendı kabuguna cekıl
Hayat cok kısa

Yorumlarınızı okudum da cidden saplantılısınız.
İnsanlar ailesini öz kardeşini kaybediyor.
Acısı diner mi ne demek?
Yaşınız 16 falan mı.
Hayatınıza insanlar dahil olurlar işlerine gelmeyince ya da siz boğunca giderler.
Zorlamanın karalar bağlamanın mantığı ne?

Yaşım 19. Aslında kimseyi tanımadan yargılayan insanlara cevap vermek istemiyorum ama ailem beni böyle yetiştirmedi. Ne olduğunu bilmeden yorum yapma cesaretiniz nereden geliyor? Yorumları okuduysanız belli ki ailemin olamadığı konularda bile o destek olmuş bana. Bir nevi ailemden gibi oldu. İlla söylemem mi gerekiyor bunu ya?

Yooo husumetimiz yok
Ayni kisilige sahip bir tanidigim var .
Anlatamiyoruz sizin gibilere derdimizi .
Arkadasim bak insanlarin bir sure sonra kafasi uymayabilir
Hatta sebebi bile olmayabilir
Sadece gorusmek istemeyebilir .
Ve siz buna saygi duymak zorundasiniz
Ama yok anlatilmiyor ki

Git derdini ona anlat. Okudum o yazıyı öyle değilim. Kimseye de yapışmadım. Ya cidden bu saygısız cesaretler nereden geliyor? Bağlılık duygusallık hatta duygusal bağ nedir bilmiyorsunuz bence. Arkadaşınız ne yaptıysa yaptı. Benim arkadaşım işim var sonra konuşuruz dediğinde bekleyen biriyim. Belki TEK arkadaşım o’dur. TEK ARKADAŞINIZ OLSAYDI ANLARDINIZ.

Bir anda olmuş gibi durmuyor. Çok boğmuşsunuz bence. Durmanız gereken yerleri bilememişsiniz. Size olan saygısını bu sebeple kaybetmiş. Daha önce bir çok kez tanık oldum aynı durumlara. Sizin hayatınızda da boşluklar var muhtemelen. Belki ailevi sorunlarınız falan. Hayatınızdaki boşluğu onunla kapatmışsınız. Bu kadar üzülme nedeniniz arkadaşınızı kaybetmek değil. Hayattaki dayanağınızı kaybetmek. Bu hayatta her zaman teksiniz bunu unutmayın. Eş dost akraba aile evlat vs vs.. Gün gelip her birini ölü ya da diri kaybedebiliyorsunuz. Kendinize yetebilmeyi öğrenirseniz, siz de daha mutlu olursunuz hayatınızdaki insanlar da.

Öncelikle saygılı mesajınız için teşekkür ederim. Ve dün geceden beri beni anlayan ikinci mesaj sadece. Evet o benim dayanağım ve tek arkadaşımdı. Ailemle sorunum var bu sene ve ona anlatır rahatlar ağlardım

Sen bilirsin yolun bahtin acik olsun arkadasim yaz.hem ne kadar seviyeli oldugunu görmus olur.Tülaaay diye bagiran adam geldi aklima nedense.Seni o kadar üzülüyor gibi görmüş olabilirim.
Bir daha ona ulaşmadım. Buradaki insanların anlamadığı da bu. Ben ona bunu yazdım. Ama tek arkadaşımdı

Benim de yıllar evvel kendi zorlamalarıyla yakın arkadaşım olan biri vardı.Başka hiç arkadaşı yok destek olayım diye diye başlamıştı.O kadar muhtaç ve tatlı dille yaklaşırdı ki üzülürdüm.Buluştuğumuz günün akşamı bile 1 saat telefonda konuşmak isterdi,kapatırdım müsait değilim sonra konuşuruz diye tekrar arar müsait misin derdi.Cebi açmasam evi arardı.Bana hediyeler alırdı e karşılığımda ben de ona almak zorunda kalırdım.İş yerinde cebimi açmasam üst üste mesajlar atardı iyi misin bişey mi oldu diye. Neysee.. Bi gün geldi ki bi hata yaptı ben de kusura bakma artık görüşmek istemiyorum diyip kesip atmıştım.Eşi askerdi başka şehire gitmişti sonra. Aslında yaptığı hata çok büyük değildi ve biraz zaman sonra konuşabileceğimiz bi durumdu.Ama tahammülüm kalmamıştı.Sınırımı koruyamıyordum. Velhasıl sizin arkadaşa da aynı şey olmuş olabilir.Farketmeden boğmuş olabilirsiniz.Biraz takıntı var galiba sizde de.Sevgiliden ayrılmış gibi acı çekiyorsunuz.

Ah dediğim gibi takıntı yok. Bende çok yalnızım ve onun bana destek olduğunu bilirdim. Bende bu yüzden ona sordum bilmeden seni boğdum mu diye. Sadece bu

Yaşım 19. Aslında kimseyi tanımadan yargılayan insanlara cevap vermek istemiyorum ama ailem beni böyle yetiştirmedi. Ne olduğunu bilmeden yorum yapma cesaretiniz nereden geliyor? Yorumları okuduysanız belli ki ailemin olamadığı konularda bile o destek olmuş bana. Bir nevi ailemden gibi oldu. İlla söylemem mi gerekiyor bunu ya?

Buraya konu açıyorsunuz yorum yapıyoruz.
Kahin değiliz herhalde ne olduğunu yazdığın kadar bilebiliriz.
Her kim olursa olsun hayatınızda bu kadar baglanmanız normal değil.
İnsanlar da bunu dile getiriyor.
Taraflı yorum istiyorum beni pohpohlayın yazsaydınız da ona göre yorumlar gelseydi.

KEndınde hata görmüyorsan kabullen bazen büyüsü bozulur ve eskısı gıbı olamaz hıcbır sey peki de ve üsteleme
Üsteleyınce çirkinleşir
Hatalıysan özür dile helalleş yine kendı kabuguna cekıl
Hayat cok kısa

Hata bende büyük ihtimalle.

Yanlış anlamayın lütfen ama sormak istedim,arkadaşınıza karşı arkadaşlıktan farklı hisler besliyor olabilir misiniz?
Konuyu sondan okumaya başladım ve sevgiliniz sandım bir an sonra idrak ettim dostunuz olduğunu.
Yani tamam benim de çok kıymet verdiğim dostlarımla aram açıldı illa üzülmüsümdür ama hiç bu sekilde acısına dayanamıyorum, uyusam uyansam gecer mi,bu acıya katlanamıyorum moduna girmedim. Sizin durum tuhaf geldi bana :KK57:

Buraya konu açıyorsunuz yorum yapıyoruz.
Kahin değiliz herhalde ne olduğunu yazdığın kadar bilebiliriz.
Her kim olursa olsun hayatınızda bu kadar baglanmanız normal değil.
İnsanlar da bunu dile getiriyor.
Taraflı yorum istiyorum beni pohpohlayın yazsaydınız da ona göre yorumlar gelseydi.
Öyle bir şey istesem yazardım merak etmeyin. Buradaki insanların hiçbiri de pohpohlamadı. Bana normal bir şekilde hata sende dedi bende kabul ettim başından ettim zaten. Olayı bilsem ben zaten yazardım demek ki öncelerden kalma bir şey

Yanlış anlamayın lütfen ama sormak istedim,arkadaşınıza karşı arkadaşlıktan farklı hisler besliyor olabilir misiniz?
Konuyu sondan okumaya başladım ve sevgiliniz sandım bir an sonra idrak ettim dostunuz olduğunu.
Yani tamam benim de çok kıymet verdiğim dostlarımla aram açıldı illa üzülmüsümdür ama hiç bu sekilde acısına dayanamıyorum, uyusam uyansam gecer mi,bu acıya katlanamıyorum moduna girmedim. Sizin durum tuhaf geldi bana :KK57:

Tek arkadaşımdı

Benim de başıma geldi, ilk başlarda çok koyuyor insana. Sevgilinden ayrılmaktan bin beter bir acısı var, bilirim. Ama zamanla geçiyor. Dua edin. Ve bekleyin. Bir daha mesaj atmayın. Sizin yokluğunuzu deneyimlesin. Eğer gerçek bir dostluksa pişman olup döner size zaten.

Benim de başıma geldi, ilk başlarda çok koyuyor insana. Sevgilinden ayrılmaktan bin beter bir acısı var, bilirim. Ama zamanla geçiyor. Dua edin. Ve bekleyin. Bir daha mesaj atmayın. Sizin yokluğunuzu deneyimlesin. Eğer gerçek bir dostluksa pişman olup döner size zaten.

Teşekkür ederim. Hepsinden önce acımı anladığınız için

Okumuyorum sınava çalışıyorum. Diğer ‘arkadaşlarım’ sadece işi düştüğünde mesaj atarlar beni de pek dinlemezler zaten

Neden dinlemezler yani neyi gerekçe göstererek sizle arkadaşlık etmiyorlar ? Digerlerinde olmayıp bu arkadaşınızda olan nedir ki ?

X