Alternatif Ne Yapmalı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Diğer üyeler mantıklı cevapları yazmışlar zaten de ben şeyi merak ettim düğüne bir hafta kalmış balayını ptsine mi alacaksınız etrafta evlenecek kimi gördüysem balayını aylar öncesinden ayarladılar rezervasyonu yaptılar. Sezonun en yoğun olduğu dönemler istediğiniz otelde yer bulamama riski de var. Burda bile nişanlınızın falsosu çıkıyor ortaya başka bir sebebi yoksa bu gecikmenin

Konudaki detaylara bakarak , yaşanması çok olası bir durum.

9 ay karnında taşıdığı çocuğunu anneanne-dedesine bırakıp giden; şu an 60 yaşında olan kadının , felçli babasına uzun süre bakacağını düşünmüyorum.

Nişanlı , öz dedesi / manevi babasını bırakmayacaktır haklı olarak. Adamın annesi ortadan kaybolursa dedeyle beraber yaşanmaya başlanacaktır.

İlk bakıcı/bakım evi cümlesinde tartışma başlar.

Bugün balayı yarın başka şeyler... Bitmeyecek. Hep aynı stresi yaşayacaksınız biliyorsunuz değil mi?

Aşkımdan gebersem evlenmem bu nedir be
Hele hele 2. Şans için?

Yanlış yere odaklanıyorsunuz, birçok üye de söylemiş, ama sanırım yüzleşmeye hazır değilsiniz. Mesele balayı değil. Balayına giderseniz, sihirli değnek deyip sorunlar çözülmeyecek ki. Balayına hırs yapmışsınız, oradan çıkamıyorsunuz sanırım. Döndüğünüzde, aynı sorunlar "artık adı konduğu, aile olduğunuz" vurgulanarak katmerli şekilde karşınıza çıkabilir.

Bugün balayı yarın başka şeyler... Bitmeyecek. Hep aynı stresi yaşayacaksınız biliyorsunuz değil mi?
Son tartışma 2 hafta önce oldu bunu ona iyice hissettirdim, yüzük attım yemek yediğimiz mekanı arabama atlayıp terk ettim ve bak işte çekip gidecek güçteyim dedim o eve çok gelmek istemediğimi annesinin düşüncelerini öğrendiğimi söyledim, dayım ve teyzem varken bize düşmez bakım işleri dedi.

Anne 60 yaşında , dayıyla teyze de 60 larında olsa gerek. İş bakıma gelince, kendi yaşları ve sağlık sorunları sebebiyle ; babalarına fiziken ne kadar yardımcı olabilecekler sizce ?

Nişanlınız bu durumda , baba yerine koyduğu ve kendisine babalık etmiş dedesini kaderine terk edemez ve etmemeli de.

Konunuzu bir başkasının konusuymuş gibi okursanız , olacakları daha net görebilirsiniz.

Siz bilirsiniz de. Perşembenin gelişi çarşambasan belli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…