Alternatif Ne Yapmalı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Paradox0506

Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2022
153
74
Merhaba hızlıca konuma giriş yapacağım. Şu an nişanlıyım önümüzdeki hafta düğünümüz mu . Benim 2. nişanlımın ilk evliliği ilk evliliğim ilgisizlik, sosyal ve kültürel farklılıklar, anormalin de üzerinde ebeveyn düşkünlüğü ve en son kronik hastalığımın tedavisinin aksaması sebebiyle gebeliğime son verilmesi sebebiyle sonlandı, ikimiz de kamu mensubuyduk gelirimiz iyiydi ama tüm maaşını ebeveynine verirdi hatta biraz sevgi biraz da cehalet cep telefonu faturalarını da ben öderdim, sonunda dersimi aldım ve anca 5 yıl sonra yine yeniden hayatıma yön verebildim.

Ancak şöyle bir mesele var nişanlımın anne ve babası nişanlım bebekken ayrılmış anneanne ve dede büyütmüş çünkü annesi ve babası ilgilenmek istememiş babası başka bir kadınla evlenmiş annesi zaten Cafe Bar tarzı yerleri severmiş boşanınca da abartmış annelik vs yapmamış 60 yaşında kadın hala aynı. Tatiller, oteller, barlar hiç bitmiyor hatta bugün bir arkadaşının barda doğum günü kutlaması vardı (şaka gibi). Neyse nişanlımın anneannesi (öz annesi yerine koyar)vefat ettikten sonra dedesi (mecbur annesi bakıyor çünkü evi, arabayı onun üzerine yapmış) felç kalınca nişanlımla birlikte annesi wc ihtiyacı vs birlikte ilgileniyorlar.

Nişanlımı başta reddettim benim kendime pek hayrım yok vs (abarttım da bazen) sevsem de dedenle ilgilenecek güçte, sağlıklı bir kadınla olmalısın artı ben de bazen kendime yetemiyorum iyi günde kötü günde yanımda bir nefes olsun isterim ve buna da çok ihtiyacım var hani sen de sürekli bırakıp gidemezsin dedene bakmaya dedim tabi ki dedi (zaten bu yüzden canımdan can gitti ve boşandım, bunları biliyor)

Annesi dedenle ilgilen, evle ilgilen diye bas bas bağırdı, birinde zor tuttum bu tavrı benim yanımda takinmaniiza müsaade edemem diyecektim ki yine dedeyi nişanlıma bırakıp içmeye gitmiş, zaten kv' de deli gücü var ses etmedim ama biz balayı planları yaparken nişanlımın teyzesine ohhhh miss babamı Paradox06 ile oğluma kitler yaz boyu beni unutun bilmem ne hotele gideceğim. Bunu duyan ben de hopppp ne oluyor dedim artık oturdu yerine.

Her şey tamam da buara, düğüne beş kala nişanlım birden annesini teyzesine, dayısına savunur olmuş yok annem yoruluyor yok annem bunaldı vs (teyzesi çok hanım ve düzgün bir kadıncağız). Acaba kv bunu tatile ikna mı etti diye soruyorum kendime ve buara çektim kendimi onlara gitmekten, mesafem vardı zaten bunu daha da büyüttüm.

Sizce daha da mesafe koymak için alternatif ne yapılabilir?

evlenınce aıleye mesafe olmuyor sen ıstedıgın kadar dengelemeye calıs kocanla aran bozulur. ottan samandan olsa anne annedır . kıyamıyor annesıne . annesının yıyıp ıcıp gezmesı benı ılgılendırmez. ama dede bakımı problem. bırını ayarlasanız hemsıre ne annesı gezmesınden gerı kalsa ne de dedenın bakımı sızın ustunuze kalsa. cunku evlendıgınde sadece kocan degıl sen de bakıcaksın. adamı napıcaksınız atacak degılsınız ya . bı basladı mı da bıtmez. ben bu evlılıgın surecegını dusunmuyorum aşk mesk bı yere kadar. ben ıstemezdım. .. bence zaten 2. evlılgın bı kere yorulmussun bı daha deger mı dıye kendın karar ver..

Yasal olarak dedesi olsa da; nişanlınıza göre dedesi bir nevi babası olmuş.

Felçli dedesini göz ardı edip ; dedesini, kendisine dahi bakmamış annesine emanet edebileceğini sanmıyorum.

Daha önce bir evlilik tecrübesi yaşamışsınız.

Nişanlınız dedesine ve dedesinin bakımıyla ilgilenen aile bireyleriyle arasına mesafe koyamaz.

Bu evlilik sizin beklentilerinizi karşılamayacaktır. Bu defa, bir de çocukla ayrılık süreci yaşamak istemiyorsanız tekrar düşünmelisiniz.

Bunu net konuştum ailem de konuştu olmadı tövbe eder buna da basar giderim o da bunu sorup duruyor, benden dolayı tayin durumumuz var zaten. Arkama hiç bakmam.

Bu yaşadığınızdan tecrübeyle

bunun aynı gidişat olduğunu anlayıp çoktan topuklamalıydınız.
Bunu çok yaptım ama kendisini hem seviyorum hem de karakteri oturmuş biri. Eğer tutup balayı iptal derse ptesi ayarlayacak balayını nikah düğünde yapılacak direk sen yoluna ben yoluma derim. Şu an tek bahanesi mesai yoğunluğu. Ptesi izne ayrılacak söz dedi göreceğiz.

Karakteri oturan adam nikaha üç beş gün kala anam canım anam diye tuttur mu sizce? Bakın ikinci evliliğiniz halı altına daha sonra bakarım diye bişeyleri atmayın. Umarım mutlu olacağınız adımlar atarsınız hayatınız boyunca

Annesine ben ayarlarım bakıcıyı dedim kabul etmedi. Balayı iptal derse artık sevgime kişiliğine, karakterine bakmadan yolları ayiracağım

Mesele balayına gidip gidememek değil ki. Annesi kendi çocuğuna bakmamış , felçli babasına ne kadar bakacak sizce ?

Nikahtan sonra , adamın annesi ortadan kaybolur ; siz de dedeyle yaşamaya başlarsınız.

Görünen köy klavuz istemiyor. Bu durum yaşandığında resmi evraklarla uğraşmak mı , şimdiden yolları ayırmak mı doğru sizin için ; bunu düşünmelisiniz.

Bu evlilikten beklentiniz sadece çocuk sahibi olmaksa ; nişanlınız kendi çocukluğu sebebiyle velayet için var gücüyle savaşacaktır.

Annesine ben ayarlarım bakıcıyı dedim kabul etmedi. Balayı iptal derse artık sevgime kişiliğine, karakterine bakmadan yolları ayiracağ
Son.raddem ortada. Çok zorlarsa
ben şeyi merak ettim
kafeye bara otele gidebildiğine göre para var
neden dedeye yatılı bakıcı düşünmemişler?
Para suyunu çektikçe nişanlıma yüklenmiş. Nişanlandıktan sonra haftada 1 giderken şimdi ayda 1 gidemiyor.

Yok deli anası
Yok yaşlı dedesi
Başka derdiniz mi yoktu?
Şöyle takıntısız biri olmalıydı hayatınızda. İlki bir çeşit,ikincisi apayrı bir çeşit sorunlu. Ben olsam böyle bir durumda evlenmem. İkinci defa da boşanmamış olurum hiç değilse.

Eyvallahım yok ptesi sözünü tutmazsa anlarım kv caydırıcı olmuş zorlarsa nikahta HAYIR der salonu terk ederim. Ailem tepki verirse de (çünkü aynı evin içinde mecbur kendisini o evden çekeceğine inanıyorlar) bakın nasıl hizaya getirmiş anası der yoluma bakarım.

Şunu söyleyim çevrede daha düzgün biri çıkmadı karşıma malum günümüzde herkes bir düzen tutturmuş, kimi önce beraber yaşayalım birkaç yıl sonra hamile kalırsan evleniriz dedi s.ktr dedim, kimi maaşımı sordu, kimi evlenirsek çocuklarımın velayetini alacağım dedi. Dediler de dediler...

Bütün bunlar nikahtan sonra gerçekleşecek gibi görünüyor.

Olsun,bunların arasındaki en iyisi bu deli analı diye mi seçtiniz yani? Hiç kimse olmasın nolacak ki? Azıcık aşım kaygısız başım der keyfinize bakardınız. Sizin risk alacak durumunuz yok,ikinci defa hüsran yaşasanız Allah korusun yazık değil mi sizin umutlarınıza?

Kendi kaybeder 2 güne her şey belli olur nasılsa.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…