allık süremiyorum

Lipgloss

Adige Psashe!
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2009
858
1
35
allık sürenlere çok imreniyorum,bende sürmeyi çok istiyorum hatta iki tane allık aldım ama kullanamıyorum netten araştırdım burdaki sürme tekniklerine baktım ama beceremiyorum güzel durmuyo bi türlü:eek:
biri bana allık sürmenin püf noktalarını anlatsın lütfenn:KK43:(((

Ben de makyajda uzman değilim ama öncelikle şöyle bir allık fırçasıyla daha kolaylaşır allık sürmen

elmacık kemiklerinde yukarı doğru sürersen fırçanın özelliğinden eşit olur sürdüğün yerler... genelde herkes burun ucuna sürer ama ben bir yerde burnun kenarlarına sürülmesi gerektiğini duymuştum gölgeleme sağlıyormuş ben öyle sürüyorum..

Yüz şeklinin nasıl olduğuna bağlı bu biraz. Ben yuvarlak bir yüze sahibim ve genelde şu şekilde sürerim;

Allık sürmek için hani yanaklarını içeri doğru çekersin dudağın yuvarlak bir hal alır bişi öpüyomuşsun gibi ve elmacık kemiklerin çıkar ortaya. O şekildeyken yukarda arkadaşın tavsiye ettiği fırçayla, dudaklarının kenarından başlayıp elmacık kemiğinin üstünden geçip kulağının üst kısmına doğru fırçayı ileri geri sür. Mutlaka saçının dibine kadar sür allığı. ışin bittiğinde görüntü şu olmalı; dudak kenarından başlayıp yukarı doğru çıkmış (kulağın üst tarafına doğru)ve saç dibinde bitmiş bir çizgi.

Bu arada allık kullanırken mutlaka yumuşak renkler seçmeye dikkat et ve allığı fırçaya batırdığında fırçayı sirkele veya üfle. Biraz burnuna, çenene, boynuna ve çok az alnına sürersen allık yüzünde sırıtmaz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Son düzenleme:
Ben de makyajda uzman değilim ama öncelikle şöyle bir allık fırçasıyla daha kolaylaşır allık sürmen
elmacık kemiklerinde yukarı doğru sürersen fırçanın özelliğinden eşit olur sürdüğün yerler... genelde herkes burun ucuna sürer ama ben bir yerde burnun kenarlarına sürülmesi gerektiğini duymuştum gölgeleme sağlıyormuş ben öyle sürüyorum..

O burnunun şekline bağlı. Uzun bir burna sahipsen kenarlarınada sürersen allığı burnu daha da uzatır. Yada kemerli burnun kenarına sürersen kemik daha da çıkar ortaya hoş olmaz. Ama eğer burnun genişse ve burun ucuna sürersen daha da genişler burnun o yüzden sadece geniş burna sahip olanlar burun kenarlarına sürmeli diğerlerinde burun ucu idealdir.

teşekkür ederim gayet açıklayıcı bilgiler vermişsiniz fırçayı alıp deniycem bu şekildehihoyyyt

Yüz şeklinin nasıl olduğuna bağlı bu biraz. Ben yuvarlak bir yüze sahibim ve genelde şu şekilde sürerim;

Allık sürmek için hani yanaklarını içeri doğru çekersin dudağın yuvarlak bir hal alır bişi öpüyomuşsun gibi ve elmacık kemiklerin çıkar ortaya. O şekildeyken yukarda arkadaşın tavsiye ettiği fırçayla, dudaklarının kenarından başlayıp elmacık kemiğinin üstünden geçip kulağının üst kısmına doğru fırçayı ileri geri sür. Mutlaka saçının dibine kadar sür allığı. ışin bittiğinde görüntü şu olmalı; dudak kenarından başlayıp yukarı doğru çıkmış (kulağın üst tarafına doğru)ve saç dibinde bitmiş bir çizgi.

Bu arada allık kullanırken mutlaka yumuşak renkler seçmeye dikkat et ve allığı fırçaya batırdığında fırçayı sirkele veya üfle. Biraz burnuna, çenene, boynuna ve çok az alnına sürersen allık yüzünde sırıtmaz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
sağol deneyecem bende :)

Artık daha iyi sürüyorumda,zeminde pudra veya fondöten olmayınca hiç güzel durmuyo siinir oluyorumsenağlama

ama onlar da cildi bozuyor
cildin güzelse sade allık yeter, daha süslü ortamlara gireceğin zaman arada bir falan sürersin pudra fondoten filan bence :)

ama onlar da cildi bozuyor
cildin güzelse sade allık yeter, daha süslü ortamlara gireceğin zaman arada bir falan sürersin pudra fondoten filan bence :)

cildim o kadar kötü değil de güzel durmuyor canım ne bilim:)

bende sadece göz makyajıyla dolaşmayı tercih ediyorum :)

su bazlı fondotenler var
iyi bir marka tercih edersen hiç bi sorun yasamazsın
ayrıca fondoten istemem diyorsan renkli nemlendirici kullan
hem cilt zemininin rengini orantılar hem de doğal bi isilti katar
böylece daha göz alıcı ve ferah durur hem yüzün hem allıgın

Son düzenleme:
su bazlı fondotenler var
iyi bir marka tercih edersen hiç bi sorun yasamazsın
ayrıca fondoten istemem diyorsan renkli nemlendirici kullan
hem cilt zemininin rengini orantılar hem de doğal bi isilti katar
böylece daha göz alıcı ve ferah durur hem yüzün hem allıgın

Renkli nemlendiricinin cilde bi zararı yok değil mi?
Marka önerebilirmisiniz

bebem,madem allık süremiyorsun,krem allık al.örneğin maybellinenin krem allığı var
çok az bir miktar yanaklarına ve şakaklarına doğru sürüp dağıt
aynı işlemi kırmızı-pembe ruj ilede yapabilirsin
bol bol makyaj videoları izle,öğrenene kadar dediğim gibi krem allıkla idare et canımŞeniz

bebem,madem allık süremiyorsun,krem allık al.örneğin maybellinenin krem allığı var
çok az bir miktar yanaklarına ve şakaklarına doğru sürüp dağıt
aynı işlemi kırmızı-pembe ruj ilede yapabilirsin
bol bol makyaj videoları izle,öğrenene kadar dediğim gibi krem allıkla idare et canımŞeniz

Tatlım sürmeye elim alıştı az çok ama fondöten pudra üzerine sürmeyince kötü oluyo ona sinir oluyorum,her gün de kullanmak istemiyorum fondöten pudrabilmiyorumkismile
Bende dert bitmez kisempatiksalakcinni

ben de günlük hayatta fondoten falan kullanmam sadece toz allık ama güzel duruyor benimki.fırçaya hafifçe al ve iyice dağıt böylece doğal ve güzel durur kullana kullana elin alışır zaten tatlım..:eek:

Benim burnumun kenarları kızarık gibi ondan olmuyor sanırsam,oralar kapanıp beyaz olunca güzel duruyor kanımcaohaoldumsmile

X