Kapalıyım açılmak istiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Diğer eltiniz başörtüsüz olduğuna göre kaynananızın vasat fikirlerinin can bulma durumu sadece sizde geçerli. Siz istediğinizi yapın, emin olun kaynana dışında kimse tek laf etmeyecek. O da gücü yetiyorsa diğerini kapasın.

tatilde hep saçım açık geziyorum kaynanamda biliyor bunu yazlığa gidincd o varkende açtım kapalı mayo aldım ilkkez bu sene kapalı durdum Tatilde askılı alsaydım diyo bi değişik yani balkona kargo gelince falan saçıl açık çıkıyorum buda doğru deil senşn dediğin gibi
Heh işte bunu diyorum sen zaten açıksim yani yakinlarimda da var biri öyleydi açıldı iki garipsendi ama kabullenildi.
Sonra biri daha var akrabam heryere açık foto koyar gittiği yerlerde öyle.. yani çok çok beli birseyler adı kapanmak oluyor tesettür olmuyor zaten. Daha cekincek birseyniz kalmamış zaten ya doğru şekilde kapanmak ya da diğerini tercih etmek.

Feracelilerin giyimi tesettürün olması gerektiğidir. Serin tutar ve olması gereken gibidir. Günümüzün kadınlarının giyim tarzı tesettür değil ki saçları sıkıca tepeden topluyorlar üzerine bir yumak takıyorlar sonra bone ile kapatıyorlar birde üstüne sıkıca eşarp veya şal. O saçlar bir süre sonra kelleşir. Sen nasıl mutluysan öyle yap.

Bu şekilde mutsuzsunuz zaten
Ben size bir örnek vereyim benim bir önceki evim 4 daireli 2 katli bir yerdi. Alttaki iki komşumu hep açık gördüm kapi önünde/balkonda falan otururduk ya da bahcede. Cok insan gelip gecmez ama ben onların sosyal hayatta kapalı olduklarını bir düğüne giderken farkettim. Ama yakına, markete falan açık gidiyorlar. Sonra alt katimdaki başını kapatmayi bıraktı simdi basi acik tisort falan giyiyor ama orta halli yani mini/dekolte tarzi degil. Esi de senin kararin demiş yani aslinda bir gecis sureci olmus benim ilk gördüğüm zamanlar. Digeri ise daha aciktir ama oglunu evlendirince kapi önüne cikarken bile yazma takmaya basladi sırf gelin gormesin baskasina demesin korkusuna. Yani tamamen elalem ne derden dolayi. Ama fitne fucur hak getire.
Yani basini açan arkadasla hala gorusuruz o da tasindi ben de. Karakteri aynı, benim acimdan degisen bir sey yok.
Siz de kayinvalidenizin sozuyle hareket etmek yerine kendiniz ne istediginiz konusunda net olursanız kim ne derse desin cevabini verirsiniz. Once kendi icinizde halledin meseleyi.

İdeal benlik ile gerçek benlik arasında oluşan fark ne kadar büyükse o kadar mutsuz olursun. Ya şuan ki durumunu kabul edip mutlu olacaksın ya da kafandaki semaya kavuşacaksın. Değiştirilemeyen şeyler değil yaşadığınız. Kendi iç dünyanıza döndüğünüzde halledebilecek durumdasınız. İnsan en mükemmel dahi de olsa eleştirmek istendiğinde eleştirilebiliyor. Sizi bu kadar eleştiren birileri ile saygı çevresinde mesafe kogmanizda da fayda var.

Ne kadar çok önemsemişsiniz elalemi, yaşınız da küçük değil aslında.
Yok mu bir düğün falan? Başınız açık gidin, herkes bir kerede görsün bir daha kimseye açıklama yapmak zorunda kalmazsınız. Hoş normalde de açıklama yapmak zorunda değilsiniz de sizin için konuşuyorum, çok takmışsınız milleti kafaya.

son bir senede 2 türbanlı arkadaşım açıldı. biri gayet (bana göre) normal açılmışken biri resmen kabak çiçeği gibi açıldı. açılır açılmaz sapsarıya boyadı saçlarını kırmızı ojeler ip askılı elbiseler... demek ki öyle olmak istiyordu ve yaptı. yani ben ilk başta esi ile de ayrıldı sanmıştım ama tam tersi gayette mutlular masallah.

16-17 yaşındaki bir kızı gelin diye alıp istediğini yaptıran kayınvalidenize itaat etmeyin artık, dilediğiniz gibi yaşama ve giyinme hakkına sahipsiniz buna kimse karışamaz, yalnız konu dini içerikli olduğundan kurallar gereği yoruma kapatmak zorundayım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X