Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun.

ÖMÜR SERMAYEN TÜKENİRKEN HERGÜN YAPRAK YAPRAK
DÜNDE SUYDUN, OLACAKSIN YARIN TOPRAK
YAŞADIKLARIN DAHA NE Kİ, GÖR BAK NELER OLACAK
ŞAŞMA OLANLARA ARADA Kİ TEK FARK SENDE Kİ İDRAK

Allah “Beni bir kere ananı ben bir kere, Habibim Muhammed Mustafa SAV ı bir kere ananı ben 10 kere anarım.” “Ey Muhammed! Sen olmasaydın, ben âlemleri yaratmazdım” Buyurmakta..

Peygamber efendimiz "İbadetlerin en faziletlisi, az da olsa devamlı olanıdır’’. Buyurmakta.

Tevhitlerimiz günlük aksatmadan düzenli bir şekilde okumaya çalışalım. Allah bu kadar az ibadete bu kadar lutuf verirmi demeyin. Allah kendisini seven ve gece gündüz kendisini zikreden kulunu bizim onu sevdiğimizden daha çok seviyor. Bazı kardeşlerimiz çok güzel ilerliyor lütuf üstüne lütuflar yaşayanlar var. Rahatsızlıkları olup şifası bildirilenler var. Allah kendisini seven kulunun her sıkıntısını alıyor. Yeni başlayan kardeşlerimizde yaşayacaklar bu lütufları Allahın izni ile

YAŞAYIN VE GÖRÜN.

Allahin ve Resulunūm selam ve bereketi ūzerinize olsun Rabia hanim ve kardeşlerim. Bende iki aydir bu zikiri yapiyorum. Böyle bir sayfadan şu an haberim oldu. Ilk başta tereddūtler yaşadim ama şūphelerime ilk ağizdan cevaplar geldi hamdolsun. Takip edeceğim inşallah

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun.

Kainatin efendisi Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa s.a.v. efendimize alisine ehli beytine tüm Peygamberlerimize ve Rabbimin sevdiklerine 18 bin aleme selam olsun.

Peygamberim'izin himmeti, Allah’ın hikmeti... nuru, ilmi.. irfanı, sizlerle olsun,

Rabbim bizi doğru yoldan ayırmasın, Efendimiz (sav) e ümmet, Rabbimize hayırlı kullardan olabilmeyi nasip eylesin amin, ecmain..

Hayırlı cumalar..

Merhabalar herkese,

Bende bu zikre başladım,başlayalı 2 gün oldu.Daha öncede başlamıştım,ama 5-6 gün yaptıktan sonra bıraktım.Benim küçük bir çoçuğum var 3,5 yaşında çok zorladı beni.Zikrimi yaparken geliyor atlıyor üstüme,saçımı çekiyor,ağlıyor ve benim tüm konsantrem bitiyordu,sabah sekizde uyanıyor gece onikiye ancak uyuyordu ve hala böyle.Bu sefer biraz daha inatçıydım,pek bırakmaya niyetim yok.Umarım bu zikrimle oğlumda uysallaşır Inşallah.Sayfayı önceden de okumuştum,şimdi yine okudum,önceden şüpheleri olan arkadaşlar "hayatım çok değişti"diye yazmışlar.Hayatınızda neler değişti,bizimle paylaşırsınız yaşadıklarınizi çok ssevinirim.Bu zikrin sayfasına girdim ziyaretçi defterini okudum.Şimdi bu zikri en az 5 ay yapan arkadaşlarımın yaşadıklarını çok merak ediyorum.Bu aralar oğlum çok yaramaz olduğu icin eşimle çok tartışmalarımız oluyor,çevrem tamamen dağıldı,aslında çok sevilen ve aranılan birisiyimdir,acaba çocuğumdan dolayı mi diye düşünmeden edemiyorum.Çok kilo aldım 80 kg oldum ki ben 70kg bile olmadım hic ve doğru dürüst hiç bir şey yemiyorum,evde de oturmam,sürekli temizlik yapmaya çalışırım.ýaşadıgim bu huzursuzluklar yüzünden bu zikri yarim bırakmıştım.Hayatim düzelirde,huzur bulurmuyum,çünkü bu zikri yapınca huzur buluyorum,sonra yaşadığım huzursuzluklar ve koşuşturma yüzünden yarım kalıyor,tecrübelerinizi paylaşırsanız çok ssevinirim.Bu sıkıntılardan dolayı panik atakta bbaşladı.Geçen sene kalp krizi geçiriyorum korkusuyla gittim,doktor hiç bir şeyiniz yok dedi,panik atakmış.Hayatım güzel yönde değişsin yoluna girsin istiyorum,Inşallah olur

Son düzenleme:
ben de neler değişti anlatmaya çalışayım benimde biçok ailevi sıkıntılarım var halad adevam etiyor eskiden bana ağr bir yük sıkıntıydı dua edemez namaz kılamaz sürekli sıkı ntı içinde olan huzursuz mutsuz bir insandım, sonra biçok dua topiğinde kardeşlerimle dualar okudum beni rahatlatıyordu, sonra rabia kardeşim bu topiği açtı sayesinde inanmayarak başladım ,öyle bir rahatlık geldiki sorunlar bana görünmez oldu sürekli ağzımda zikir ,tevhid,selavat ,namazımı çok rahat kılıyorum geçmiş kazalar için üzülüyor ve gayret ediyorum kılmaya, manevi hocam verildi nefsimi gördüm bikaç defa kokular aldım ruhumu bebek,sonra genç gördüm ,10 aydır zikirdeyim sende başla hiç bir şey kaybetmessin çok şey kazanırsın ,yaşa ve gör

Bizimle yaşadıklarını paylaştığın için çok teşekkür ederim @whitepearll Bende çok sıkıntılar içindeyim ve bazen kendimi nereye atacağımı bilemiyorum,bu yuzden içimden dua etmek gelmiyor.Hayatımda huzurlu ve mutlu olmak istiyorum.Inanin sürekli bu sayfayı ve uveysilik zikri sayfasının ziyaretçi defterini okuyorum,yazılanlar muhteşem.Bu sefer Allah'in izniyle bırakmamak üzere başladım.Rabia hanıma rüyalarımı yazicam,ama görmedim rüya henüz,ama zikre başladığımdan beri çok huzurluyum.

NASIL ZİKİR ÇEKİYORSUNUZ ? YANİ NELER ÇEKİLİYOR?

Euzubismillahirrahmanirrahim
100 tövbe Estağfurullah
132 salavat şerif
11 ihas (her okuduğumda besmele cekiyorum fatiha ayni)
1 fatiha
Euzubismillahirrahmanirrahim
100 la ilahe illallah çekiyorum
Yukarda rakamları en az çekilen içinden kac tane gelirse

benimde kişisel ailesel bir suru sıkıntılarım vardı. burda dua gruplarını incelerken bu zikiri buldum.içimde düzenli ibadet etme isteği, koşulsuz teslimiyete ulaşma hissi vardı.
inşallah, koşulsuz teslimiyeti tam anlamıyla kavrayabilirsem hayat daha kolay gelecek .
10 gundur duzenli yapıyorum. zamanının esnek olması zıkri kolaylaştırıyor.
Nefsimi çok merak ediyorum. Neyle mucadele edeceğimi bilmek hayatımı kolaylaştıracak sanırım.
geçmişte bir suru hatalarım oldu, onları duzeltemem ama ilerisi için daha sakin, daha huzurlu, daha sabırlı, olgun, hoşgörülü bir insan olacağım inşallah...

Selam canim ben gecen sene aralik aynda basladim
Neler degisti diye sormussun benimde dort yasinda kizim var dogdugundan beri hep huysuz hep ustumde saglik problemlerim var tabi boyle olunca evde de huzur kalmiyor zikirle bunlar degisti ama en onemlisi herkesin farkedebildigi kendn degisiyorsun olaylara herseye bakisin degisiyor,gece zikiri yaparken bende cok gece kaliyordum hastaligimdan agrim oluyordu bazen uyuyakaliyordum uzuluyordum , ama rabbim o kadar buyuk ki 4 kere manevi tedavi oldum gece yataga yatinca agrilarim olmuyir artik dayanabiliyorum , esime kizgin oldugum icin hediyelerime eklememistim rabia hocam dedi ekle inan bana degisecek nefsimi dinlemedim ve ekledim evde huzur gerigeldi anlayis artti eskiden bunun icin sayili esma okurdum ama bir ise yaramazdi bide bilmeden rabbime sirk kosuyormusum
Eskiden saatlerce uzulup agladigim konular umrumda degil hayirli olsa rabbim verirdi benim goremedigimi o gorur
Yani rabbim sevdigi kuluna her konuda yardimci oluyor uzur veriyor tabiki imtihanlarimiz devam ediyor ama onda da kolylik veriyor inan bana
Bu yol cok guzel bir yol rabbime hamdolsun
Allah bana yeter sadece ondan yardim dilerim

“Biliyorum deme bilmeden, yaşadım deme yaşamadan.

Altın, altın olduğunu bilmezmiş, ayara vurulmadan.”

(O Âlemden)

Allah’ın, Resulü’nün Selâm ve Bereketi Üzerinize Olsun Ey Hane Halkı.

1) İbrahim (Aleyhisselâm) Peygambere melekler geldiğinde;“Allah’ın selâm ve bereketi üstünüze olsun Ey Hane Halkı!”denilmişti.

2) Hud suresi 73. ayet: “Elçi melekler dediler ki: Allah’ın işinden dolayı hayrete mi düşüyorsunuz? Ey Ev Halkı! Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerinizdedir. Şüphesiz O, övülmeye layıktır. Şanı yücedir, iyiliği boldur.”

“Allah’ın ve Resulü ’nün selâm ve bereketi üstünüze olsun Ey Hane Halkı!” kutsi kelâmı biz Üveyslere verildi. Bu zikri yapanların üzerinde Allah ve Resulü ’nün selâm ve bereketi var.
Bu yüzden okuduğumuz zikirde hayal bile edemeyeceğiniz manevi güzellikleri bizler yaşadık, yaşamaya da devam ediyoruz.

Rabbim yeni başlayan kardeşlerimize de nasip edecektir inşallah bu yaşananlar bir yada birkaç kişiye mahsus değildir okuyan bütün kardeşlerimiz bizler ne yaşadıksa Rabbimin lütuflarını yaşayacaktır. YAŞAYIN ve GÖRÜN.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…