Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

HILALCEEE HILALCEEE canım bu başliktaki paylasimlari oku.
Rabbim bir gun dua topiklerine bakarken bu sayfayi buldurdu. Biliyorsun bizde sizin gibi bir surecten gectik. Ve ben bu zikirle o sureci Rabbim sayesinde atlatmaya basladim. Ferahlik veriyo Rabbim. Simdi yaziklarini okudum ve bu sayfayi seninle paylasmayi bir borç bildim. Senin le.imtihan kardeşiyiz belki sende üveys kardeşim olursun. Çok isterim. Rabbim nasip ettiyse bu zikre başlarsin zaten. Tamamen ön yargisiz okumani tavsiye ederim. Rabbim yuregine inşirah ferahliği versin.

@Mavi siyah bahsettiğim uveys zikrimiz bu konuda anlatılıyor canım sen yazılanları oku karar verdiğinde aklına soru iareti takıldığında bana sor benim bilmediklerimde Rabia2015 Rabia2015 ablaya sorarsın ..
başlamak nasip olur başlarsan rüyalar görünce özelden yaz rabia ablaya kimselere demeden sonra diyebilirsin ben birkaç arkadaşa dedim ama herkese de nasip olmuyor başlamak canım

Bununla ilgili birşey diyemem..yanlış anlaşılmasın..Sadece benim yaşadığım birşey aklıma geldi bunu okurken ..O yüzden yazmak istedim.. Bir dönem gerçekten çok kötüydüm..Yine böyle mutsuz ve ağlaya ağlaya Dua edip yattığım bir akşamın sabahında ( Allah rızası ıcın 2 yada4 rekat da namaz kılmıştım öncesınde )
Sabah içimde anlaşılmaz bır mutlulukla uyandım.Ve işyerınde arkadaslarıma da dedimki anlamadım mutlu da değilim ama bugun içimde anlamsız bır mutluluk var içim kıpır kıpır mutluymuşum gibi sanki dedim..Hepsi benım o dönemımı bılıyorlardır eskısı gıbı çalısamadıgımı ve gülemedıgımı....ve sadece ne güzel işte dedıler anlamını arama ..
Sonra öğlen falandı yada öğleden sonra profılımde bır mesaqj gördüm....
Senfonim merhaba iyimisin ? Dün gece kızım çok ateşlendi. Gece çok uyandım .Ve her uyandığımda kendımı sana İnşirah süresi okurken buldum . '' Aklımda kalan bu kadarı.
Tüylerım diken diken oldu işyerımde pc karşısında uzun müddet bakakaldığımı ve ağladığımı hatırlıyorum.Bugün gibi aklımda.
Allah ıma durmadan durmadan şükredıyordum gözyaşları içinde...Ve ben akşamları yatmadan bir çok süre okuyordum ama İnşirah süresi okumuyordum. Sanki Allah ım onu benım için bu güzel yürekli Dua kardeşime okutmuştu...
Z zencefiltarcin ( Rabbim binlerce kez senden razı olsun ne muradın varsa versin Rabbim inşallah )
bırıbırımızı tanımıyorduk bile bunlar olduğunda ..
Benim ne durumda olduğumu bilmiyordu..İntihar bile edebılecek kadar kötüydüm..ama etmezdım edemezdım ..Annem için..Hasta annem için .
Allah ım çok büyük... Anlatıyorum çünkü Rabbim anlat diyor....

Bismillahirrahmânirrahîm.
1- Vedduha
2- Velleyli iza seca
3- Ma vedde'ake rabbüke ve ma kala
4- Ve lel'ahıretü hayrün leke minel'ula
5- Ve lesevfe yu'tıyke rabbüke feterda
6- Elem yecidke yetiymen feava
7- Ve vecedeke dallen feheda
8- Ve vecedeke 'ailen feağna
9- Femmel yetiyme fela takher
10- Ve emmessaile fela tenher
11- Ve emma binı'meti rabbike fehaddis

Anlamı
Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
1- Andolsun kuşluk vaktine
2- ve dindiği zaman o geceye ki,
3- Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı!
4- Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır.
5- ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın!
6- O, seni bir yetim iken barındırmadı mı?
7- Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı?
8- Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi?
9- Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)!
10- El açıp isteyeni de azarlama!
11- Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!

Hayırlı Cuma lar..
Rabbim bildiğimiz bilmediğimiz günahlarımızı affetsin Dua larımızı kabul etsin, bize doğruları göstersin anlamamızı sağlasın bizi doğru yoldan ayırmasın inşallah.
Amin canim benim Senfonim Senfonim . Birbirimizi hic tanimadan sevdiren , gonulden gonule bağ kuran Rabbimize hamdolsun. Rabbim senden de razi olsun. Hepimiz O'nun razi oldugu kullarindan olabilelim insallah. Her daim duamdasin dua kardesim, insallah Uveys kardesim de olursun. Nasip olur insallah zikrimiz sana ve tum kardeslerimize. Annene cok selamlar sevgiler. Allah'a emanet ol guzel kardesim.

Bununla ilgili birşey diyemem..yanlış anlaşılmasın..Sadece benim yaşadığım birşey aklıma geldi bunu okurken ..O yüzden yazmak istedim.. Bir dönem gerçekten çok kötüydüm..Yine böyle mutsuz ve ağlaya ağlaya Dua edip yattığım bir akşamın sabahında ( Allah rızası ıcın 2 yada4 rekat da namaz kılmıştım öncesınde )
Sabah içimde anlaşılmaz bır mutlulukla uyandım.Ve işyerınde arkadaslarıma da dedimki anlamadım mutlu da değilim ama bugun içimde anlamsız bır mutluluk var içim kıpır kıpır mutluymuşum gibi sanki dedim..Hepsi benım o dönemımı bılıyorlardır eskısı gıbı çalısamadıgımı ve gülemedıgımı....ve sadece ne güzel işte dedıler anlamını arama ..
Sonra öğlen falandı yada öğleden sonra profılımde bır mesaqj gördüm....
Senfonim merhaba iyimisin ? Dün gece kızım çok ateşlendi. Gece çok uyandım .Ve her uyandığımda kendımı sana İnşirah süresi okurken buldum . '' Aklımda kalan bu kadarı.
Tüylerım diken diken oldu işyerımde pc karşısında uzun müddet bakakaldığımı ve ağladığımı hatırlıyorum.Bugün gibi aklımda.
Allah ıma durmadan durmadan şükredıyordum gözyaşları içinde...Ve ben akşamları yatmadan bir çok süre okuyordum ama İnşirah süresi okumuyordum. Sanki Allah ım onu benım için bu güzel yürekli Dua kardeşime okutmuştu...
Z zencefiltarcin ( Rabbim binlerce kez senden razı olsun ne muradın varsa versin Rabbim inşallah )
bırıbırımızı tanımıyorduk bile bunlar olduğunda ..
Benim ne durumda olduğumu bilmiyordu..İntihar bile edebılecek kadar kötüydüm..ama etmezdım edemezdım ..Annem için..Hasta annem için .
Allah ım çok büyük... Anlatıyorum çünkü Rabbim anlat diyor....

Bismillahirrahmânirrahîm.
1- Vedduha
2- Velleyli iza seca
3- Ma vedde'ake rabbüke ve ma kala
4- Ve lel'ahıretü hayrün leke minel'ula
5- Ve lesevfe yu'tıyke rabbüke feterda
6- Elem yecidke yetiymen feava
7- Ve vecedeke dallen feheda
8- Ve vecedeke 'ailen feağna
9- Femmel yetiyme fela takher
10- Ve emmessaile fela tenher
11- Ve emma binı'meti rabbike fehaddis

Anlamı
Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
1- Andolsun kuşluk vaktine
2- ve dindiği zaman o geceye ki,
3- Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı!
4- Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır.
5- ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın!
6- O, seni bir yetim iken barındırmadı mı?
7- Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı?
8- Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi?
9- Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)!
10- El açıp isteyeni de azarlama!
11- Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!

Hayırlı Cuma lar..
Rabbim bildiğimiz bilmediğimiz günahlarımızı affetsin Dua larımızı kabul etsin, bize doğruları göstersin anlamamızı sağlasın bizi doğru yoldan ayırmasın inşallah.

ben de arkadaş bana kesinlikle sensin diye yazdığında pcye bakakaldım işte hem şaşkın hem mutlu hem garip ve neden ben acaba diyerek Rabia abla açıklamasını yaptı ve çok mutluyum zikre vesile olan da çok büyük bir hayır sahibi olacak ve ben vesileden nasiplendim diye çok mutluyum..
Ama şu da var kime yazdıysam özellikle de ısrar ettiysem zikre başlayası gelmiyor sanki bilmediğimiz şeyleri okuyormuş gibi hissediyorlar ama her şey nasip elbette de zikre başlamak da kesinlikle nasip

Merhaba arkadaşlar
Allah razı olsun aaynaa aaynaa arkadaşım özelden yazıp bu Topiği bildirdi bana. İlk sayfayı okudum ve oradaki koku olayını birebir yaşadığımı yazmak istedim.
Namaz kılarken her zaman olmasa da Gül kokusu duyarım. Burada okuyunca ki daha önce araştırmamıştım hiç tüylerim diken diken oldu.
Rabbim zikirlerimizi NamaLarımızı dualarımızı kabul etsin inşallah

Merhaba arkadaşlar
Allah razı olsun aaynaa aaynaa arkadaşım özelden yazıp bu Topiği bildirdi bana. İlk sayfayı okudum ve oradaki koku olayını birebir yaşadığımı yazmak istedim.
Namaz kılarken her zaman olmasa da Gül kokusu duyarım. Burada okuyunca ki daha önce araştırmamıştım hiç tüylerim diken diken oldu.
Rabbim zikirlerimizi NamaLarımızı dualarımızı kabul etsin inşallah
Amin canım benim..
İçimden geldi sana özelden yazmak istedim bazı arkadaşlarıma konularda davet ettim lakin ALLAH içlerine kondurmadı zikre daveti inşallah sana nasip olur zaten ALLAH'I anmak ne güzeldir ki bizler de bunu yapabilirsek ne mutlu bana da dua edersin vesile olmuş olurum sana yazmak istedim demek ki senin kısmetinde var

Amin canım benim..
İçimden geldi sana özelden yazmak istedim bazı arkadaşlarıma konularda davet ettim lakin ALLAH içlerine kondurmadı zikre daveti inşallah sana nasip olur zaten ALLAH'I anmak ne güzeldir ki bizler de bunu yapabilirsek ne mutlu bana da dua edersin vesile olmuş olurum sana yazmak istedim demek ki senin kısmetinde var
Rabbim istediğine nasip edermiş namazı, duayı, zikri...
Seni de aracı kılmış. Ne Mutlu...
Etmez miyim hiç. Hayırlısı ile başlarım inşallah

“Kim Allah’a ve Peygamber’e itaat ederse işte onlar, Allah’ın kendilerine (büyük) nimetler verdiği peygamberlerle, sıddıklarla, şehidlerle ve sâlihlerle birlikte olur. Onlar da ne güzel arkadaştır!” [Nisa 4/69]

Hazret'i Mevlana anlatıyor;

Birisi her gece kalkıp Allah'ı anıyor, O'na dua ediyordu. Şeytan ona dedi ki:

- Ey Allah'ı çok anan kişi, bütün gece “Allah” deyip çağırmana karşılık seni buyur eden var mı? Sana bir tek cevap bile gelmiyor, daha ne zamana kadar dua edeceksin?

Adamın gönlü kırıldı, başını yere koydu ve uyudu. Rüyasında ona söyle denildi:

- Kendine gel uyan! Niye duayı, zikri bıraktın ki? Neden usandın ki ?

Adam:

- 'Buyur' diye bir cevap gelmiyor ki! Kapıdan kovulmaktan korkuyorum, dedi. Bunun üzerine dendi ki ona:

- Senin Allah demen, O'nun buyur demesi sayesindedir…

Senin yalvarışın, Allah'ın senin ruhuna haber uçurmasındandır…
Senin çabaların, çareler araman, Allah'ın seni kendine yaklaştırması, ayaklarındaki bağları çözmesindendir…

Senin korkun, sevgin, ümidin Allah’ın lütfunun kemendidir…

Senin her 'Yarabbi' demenin altında, Allah’ın “buyur” demesi vardır…

Gafilin, cahilin caninin, bu duadan uzaktır. Çünkü 'Yarabbi' demeye izin yok ona. Ağzında da kilit vardır, dilinde de…

Zarara uğradığı zaman, ağlayıp, sızlamasın diye Allah ona dert, ağrı, sızı, gam, keder vermez…

Bununla anla ki, Allah'a dua etmeni, O'nu çağırmanı sağlayan dert, dünya saltanatından çok ama çok daha iyidir…
Dertsiz dua soğuktur. Dertliyken yapılan dua gönülden taa derinden kopar

YAHYA EFENDİ TÜRBESİ
1426960942.jpg

Yahya Efendi Türbesi, İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde, Çırağan Sarayı karşısında, Yahya Efendi Tekkesi'nin bitişiğinde bulunan 1571 tarihli Mimar Sinan eseri kagir türbedir.

I. Süleyman devrinin ünlü mutasavvıf, alim ve şairi Yahya Efendi'ye ait türbe, ilk inşası Mimar Sinan tarafından yapılan tekketevhithane-medreseden oluşan külliyenin içindedir. [1] Kare plan üzerine tek kubbeli bir ahşap yapıdır.

Birçok tarikat ehli, devlet ricali, ulema, hanedan ve saray mensubu şahıs 16. yüzyılın ikinci yarısından itibaren türbenin haziresine gömülmüş ve türbenin çevresi 19. yüzyılın ikinci yarısında, önce Osmanlı üst tabakasının mezarlığına, daha sonra da padişahın aile mezarlığına dönüşmüştür.[2] Özellikle II. Abdülhamit'in maiyeti, Adile Sultan'ın maiyeti buraya defnedilmiştir.

LİNKİ ATMA NEDENİM YAHYA EFENDİNİN DE UVEYSİ OLDUĞUNU SÖYLÜYOR TARİHÇİ HZ. HIZIR(A.S) İLE GEÇEN BİR MÜBAREK ZATMIŞ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM UVEYS KARDEŞLERİM...

rabia kardeş rüyamı yorumladı Allah ondan razı olsun
Allahıma şükürler olsun bir bebek gördüm ruhum güzelleşmiş zikirlerim beğenilmiş öğrenmenim tarafından hediye verildi bana ve ruhumun gösterildiği için 2 rekat şükür namazı kıldım

rabia kardeş rüyamı yorumladı Allah ondan razı olsun
Allahıma şükürler olsun bir bebek gördüm ruhum güzelleşmiş zikirlerim beğenilmiş öğrenmenim tarafından hediye verildi bana ve ruhumun gösterildiği için 2 rekat şükür namazı kıldım
sen ne kadardır çekiyorsun zikri canım

Bu konuyu Ramazan ayının ilk günü gördüm 3 4 gün sonra da zikre başladım. Fakat düzenli olarak değil. Ruhum bir bebek olarak gösterilmişti.Şimdi ikinci defa gösterildi ruhum. Bir de nefsim gösterildi.

Ben de bugün başlayacağım inşallah
Abdestli mi olmak lazım
Şu anda sıkıntı değil ama kışın hava aydınlık iken ben hep işte oluyorum. Ondan sordum.

Allah'ın izniyle bugün başladım. Günde 2 kere çekiyoruz değil mi? Yanlış birşey yapmak istemem

X