Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Peygamber efendimiz SAV hergün ya 70 kere ya da 100 kere estagfurullah cekerdi onun gunahlarından arınmak için değilde hergun en az 70 veya 100 makam yukselirdi o yuzden bir onceki makama yeteri kadar şükredemediğini düşündüğü için 70 veya 100 kere estagfurullah cekerdi. bu sabit bunu 100 kere cekiyoruz arttırmadan. Bizim cekmemizin sebebi ise gunahlarımızın affı için bilip bilmeden gunah işliyoruz gunahkarız o zaman tevbekar olup Allah ın sevdiği kullardan olmayı meyletmek amaç zira Allah tevbe eden kullarını çok sever.

Salat-ı şerife ve tevhid e gelince sayı sınırı yok burdaki ölçü Rabbinin seni ne kadar anmasını istiyorsan sende onu o kadar anmalısın.

Allah Teala buyuyor ki: 'beni bir kere ananı ben bir kere anarım habibimi bir kere ananı ben 10 kere anarım hemde daha hayırlı bir ortamda' diye buyurmaktadır.

Yukarıdaki hadisi kudsiden de anlasıldıgı üzere Alemlerin Rabbi bir olan ALLAH kendi adı anıldığında bir kere habibinin adı anıldığında 10 kere anıyor. Burda sevgiliye verilen önemi görebiliyor musunuz? Habibini bir kere anan bir olan ALLAH habibini andırana kimbilir neler yapmaz.. En güzelini Rahman bilir..

Kur'an-ı Kerim'de Rabbimiz buyuruyor ki:

"Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber’e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selâm edin." [Ahzab Suresi- 56]

"Kıyamet günü bana insanların en yakını, bana en çok salavât okuyandır." [Tirmizi, Salât 357]

“Kim bana bir defa salât getirirse, Allah da ona on salât getirir ve on günahını affeder; on derece yükseltir.” (Nesei, Sehv, 55)

“Yeryüzünde Allah'ın seyyah melekleri vardır. Onlar ümmetimin selâmını (anında) bana ulaştırırlar.” (Nesei, Sehv, 46)

ve daha çok hadisler mevcut bunlar salavatın anlamını anlatan hadislerden bazıları.. salavat getirmenin önemini açmaya çalıştık şimdi gelelim 11 ihlas ve 1 fatiha nın hikmeti ve dua nın sırrına;

11 ihlas 1 fatiha kuran hatmine denktir. siz salavatların ve surelerin sevaplarını önce peygamber efendimiz s.a.v ruhuna hediye edip sonra yukarıda yazdıgımız şekilde Allah ın dostlarına peygamberlerine sevdiği kullarına hediye gönderiyorsunuz..

Bunu biraz daha açalım aramızdan birisi ölse cenazesinde fatiha okuyup rahmet gondeririz ruhuna, namazlardan sonra salavat getirip fatiha okumamızın sebebide peygamber efendimiz s.a.v ruhuna hediye göndeririz. biri ölse arkasından yasin-i şerif okunup ruhuna hediye göndeririz yani mana alemindeki hediyenin yeri dinimizde sabittir. Biz ise bu zikirde sabah aksam günde 2 kere hergün Allah'ın sevdiği kullarının ruhlarına hediye gönderiyoruz gerisini siz düşünün. Biz sultanlara hediye gönderiyoruz onlar Rabbimize sormuyorlar mı zannediyorsunuz bize bu hediyeleri kim gönderiyor diye? hali nicedir diye? İşte kimbilir bizde onlardan ne dualar alıyoruz ilerleyen yazılarımda sultanlar hediyeleri kimin gönderdiğini merak edince ziyaret etmek istiyolar ve geliyolar geldiklerinde de misk kokularını bırakıyorlar dünyada daha önce böyle bir koku almamışsınızdır o kadar güzel ki.. Rabbim sizlere de yaşatsın inşaAllah..

Gelelim kelime-i tevhid e LA İLAHE İLLALLAH önemini açalım salat-ı şerifelerle 11 ihlas bir fatiha ile sema kapılarını açtık tevhid söyleyerek söylediğimiz her LA İLAHE İLLALLAH aracısız olarak yani melekler olmadan direk Allah a ulaşır.

Peygamber efendimiz SAV buyuyor ki: Benim ve diğer tüm peygamberlerin kullandığı en faziletli söz LA İLAHE İLLALLAH

Yine buyurmakta ki : Zikirlerin en faziletlisi LA İLAHE İLLALLAH tır.

Allah teala buyuruyor ki: tevhid söyleyen benim kaleme girmiştir. ( yani bir kale düşünün içinde Rabbimiz ve bir çok lütuf nimet var onun kalenin anahtarı da LA İLAHE İLLALLAH

LA İLAHE İLLALLAH kelime anlamı Allah'tan başka hiçbir ilah yoktur. demek marifet anlamı ise Allah'ım seni çok seviyorum demektir. Sakın nefsinize ve vesveselere aldanmayın kalben sevebilecekmiyiz ya da seviyor muyuz demeyin Allah sizin özünüzdekileri zaten biliyor lakin dil söylemeden kalb nasıl söylesin? bırakın tevhid dilinizden kalbinize aksın

index.php

http://www.kadinlarkulubu.com/forum...im-yapalim-her-ay.942424/page-6#post-47832739
BİZİMLE BİRLİKTE BİR AYDA BİR CÜZ KURAN OKUMAK İSTEYEN BAYANLARI SAYFAMA BEKLİYORUM..

Bu arada sayfanıza hayran kaldım maşallah suphanALLAH sizlere. RABBİM yolunuzu bahtınızı gönlünüzü açık eylesin inşallah kardeşim.

yanlış bişi yapmaktan korkuyorum aslında zikirlerde hiç kötü bişi yok ama ben sadece Allahı düzenli anman için geceleri okumaya karar verdim..
Bence sadece geceleri yapmayın gündüz de yapın o zaman içinizde huzuru bulacaksınız..
Ben de kaç arkadaşıma tavsiye etmek nasip olsa da zikre başlayanlar 2 kişi oldu 7-8 kişiden nasip meselesi bence ne kadar düzenli ALLAH'I anarsak o kadar RABBİMİZ de bizi sevecek..
adı kul ya da uveys ...üveysin anlamı zaten arzu eden Hz. Uveys Veysel Karani r.a Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed Mustafa (s.a.v) 'yi görme arzusuyla yaşadı gittiğinde de göremedi Peygamber aşkından daha çok ALLAH aşkıyla yanan Veysel Karani belki bir öğüttü aradığı ya da Peygamber Efendimizin mührünü görmekti bence sadece PEYGAMBER efendimizi yüzünü görüp onun sahabesinden olabilmekti bilemeyiz gerçeği ALLAH BİLİR...
Ama Veysel Karani sadece ALLAH'I arzuladı ve nasıl nefsini eğitmiş onu yola getirebilmişse işte Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa s.a.v Hırka-i Şerifini ona armağan edip ümmetine dua etmesini istedi ve Veysel Karani 'nin duasını ALLAH (C.C) kabul etti tam sayısını hatırlamıyorum ama binlerce ümmetinin günahlarını affetti YA RAB..
sözü uzattık hakkınızı helal edin ben de zikre başladığımda korkuyordum ama ben evde tek durmaktan bile korkan biriyim yapı meselesi ALLAH'IM beni neden bu kadar korkak yarattın derim hep nefsim kuvvetli ondan onu şimdi yavaş yavaş da olsa yenmeye başladım inşallah daha da yenilecek ..Zikirde 2. ayım

Bence sadece geceleri yapmayın gündüz de yapın o zaman içinizde huzuru bulacaksınız..
Ben de kaç arkadaşıma tavsiye etmek nasip olsa da zikre başlayanlar 2 kişi oldu 7-8 kişiden nasip meselesi bence ne kadar düzenli ALLAH'I anarsak o kadar RABBİMİZ de bizi sevecek..
adı kul ya da uveys ...üveysin anlamı zaten arzu eden Hz. Uveys Veysel Karani r.a Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed Mustafa (s.a.v) 'yi görme arzusuyla yaşadı gittiğinde de göremedi Peygamber aşkından daha çok ALLAH aşkıyla yanan Veysel Karani belki bir öğüttü aradığı ya da Peygamber Efendimizin mührünü görmekti bence sadece PEYGAMBER efendimizi yüzünü görüp onun sahabesinden olabilmekti bilemeyiz gerçeği ALLAH BİLİR...
Ama Veysel Karani sadece ALLAH'I arzuladı ve nasıl nefsini eğitmiş onu yola getirebilmişse işte Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa s.a.v Hırka-i Şerifini ona armağan edip ümmetine dua etmesini istedi ve Veysel Karani 'nin duasını ALLAH (C.C) kabul etti tam sayısını hatırlamıyorum ama binlerce ümmetinin günahlarını affetti YA RAB..
sözü uzattık hakkınızı helal edin ben de zikre başladığımda korkuyordum ama ben evde tek durmaktan bile korkan biriyim yapı meselesi ALLAH'IM beni neden bu kadar korkak yarattın derim hep nefsim kuvvetli ondan onu şimdi yavaş yavaş da olsa yenmeye başladım inşallah daha da yenilecek ..Zikirde 2. ayım
Öncelikle bu kadar ilgilenip yazdığınız için teşekkür ederim. Deniceğim inşaAllah. Daha namazımı bile kılamayan bir insanım umarım düzenli devam edebilirm...

Öncelikle bu kadar ilgilenip yazdığınız için teşekkür ederim. Deniceğim inşaAllah. Daha namazımı bile kılamayan bir insanım umarım düzenli devam edebilirm...
Bende öyleydim biliyormusun yıllarca kalmadığı namazın vicdan azabını çektim bu daha zormuş emin ol sürekli dua bile ederken utanıyorum sonra bir yazı okudum eğer gönlünden namaz geçerse Allah seni huzuruna bekliyor diye bu söz dönüm noktam oldu hamd olsun 8 aydır düzenli kılıyorum ama namaz benim hayatımı çok değiştirdi daha sakin naif insan oldum umarım isteyen herkes kılar ve daimi olur namazlarimiz

ben de namazlarımı aksatıyorum onun vicdan azabı da var gündüz zikrimi çektim dün gece zikrimi çekmedim hiç rahat uyuyamadım

Peygamberim'izin himmeti, Allah’ın hikmeti... nuru, ilmi.. irfanı, sizlerle olsun,

‘’Hayrın tamamı sabrın ayakları altındadır’’.Gavsu’l Azam Abdulkadir Geylani Hazretleri

"Bize sabırlar ihsân eyle. Ayaklarımızı hak yoldan ayırma.
Bize lûtuflarını bol eyle. Bu lûtuflarına şükretmemizi de nasîb et!..."

Dertli olunca isyan etmek yerine derdin sahibi olan.

Allahı zikreden kullarından olmayı nasip eyle.

Rabbim nefsimize CELALİYLE, kalbimize CEMALİYLE, hayatımıza HİKMETİYLE, hatalarımıza RAHMETİYLE, mahşerde MUHAMMED'İYLE yardım etsin İnşallah. Hayırlı Cumalar.

Ruhunu dinle, gör ve “NİÇİN YARATILDIN VE BU ALEME NİYE GÖNDERİLDİN?

Bunları , öğrenince KİM OLDUĞUNU anlayacaksın.

Her gün hayrettesin, ama daha hayret daha yeni başlayacak, çok yollar alacak her gün an be an yeni, yepyeni hayretlerde kalacaksın.

Tevbe ile dündeki günahların mutlaka yok edilir.

Tevbe ile bugünkü günahlardan korunur ve Kader’inde sana yazılan sıkıntılar iman ve aşkına göre minimuma indirilir veya hiç hissetmeden yaşatılır ve geçiştirilir.

Tevbe ile dünde işlemiş olduğun bütün günahların affedilmişti “dikkat” o günahlar da SEVABA döndürülür. bundan daha güzel bir şey olabilir mi?

Tevbe den sonra Rabbimizin Habibim diye sevdiği Âlemleri Nurundan yarattığı ve Âlemlerin efendisi insanlığa Rehber gönderdiği Ümmetini doğru yola götüren Ümmetinin şefaatini –bağışlanmasını isteyen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) efendimize O’nun akraba ve arkadaşlarına ve Salih kullarına Salât ve Selam yollamak; Salât ve Selamlar ardından 11 İhlâs ve 1 Fatiha yollamakla Arş’ın kapıları melekler tarafından açılır.

Yolladığın salât ve selamlar Sevgili Rabbimizin huzuruna çıkartılır ve burada her bir Salât-ı Şerif’ine 10 Salât sadece Rabbinden gelir.

Sonra Kelime-i Tevhid’e başlarsın her biri doğrudan habercisiz olarak Rabbinin ve Meleklerin Huzurunda söylenir.

Kur’an’da diyor ki Rabbim “ her şeyi çift yarattım”.

Bir gün bilin size sınav ağır geldiyse nefsinize, ruhunuzu mutlu edecek hediye de hemen peşinden gelir. Bir daha söyleyeyim. Aklınıza değil, nefsinize ağır geldiğini zannettiğiniz ve sizi bu şekilde düşünmeye sevk eden nefsiniz, ama öbür tarafta nefsinize bu zorluğu bu imtihanı veren Rabbim, ruhunuzu yüceltecektir.

Şimdi düşünelim, nefsin tarafını mı tutsun akıl, akılsız akıl, ruhun tarafını mı tutsun? Ya canım çok yanıyor, işte bana şöyle ağır geliyor imtihan. E, gelsin. O nefsinizin sıkıntısıdır. Koyun gitsin. Bırakın gitsin. O kadar üzülmeyin, dert etmeyin. İşte o yüzdendir ki büyük sultanlar zamanında ne demişler “ kahrında hoş, lütfunda hoş”. İşte bu kelam, bu bilince erdikten sonra yaşarsınız. Hiç olduğunuzu bildiğinizde size her kapı açılır. Hiç olduğunuzu anlayın.

La havle vela kuvvete yi söylüyoruz her gün. Anlamını hayatına sok, bu kadar zor bir şey değil ki. Her türlü güç ve kuvvet Allah’ın elindedir, ben O’na teslim oldum, iman ettim, deyin bitti.

Allah sizde bu kelamı duymadığı sürece, dilde değil idrakinizden gelen bu bilince ermediğiniz sürece size kapıyı açmıyor. Başınıza gelen bir imtihan için üzülmeyin. Size verilen lütuf içinde sevinmeyin. Lütuf, adı üzerinde lütuf. O size hediye. Allah’ımızdan, Resul’ümüzden, evliyalardan bir hediye o. Hediye ile sevinmeyin. Ama sevin ama övünme. Başına gelen bir imtihan için de dert edip, kendini yaralama, heder etme. O nefsin ağlaması. Bırak nefsi ağlasın. Bana ne. Beni yıllarca ağlattı ya. Biraz da o ağlasın. Artık dünyaya değişik bir açı ile bakıyorsunuz.

Eskiden bir problemle karşılaştığımızda oturup üzülüyorduk. Bu imtihan da başımıza nereden geldi diyorduk. Ya da bizim imtihanımız ne kadar ağır geçiyor diyoruz. Deme. Rabbim bunu taşıyacağım için verdi, taşıyamayacağım bir yükü Rabbim vermez, deyin. İmtihanınız çabuk geçsin.

Bazı kardeşlerimiz korkuyorlar.Allahı zikretnekten adını anmaktan neden korkuyorsunuz. Yaratılan her varlık Allahı zikrediyor. Allah size, Kur’an’da söz vermiş, 1500 sene, 14 asır önce söz vermiş. “ onlar korkmayacak, mahzunda olmayacaklar” diye. Niye korkuyorsunuz? Korkan nefsiniz. Salın gitsin o hayvanı. Canı yanıyorsa onun canı yanıyor. Sizlerin yanmıyor ki, ruhun yanmıyor ki.

Kur’an’ı Okuyun. Okuyun ki içeriğiniz değişsin. Okuduğunuz yeri Türkçe mealinide okuyun ne anlatılmak istenildiğini anlayarak kuranı yaşayarak. Siz de korku olarak ne varsa hepsini alır. Sadece sabırlı olun. Kur’an’ı okumaya devam edin.

Korkuyu veren nefis o Allah yolunda olmanızı istemiyor. Kulum, korkacaksan yalnız benden kork, diyor Allah . Allah dilemeyince yaprak kıpırdamaz, cin insana nasıl zarar versin, yada şeytan geçin bunları. Allah dilemedikten sonra hiç bir varlığın zarar verme yetkisi yok insana bütün hepsi bir araya gelse bir bardağı dahi hareket ettirme güçleri yoktur.

Bir gün bilin size sınav ağır geldiyse nefsinize, ruhunuzu mutlu edecek hediye de hemen peşinden gelir. Bir daha söyleyeyim. Aklınıza değil, nefsinize ağır geldiğini zannettiğiniz ve sizi bu şekilde düşünmeye sevk eden nefsiniz, ama öbür tarafta nefsinize bu zorluğu bu imtihanı veren Rabbim, ruhunuzu yüceltecektir.

Şimdi düşünelim, nefsin tarafını mı tutsun akıl, akılsız akıl, ruhun tarafını mı tutsun? Ya canım çok yanıyor, işte bana şöyle ağır geliyor imtihan. E, gelsin. O nefsinizin sıkıntısıdır. Koyun gitsin. Bırakın gitsin. O kadar üzülmeyin, dert etmeyin. İşte o yüzdendir ki büyük sultanlar zamanında ne demişler “ kahrında hoş, lütfunda hoş”. İşte bu kelam, bu bilince erdikten sonra yaşarsınız. Hiç olduğunuzu bildiğinizde size her kapı açılır. Hiç olduğunuzu anlayın.

La havle vela kuvvete yi söylüyoruz her gün. Anlamını hayatına sok, bu kadar zor bir şey değil ki. Her türlü güç ve kuvvet Allah’ın elindedir, ben O’na teslim oldum, iman ettim, deyin bitti.

Allah sizde bu kelamı duymadığı sürece, dilde değil idrakinizden gelen bu bilince ermediğiniz sürece size kapıyı açmıyor. Başınıza gelen bir imtihan için üzülmeyin. Size verilen lütuf içinde sevinmeyin. Lütuf, adı üzerinde lütuf. O size hediye. Allah’ımızdan, Resul’ümüzden, evliyalardan bir hediye o. Hediye ile sevinmeyin. Ama sevin ama övünme. Başına gelen bir imtihan için de dert edip, kendini yaralama, heder etme. O nefsin ağlaması. Bırak nefsi ağlasın. Bana ne. Beni yıllarca ağlattı ya. Biraz da o ağlasın. Artık dünyaya değişik bir açı ile bakıyorsunuz.

Eskiden bir problemle karşılaştığımızda oturup üzülüyorduk. Bu imtihan da başımıza nereden geldi diyorduk. Ya da bizim imtihanımız ne kadar ağır geçiyor diyoruz. Deme. Rabbim bunu taşıyacağım için verdi, taşıyamayacağım bir yükü Rabbim vermez, deyin. İmtihanınız çabuk geçsin.

Bazı kardeşlerimiz korkuyorlar.Allahı zikretnekten adını anmaktan neden korkuyorsunuz. Yaratılan her varlık Allahı zikrediyor. Allah size, Kur’an’da söz vermiş, 1500 sene, 14 asır önce söz vermiş. “ onlar korkmayacak, mahzunda olmayacaklar” diye. Niye korkuyorsunuz? Korkan nefsiniz. Salın gitsin o hayvanı. Canı yanıyorsa onun canı yanıyor. Sizlerin yanmıyor ki, ruhun yanmıyor ki.

Kur’an’ı Okuyun. Okuyun ki içeriğiniz değişsin. Okuduğunuz yeri Türkçe mealinide okuyun ne anlatılmak istenildiğini anlayarak kuranı yaşayarak. Siz de korku olarak ne varsa hepsini alır. Sadece sabırlı olun. Kur’an’ı okumaya devam edin.

Korkuyu veren nefis o Allah yolunda olmanızı istemiyor. Kulum, korkacaksan yalnız benden kork, diyor Allah . Allah dilemeyince yaprak kıpırdamaz, cin insana nasıl zarar versin, yada şeytan geçin bunları. Allah dilemedikten sonra hiç bir varlığın zarar verme yetkisi yok insana bütün hepsi bir araya gelse bir bardağı dahi hareket ettirme güçleri yoktur.
Ben size mesaj attım ablacim

Allah razı olsun

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun.

NURUNDAN ALEMLER YARATILAN, ALEMLERE RAHMET OLARAK GÖNDERİLEN, SEN OLMASAYDIN BU ALEMLERİ YARATMAZDIM HABİBİM DİYE SEVDİĞİ KULUNU, EFENDİMİZ HZ. MUHAMMED MUSTAFA (SAV)'YA BİZİ ÜMMET EYLEDİ..

Rabbim bizi doğru yoldan ayırmasın, Efendimiz (sav) e ümmet, Rabbimize hayırlı kullardan olabilmeyi nasip eylesin amin, ecmain..

Hayırlı cumalar..

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun.

Rabbim aileniz ile birlikte sağlık ve huzur içinde nice Bayramlar yaşamanızı nasip etsin inşallah

Ben zikre kendi kendime başladım ve Rabbim bana veyselkarane sitesini bulmayı nasip etti. Çok imtihanlardan geçtim, nefsim yüzünden çok sıkıntı çektim ama şimdi bambaşka bir yerdeyim. Kimsenin sözü acıtmıyor ya da övmesi mutlu etmiyor.. Hepsi bir artık. Rabbini sevmek neymiş öğrendim ben. Bu hayata nefsimizi tatmin etmek için gelmemişiz. Her gün yaptığımız onu beslemek değil miydi? Ye, iç, para kazan, evlat, eş, dost... Ama gerçekler bunlar mı? Bir baksanıza aynaya.. Bir baksanıza sahip olduklarımıza.. Ne yaptık bunlar için? O gören gözümüz için, yürüyen ayağımız için ne yaptık? Hep daha fazlasını istemedik mi utanmadan? Şükretmeyi unutturdu nefsimiz, doymak bilmedi.. Tek gözümüz için beş yüz senelik ibadet yetmeyecekken biz daldık bu geçici dünyaya.. Halbuki bize inmişti o yüce kitap.. Bizle konuşmuştu Rabbim orda.. Şimdi o yüce Allah ı görmekte bu gözler her yerde... Her şey artık daha anlamlı, daha güzel... Çok şükür bugünümüze

Ben çok aşırı mutsuzum hayattan yaşamdan zevk almıyorum artık karşıma çıkan insanda mahvetti beni ne yapmalıyım bilemiyorum ruhum sıkılıyo ve hayat çok anlamsız İlahi adalet yok gibi geliyo o kadar haksızlıktan sonra sağlığımda bozuldu ne yapmalıyım

X