Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Selamün Aleyküm Dostlar Hayırlı Geceler
Bir ayı yeni geçti benim de Hz.Uveys Veyselkarani'nin zikrini çekmeye başlayalı bazen ufak aksamalar çekemediğim günler oldu ama son 20-25 gündür daha düzene getirdim zikrimi..
Bugün bir isim anarak uyandım bazı rüyalarda gördüm ama tam hatırlamıyorum Efendim Seyyit dedim sonra 5 dk sonra uyanıkken battal dedim..Rabia abla mübarek olsun hocan verilmiş dedi ben de ondan msj gelmeden araştırma yaptım Eskişehirde türbesi Seyyit battal gazi efendinin. Annesi Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) 'in soyundan geliyor Anadolu selçuklu Hükündarlarından 1.Alaaddin Keykubat'ın annesi Ümmühan Hatun rüyasında görüyor ben diyarı rumu fetih ettim ve işte şurada şehit oldum diyor şu kalede..
Sonra Seyyit Battal gazinin mezarının orada çoban koyunlarını otlatırken bakıyor ki belirli bir yere basmıyorlar yeniden topluyor sürüyü yeniden salıyor yine basmıyorlar akşam bakıyor ki oraya nur iniyor çoban gidip olayı zamanın valilerine falan anlatıyor orası çevreleniyor insanlar gidiyor sonra Ümmühan Hatun orayı bulup orayı türbe haline getiriyor..
Çok heyecanlı da değilim sakin de değilim tuhaf bir huzur var içimde şaşkınım ama ALLAH'I anıp da boş çıkar mı bu gönüller asla..

O Yazıtta aynen şunlar yazıyor:

MALATYA SERDARI HÜSEYİN GAZİ’NİN OĞLUDUR. ANNESİ PEYGAMBER SÜLALESİNDEN OLUP, ANNESİ İKİ OĞLU İLE HANIMI ZEYNEP HATUNUN MAKAMLARI ESKİ MALATYA’DADIR. ASIL ADI CAFER’DİR.

SEYYİD BATTALGAZİ, EMEVİ ORDULARIYLA BİRLİKTE BİZANS ORDULARINA KARŞI SAVAŞMIŞ, KİŞİSEL OLARAK ÜSTÜN BAŞARILARKAZANMIŞTIR. HAZRETİ MUHAMMED’İN (S.A.), “İSTANBUL MUTLAKA FETİH OLUNACAKTIR. ONU FEHEDEN KOMUTAN NE GÜZEL EMİRDİR VE ONUN ASKERİ NE GÜZEL ASKERDİR” HADİSİ ŞERİFİ IŞIĞINDA BU FETHİN ÖNCÜLÜĞÜNÜ YAPMIŞTIR. M.S. 715 YILINDA İSLAM ORDULARININ İSTANBUL’U KUŞATMASINA KATILMIŞ BU ARADA BİZANS İMPARATORI-UNUN KIZINI KAÇIRARAK EVLENMİŞTİR. 717-740 YILLARI ARASINDA DEVAM EDEN 22 YILLIK AKRENION SAVAŞINA KATILMIŞ, 740 YILINDA NACOLEAI ŞEHRİNİN MESİH KALESİ ÖNÜNDE ŞEHİT DÜŞMÜŞTÜR.

SEYYİD BATTALGAZİ’NİN SEYYİD’LİĞİ ANNESİ SAİDE HATUN’UN PEYGAMBER SÜLALESİNDEN OLDUĞUNA VE EFENDİLİĞİNE, BATTALLIĞI, GÖRÜLMEMİŞ HEYBETİNE VE KUVVETİNE GAZİLİĞİ, SAVAŞ ALANLARINDA GÖSTERDİĞİ YİĞİTLİĞE VE ALDIĞI SAYISIZ YARALARA DAYANIR.

TÜRBESİ 1207-1208 YILLARINDA SELÇUKLU İMPARATORU I. ALAADDİN KEYKUBAT’IN ANNESİ ÜMMÜHAN HATUN TARAFINDAN YAPTIRILMIŞTIR.

SEYİT BATTAL GAZİ TÜRBESİ'NİN EFSANESİ

Türbe ve külliyenin yapımı içinde bir efsane anlatılır. Google’den aldığımız kaynaklara göre de, yaygın inanışa göre, türbenin yapımı bir rüya ile başlar:

“1204 Yılında Anadolu Selçuklu'larının başında Sultan Alâeddin Keykubat vardır. Alâeddin Keykubat, son derece adil, aydın ve sevilen bir insandı. Annesi Ümmühan Hatun da, tıpkı oğlu gibi, adalette, cömertlikte, iyilikte kimsenin yarış edemeyeceği bir kadındı. Günlerden bir gün, bir rüya gördü Ümmühan Hatun. "Tasvir gibi güzel, Hamza gibi kuvvetli, Ali gibi heybetli" bir yiğit Ümmühan Hatun'a dedi ki:

"Ey Hatun! Ben O kişiyim ki Diyarı Rûm'u aldım, kâh karada, kâh denizde doksan yıl gazilik ettim. Sonunda Mesihiye kalesinde şehit oldum. Gel beni ziyaret et, Üzerime bir türbe yap!."

Ümmühan Hatun, rüyasını oğluna anlattı, Alâeddin Keykubat haznedarlarına emir verdi, ne lazımsa develere yükletildi. Sultan Hatun, Mesihiye kalesine doğru yola çıktı.

Hacı Emre köyünden, Kutluca Çoban o devirlerde harap bir halde bulunan Mesihiye kalesi çevresinde koyunlarını otlatırken mezarı buldu. Günlerden bir gün, Ümmühan Hatun'un kervanı geldi. Mesihiye kalesinin yolunda bir yere kondu. Mesihiye Beyi, Ana Sultan'ı karşılamaya varınca Ümmühan "Bu kale yakınında hiç ziyaretgâh var mıdır?" diye araştırdı.

Bey bilmiyordu. Ancak, Kutluca Çoban'ın görüp anlattıklarını Ana Sultan'a aktardı,

"Ne vardır bilmem ama ben etrafına duvar çektirttim, şimdi herkes oraya gider" dedi.

Ümmühan Hatun ses etmedi, kalktı Kutluca Çoban'ın bulunduğu yere gitti, bir de onu dinledi. Rivayete göre, Ümmühan Hatun yeniden Battalgazi’yi rüyasında gördü:

"Ol gördüğün benim. Seyyit Battal Gazi'yim. O kişiyim. Türbemi sen yaptır. Bir mescit, bir de tekke bünyad eyle. Alimler ve dervişler getir, vakıflar yap" dedi. Ümmühan Hatun ağzı dili bağlanmış, karşısında divan duruyordu. Seyit Gazi ona iki kitab verdi "Bizim yâdigârımız olsun!" dedi.

Hemen ertesi gün Ümmühan Hatun'un emriyle mimarlar,nakaşlar, ustalar, kalfalar, çiniciler, boyacılar, camcılar... kısaca Selçuk ülkesinde ne kadar sanatçı varsa, Mesihiye kalesine çağrıldı. Seyit Battal Gazi'nin istediği gibi mescit, medrese, semâhane, aşhane, misafirhane binaları yapıldı.

Bütün bu sayılanlar güzelliğine ve değerine paha biçilemeyen bir çift küpenin tekiyle yapılmıştır. Bir gün türbe yıkılır, yanar, yeniden yapımı gerekirse diye, küpenin tekini Ümmühan Hatun direklerden birinin dibine bir demir kutu içinde gömdürdü. Ama hangisinin altında olduğunu direkler bile bilmiyor.

Türbenin büyük kapısında

"Esselâmün aleyküm ya Sultan Seyit Gazi" diye yazar. Giriş kapısında ise

"Bu mübarek makam Sultan Seyit Battal Gazi'nindir. Hak rahmet eylesin" diye haber verir.”

589.jpg

Allahın ve resulün bereketi selami üzerinize olsun ins
Zikri çekerken icten allahım hem sorularinizin cvbi ni veriyor hem dünya alemin sehvetini uzaklaştırıyor düşünüyorsun sonra kendinle konuşuyorsun ve huzuru bulduğunu inanıyorsun en ufak tereddüt bile rüyanızda uyariliyorsunuz ve sıkıntılarını ve ne yapmanız gerekmektedir konusunda söylemiyorsunuz bazen
Rüyamda bir yolda nisan yapılıyordu mor renkti ve nişan kız oynarsak geliyordu o yolu kapamislardi anlamı
ileride şebiaruzu başlayacak makamı yükselecek çok ihlaslı zikrine devam etsin aksatmasın
Marifetde yol aldıkça bir çok lutuflar yaşayacaksın marifetde yaşayacağın lutuflar bittiğinde hakikat makamı başlar hakikat makamında da Sana makamlar verilecek, sana elbiseler giydirilecek.
yaşayacakların kalmadığında. Sana verilen evliya sultanlar öğretmenlerin bizden almış olduğu eğitim bitmiştir diye seni Resulallah’a hazırlayacak Onların istediği hale gelince seni Peygamberimiz ve en yakınları terbiye edecekler Rabbine hazırlayacaklar yani Şeb-i Aruz yani Allah’ın gelini olarak hazırlayacaklar. peygamber efendimizden ders almaya başlayacaksın
Ve manevi ismim verildi gülsüm elhamdülillah çok mutlu oldum
Ve nefsimi öldüğünün müjdesi verildi
Hayatınız aslında kolaylaşıyor
O kadar güzel kokular alıyorsunuz hayatınızda böyle kokuya mest oluyorsunuz sürekli kokusu olsa diyorsunuz
Musluğun allah diye zikrettigini duydum

Merhaba artık içimde tutmak istemedim 2. Tüp bebek denemesinde sonra günaha girmeye başladım :KK43: hırçınlaşır etrafa bakıp Allahım neyi eksik yaptim da ben demeye başladım oysa namazını kılan sürekli dua eden insandım nasıl şeytan bu kadar ele geçirdi beni çok zor günler yaşıyorum nefsime yenik düşmek isyan etmek istemeseydi ediyorum :KK43: etrafımdaki herşeyi herkesi kırmak dökmek istiyorum :KK43: Dua edin bana Allah ıslah etsin beni

Allahın ve resulün bereketi selami üzerinize olsun ins
Zikri çekerken icten allahım hem sorularinizin cvbi ni veriyor hem dünya alemin sehvetini uzaklaştırıyor düşünüyorsun sonra kendinle konuşuyorsun ve huzuru bulduğunu inanıyorsun en ufak tereddüt bile rüyanızda uyariliyorsunuz ve sıkıntılarını ve ne yapmanız gerekmektedir konusunda söylemiyorsunuz bazen
Rüyamda bir yolda nisan yapılıyordu mor renkti ve nişan kız oynarsak geliyordu o yolu kapamislardi anlamı
ileride şebiaruzu başlayacak makamı yükselecek çok ihlaslı zikrine devam etsin aksatmasın
Marifetde yol aldıkça bir çok lutuflar yaşayacaksın marifetde yaşayacağın lutuflar bittiğinde hakikat makamı başlar hakikat makamında da Sana makamlar verilecek, sana elbiseler giydirilecek.
yaşayacakların kalmadığında. Sana verilen evliya sultanlar öğretmenlerin bizden almış olduğu eğitim bitmiştir diye seni Resulallah’a hazırlayacak Onların istediği hale gelince seni Peygamberimiz ve en yakınları terbiye edecekler Rabbine hazırlayacaklar yani Şeb-i Aruz yani Allah’ın gelini olarak hazırlayacaklar. peygamber efendimizden ders almaya başlayacaksın
Ve manevi ismim verildi gülsüm elhamdülillah çok mutlu oldum
Ve nefsimi öldüğünün müjdesi verildi
Hayatınız aslında kolaylaşıyor
O kadar güzel kokular alıyorsunuz hayatınızda böyle kokuya mest oluyorsunuz sürekli kokusu olsa diyorsunuz
Musluğun allah diye zikrettigini duydum
merhaba canım senin zikre başlayalı ne kadar zaman oldu?

Merhaba artık içimde tutmak istemedim 2. Tüp bebek denemesinde sonra günaha girmeye başladım :KK43: hırçınlaşır etrafa bakıp Allahım neyi eksik yaptim da ben demeye başladım oysa namazını kılan sürekli dua eden insandım nasıl şeytan bu kadar ele geçirdi beni çok zor günler yaşıyorum nefsime yenik düşmek isyan etmek istemeseydi ediyorum :KK43: etrafımdaki herşeyi herkesi kırmak dökmek istiyorum :KK43: Dua edin bana Allah ıslah etsin beni
canım benim bol bol tövbe çek ve gerçekten de Hz. Uveys Veyselkaraninin bu zikrine başla canım iç huzuru veriyor ben dün aksattım da inan rüyalarım bile bir acayip oldu sanki uyarıldım hata ettim gibi ama zikrimi çektiğimde çok daha rahatım ALLAH'I anarak nefsini ağlatırsın inletirsin dize getirirsin o şeytanla işbirlikçidir bunu unutma bazen elbette hata yaptığımız olmuştur geçmişi temizlemek şimdiden tövbelerimizle namazlarımızla oruçlarımızla iyiliklerimizle temizlenecek sen bol bol besmele de çek canım ben de dua edeceğim sana inş

canım benim bol bol tövbe çek ve gerçekten de Hz. Uveys Veyselkaraninin bu zikrine başla canım iç huzuru veriyor ben dün aksattım da inan rüyalarım bile bir acayip oldu sanki uyarıldım hata ettim gibi ama zikrimi çektiğimde çok daha rahatım ALLAH'I anarak nefsini ağlatırsın inletirsin dize getirirsin o şeytanla işbirlikçidir bunu unutma bazen elbette hata yaptığımız olmuştur geçmişi temizlemek şimdiden tövbelerimizle namazlarımızla oruçlarımızla iyiliklerimizle temizlenecek sen bol bol besmele de çek canım ben de dua edeceğim sana inş
Bilmiyorum ayna hiç iyi değilim bunu çok iyi biliyorum sanki içimde patlamaya hazır volkan var ve herşeyi bu volkanın önüne katmak istiyorum :KK43:

Bilmiyorum ayna hiç iyi değilim bunu çok iyi biliyorum sanki içimde patlamaya hazır volkan var ve herşeyi bu volkanın önüne katmak istiyorum :KK43:
o bazı acılar yaşayınca olan şeyler her insanın başından geçiyor ama sakın sakın bu volkana kendini yaktırma dua ile zikir ile namaz ile bunu söndürmek senin elinde canım..
akıl vermek ne haddimize ben sadece derdini dinleyen bir arkadaşım bunu belirteyim ilk önce kendimizin vicdan terazisine günahlarımızı hatalarımızı koyduğumuzda çok canımızın acıdığı olmuştur ama sevap gözünü artırmak da bizim elimizde..bir yetim başı okşamak bile ne kadar sevap bir tebessüm bir hal hatır sormak bir hasta ziyaret etmek bir gönül almak akşam ben de sinirlendim eşimin ailesinden yapılanları düşündükçe kafamın içinde örümcekler dolandı birbirine düğüm oldu sanki ama ağladım biraz açıldım akşam zikrimi ihmal edecektim uyukluyordum kendime geldim şimdi birazdan abdest alıp zikrimi çekeceğim ve nefsimin nefesini biraz daha keseceğim..
sakın kuzum bu düşünceyi at namazını kılamasan da abdest al öyle uyu canın sıkkın olduğunda arkadaşlarına bize yaz ben bir arkadaş olarak her zaman seninle yazışırım ama dediğimi gerçekten yap abdest al ve üzerindeki negatifi yen canım

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun.
Ben her gün tevhid çekiyorum ama,sizin anlattığınız halleri yaşamıyorum,ya da ben de yaşamak istiyorum diyorsanız işte reçetesi burada.
Tarif edilen şekilde abdestli olarak bir kere gündüzün aydınlığında bir kere de gecenin karanlığında tehvidlerinizi okuyunuz.Salavatı şerifleri ve tevhidleri burada verilen asgari sayıların üstünde okursanız maneviyatta daha hızlı ilerlersiniz.
İstiğfar sayısını ve 11 ihlas 1 fatiha sayısını değiştirmeyiniz.Allah okuyan ve okutanlardan razı olsun.Dualarınız kabul olsun inşallah.

TEVHİD OKUMA ŞEKLİ:
1- Bir kere Euzu Besmele söyledikten sonra 100 kere Tevbe Estağfurullah söylemek. (İsterseniz Estağfirullah el azim diyebilirsiniz)

2- (Besmele söylemeden) Peygamberimize en az 132 defa Salat-ı Şerife söylemek. (Kısa ya da uzun farketmez.Hangisi kolayınıza geliyorsa.Daha fazla sayıda da söyleyebilirsiniz. Sayı sınırı yok.)

Neden mi? 132 ebced hesabında Ahmed ismi çıkmaktadır. Ahmed ismi de Peygamber Efendimizin, Peygamberler ve melekler arasındaki ismidir.

3- Salat-ı Şerifeleri söyleyip bitirdikten sonra 11 İhlas ve 1 Fatiha(İhlas surelerinin başlarında mutlaka besmele okuyunuz.Fatiha da dahil) okuyup;
“Allah’ım okuduğum surelerin ve salavatların sevabını; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) mübarek ruhuna, ehl-i beytine, ashabına, yüce âlisine, salih kullara, Hızır (a.s) ve sevdiği Evliyalara, himmet eden sultanlara,ders veren hocalarımıza, onların hocalarına ve üveyslere hediye ettim. Âmin.” denilecek.

4- Bir Euzu besmele çekilip en az 100 kere “La İlahe İllallah” söylenecek.(Fazla sayıda okuyabilirsiniz)

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun.
Ben her gün tevhid çekiyorum ama,sizin anlattığınız halleri yaşamıyorum,ya da ben de yaşamak istiyorum diyorsanız işte reçetesi burada.
Tarif edilen şekilde abdestli olarak bir kere gündüzün aydınlığında bir kere de gecenin karanlığında tehvidlerinizi okuyunuz.Salavatı şerifleri ve tevhidleri burada verilen asgari sayıların üstünde okursanız maneviyatta daha hızlı ilerlersiniz.
İstiğfar sayısını ve 11 ihlas 1 fatiha sayısını değiştirmeyiniz.Allah okuyan ve okutanlardan razı olsun.Dualarınız kabul olsun inşallah.

TEVHİD OKUMA ŞEKLİ:
1- Bir kere Euzu Besmele söyledikten sonra 100 kere Tevbe Estağfurullah söylemek. (İsterseniz Estağfirullah el azim diyebilirsiniz)

2- (Besmele söylemeden) Peygamberimize en az 132 defa Salat-ı Şerife söylemek. (Kısa ya da uzun farketmez.Hangisi kolayınıza geliyorsa.Daha fazla sayıda da söyleyebilirsiniz. Sayı sınırı yok.)

Neden mi? 132 ebced hesabında Ahmed ismi çıkmaktadır. Ahmed ismi de Peygamber Efendimizin, Peygamberler ve melekler arasındaki ismidir.

3- Salat-ı Şerifeleri söyleyip bitirdikten sonra 11 İhlas ve 1 Fatiha(İhlas surelerinin başlarında mutlaka besmele okuyunuz.Fatiha da dahil) okuyup;
“Allah’ım okuduğum surelerin ve salavatların sevabını; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) mübarek ruhuna, ehl-i beytine, ashabına, yüce âlisine, salih kullara, Hızır (a.s) ve sevdiği Evliyalara, himmet eden sultanlara,ders veren hocalarımıza, onların hocalarına ve üveyslere hediye ettim. Âmin.” denilecek.

4- Bir Euzu besmele çekilip en az 100 kere “La İlahe İllallah” söylenecek.(Fazla sayıda okuyabilirsiniz)
tamam canım

ablam zikre başlayacaksan eğer ilk rüyanda nefsini görüyorsun ben görmüştüm sonra da devam ettikçe rüyalarında güzel şeyler görüyorsun evliyaları görüyorsun sana hoca olarak veriliyorlar ablam ALLAH herkese nasip etsin inş amin..
Rabia2015 Rabia2015 ablaya kafanda sorular olursa ablam yazarsın özelden o seni bilgilendirir ben diğer birkaç bildi olan msjları sana kopyalayayım

Allah'ı zikretmeye başladığınızda size ilk gösterilecek olan şey nefsinizdir. Bu çoğunlukla rüyada olur. Her insanın nefsi bir hayvan ile sıfatlanmıştır. Rüyanızda gördüğünüz hayvan,sizin nefsinizin özelliklerini temsil eder.
Bu yazıyı okuyan kardeşimiz, bizim öğrettiğimiz zikir şeklinin doğru olduğunun ispatlarından biri de ,size nefsinizin rüyada bir hayvan şeklinde gösterileceğini bildiriyorum.Görülmesi muhtemel hayvani sıfatların açıklaması şu şekildedir:

Nefis, Yılan şeklinde görünürse:
Yalancı, acıması az, sinsi,fırsatını bulunca insanlara acımadan saldıran, gıybet yapan ve bundan zevk alan vb. kötü ahlakı taşıyansın demektir.

Domuz olarak gösterilirse: Sen helali haramı ayırt etmeyensin.Bu kazanç yönünde olduğu gibi eşine sadık olmaya asla önem vermeyen birisisin. Her şey benim olmalı düşüncesini taşıyan bencilin, vurdumduymazın tekisin.

Ayı, kaplan, çakal, kurt vb. yırtıcı hayvanlardan birisi gösterilirse:

Sen acıma – merhamet bilmeyensin. Hoşuna giden her şeyin senin olmasını isteyensin. İstemekle kalmayıp bunun için her yola başvurmaktan çekinmeyen birisisin demektir.

Köpek nefsine sahipsen: Parayı, dünyayı çok sevensin, para için her şeyi yapansın demektir. Ama sevdiklerini de korumaya çalışansın. Bir yere kadar (menfaatine ters düştüklerinde) onları da yok sayabilecek kadar vurdum duymazsın demektir.

Bu arada şunu da belirtelim ki; gösterilen hayvanın boyunun, büyük veya küçük olması ile de nefisle eşdeğer olmuştur. Yani hayvan ne kadar büyükse nefsiniz o kadar büyük, hayvan ne kadar küçük ise nefsiniz de o kadar küçük demektir.

Zikir Ehli İnsanların Duydukları Rahmani Kokular:

Bu kokuların kaynağı Adn Cennetindeki misk dağından gelmektedir.
Bu kokular şimdiye kadar kokladığın kokulardan farklıdır. Önceleri sen farkına bile varmadan koku azar azar gelir
ve gider.

Daha sonraları kokular bazen çok şiddetli olur; camide namaz kıldığın mümin kardeşinden geliyor sanırsın.
Hayır, bu sana verilmiş ilahi bir armağandır. Yalnız senin gibi Zikir Ehli (Allah yolunun yolcusu) varsa o da kokuyu duyar,
koklar. Başkaları bunu duyamaz.

Kokuların en çok duyulduğu yer ve mekânlar; camide ibadet ederken ve türbelerde, Allah dostları, Evliyaların yanında Salatı
Şerifeleri söylerken, zikrederken, tefekkür ederken, zikri anlatırken olur. Türbedeki Allah dostunun sana verdiği “Hoş
geldin.” kokusudur. Peygamberimizin kokusu gül, torunlarının reyhan, Hazret Ali’nin kırmızı karanfil, Horasan Evliyalarının
(Ahmet Yesevi Hazretlerinin Anadolu’ya gönderdiği Evliyaların)dağ çiçekleri, Meryem Annemizin ve Fatma Annemizin
kokuları ise orkide gibi değişik değişiktir.

İşte, artık senin sevildiğinin bir başka gösteriş şeklini sana yaşatırlar. Daha sonraları tespihin kokmaya başlar. Eğer kimseye
söylemezsen evinin bütün odaları bu ilahi armağanlarla dolar, taşar. Birine söyleyinceye kadar veya fark edilinceye kadar
kokar durur. Onlarca yıl namaz kılıp bu kokudan mahrum olan nice kullar var. Allah sizi böyle olmaktan muaf kılsın.

Bu kokular cennetteki Misk Dağından getirilir. Evliyaların makamlarında Yasin okumayınız. Bunun yerine Salat- ı Şerif
söyleyiniz. Görün bakın nasıl kokularla karşılanacaksınız.

tamam okudum akşam sabah çekecegim degilmi
evet ablam abdestli çekeceksin günde 2 rekat da şükür namazı kılarsan daha iyi olur nefsi güçlü olanlara öneriyor rabia abla ben öekiyorum benim nefsim kocaman arap atlarını gördüm inatçı kişneyen ve zaptedemiyorum yularlarını tutamıyordum

evet ablam abdestli çekeceksin günde 2 rekat da şükür namazı kılarsan daha iyi olur nefsi güçlü olanlara öneriyor rabia abla ben öekiyorum benim nefsim kocaman arap atlarını gördüm inatçı kişneyen ve zaptedemiyorum yularlarını tutamıyordum
tamam bir başlıyayım günlük işlerim çok yapa bilirsem devam ederim

X