Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Allah'ın Resulunun selam ve bereketi üzerinize olsun

Rabbim bütün duaların kabul olduğu bu mübarek günde kalbinizden gecen bütün isteklerinizin kabul olması dileklerimle.
Rabbim bizleri berat ile kurtulaşa eren kulların dan olmayı nasip eylesin.

Allah ilminizi bilginizi nurunuzu arttırsın

Defter-i a’malin hakka sunulur,
Beratın verilir, Berat gecesi…
Ömürler, rızıklar tayin olunur;
Hacetin görülür Berat gecesi…

Bu gece manada kevser içilir,
Mü’mine nurlardan hulle biçilir,
Aşıka Firdevs’ten kapı açılır,
Cennete girilir Berat gecesi…

Müminler düzahtan beri olurlar,
Münkirler gidecek yeri bulurlar,
Yapılan hayırla şerri görürler,
Defterler dürülür Berat gecesi…

Gündüzü şevk ile saim olmalı,
Gecesi zevk ile kaim olmalı,
Mevla’ya kullukta daim olmalı,
Sırlara erilir berat gecesi…

Şaban’ın onbeşi, hayr-ı kesirdir,
Gaflete düşenler nefse esirdir,
Kadrini bilene Kadir’le birdir,
Huzura varılır Berat gecesi…

Bu gece dünyaya nîdâ olunur,
Herkesin haceti kaza olunur,
Mü’mine ihsanlar ata olunur,
Önüne serilir Berat gecesi…

Ey Aşkî! Sure-i Duhân’ı oku,
Silinir kalbinden üzüntü korku;
Kim almak isterse cennetten koku,
Kur’ana sarılır Berat gecesi…

Hayırlı Kandiller...

Duasız üşürmüş yürekler bil.

Sana bir dua eden olsun,

Seninde bir dua ettiğin.

Bilmezsin hangi kırık gönül duasıdır karanlıklarını aydınlatan, sana ummadık

kapılar açan. Bilmezsin kimin için ettiğin duadır, seni böyle

ayakta tutan.

HZ. MEVLANA

Hasan Basri (r.a) Hz.leri’ne: “Gece namaz kılanların yüzleri niçin güzel olur?” diye sorduklarında,

Hasan Basri (r.a) Hz.leri şöyle yanıt verdi: “Çünkü onlar Rahman (CC) ile baş başa kalmışlar ve Rahman (CC) da onlara kendi nurundan nur vermiştir."buyurdu.

Yükümüz ağır sen kolaylaştır Allah'ım

Biz bilmiyoruz sen bize öğret Allah'ım

Biz unutkanız sen bize hatırlat Allah'ım

Biz noksanız sen bizi tamamla Allah'ım

Kullarım eğer isteseydiniz verirdim dediğin ne kadar Rahmet hazinene ait nimetler var ise sen bize lutfet Allah'ım

Kullarım eğer sığınsaydınız korurdum dediğin ne kadar şer var ise sen bizi muhafaza eyle Allah'ım

Rabbim bizi doğru yoldan ayırmasın, Efendimiz (sav) e ümmet, Rabbimize hayırlı kullardan olabilmeyi nasip eylesin amin, ecmain..

Hayırlı cumalar..

Yükümüz ağır sen kolaylaştır Allah'ım

Biz bilmiyoruz sen bize öğret Allah'ım

Biz unutkanız sen bize hatırlat Allah'ım

Biz noksanız sen bizi tamamla Allah'ım

Kullarım eğer isteseydiniz verirdim dediğin ne kadar Rahmet hazinene ait nimetler var ise sen bize lutfet Allah'ım

Kullarım eğer sığınsaydınız korurdum dediğin ne kadar şer var ise sen bizi muhafaza eyle Allah'ım

Rabbim bizi doğru yoldan ayırmasın, Efendimiz (sav) e ümmet, Rabbimize hayırlı kullardan olabilmeyi nasip eylesin amin, ecmain..

Hayırlı cumalar..
Hayirli cumslar

image.jpg
Hayırlı Nurlu Cumalar

Rabbimin ve resulun selam ve bereketi uzerinize olsun
Hafta sonu is gezisi vardi bu gun evdeyim sabah kalktığım da hic bir sey yoktu öğlen namazından sonra tekrar dinlenmek için uyudum ve Kalktıgımda sol elime kına yakılmış yaşatan rabbime hamd olsunn
Bu gun rüya yorumlarında işaret koyduğum gunlerdendi ve lütfunu yaşatan rabbim çok büyük hamd olsun.

Allah'ın ve Resulünün selamı ve bereketi üzerinize olsun

"Dünyaya bakış açınız , Allah üzerinde ki düşünceleriniz, Kur'an üzerinde ki düşünceleriniz, sizi cahiliyet devrinden , bilen durumuna getirmeye başladığında , nefsiniz artık teslim olmaya başladığında sizde kalbi selim olma, kalp mutmainliği baslamış olur"

Nefsi büyüklerimiz üç şekilde adlandırmışlar:

1 Nefs-i Emmare: Kötülüğü emreden nefs

2 Nefs-i Lavvame : Kendini kınayan nefs.

3 Nefs-i mutmain : Allah’ın şeriatına bağlı , mutmain olmuş ,teslim olmuş nefs.

Yunus Emre Hz. ‘’ Bir damla göz yaşı bin günah yıkar.’’ demektedir. Bir duasında şanlı Resulallah Aleyhisellem ise ; ‘’ Ağlamayan gözden Allah’a sığınırım ‘’ demektedir.

Gönül yaşları arttıkça tövbeler güzelleşmeye başladığında bundan sonra ki nefsin hali ; mutmain olmuş , teslim olmuş nefse dönüşür.

Allah'ın ve Resulünün selamı ve bereketi üzerinize olsun

"Dünyaya bakış açınız , Allah üzerinde ki düşünceleriniz, Kur'an üzerinde ki düşünceleriniz, sizi cahiliyet devrinden , bilen durumuna getirmeye başladığında , nefsiniz artık teslim olmaya başladığında sizde kalbi selim olma, kalp mutmainliği baslamış olur"

Nefsi büyüklerimiz üç şekilde adlandırmışlar:

1 Nefs-i Emmare: Kötülüğü emreden nefs

2 Nefs-i Lavvame : Kendini kınayan nefs.

3 Nefs-i mutmain : Allah’ın şeriatına bağlı , mutmain olmuş ,teslim olmuş nefs.

Yunus Emre Hz. ‘’ Bir damla göz yaşı bin günah yıkar.’’ demektedir. Bir duasında şanlı Resulallah Aleyhisellem ise ; ‘’ Ağlamayan gözden Allah’a sığınırım ‘’ demektedir.

Gönül yaşları arttıkça tövbeler güzelleşmeye başladığında bundan sonra ki nefsin hali ; mutmain olmuş , teslim olmuş nefse dönüşür.
Allah ve Resulunun selam ve bereketi Üzerimize olsun.Dün gece rüyamda başı duvaklı bir deve gördüm.Devenin ipini sımsıkı tutuyordum ve "Nefsimi sonunda bağladım" diyerek haykırdım.Hocama yorumlattığımda mübarek olsun nefsini bağlamışsın dedi.Çok mutluyum
Son zamanlarda ikindi namazına kadar salavat çekip ikindi namazından sonra gün içinde çektiğim salavatları 11 ihlas 1 Fatiha ile hediye ettim.Evvelsi gece kollarıma bir büyük demet kırmızı Gül bıraktılar.Hocam buna da Peygamber(sav) in sevgisi sana dedi Elhamdullilah.Enaniyetten Rabb'ime sığınırım.Gün içinde bol salavat çekmenin çok faydasını gördüm bunu belirtmek için paylaşıyorum.Herşey Rabbimden çok şükür.Rabbim gayretlerimizi Karşılıksız bırakmıyor Elhamdulillah

Rabbimin ve resulun selam ve bereketi uzerinize olsun
Hafta sonu is gezisi vardi bu gun evdeyim sabah kalktığım da hic bir sey yoktu öğlen namazından sonra tekrar dinlenmek için uyudum ve Kalktıgımda sol elime kına yakılmış yaşatan rabbime hamd olsunn
Bu gun rüya yorumlarında işaret koyduğum gunlerdendi ve lütfunu yaşatan rabbim çok büyük hamd olsun.
2 sene önce kadar uyandığımda iki elimede kına yakılmıştı Üç gün kadar sürmüştü silinmesi .. Çok araştırdım ama sebebini bulamadım Güzel bi anlamı var öyle mi :)

2 sene önce kadar uyandığımda iki elimede kına yakılmıştı Üç gün kadar sürmüştü silinmesi .. Çok araştırdım ama sebebini bulamadım Güzel bi anlamı var öyle mi :)
ben lisedeyken ellerime kina yakilmisti ama anlamını hic bulamamıştım :)

Allahın ve Resulünün Selamı ve Bereketi üzerinize olsun.
Bu zikre başladıktan sonra Rabbim öyle güzellikler lütuflar yaşatıyor ki ardı arkası kesilmiyor.Yaşatan Rabbimin şanı ne yüce.Rabbim nasip etti lütfetti bana da bu zikri çok şükür.Ben zikre başlayalı henüz 40 gün civarı olmasına rağmen öyle güzellikler yaşadım ki arkadaşlar.Kısaca yazmaya çalışıcam.Daha ilk günden öğretmenim verildi.3-4gün içinde sır ayetim verildi.nefsimi gördüm.2.ve 3.öğretmenlerim verildi.Zikrimi yaparken ya da namaz kılarken bülbül sesi duydum.Namazlarda selam verirken nurları görmeye başladım.zikrimin ikinci haftasında evime nurlar yağmaya başladı ve artarak devam ediyor.Yaşatan rabbime hamdolsun.Her gece ilk defa görüyormuşum gibi hayretler içerisin de izliyorum.Bu sabah namazdan sonra camdan baktığımda kar kristalleri şeklinde kocaman nurlar gördüm yeryüzüne iniyordu.Bu güne kadar yazmak nasip olmadı hep bi engel çıktı vardır bi zamanı dedim bekledim.nasip bu güneymiş.28 mayıs günü bir rüya gördüm.rüyamda kalbimle ilgili bir grafik çektirmişim.Hemşire bana diyor ki kalbinde çok sorun var ameliyat olacaksın sakın korkma diyor.O kadar mı kötü diye üzülürken uyanıyırum.sıradan bir rüya dedim üstünde durmadım.Ama öyle sıradan değilmiş.Önceki gece rüyam da bir masa üzerin de yatıyorum.Aslında rüyamı gördüm onu da tam anlayamadım.etrafıma bakınıyorum bi ses işitiyorum hayal gibi Ebubekir geliyor diye ve zil sesleri duyuyorum eskiden okullarda çalan el zilleri gibi.Sonra bir genç bana doğru koşarak geliyor.Göğüs hizama yaklaşıyor sol tarafımda ve bana diyor ki:Ağrın olduğunda elini kaldırıp bana işaret edeceksin tamam mı yoksa ölürsün diyor.İçimden diyorum ki o an da Allahım hiç böyle güzel ve yumuşak bi ses duymadım hayatımda diyorum.Gözlerimi sımsıkı kapatıp hissedeceğim ağrıyı beklemeye başlıyorum.öylece bekliyorum.Ama hiç ağrı hissetmedim ki diye içimden geçiriyorum ve onda başımı sola çevirip o kişiyi görmek için gözlerimi yavaşça açıyorum.odam da yatağımda yatarken buluyorum kendimi.Bir hayret daha yaşıyorum hem de ne hayret..Evet arkadaşlar kalbimde rahatsızlığım vardı.Rabbim manevi ameliyat tedavi etmiş.Yaşatan Rabbime hamdolsun.Ona ne kadar şükretsem hamdetsem az.o kadar çok şey var ki aslında yazmak istediğim ama sizleri fazla sıkmak istemiyorum.Bu yol çok başka bir yol yaşayın ve görün diyorum sadece.sakın korkmayın.İlk başta ben de bu lütufları yaşarmıyım diye başladım ama sonra baktım ki Rabbin rızası sevgisi ağır basmış.Yaşadığım huzuru anlatmaya kelime bulamıyorum zaten.Rabia hocamdan ablamdan da Rabbim Razı olsun.Hİç bıkmadan usanmadan cevapladı sorularımı.Hakkı nı ödeyemem.En önemlisi de bu zikri burda paylaşıp benimde bulmama vesile oldu.Hepiniz rabbime emanet olun.Rabbim daha güzellerini sizlere yaşatsın inşallah kardeşlerim.Hakkınızı helal edin biraz uzun yazdım

Bu zikre başladıktan sonra Rabbim öyle güzellikler lütuflar yaşatıyor ki ardı arkası kesilmiyor.Yaşatan Rabbimin şanı ne yüce.Rabbim nasip etti lütfetti bana da bu zikri çok şükür.Ben zikre başlayalı henüz 40 gün civarı olmasına rağmen öyle güzellikler yaşadım ki arkadaşlar.Kısaca yazmaya çalışıcam.Daha ilk günden öğretmenim verildi.3-4gün içinde sır ayetim verildi.nefsimi gördüm.2.ve 3.öğretmenlerim verildi.Zikrimi yaparken ya da namaz kılarken bülbül sesi duydum.Namazlarda selam verirken nurları görmeye başladım.zikrimin ikinci haftasında evime nurlar yağmaya başladı ve artarak devam ediyor.Yaşatan rabbime hamdolsun.Her gece ilk defa görüyormuşum gibi hayretler içerisin de izliyorum.Bu sabah namazdan sonra camdan baktığımda kar kristalleri şeklinde kocaman nurlar gördüm yeryüzüne iniyordu.Bu güne kadar yazmak nasip olmadı hep bi engel çıktı vardır bi zamanı dedim bekledim.nasip bu güneymiş.28 mayıs günü bir rüya gördüm.rüyamda kalbimle ilgili bir grafik çektirmişim.Hemşire bana diyor ki kalbinde çok sorun var ameliyat olacaksın sakın korkma diyor.O kadar mı kötü diye üzülürken uyanıyırum.sıradan bir rüya dedim üstünde durmadım.Ama öyle sıradan değilmiş.Önceki gece rüyam da bir masa üzerin de yatıyorum.Aslında rüyamı gördüm onu da tam anlayamadım.etrafıma bakınıyorum bi ses işitiyorum hayal gibi Ebubekir geliyor diye ve zil sesleri duyuyorum eskiden okullarda çalan el zilleri gibi.Sonra bir genç bana doğru koşarak geliyor.Göğüs hizama yaklaşıyor sol tarafımda ve bana diyor ki:Ağrın olduğunda elini kaldırıp bana işaret edeceksin tamam mı yoksa ölürsün diyor.İçimden diyorum ki o an da Allahım hiç böyle güzel ve yumuşak bi ses duymadım hayatımda diyorum.Gözlerimi sımsıkı kapatıp hissedeceğim ağrıyı beklemeye başlıyorum.öylece bekliyorum.Ama hiç ağrı hissetmedim ki diye içimden geçiriyorum ve onda başımı sola çevirip o kişiyi görmek için gözlerimi yavaşça açıyorum.odam da yatağımda yatarken buluyorum kendimi.Bir hayret daha yaşıyorum hem de ne hayret..Evet arkadaşlar kalbimde rahatsızlığım vardı.Rabbim manevi ameliyat tedavi etmiş.Yaşatan Rabbime hamdolsun.Ona ne kadar şükretsem hamdetsem az.o kadar çok şey var ki aslında yazmak istediğim ama sizleri fazla sıkmak istemiyorum.Bu yol çok başka bir yol yaşayın ve görün diyorum sadece.sakın korkmayın.İlk başta ben de bu lütufları yaşarmıyım diye başladım ama sonra baktım ki Rabbin rızası sevgisi ağır basmış.Yaşadığım huzuru anlatmaya kelime bulamıyorum zaten.Rabia hocamdan ablamdan da Rabbim Razı olsun.Hİç bıkmadan usanmadan cevapladı sorularımı.Hakkı nı ödeyemem.En önemlisi de bu zikri burda paylaşıp benimde bulmama vesile oldu.Hepiniz rabbime emanet olun.Rabbim daha güzellerini sizlere yaşatsın inşallah kardeşlerim.Hakkınızı helal edin biraz uzun yazdım

ve aleykumselam
masallah mubarek olsun kardesim zikrin daim olsun ardindan gelenler cok olur insallah.
Bu yolu bulduran Rabbimize hamdolsun vesile olan Rabia Hocamizdan Allah razi olsun insallah.

Mubarek olsun , bende uc kez manevi tedavi edildim , yasatan rabbime sonsuz kere hamdolsun

Kainatin efendisi Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa s.a.v. efendimize alisine ehli beytine tüm Peygamberlerimize ve Rabbimin sevdiklerine 18 bin aleme selam olsun.

Peygamberim'izin himmeti, Allah’ın hikmeti... nuru, ilmi.. irfanı, sizlerle olsun,

Hayırlı cumalar..

X