Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

A aciliyurek Canım sıkıntılarını tahmin edebiliyorum ama çocuklar için güçlü olmalısın unutma onların hiçbir suçu yok.Senin eşinse onların da babası ..O yavrucukları ihmal etme sakın.Onların da ruh sağlığı çok önemli.Çocuklar tertemiz beyaz bir sayfadır ne yazarsak onu okuruz.Cennet annelerin Ayakları altındadır demiş efendimiz(sav) Neden? Annedir onları büyüten,fedakar olan,kendinden çok evlatlarını düşünen.Onlara Rabb'imizi sevmeyi öğret.Babaları terketmiş olsa da Rabbi onları terketmedi ve inşallah ihlasla kulluk edenin de duasına icabet eder yüce Yaratan.Evet şimdi sana çok büyük görevler Düşüyor hem annelik hem Babalık yapacaksın ama unutma Rabbimiz hiçbir kuluna taşıyamayacağından fazla Yük yüklemez.Demek ki sen çok güçlü bir kadınsın ve bu imtihanı da geçeceksin inşallah Rabbimizin izniyle.
Benim de Çocuklarım var o yüzden biraz hassaslaştım kusura bakma kardeşim.Şimdi çocuklarına daha sıkı sarılmalısın onların sana çok ihtiyacı var can kardeşim.Bir olup bu imtihanı atlatacaksınız inşallah sen yeter ki Rabb'ime teslim ol ve Rabbimizin emaneti olan çocuklarına gözün gibi bak.

Evet çok haklisin arkadaşım.onlar benim EVLATLARIM ben onları dünyaya getirirken ölümlerden DONDUM çok acilar cektim.yazmış oldugun kelimeler yüreğimi sizlatti. Ama ben ne kadar annelerinden o da babası ve aylardir görmüyor COCUKLARINI gelmiyor kendine yeni bir hayat kurdu cunki iste bu benim canımı çok yakıyor.Güzel rüyalar görüyorum hep bi beklemedeyim.Ama kadın bir türlü bırakmıyor iste biliyor benim perişan DURUMUMU halen daha devam ettiriyor. BILIYORMUSUN ARKADASIM BEN ESIMI COK SEVIYORUM ONU ATAMIYORUM KALBIMDEN O BENI SILDI AMA BEN YAPAMIYORUM.BIZ 13YILDIR BIRLIKTEYIZ. Ve BILIYORMUSUN 6 haziranda mahkeme kiz var ve tam bir ay sonra da bizim evlilik yıl donumumuz.BU IMTIHANIMI GECMEK HUZURA ERMEK EVLATLARIMI ANNE BABA SEVGISI ILE BIR ARADA BUYUTMEK ISTIYORUM.COK ZOR VE COK ACI BIR DURUM. RABBIM KIMIN BOYLE SIKINTISI VARSA TEZ YETISSIN INSALLAH.ONU COK OZLEDIM BILIYORUM GUNAH ISLIYOR RABBIM AFFET DONERSE BENDE AFFEDICEM DIYORUMONU UNUTAMIYORUM CUNKI.BIZIM COK GUZELDI EVLILIGIMIZ NE OLDUYSA BIR ANDA OLDU VE CEKTI GITTI BIZI MUHTAC ETTIRIYOR HERKESE. ARTIK BITIRSIN PISMANLIKLAR ICINDE DONSUN BIZIBSAHIPLENSIN VE KALBI BANA DONSUN AYRILAN KALPLERIMIZI BIRLESTIR YA RABBIM DIYORUM.

Benim durumumda duzeldi sayilmaz cnm ayri degiliz senin sıkıntin daha buyuk ama sabret ben bu zikirden sonra daha rahatim eskisi kadar kotu degiliz ben sinirlenmiyorum bile cogu zaman rabbime teslim oldum sende zikiri burda yazilan gibi uygula canim cok farkli duygular icine gireceksin emin ol

Bugün başladım zaten arkadaşım. Sabah akşam cektim n amazlarimin arkasından. INSAALLAH herşey düzelir allahın izniyle

arkadaşlar selamunaleyküm. bu sabah kalktığımda birden şah ubeydullah diye uyandım ki daha önce böyle bir isim hiç duymamıştım.sonra tekrar uykuya dalıp bu sefer ismail ismini söylerken uyandım. Bir bütünlük oluşturamadım. İnternetten baktım şimdi şah ubeydullah değilde şeyh ubeydullah diye bir alim varmış ama sanırım hala hayatta. ama İsmail ismini bütünleştiremedim. Hayatta olan bir alim de öğretmenimiz olabiliyor mu? Rabia ablaya yazdım bunları ama cevap bekliyorum bakalım. heyecanlıyım:)

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun.

NURUNDAN ALEMLER YARATILAN, ALEMLERE RAHMET OLARAK GÖNDERİLEN, SEN OLMASAYDIN BU ALEMLERİ YARATMAZDIM HABİBİM DİYE SEVDİĞİ KULUNU, EFENDİMİZ HZ. MUHAMMED MUSTAFA (SAV)'YA BİZİ ÜMMET EYLEDİ..

Rabbim bizi doğru yoldan ayırmasın, Efendimiz (sav) e ümmet, Rabbimize hayırlı kullardan olabilmeyi nasip eylesin amin, ecmain..

Hayırlı cumalar..

Bugün başladım zaten arkadaşım. Sabah akşam cektim n amazlarimin arkasından. INSAALLAH herşey düzelir allahın izniyle
Allah'ı zikretmeye başladığınızda size ilk gösterilecek olan şey nefsinizdir. Bu çoğunlukla rüyada olur. Her insanın nefsi bir hayvan ile sıfatlanmıştır. Rüyanızda gördüğünüz hayvan,sizin nefsinizin özelliklerini temsil eder.
Bu yazıyı okuyan kardeşimiz, bizim öğrettiğimiz zikir şeklinin doğru olduğunun ispatlarından biri de ,size nefsinizin rüyada bir hayvan şeklinde gösterileceğini bildiriyorum.Görülmesimuhtemel hayvani sıfatların açıklaması şu şekildedir:

Nefis, Yılan şeklinde görünürse:
Yalancı, acıması az, sinsi,fırsatını bulunca insanlara acımadan saldıran, gıybet yapan ve bundan zevk alan vb. kötü ahlakı taşıyansın demektir.

Domuz olarak gösterilirse: Sen helali haramı ayırt etmeyensin.Bu kazanç yönünde olduğu gibi eşine sadık olmaya asla önem vermeyen birisisin. Her şey benim olmalı düşüncesini taşıyan bencilin, vurdumduymazın tekisin.

Ayı, kaplan, çakal, kurt vb. yırtıcı hayvanlardan birisi gösterilirse:

Sen acıma – merhamet bilmeyensin. Hoşuna giden her şeyin senin olmasını isteyensin. İstemekle kalmayıp bunun için her yola başvurmaktan çekinmeyen birisisin demektir.

Köpek nefsine sahipsen: Parayı, dünyayı çok sevensin, para için her şeyi yapansın demektir. Ama sevdiklerini de korumaya çalışansın. Bir yere kadar (menfaatine tersdüştüklerinde) onları da yok sayabilecek kadar vurdum duymazsın demektir.

Bu arada şunu da belirtelim ki; gösterilen hayvanın boyunun, büyük veya küçük olması ile de nefisle eşdeğer olmuştur. Yani hayvan ne kadar büyükse nefsiniz o kadar büyük, hayvan ne kadar küçük ise nefsiniz de o kadar küçük demektir.

Allahın ve Resulunun ve sevdiklerinin selam ve bereketi üzerinize olsun. Nurlu Cumalar:)

Acikiyurek Ûveys:)
Zikrin mubarek ve ardindan gelenin cok olsun.
Seni az da olsa anliyorum ve buna benzer bir Imtihan bende gecirdim. Evimi terk etmek uzereydim ki bu Zikir ile Rabbim tuttu beni. Rabia abla saholsun Allah ondan razi olsun Imtihan oldugunu idrak ettirdi. ve ben evimi terk etmekten vazgectim. Hergun yeni bir sevgi cicegi gibi actigimi hissediyorum ve bu hissi veren Rabbime Hamd olsun ki Eşime ve Cocuklarima ve tum cevreme cok yansidi . Herkez ve ben dahil saskin ve huzurluyuz bu Zikir le yeniden dogmak nasip oldu. Senide Hediyelerimize katalim ve Rabbim bu Imtihaninizi kolaylastirsin:)

Allahın ve Resulunun ve sevdiklerinin selam ve bereketi üzerinize olsun. Nurlu Cumalar:)

Seni az da olsa anliyorum ve buna benzer bir Imtihan bende gecirdim. Evimi terk etmek uzereydim ki bu Zikir ile Rabbim tuttu beni. Rabia abla saholsun Allah ondan razi olsun Imtihan oldugunu idrak ettirdi. ve ben evimi terk etmekten vazgectim. Hergun yeni bir sevgi cicegi gibi actigimi hissediyorum ve bu hissi veren Rabbime Hamd olsun ki Eşime ve Cocuklarima ve tum cevreme cok yansidi . Herkez ve ben dahil saskin ve huzurluyuz bu Zikir le yeniden dogmak nasip oldu. Senide Hediyelerimize katalim ve Rabbim bu Imtihaninizi kolaylastirsin:)

Allah razi olsun arkadasim. Ne olur dualariniza beni de katın. Rabbim insallah gönül muradına bana vermeyi nasip eder zikirlerimle namazlarında dualarima. Amin

Allah razi olsun arkadasim. Ne olur dualariniza beni de katın. Rabbim insallah gönül muradına bana vermeyi nasip eder zikirlerimle namazlarında dualarima. Amin
Canım aramıza hoş geldin. Rabbim sınavını kolay atlatmanı nasip eder inşallah. Hediyeler kısmına eşinin adını ekle için rahat olsun. Allah sevdiği kendisini seven kulunun sıkıntılarını alıyor yada azaltıyor. Sıkıntıları olan kardeşlerimiz vardı zikir okumaya başladıktan sonra hayatları çok değişti.
Allah zikrini daim eylesin İlmini bilgini nurunu arttırsın.

Hosbuldum. Iyi dileklerinin için allah razi olsun hepinizden.hediyeler kısmı demiştiniz ama ben bir turlu göremedim nasıl yazabilirim esimin adini peki.

Tamam ben şimdi anladım.dua ederken esimin adini da soyliycem hediye olarak. Cok tesekkur ederim size. Dogrumu anladim acaba

kızlar sabah namazından sonra bi sesle uyandim boyle yalan olmasin ama Arapça gibiydi dua gibi biseydi 6-7 kelime o amda bende tekrarladım hatta eşim uyandı noldu diye , telinin şarjı bitmişti yakınımda kağıt kalem yoktu ve unuttum cok üzüldüm :KK43:

kızlar sabah namazından sonra bi sesle uyandim boyle yalan olmasin ama Arapça gibiydi dua gibi biseydi 6-7 kelime o amda bende tekrarladım hatta eşim uyandı noldu diye , telinin şarjı bitmişti yakınımda kağıt kalem yoktu ve unuttum cok üzüldüm :KK43:
üzülme tekrar görürsün inşallah

X