Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Ben 3 gündür bu zikri yapıyorum ve çok değişik şeyler yaşadım ve güzel rüyalar gördüm.Ben sadece bu konuda bilgili bir bayan üveys'den yardım almak almak istiyorum.@Rabia2015 bana rüyalarımla ilgili yardımcı olur musunuz?

İHLAS

Kelime-i Tevhidi ihlasla zikreden kimse kısa zamanda kelime-i tevhidin meyvesini toplamaya başlar. Yalnız zikirde ihlas çok önemlidir. İhlas riyakarlığın zıddıdır. Allah ayeti kerimelerde ve hadisi şeriflerde;

‘İhlas la ibadet edin. Allah ancak ihlasla yapılan ibadetleri (amelleri) kabul eder’ ‘ihlasla yapılan az amel (az bile olsa) Kıyamet günü sana yetişir (seni bulur.) buyuruluyor.

‘İbadetlerini ihlasla yapanlara müjdeler olsun. Onlar hidayet yıldızlarıdır. Fitnelerin karanlıklarını yok ederler.’

İhlasla yapılan zikir ve ibadetler; kişide bulunan nefsi emareyi (nefsinin arzu ve isteklerine kendisini kaptırmış kimselerdeki hayvani nefsi) yok eder ve insanı ulviyet mertebesine yükseltir. Böylece kalbindeki şehevâni duygular yavaş yavaş sönmeye başlar ve dili Allah’ı zikrederken kalbide şeytanî şeylerle meşgul olmaz. Özü ve sözü bir olur. Fikri ne ise zikri de öyledir. Yani sadece kuru kuruya Lâ ilâhe illallah kelimesini tekrarlamak yeterli değildir.

Önemli bir hususta Kelime-i Tevhitte Allahı zikrederken onun Rasûlü’nü de şüphesiz tastik ediyoruz. Nitekim Allahu Teâlâ Kur'an-ı Kerim'de: "Rasûlullah size ne getirdiyse onu alınız, kabul ediniz. Size neyi de yasaklıyorsa, onu yapmaktan vazgeçiniz" buyurmaktadır. (el-Haşr, 59/7)

Hal böyle olunca da Lâ ilâhe illallah kelimesinin ifade ettiği manayı hayatının her sahasında yaşamalı ve ayet ve hadislerin mantığınca, iyiliği emredip kötülüklerden de hayatının her anında sakınılmalıdır.

Yüce Allah (c.c.), Kur'ân-ı Kerîm'de ihlas ve tevhidden uzaklaşıp nefsi emmare ile hareket eden kimseler için: "And olsun ki, cin ve insanların çoğu cehennemliktir. Onların kalpleri vardır ki fehm edemezler (anlayamazlar) ve onların gözleri vardır, ama gerçeği göremezler ve onların kulakları vardır, gerçeği anlayıp (dinleyip) idrâk edemezler. İşte onlar aşağılıktır. Belki de onlar, hayvandan daha aşağı mertebededirler. Onlar gaflet uykusundadırlar" buyurur. (Araf Suresi Ayet 179)

"Allah'ım bize bugün taksim edeceğin her hayırdan, hidayet vereceğin nurdan, dağıtacağın rahmetten, vereceğin rızıktan, gidereceğin sıkıntıdan, kaldıracağın musibetten ve koruyacağın fitneden en çok nasiplenen kullarından olmayı nasip et.

Allah’ım seni her şeyden daha çok seven ve nezdinde müstesna sevgine mazhar kılınmış kulların dan ,cennette cemalini görenlerden olmayı eyle.

Rabbim bizi doğru yoldan ayırmasın, Efendimiz (sav) e ümmet, Rabbimize hayırlı kullardan olabilmeyi nasip eylesin amin, ecmain..

Hayırlı cumalar..

Allahin Resulunun selam ve bereketi üzerinize olsun

Bir kardeşimizin paylaşımı

Memlekette zikir verdiğim Nevin ablamın anlattıklarını paylaşıcam inşallah. Her sabah namaza gül ve yasemin kokuları içinde uyandırılıyor muş ve uzun bir süredir dizlerinde menüsküs olduğundan dolayı doktor kesinlikle dizlerinin üstünde namaz kılma demiş. Oturarak namaz kılmak zorundaymış.
Kadir gecesi çok dua etmiş '' Allah'ım ne olur sana secde etmek istiyorum çok mahzun oluyor böyle ne olur yardım et namazımı ayakta dizlerimin üstünde kılayım'' diye.
Bir gece rüya görmüş. Peygamber efendimiz (yüzünü görmüyor ) Nida ile ‘'kalk bundan sonra namazını dizlerinin üstünde kılabilirsin ’’ diyor. O günden sonra yolda zor yürüse bile namazını ayakta kılmaya başlamış. izzet ve ikram sahibi Rabbimiz şanın çok yüce.

Allah'ın Resulunun selam ve bereketi üzerinize olsun

Akşam zikir verdiğim emekli öğretmen meslektaşımız bir teyzeyi ziyarete gittik. Zikre başlayalı iki ay olmadı. Yakın bir zamanda yaşadığı birkaç olayı sizinle paylaşmak istiyorum.

Bir gün zikir okur ken gözümün önünde masanın üzerinde saksılarda lalaler vardı. Tevhit okumaya başladım laleler birden secde ettiler gözümün önünde çok şaşırdım.

Geceleri uyanıyorum gece zikrimi geç saatlerde okuyorum bir gece ayağıma dokunulduğunu hissettim uyandırıldım. Kalktım zikir okuduğum saatler.

Gece balkona hiç çıkmam bir gece balkona çıktım içimden öyle geldi. Sağ tarafıma baktım apartmanın bahçesinde beyaz çok parlak bir şey. Bu ne ki diye düşündüm hayvan olsa bu kadar büyük olmaz karanlıkta bu kadar beyaz görünmez diyorum dikkatle izledim bir sağa selam veriyor bir sola sürekli.

O an ne olduğunu idrak etmeye çalıyorum ama korkmuyorum içeri girdim sonra tekrar geri çıktım gördüğüm şey orada mı ben içeri girince gitti mi diye baktım yok.

Bu sene erguvan koklayamadım diye üzülüyordum. Bir sabah O kadar güzel erguvan kokuları ile uyandım ki. Yaşatan Rabbime şükürler olsun.

Allah'ın Resulunun selam ve bereketi üzerinize olsun

İbrahim bin Edhem’e:

Niçin çok düşünüyorsun? diye sorduklarında:

Tefekkür, aklın sadakasıdır, cevabını vermiştir.

Kuran okuduğumuzda mutlaka okuduğumuz yerin üzerine tefekkür edelim.

Kurana başlamadan Ezu besmele çektikten sonra Rabbim niyet ettim senin emrin olan kuranı kerimeyi okumayı okuduğumu anlamayı anladığımla amel etmeyi ve bunun açılımını bana nasip eyle . Sevgili peygamberim, Rabbimin Salih kulları ve öğretmenlerim sizlerde himmet buyurun deye dua edelim.

Allah Kuranı anlamayı hayatımıza sokup yaşamamızı bütün herkese nasip etsin.

kizlar mrb Sizden allah rizasi.icin birsey istiycem Forever07 ( aysegul ) ark bebegini 6 aylik dunyaya getirdi ve bebek masal elif suan 19 gundur kuvezde hayata tutunmaya calisiyor ne olur allah rizasi icin ne okursaniz kactane okursaniz okuyun dua zinciri yapalim hayata tutunmasi icin rabbimize yalvaralim annesinede bu asamada sabir dileyelim lutfen.sizde tanidiklariniza soyleyin. hep beraber dua edelimsimdiden hepinizden allah razi olsun

Rabbim şifa versin canım. Annesi sağlıklı bir şekilde kuçağına alır inşallah dualarımıza bebeğimizin ismini ekledim.

ŞEYTANIN VESVESESİ

Hasan-ı Basrî hazretlerinin talebeleri şeytanın vesvesesinden şikâyet ederek;

"Yâ Şeyh! Şeytandan gayet incindik. Hep bizi yaramaz işlere teşvik ediyor. "Elinize geçen dünyayı sıkı tutun, size lâzım olacak." diyor ve bizi hayırdan alıkoyuyor." dediler.

Hasan-ı Basrî hazretleri gülümseyerek buyurdu ki:

"Şimdi buradaydı. O da sizden şikâyet etti. Dedi ki: "Şu Âdemoğullarına nasîhat eyle de benim hakkıma tamah etmesinler. Kendi haklarına râzı olsunlar. Ne zaman ki Hak teâlâ beni huzurundan kovdu, dünyayı ve Cehennem'i bana mülk kıldı. Cennet'i ve kanâati ise onlara verdi. Şimdi bunlar kendi haklarını bıraktılar benim mülküme tamah ediyorlar. Ben de onların imanlarını almayınca dünyayı kendilerine vermiyorum." dedi.

Eğer şeytanın vesvesesinden emin olmak isterseniz, dünya endişesini gönüllerinizden çıkarın." Bu nasihatleri dinleyen talebeleri başlarını öne eğerek huzurundan ayrıldılar.

İmtihan içinde imtihan vardır.
Derlen toplan da ufak bir imtihana satma kendini .!
– Hz. Mevlana

Allahu Tealâ:
“Kalpler ancak Allah’ın zikriyle mutmain olur.”(Ra’d, 28)buyurmuştur.

Yani, kalp öyle yaratılmıştır ki, bütün dertlerinden, sıkıntılarından kurtulması, huzura, rahata ermesi ancak Allah’ın zikriyledir. Ebedi saadete ermesi Allah’ın zikrine devam etmesine bağlıdır.

Sahabe-i Kiram: “Amellerin en faziletlisi nedir ya Rasulallah?” diye sorduğunda Rasulullah (s.a.v.) Efendimiz’in cevabı da,“Allahu Tealâ’yı zikretmek” olmuştur.

Ey Allah'ım,

Gece sana yalvarmakla güzel,

Gündüz sana itaat etmekle güzel,

Dünya zikrinle güzel,

Ahiret affınla güzel,

Cennet seni görmekle güzel!

Allah’ım seni her şeyden daha çok seven ve nezdinde müstesna sevgine mazhar kılınmış kulların dan ,cennette cemalini görenlerden olmayı eyle.

Rabbim bizi doğru yoldan ayırmasın, Efendimiz (sav) e ümmet, Rabbimize hayırlı kullardan olabilmeyi nasip eylesin amin, ecmain..

Hayırlı cumalar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…