Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

"Selam olsun Allah'ın ayetlerine inananlara !"
(Enam suresi, 54)
. . . . . . . . . . . .
"Selam olsun Cennetliklere "
(Araf Suresi, 46)
. . . . . . . . . . . . .
"Selam olsun iman edip salih amel işleyenlere!"
(Tevbe Suresi, 9-10)
. . . . . . . . . .

"Selam olsun sabredenlere! "
(Rad suresi, 24)
. . . . . . . . . . . .

"Selam olsun takva sahiplerine-Allah'ın sınırlarını koruyanlara!"
(Hicr suresi, 45-46)
. . . . . . . . . . .
"Selam olsun ölümü güzel olanlara! "
(Nahl suresi, 32)
. . . . . . . . . . . .
"Selam olsun dünyada iken Allah'a asi olmayan kullara! "
(Meryem suresi, 14-15)
. . . . . . . . . . .
"Selam olsun anne ve babasına güzel davrananlara! "
(Meryem suresi, 32-33)
. . . . . . . . . . .
"Selam olsun hidayete-Kur'an'a tabi olanlara!"
(Taha suresi, 47)
. . . . . . . . . . . .
"Selam olsun boş işlerden yüz çevirenlere!"
(Kasas suresi, 55)
. . . . . . . . . . . .
"Selam olsun cahillerden yüz çevirenlere!"
(Kasas suresi, 55)
. . . . . . . . . . . . .
"Selam olsun Ahirette Rahmana kavuşacaklara!"
(Ahzap suresi, 44)
. . . . . . . . . . .
"Selam olsun Ahirette Allah'ın selam verdiği müminlere! "
(Yasin suresi, 58)
. . . . . . . . . . . .
"Selam olsun imana gelmez kimselerden yüz çevirenlere ! "
(Zuhruf suresi, 89)
. . . . . . . . . . . . . .
"Selam olsun amel defteri sağdan verilenlere!"
(Vakıa suresi, 91)
. . . . . . . . . . .
Selam olsun, gönlü güzel insanlara, İçinde kin tutmayanlara, her şeyi Allah için sevenlere. Selam olsun hayırlı cumalar dileyip alanlara..
Hayırlı Cumalar

Allah’ım Bazı yüzlerin ağarıp pazı yüzlerin kararacağı günde;

Bizleri yüzleri ak, gönülleri pak olan, Sevgili Resulümüzün Livah-üf Hamd sancağı altında toplanan mesut insanlar zümresine ilhak eyle.

Sevgili Resulümüzün yanında cennete girmeyi , dostlarına komşu olmayı ve en büyük makam olan rızana ulaşmayı cennet de cemalini görenlerden olmayı eyle.amin, ecmain..

Hayırlı cumalar..

Âmin ecmain

Burada mı okumuştum tam hatırlamıyorum. Üç tür ibadet varmış. 1- Köle ibadeti: Bunlar cehennem azabından kurtulmak için ibadet ederler; 2- Tüccar İbadeti: En çok sevap neredeyse, ona giderler; 3- Aşık İbadeti: Sadece Allah için ibadet edip, cehennem ateşinde bile yanmaya razı olanlar.. Allah hepimizi aşık ibadeti edenlerden kılsın inşallah.

Allah ve Resulunun selam ve bereketi üzerinize olsun..
Yatsı Namazını kılarken Yaşadığım bir durumu paylaşmak istiyorum sizinle.
Yatsı Namazının ilk sünnetini kılarken bir anda içimden "Onlar ki, namazlarında derin saygı içindedirler." demeye başladım bir yandan namazımı eda ediyorum bir yandan da ayeti tekrar ediyorum ve bu Yatsı Namazının farzını bitirene kadar devam etti.Rabbim bana Müminun Suresi'nin 2.ayetini okutarak namaz kıldırdı.Yaşatan Rabb'ime Hamdolsun

Allah razı olsun....okurken tüylerim diken diken oldu....gözlerim doldu resmen işyerınde olduğum halde..içime işledi...çok şükür Allah ıma...
Herkese Selamlar Hayırlı Cuma lar
Bıraz geç oldu ama ...

ALLAHIN VE REULUNUN selam ve bereeti üzerinize olsun kardeşlerim uzun sürede,r buraları takip edemedim ve ibadetlerimden geri kaldım maaleef gördüğüm kadarıyla yeni kardeşlerimiz gelmiş hayırlı olsun herkese inşallah rabbim duaarımızı ibadetlerimizi kabul etsin rabia kardeşimizden de allah razı olsun

PADİŞAH SULTAN AHMED’İN RÜYASI

Aziz Mahmud Hüdayi ile l Sultan Ahmed'in dostluklarının ilginç bir başlangıcı vardır Sultan Ahmed tahta çıktıktan bir süre sonra bir rüya görür.

“Nemçe kralı ile güreş tutmuş ve kendisi arka üstü yere düşmüş, kral pâdişahın üstünde kalmıştı.” Zâhiren pek acıklı görünen bu rü’yanın yorumunda zamanın ta’bircileri aciz izhar etmişlerdi. Bunun üzerine rüya tabir edilmek üzere yazılıp Şeyh Mahmûd Hüdâyî’ye gönderildi.

HÜDÂYİ HAZRETLERİNİN I. AHMED’İN RÜYASINA YORUMU

Pâdişahın mektubunu getiren elçi, Hz. Hüdâyî’nin hücresine gelip kapıyı çaldığında bizzat Hüdâyî kapıyı açtı ve elçiden mektubu alarak mütalâa etmeden pâdişaha verilmek üzere zarf içinden bir başka mektup verdi. Pâdişaha takdim edilen bu mektup açılınca rüyanın şöylece tabir ve tefsir edildiği görüldü:

“Cenâb-ı Hakk, insan vücûdunda sırtı, cemâdât arasında da arzı (yeryüzü) en kuvvetli olarak yaratmıştır. İnsanın sırtı ile arzın temas ve ictimâından iki kuvvet cem’ ve hâsıl olur. Binâenaleyh Hz. Pâdişah’ın yere arka üstü temasıyla iki kuvvet birleşmiş oluyor. Bu yüzden a’dâ (düşmanlar)a galebe-i İslâm ve zafer mukarrerdir.”

Biraz önce yaşadığım şeyi aktarayım size..
Allahın selamı ve bereketi üzerinizde olsun
..

Üstteki video ya izledim öğlene kılmış gelmiştim ısyerindekilerlemi yerimde zikirlerimizi yaptım duygulandım içimden Allahım sen bana gül kokusunu yaşat bankada dedim bu güzellikleri bahşet ...daha biraz önce ikindiyi kıldım bitirdim burnuma aniden gül kokusu geldi bu arada işyerindeki Mescid-i küçük ve malesef çok havasız hep kokusu ağır olduğu için havalandırma yapılsın diye bilgi veriyordum. Benim üst tarafındaki kızdan geldi sandım kız çıktı gitti kokladım hala geliyor koku burnuma ama aniden gelip gidiyor yanımdaki kızı kokladım ondan değil eminim sonra aniden tekrar geldi inşallah Rabbim den dır bu güzel koku paylaşmak istedim

Bana da bebek kokusu koklat Rabbim dedim. Mescitten çıkınca bebek kokuyordu. Baktım, meğer mescidin yanındaki kreşin kapısı açık kalmış :)))

Allah “Beni bir kere ananı ben bir kere, Habibim Muhammed Mustafa SAV ı bir kere ananı ben 10 kere anarım.” Buyurmakta.. Allah’ım seni her şeyden daha çok seven ve nezdinde müstesna sevgine mazhar kılınmış kulların dan ,cennette cemalini görenlerden olmayı eyle.

Rabbim bizi doğru yoldan ayırmasın, Efendimiz (sav) e ümmet, Rabbimize hayırlı kullardan olabilmeyi nasip eylesin amin, ecmain..

Hayırlı cumalar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…