Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Bismillah..

Hamd, alemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur. O’na hamd eder, O’ndan yardım ve mağfiret dileriz. Nefislerimizin şerrinden ve amellerimizin kötülüğünden O’na sığınırız. O’nun hidayete erdirdiğini hiç kimse saptıramaz, saptırdığını ise hiç kimse hidayete erdiremez.

Şehadet ederim ki, Allah’tan başka ibadete layık hiçbir ilah yoktur. Ve yine şehadet ederim ki, Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O’nun kulu ve rasulüdür.

Ayy çok sevindim allahim bizede banada yasatsin inşallah

KÂNÛNÎ SULTAN SÜLEYMANIN RÜYÂSI

Kanunî Sultan Süleyman, İslâm’ın ihtişamını yansıtmak ve yeryüzüne muhteşem bir İslâm mühürü vurmak için İstanbul’a bir cami yaptırmak ister.

Bunun için günlerce düşünür.

Nereye nasıl bir mâbed yaptıracağına karar veremez.

Bir gece rüyasında Peygamber Efendimizi (asm) görür.

Allah Resulü (asm) Sultan Süleyman’ın elinden tutarak İstanbul’un tepelerinden manzarası çok güzel olan bugünkü Süleymaniye Camii’nin olduğu tepeye götürür.

Bu tepe haliç boğaziçini gören 70 dönümlük bir arazidir.

Nasıl bir cami yapması gerektiğini, kubbesinin nasıl olacağını, minberinin ve mihrabının nereye konacağını, minarelerinin nasıl olacağını ve diğer özelliklerini ayrıntısı ile tarif eder.

Heyecanla uykusundan uyanıp Hz. Allaha şükreder..

Vezirlerini çağırtır ve “Tez bana mimarbaşını çağırın” der.

Derhal Mimar Sinan’ı huzura çağırırlar.

Mimar Sinan’ın elinden tutar ve rüyasında gördüğü tepeye götürür.

Orada yaptırmak istediği caminin yerini gösterir, planını tarif etmeye başlar.

O heyecan ile Peygamber Efendimiz’in (asm) tarif ettiği bazı detayları unutmuştur.

Unuttuğu yerlerde Mimar Sinan devreye girer.

“Şurası da şöyle olacaktı değil mi Sultanım, burası da böyle olacaktı değil mi Hünkârım?” diye Padişahın unuttuğu noktaları hatırlatır.

Sultan bu hale hayret ederek “Mimarbaşı, sen haberli gibisin” der.

Mimar Sinan da “Sultanım, siz Peygamber Efendimizle (asm) el ele dolaşırken ben de sizin arkanızdaydım” cevabını verir.

Allahim ne kadar güzel bir rüya

Bir kardeşimize rüyasında şifasının bildirilmesi

Kardeşlerim zikrimiz yolumuz öyle hayretler ile dolu ki. Gecen sene mayıs ayı baslarında iltihaplı eklem romatizma hastalığımdan ve Diş kökü iltihabından dolayı namaz kılamaz hale gelmiştim. Ağrılardan dolayı namazımda gözlerimden yaşlar geldi artık dua ettirildim şifa senden Rabbim dedim.

O akşam rüyamda sari cüppeli kabe imamları önde arkada beyaz kıyafetli 3 sıra yay gibi olmuşlar sesli Kuran okuyorlar ortada beyaz bir örtü ama ne beyaz altında siyah üzüm salkımları devasa boyutta üstünde beyaz kıyafetli genç araplar çiğniyor ve şerbetler oluk oluk akıyor bir bardağa doldurup ikram ettiler bu ne dedim üzüm şırasi cennet iceceği dediler uyandım.

Bülent Hocama rüyamı sordum bir rahatsızlığın var uzum şırası iç dedi . Bende bir araştırayım nedir özelliği diye ilk yazan eklem romatizmasına iyi geldiği. Sipariş verdim 1 ay kullandım ve ağrılarım dindi Hamdolsun şükürler olsun..YAŞAYIN VE GÖRÜN

Allah ve Resulunun ve sevdiklerinin selam ve bereketi üzerinize olsun:)
Huzur bu imiş diyebilmenin huzuru içindeyim. Hamd olsun Alemlerin Rabbi olan Allahıma ki bu Zikir ile gelen Huzurum ile çok mutluyum.sıddıklık mührüm sonrası bir rüyamda bir meyve ağacı gördüm ve Muharrem Hocam bak kızım bu yeni geldi ye bundan dedi. Gösterdiği kara kiraz idi. Allah razı olsun Rabia Hocam ruyami yorumlattı ve bir hastalığına şifa gösterilmiş tazesini bulamaz kurusunu ye demiş. Ve kara kiraz rećeli buldum yedim:). Rabnim bildiriyor ve bildirdikçe Kul olabilme umudum artıyor. Umudu veren Rabbime Hamd olsun. Zikirden önce hayatımda bir umut veya huzurun H si yok iken Zikir ile bambaska bir iç dunta verdi Rabnim. Hamd olsun. Bu Zikire Rabbim benide nasiplendirdiği için hamd olsun.
Gununuz mubarek olsun:)

çok güzel bir konu olmuş. bende merak ettim biraz baktım ama maalesef tam olarak anlayamadım. herkes farklı şeylerden bahsetmiş.
okunması gereken tam olarak nedir, ne zaman ve ne kadar oknmalı?biri bunu özetle yazabilir mi?
ve de rüya diye bahsedilen şey nedir?

ilk sayfaları oku canım zikir yapma şekli anlatılıyor diğerleri zikirde yaşanacaklar

Bir kardeşimize ilham edilemler

Nefsin yorgun düşürdü, çıkamadın tepeye.

Evvelden hazır değildin sen, Beni sevmeye.

Ta ezelden beri vardı bu sevgi sende,

Ama nefsin kavgadaydı seninle.

Simdi yolu buldun,istikamet belli.

ömrün boyunca şaşmaz isen bu hedefini.

Gerci kulum bana birakirsa kendini,

Ben bozarim edilecek hileleri.

Sen devam et o en güzel duana,

"Allah'im de; beni bana bırakma"

İnsan bir bilse, dusmanı kendisi.

Bilmek yetmiyor ki, görmesi gerekli.

Bunlar beni okadar anlatiyorki....cok güzel
rabbim kendisine teslim olanlardan eylesin....allah razi olsun rabia abla paylastigin hersey cok güzel....

Allah'ın ve Resulunun selamı ve bereketi üzerinize olsun

Tevhit okuyan bütün kardeşlerimize bir müjdeli haberim var.
Bu gün itibari ile Perşembe günü ve gecesi cuma günü ve gecesi ibadetlerimizi ve tevhidlerimizi arttıralım. Çünkü bizlere ulaşana habere göre bu mübarek günlerde, her birimize verilecek hediyeler var. (RÜYADA BİLDİRİLDİ) Kişinin durumuna ihtiyacına göre verilecek manevi hediyeler.Bu fırsatı iyi değerlendirin. salavatlarınızı tevhidlerinizi gece namazlarınızı artırın.
01.Nisan 2016 cuma gününe kadar bu her hafta geçerli (perşembe ve cumalar için)
Allah şimdiden kabul etsin.Hediyelere lütuflara erişen kullarından eylesin.Amin.

Son düzenleme:
Bir kardeşimize rüyada bildirilen.

Rüyamda yemyeşil bir tarladayız yeşillik diz boyu yanımîza bir atlı birisi geldi ve atından indi yanımda birisi soruyor bu kimdir acaba bende ona onu nasıl tanımazsın o HZ Ebubekir diyorum o bizim önümüzden gidiyor. Nasıl heybetli çok iriyarı yeşil cübbesi var üzerinde. Atı bile kocamandı biz sadece arkasından öylesine bakakaldık .

Sonra biraz ilerledim bir bahçe kenarında yanından dere geçiyor birisi namaz kılmış dua ediyor beni görünce eliyle gel gel işareti yaptı bende yanına gittim. Namazı bitmiş dua ediyordu duası bitince amin dedi ve kalkmadan bana doğru döndü ben hayretler içindeyim peygamber efendimiz ben şaşkînlıktan nasıl davranacağımı bilemiyorum gözlerimden yaşlar süzülüyor ona bakmak istiyorum ama adapsızlık yapmak istemiyorum ama yinede alttan onu izliyorum gözlerini ,sakallarını ,burnunu onun her yerini iyice inceledim. Bana şöyle dedi sen kıblenin neresi olduğunu bilmiyormusun. Güneşin doguşu ve battığı yere dikkat et gibi ama ben onun karşısında olmanın verdiği şeyle anlattıklarının çoğunu anlamadım. Bana karşı hep gülüyordu uyanınca çok şaşkın ve sevinçliydim gözyaşlarıma hakim olamıyordum.

Resulűm bana niye kıbleyi anlattı diye hep düşündüm durdum. Bir kaç ay sonra ablam ve eniştem beni ziyarete geldi namaz kılmak istediler bende seccadeyi serdim eniştem baktı namaza duracak bir türlü duramıyor bir terslik var dedi kıblen yanlış dedi. Yanlış yöne kılıyorsun biz ablamla sadece bakıştık sözün bittiği yerdi ben o an idrak ettim aylardır yanlış yöne kılmışım. Allah’ım beni uyarmak için Resulümü gösterdi bundan büyük mutluluk mu olur. Enaniyetten Allahıma sıgınırım.Ne zaman ibadetlerimde biraz gevşeklik yapsam hemen bu rüya gelir aklıma hemen çeki düzen veririm kendime

Rabbim ne buyuksun , ne kadar şansliymis

Herkese hayirli geceler arkadaslar 2 gundur burda yazilanlari hic erinmeden en basindan beri okuyorum yeni bitirdim butun sorular sorulup cevaplandigi icin hicbisey sormicam. 2 sene oncesinde bir yazarin romanlarini okumustum site kurallarini bilmedigim icin belki yazar ve kitap ismi vermek yasaktir diye yazmiyorum kitapta gercek hayat hikayeleri kaleme aliniyordu kişiler yasadiklarini mektula gonderiyorlar yazarda bunlari kitaphaline getiriyor tabi kisileri adreslerinden arastirip dogrugundan emin olduktan sonra bu kitaplardaki kusiler hayatlarinda ya cook agir imtihanlar yasiyor ve oyle guzel tevekkul gosteriyorki hayran olmamak mumkun degil ya da Allaha haşa inanmayip sonradan dine dönuyor ama muthis bir sekilde teslimiyetle

Bu insanlar oyle kerametler yasiyorki okurken hayran olmustum burda Rabia2015 kardesimizin yazdiklari gibi manevi ameliyat ruyada mubarek kisilerle gorusme vs. Ben hep bizde bunlar gibi olsak diye cok imrenmistim ama boyle seylerde olurmu acaba diye tereddütler olmadi icimde simdi burda yazilanlari okuyunca kafam cok karisti inanmakta zorlandim gercekten bende kendim yasayip gormek istiyorum bakalim neler olacak

Hatta şoyle birsey yapacam ruyalar bilinc altindakileri yansitabiliyor cogu zaman acaba ben okuduklarimdanmi etkilenip ruya goruyorum diye disunmemek icin annemede bu zikiri baslatacam ama hic bisey anlatmadan zaten zikir cekiyor surekli bu sekilde yapartik dicem bakalim onda neler olacak

Son olarak sunuda soylemek istiyorum zikileri bu sayfada yaxilanlar dogrumu diye yada olsun diye degil sevabini rabbimden almak icin cekecem deneme yapmamdaki sebep bu ahir zamanda boyle seyler yasanabiliyormu biz gunahkar kullar bunlari gorecek kadar rabbimize yakin olmayi gercekten basarabilecekmiyiz cok merak ediyorum rabbim hepimizin yar ve yardimcisi olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…