Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Allahin ve resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun.Elhamdulillah bende bu güzel zikiri uyguluyorum.Bekarken nasip oldu sonra bir birakdim yine basladim oldu düzenli olarak zikiri Nisan ayinin sonlarinda baslamisdim yine ve birakmadim bidaha allahin izniylede birakmam.Tevafuk oldu yeni üye oldum bu zikiri uygulayan hanim kardesleri gördügüm icin...

Belki cok dertlisin.. Belki yeter bittim diyorsun...Belki kendinden gecmissin...Belki de agliyorsun...DUY..! Rabbin Kur'an-i Kerimdeki ayetinde sana söylüyor;
"SABREDENLERE MUKAFATLARI HESAPSIZ ÖDENECEKTIR." Belki onca insanin arasinda neden secildigini soruyorsun? Oysa. RABBININ sectikleri hep kiymetlidir...

Hayirli

Hayirli cuma lar rabia hanim paylaşımlar gerçekten güzel Allah razi olsun bi kaç birşey soracagim affiniza sığınarak imtihandayiz şüphesiz yazımızda ki su kısma istinaden "İşte dünyadaki bela ateşini de söndüren bu nurdur. Sen de eğer sabreder Hak’ka

uyarsan mükafatını görürsün. Belanınsana gelmesi seni heyecana düşürmesin.

Yaklaşması seni çekindirmesin. Çünkübela seni öldürmek için gelmez, senitecrübe

etmek için gelir, imanın sıhhatini ölçmekiçin gelir. Hak’ka olan bağlılığını

kuvvetlendirmek ister. Senden memnunolur. Seni Hak’ka müjdeler... Allah-ü Taala

buyurdu:

- “Biz sizi imtihan ederiz. Ta ki, içinizdekimücahitleri anlayalım... Ve işlerinizden

haberdar olalım. “ şuan ben esimle boşanma kararı aldım çok fazla olumsuzluklar var oyleki bu evlilik benim Allah a hakkıyla kulluk etmeme dahii mani ben bittiği zaman daha hayırlı olacağına inanıyorum sabretmemis mi olacağım bu şekilde yanitlarsaniz cok mutlu olurum hayırlı gunler
CEVABINI ÖZELDEN YAZDIM

Rabia2015 Rabia2015 ablacım namazla ilgili daha cok sey paylasirmisin rica etsem? Namazlardan sonra nasil dua etmeliyiz namaz sonrasinda yapmamiz gereken veya cekmemiz gereken zikirler yada okumamiz gereken dua ve sureler varmi? Hergün 2 rekat şükür namazi kiliyoruz demistin hani gecen.namaz borcu olanlarda şükür namazi kilabilirler mi?

Namazlardan sonra 11 ihlas 1 fatiha okuyup ,Şanlı peygamberimizden başlayıp ehli beytine ashabına geçmiş peygamberlere evliyalara... hediye ettim diyoruz.Yani her vakit namazlarından sonra yerimizden kalkmadan bu hediyemizi gönderiyoruz.
Bunu bizlerden isteyen kim biliyor musun?
Veysel karani hazretleri, ete kemiğe bürünmüş olarak İzmir de hocamla konuşmuş. Okuduğunuz 3 ihlas 1 fatiha yerine 11 ihlas 1 fatiha okuyun ve Hızır aleyhisselam ve sevdiği evliyaları da hediyelerinize katın demiş.
Şükür namazını herkes kılabilir. Namaz borcu olanlar da kılabilir. Kimin borcu yokki zaten değil mi?
Nasıl dua etmeliyiz? Allahım ilmimi ve nurumu artır. Allahım ayaklarımı dinim üzere sabit kıl.
Allahım sevgili kulların beni ziyarete geldiğinde onları bana tanıttır ve sevdir ya da hissettir.(Bu duayı neden diyoruz,öğretmeniniz verildikten sonra,bir gün rüyanızda onun geleceği müjdesi verilir? Yani öğretmeninizle uyanıkken görüşeceksiniz.Onu tanıyabilmek için bu duayı ederiz.)

Son düzenleme:
Yine bulamadım kutsi hadis olabilir mi acaba
Canım Abdulkadir Geylani Hazretleri Gavs ( evliyaların reisi ) Fütuhu'l Gayb adlı eserinde Allahü Teala buyurdu “Biz sizi imtihan ederiz. Ta ki, içinizdeki mücahitleri anlayalım... Ve işlerinizden haberdar olalım. “
Yazı Abdulkadir Geylani Hazretlerinin Kitabından alıntıdır. Kutsi hadis olabilir.

Namazlardan sonra 11 ihlas 1 fatiha okuyup ,Şanlı peygamberimizden başlayıp ehli beytine ashabına geçmiş peygamberlere evliyalara... hediye ettim diyoruz.Yani her vakit namazlarından sonra yerimizden kalkmadan bu hediyemizi gönderiyoruz.
Bunu bizlerden isteyen kim biliyor musun?
Veysel karani hazretleri, ete kemiğe bürünmüş olarak İzmir de hocamla konuşmuş. Okuduğunuz 3 ihlas 1 fatiha yerine 11 ihlas 1 fatiha okuyun ve Hızır aleyhisselam ve sevdiği evliyaları da hediyelerinize katın demiş.
Şükür namazını herkes kılabilir. Namaz borcu olanlar da kılabilir. Kimin borcu yokki zaten değil mi?
Nasıl dua etmeliyiz? Allahım ilmimi ve nurumu artır. Allahım ayaklarımı dinim üzere sabit kıl.
Allahım sevgili kulların beni ziyarete geldiğinde onları bana tanıttır ve sevdir ya da hissettir.(Bu duayı neden diyoruz,öğretmeniniz verildikten sonra,bir gün rüyanızda onun geleceği müjdesi verilir? Yani öğretmeninizle uyanıkken görüşeceksiniz.Onu tanıyabilmek için bu duayı ederiz.)
Allah razi olsun ablacım

Evet canım bende o şekilde anladım öyle yazıyor nette
Canım Abdulkadir Geylani Hazretleri Gavs ( evliyaların reisi ) Fütuhu'l Gayb adlı eserinde Allahü Teala buyurdu “Biz sizi imtihan ederiz. Ta ki, içinizdeki mücahitleri anlayalım... Ve işlerinizden haberdar olalım. “
Yazı Abdulkadir Geylani Hazretlerinin Kitabından alıntıdır. Kutsi hadis olabilir.

ALLAH BİZE NASIL YARDIM EDER?
Muhammed suresi 7. ayette Rabbimiz buyuruyor ki:
- Ey iman edenler! Eğer siz Allah'ın dinine yardım ederseniz Allah da size yardım eder ve ayaklarınızı sabit tutar.
Bunun marifetteki açılımı şöyledir:
Bizler sabah akşam Şanlı Peygamberimize Muhammed Mustafa (s.a.v) salavatlar okuyoruz.Rabbimize tevhid okuyoruz.Bizler öğrendiğimiz bu zikiri, faydalansın diye bir yakınımıza bir kardeşimize öğrettiğimiz zaman.Zikiri yaymış oluyoruz. O kardeşimizin okuduğu salavat ve tevhidlerden size de sevap yazılıyor.
Ayrıca gelmiş geçmiş bütün peygamberlerin ortak davası olan tevhidi yayma yolunda gayret göstermekle Allah'ın dinine yardım etmiş oluyorsunuz.
Hayırda ve iyilikte yarışanlar için Kuran'da Sabikunler deniliyor.

Müminun suresi 61. ayette:
61. Ülaike yüsariune fil hayrati ve hüm leha sabikun ( İşte onlar, iyiliklere koşuşurlar ve iyilik için yarışırlar.)
Sabikunlar için ahiretteki mükafat,peygamberler,sıddıklar ve şehitlerle birlikte olmaktır.
Sizler tevhidi öğrenip hayatınızda uyguluyorsunuz,yapmakla kalmayıp çevrenizdekilere de öğrettiğinizde, bunun mükafatını hem dünyada hem de ahirette görürsünüz.
Bir hocamızın sözü var,çok sevdiğim,hep der ki; Allahın dinini kendine dert edinenin Allah dertlerini satın alır.

Allah sizlere hem dünyada,hem ölüm anında,hem kabirde,hem kıyametin o dehşetli gününde yardım eder,Sizler hayatta iken sıkıntılarınıza yardım gelir,Tevhid kalesinde hep korunmada olursunuz,Ölüm anında salavatlarınızı hediye gönderdiğiniz başta Peygamberimiz,mübarek zatlar yanınızda hazır bulunur,sizi gülerek götürmeye gelmişlerdir.

Kabirde cenneti seyredersiniz,kıyametin karanlık ve dehşetli gününde yine Allah dostları melekler hep sizin üzerinize titrer.
İŞTE ALLAH BİZE BÖYLE YARDIM EDER........

Selamun aleykum arkadaşlar bugün rabia ablam gordugum rüyaları yorumlatti çok sukur nefsim ve ilk öğretmenim bildirildi Allah vesile olanlardan razı olsun baştan çok kafam karıştı sadece denemek için başladım çok sukur iyikide başladım inşallah devamı gelir yaşayın ve gorun canlarim küçükte olsa beni rahatsız eden iki sıkıntıdan kurtardı yaradan Rabbim sevgisini yasatsin cumlemize ayırmasın yolundan inşallah

Ben nefsimi gordum ve 2.gordugm ruyada salih ruyaydi galiba. Surekli sorular aklimda eksik olan bisiler. Ben ne sirli bi ayet ne de ogretmenim gosterilmedi. Veya farkli bi durum ama ben Allah rizasi icin yapiyorum. Onun kalesine siginiyorm. Ama benim rahatszligim var midemle ilgili ilac kullaniyorm ve abdestmi tam zikrin uygulanisi sirasinda bazen tutamiyorm affedin acik yazdim ama. Bu beni cok uzuyor. Ne yapmaliyim Rabia ablacim :KK43:(((

Ben nefsimi gordum ve 2.gordugm ruyada salih ruyaydi galiba. Surekli sorular aklimda eksik olan bisiler. Ben ne sirli bi ayet ne de ogretmenim gosterilmedi. Veya farkli bi durum ama ben Allah rizasi icin yapiyorum. Onun kalesine siginiyorm. Ama benim rahatszligim var midemle ilgili ilac kullaniyorm ve abdestmi tam zikrin uygulanisi sirasinda bazen tutamiyorm affedin acik yazdim ama. Bu beni cok uzuyor. Ne yapmaliyim Rabia ablacim :KK43:(((
Canım,abdest konusunda takıntı yapma.rahatsızlığından dolayı olan birşey.Kendi iradenle isteyerek olan birşey değil. Öyle durumda içinden Niyet ettim Allah rızası için abdest almaya deyip zikrine devam edeceksin. Abdest bozuldu bırakayım falan olmasın.Ya da tevhid kabul olmamıştır gibi düşünme.Ameller niyete göredir.Sen abdest alıp başladıktan sonra o günkü ya da o akşamki zikrini yapmış sayılırsın.
Sır ayetinin verilmesi ya da öğretmenin verilmesi kişiden kişiye değişiyor.Kimi 1 haftada kimi 1 ayda kimi 1 senede alıyor bunları. Senin gayretine bağlı biraz da. Bir de şu var belki Allah seni deniyor.lütuflar yokken devam edecek mi yoksa bırakacak mı? Belki bu sınavı veriyorsun şimdi sen. Sabırlı olmanı tavsiye ederim.Bu zikri yapıp da ,nefsi gösterilmeyen,öğretmeni verilmeyen,ismi verilmeyen,sır ayeti verilmeyen tek bir Allahın kulu yok. Size rabbim neden vermesin. Sadece derim ki sabret ve zikrini bırakma.

Canım,abdest konusunda takıntı yapma.rahatsızlığından dolayı olan birşey.Kendi iradenle isteyerek olan birşey değil. Öyle durumda içinden Niyet ettim Allah rızası için abdest almaya deyip zikrine devam edeceksin. Abdest bozuldu bırakayım falan olmasın.Ya da tevhid kabul olmamıştır gibi düşünme.Ameller niyete göredir.Sen abdest alıp başladıktan sonra o günkü ya da o akşamki zikrini yapmış sayılırsın.
Sır ayetinin verilmesi ya da öğretmenin verilmesi kişiden kişiye değişiyor.Kimi 1 haftada kimi 1 ayda kimi 1 senede alıyor bunları. Senin gayretine bağlı biraz da. Bir de şu var belki Allah seni deniyor.lütuflar yokken devam edecek mi yoksa bırakacak mı? Belki bu sınavı veriyorsun şimdi sen. Sabırlı olmanı tavsiye ederim.Bu zikri yapıp da ,nefsi gösterilmeyen,öğretmeni verilmeyen,ismi verilmeyen,sır ayeti verilmeyen tek bir Allahın kulu yok. Size rabbim neden vermesin. Sadece derim ki sabret ve zikrini bırakma.
Canimm Rabiam ablam Allah razi olsunn icim Rahatladi Rabbim kabul etsinn insaAllah. Ben sorgulamiyorm aslinda niye bana daha farkli guzellikler yasatmiyor diye. Ama cok istiyorm bnde yasamayi :) birde esime ogrettim belli bi sure devam etti birakti :KK43: onada uzuldum.

X