Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Selamun aleykum arkadaşlar bugün rabia ablam gordugum rüyaları yorumlatti çok sukur nefsim ve ilk öğretmenim bildirildi Allah vesile olanlardan razı olsun baştan çok kafam karıştı sadece denemek için başladım çok sukur iyikide başladım inşallah devamı gelir yaşayın ve gorun canlarim küçükte olsa beni rahatsız eden iki sıkıntıdan kurtardı yaradan Rabbim sevgisini yasatsin cumlemize ayırmasın yolundan inşallah
hayırlı olsun rabbim muvafak eylesin

Sayfayi yeni okumaya basladim yapilacak ibadet ve zikirler mi var teslimiyet tamda kendimi 1 haftadir bunun uzerine sabit kilmaya calisiyorum 1 gun olursa 2 gun tam olmuyor yada bana oyle geliyor
Yardimlarinizi almak isterim

Sayfayi yeni okumaya basladim yapilacak ibadet ve zikirler mi var teslimiyet tamda kendimi 1 haftadir bunun uzerine sabit kilmaya calisiyorum 1 gun olursa 2 gun tam olmuyor yada bana oyle geliyor
Tatlım tam olarak zorlandigin nokta ney daha açık yazarsan

SORUNUZA CEVAP VERİLDİ.MESAJ KUTUNUZU KONTROL EDİNİZ

SİVRİ SİNEKTEKİ HİKMET

Sivrisinek bir insanı ısırdığı anda, insan vücudunda bulunan bir tür savunma sistemi devreye girer. Vücuda mikropların girmesini engellemek ve kanı durdurmak için gerekli olan enzim, yara bölgesine salgılanmaya başlar. Bu enzim de kanın pıhtılaşmasını sağlar. Kanda pıhtılaşmanın başlaması ise, sivrisineğin kan emişini imkansız hale getirecektir..

Fakat bunu "bilen" (!) sivrisinek, kesici bıçaklarından birisinin içinden yaraya, pıhtılaşmayı engelleyen bir salgı enjekte eder! Bu salgı pıhtılaşmayı engelleyen bir enzim içerir. Böylece kandaki enzim etkisiz hale getirilir ve pıhtılaşma durur.

Dahası bu salgı sayesinde sivrisinek kurbanına lokal anestezi yapar. Kestiği bölgeyi uyuşturur. Böylece insan, derisinin kesildiğinin ve kanının emildiğinin farkına varmaz. Deride, kaşınmaya neden olan şey de işte bu salgıdır.

Bütün bu anlatılanlar saniyelerle ifade edilebilecek bir zaman diliminde olup biterken, insan kendisini bir sivrisineğin soktuğunun farkına bile varmaz.

Bu bilgiden sonra şu soruları sormak kaçınılmazdır:

Kanın pıhtılaşma gibi bir özelliği olduğunu sivrisinek nereden bilmektedir?

Kestiği dokunun canlı olduğunu, bu işlemin kurbanına acı vereceğini nasıl öğrenmiş ve bu probleme karşı uyuşturma tekniği geliştirmiştir? Ameliyat öncesinde lokal anestezi yapmak insanın tıp bilimi yardımıyla geliştirdiği bir tekniktir. Sivrisinek bu ilme nasıl sahip olmuştur?

Bu sıvıların laboratuar şartlarında bile sentezlenmesi son derece güçken, sivrisinek bu sıvıya doğuştan nasıl sahip olmuştur?

Sivrisinekteki salgı ve bu salgıyı insandaki kan damarına enjekte eden sistemi, hem insan bedeninin yapısını hem de sivrisineğin anatomisini en ince ayrıntısına kadar bilen ve bunlara hakim olan Allah yaratmıştır.

Bu küçücük hayvana bile kolaylıkla mağlup olan insana düşen görev Allah'ın dış alemlerde yarattığı delilleri görmeye çalışmak, Rabbimizin gücünü hakkıyla takdir etmektir. Bir ayette şöyle buyrulmaktadır:

Ey insanlar, (size) bir örnek verildi; şimdi onu dinleyin. Sizin, Allah'ın dışında tapmakta olduklarınız -hepsi bunun için bir araya gelseler dahi- gerçekten bir sinek bile yaratamazlar. Eğer sinek onlardan bir şey kapacak olsa, bunu da ondan geri alamazlar. İsteyen de güçsüz, istenen de. Onlar, Allah'ın kadrini hakkıyla takdir edemediler. Allah elbette Güçlüdür, Üstündür..

( Hac Suresi 73-74 )

Allahin rahmeti ve bereketi üzerinize olsun..zikire basladim baslayali elhamdülillah kendimi daha da iyi hissediyorum..gecenlerde eşim trt 1 de yunus emre dizisini izliyor idi.ilk basta hic ama hic dikkatimi cekmedi ne yalan söyleyeyim o izlerken ben telefonumla oynuyordm.
O sirada "La ilahe illallah "zikrinin çekildiğini duydum.o an dikkatimi cekti dizi.kac gündür en bastan izlemeye basladim.orda nefsi terbiyeyi ve zikirin nede güzel cekildigini gördüm yunus emrede.. daha da cok sarildim zikire.
Tam da zikire yeni basladigim esnada bu bir tevafuk mudur yoksa bir işaret midir bilemedim dogrusu..

Allahin rahmeti ve bereketi üzerinize olsun..zikire basladim baslayali elhamdülillah kendimi daha da iyi hissediyorum..gecenlerde eşim trt 1 de yunus emre dizisini izliyor idi.ilk basta hic ama hic dikkatimi cekmedi ne yalan söyleyeyim o izlerken ben telefonumla oynuyordm.
O sirada "La ilahe illallah "zikrinin çekildiğini duydum.o an dikkatimi cekti dizi.kac gündür en bastan izlemeye basladim.orda nefsi terbiyeyi ve zikirin nede güzel cekildigini gördüm yunus emrede.. daha da cok sarildim zikire.
Tam da zikire yeni basladigim esnada bu bir tevafuk mudur yoksa bir işaret midir bilemedim dogrusu..
Tevafuk diyelim.Bizden de ilave olarak şunu diyecğim.Bu diziyi izlemeyen kardeşlerimiz fırsat buldukça izlesinler.Bizlere aylar önce izlememiz söylenmişti. Zikirle ilgili daha doğrusu tevhidin önemini daha iyi kavrarsınız.

Tevafuk diyelim.Bizden de ilave olarak şunu diyecğim.Bu diziyi izlemeyen kardeşlerimiz fırsat buldukça izlesinler.Bizlere aylar önce izlememiz söylenmişti. Zikirle ilgili daha doğrusu tevhidin önemini daha iyi kavrarsınız.
Gercekten o kadar güzel bir dizi ki..tevhidin önemini tekrar tekrar anladim.fırsat buldukca izlenesi bir dizi.
Cevabin içinde teşekkür ederim ablacim

Allahın ve Resulunun selamı ve bereketi üzerinize olsun

Bu gece için bir müjde verildi.Muharrem hocam şu an bedenen Peygamber efendimizin huzurunda(umrede).
Bizlere müjde olarak bildirilen şu: Veysel karani hazretleri de orada olacak. Bu gece sabaha kadar salavat okunacak ve tüm dualar kabul edilecek denilmiş.
Sizlere duyurmak istedim. Müsait olanlar bu geceyi iyi değerlendirsin.Salavatlarınızı çok yapın. Dualarınızı çok yapın.
Rabbim inşallah Resullallah Muhammed Mustafa (s.a.v) hürmetine, yanında bulunan Veysel Karani hazretleri hürmetine dualarınızı kabul etsin.

AZ ÖNCE BİR ÜVEYS KARDEŞİMİZE YAZDIRILANLAR: 08.02.2016-23:54

Sevinin ey Uveysler gun bu gundur,
Bu gunun anlami cok buyuktur..
Kimi der hani ne oldu bana bir sey yok,
Farkeden azdir bunu,olanlar cok!!

Edin dualarinizi gun bu gundur,
Edilen dualar her gun kabul gorur..
Bu gunun onemi Allah katinda,
Bilen olmaz O'nun bildirdiginden baska...

Herseyi görduklerinizden ibaret saymayin,
Verilen lutuflari caniniza degecek sanmayin..
Bu gece nefsinize kulak asmayin,
Tevhid ile birlikte agladikca aglayin....

Allah'i zikredenlerle beraberdir Allah...
Kalpler mutmain olsun,sen olacaklara bak...
Sanirmisin ki,yasayan uc bes kisi?
Allah her şekilde sınıyor sizleri..

Sen lütuf görmem dersin kalpten zikretmezsin,
Lütuf ard arda gelir sen göremezsin,
Görmediklerine üzülmek nefsinden gelir,
Sen Allah ile ol kalben,o seni bilir

Subhanallah rabbim sen nekadar büyüksün...
sabaha kadar derken ablacim elimizden geldigi kadariylami?
seve seve o güzeller güzeli peygamber efendimize (s.a.v) salavat gönderilmezmi
rabbim sizden razi olsun bize bildirdiginiz icin...

Subhanallah rabbim sen nekadar büyüksün...
sabaha kadar derken ablacim elimizden geldigi kadariylami?
seve seve o güzeller güzeli peygamber efendimize (s.a.v) salavat gönderilmezmi
rabbim sizden razi olsun bize bildirdiginiz icin...
Elinden geldiğince,yorulana kadar oku,yatağında uykuya dalana kadar oku :)

Sayfayi uzun süredir ara ara takip ediyorum. Kelime i tevhidi sürekli okumaya çalışırım. her zaman olmasa da "la ilahe illallah" diyerek uykuya dalmaya çalışırım rabbimin izniyle. ama tam bir düzenim yok. Sizin okuduğuz düzeniniz ile ilgili detaylı bilgi almak isterim. Allah hepinizden razı olsun..

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun.
Ben her gün tevhid çekiyorum ama,sizin anlattığınız halleri yaşamıyorum,ya da ben de yaşamak istiyorum diyorsanız işte reçetesi burada.
Tarif edilen şekilde abdestli olarak bir kere gündüzün aydınlığında bir kere de gecenin karanlığında tehvidlerinizi okuyunuz.Salavatı şerifleri ve tevhidleri burada verilen asgari sayıların üstünde okursanız maneviyatta daha hızlı ilerlersiniz.
İstiğfar sayısını ve 11 ihlas 1 fatiha sayısını değiştirmeyiniz.Allah okuyan ve okutanlardan razı olsun.Dualarınız kabul olsun inşallah.

TEVHİD OKUMA ŞEKLİ:
1- Bir kere Euzu Besmele söyledikten sonra 100 kere Tevbe Estağfurullah söylemek. (İsterseniz Estağfirullah el azim diyebilirsiniz)

2- (Besmele söylemeden) Peygamberimize en az 132 defa Salat-ı Şerife söylemek. (Kısa ya da uzun farketmez.Hangisi kolayınıza geliyorsa.Daha fazla sayıda da söyleyebilirsiniz. Sayı sınırı yok.)

Neden mi? 132 ebced hesabında Ahmed ismi çıkmaktadır. Ahmed ismi de Peygamber Efendimizin, Peygamberler ve melekler arasındaki ismidir.

3- Salat-ı Şerifeleri söyleyip bitirdikten sonra 11 İhlas ve 1 Fatiha(İhlas surelerinin başlarında mutlaka besmele okuyunuz.Fatiha da dahil) okuyup;
“Allah’ım okuduğum surelerin ve salavatların sevabını; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) mübarek ruhuna, ehl-i beytine, ashabına, yüce âlisine, salih kullara, Hızır (a.s) ve sevdiği Evliyalara, himmet eden sultanlara,ders veren hocalarımıza, onların hocalarına ve üveyslere hediye ettim. Âmin.” denilecek.

4- Bir Euzu besmele çekilip en az 100 kere “La İlahe İllallah” söylenecek.(Fazla sayıda okuyabilirsiniz)
Seklinde söyledi rabia abla.bunu okumaya başladığımızda ilk olarak nefsimizi göreceğimiz ve nefsimiz bize bir hayvan seklinde gösterileceğini söyledi.daha sonrada bir cok faziletleri sirlari var bu zikire devam edildiginde.ilk sayfalara bakarsan orda rabia abla herseyi daha net anlattı

Sayfayi uzun süredir ara ara takip ediyorum. Kelime i tevhidi sürekli okumaya çalışırım. her zaman olmasa da "la ilahe illallah" diyerek uykuya dalmaya çalışırım rabbimin izniyle. ama tam bir düzenim yok. Sizin okuduğuz düzeniniz ile ilgili detaylı bilgi almak isterim. Allah hepinizden razı olsun..

Insaallah düzenli bir sekilde bunu sabah ve aksam uygulayin en az 10 dakkanizi alacak ve cok büyük lütuflar nasip olur insaallah.
Rabia ablam insaallah detaili bisekilde yazar ama bende uyguluyorum hatta bekarken tanismisdim bu zikirle tabiki düzenli bisekilde yapmiyordum sonra biara birakdim.Elhamdulillah artik düzenli günde iki tefa cekiyorum lakin cogaltmam gerekdigini biliyorum.Gün icerisinde bile bunu cekmek okadar allaha yaklastiriyor ki,kendinizi yalniz hissetmiyorsunuz...

ZİKİR NASIL YAPILIR ?

Bismillâhirrahmânirrahîm.

HAZIRLIK :

Sessiz olmalıdır. (Yüksek sesle değil, kendi duyacağın kadar sesle olmalı.)Yalnız olunmalı. (Müsaitseniz)Kimin huzurunda olduğunu unutmadan, edepli-terbiyeli olunmalı.Mutlaka abdestli olunmalı.Gündüzün aydınlığında ve akşamın karanlığında olmak üzere (sabah ve akşam) günde 2 kere yapılmalıdır.Mutlaka şu saatte yapılacak diye zaman belirtilmez. Kişi kendini hazır hissettiği zamanda gerçekleştirilir. Ama yatarken ve sabah namazının öncesi ve sonraları en uygun zamanlardır. Herkesin uykuda olduğu zamanda Rabbimiz;”Kulum herkes gaflette iken Beni ve Resulümü andı.” der ve zikir sahibini çok sever.

UYGULANMASI :

EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.100 DEFA TEVBE ESTAĞFURULLAH (Arapçasını da söyleyebilirsiniz.)–Başında Besmele Olmadan– EN AZ 132 DEFA SALAT-I ŞERİFE (Daha fazla sayıda söyleyebilirsiniz, sayı sınırı yok.)–Başlarında Besmeleyle– 11 İHLAS SURESİ (Kul Hüvallahu) ve 1 FATİHA SURESİ ( Elham )Hediye : “Allah’ım okuduğum surelerin ve salavatların sevabını; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa SAV mübarek ruhlarına,ehl-i beytine,ashabına,yüce âlisine,salih kullara,hızır a.s ve sevdiği evliyalara,himmet eden sultanlara,ders veren hocalarımıza,onların hocalarına ve üveyslere hediye ettim. Amin.”1 Kere EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.EN AZ 100 DEFA “LA İLAHE İLLALLAH” (Daha fazla sayıda söyleyebilirsiniz, sayı sınırı yok.)

***Not: Zikri bitirdikten sonra 11 ihlas ve 1 Fatiha okunmayacaktır…***

Bu kadar mı? Evet bu kadar. (Alinti)

X