Aldatma var mı bilmiyorum,Boşanmalı mıyım? Boşanmak çok mu zor?

Evladım ömür boyu bir ailenin hasretiyle mi büyüyecek zaten ben öyle büyüdüm.
cok uzuldum. Siz evli de kalsaniz bosansaniz da kiziniz aile hasreti ile buyuyecek. Size tekme atip kufur eden adam o cocuga da en hafifi psikolojik siddet uygulayacak eger fiziksele dondurmezse.

Bosanma ile ilgili fikrim soyle: ilk zamanlar elbet zor olacaktir. Yeniden hayatinizi insa ederken alismak vakit alacaktir. Ama bir kac yila yeni duzen, yeni aliskanliklar oturur. Size kufur eden adam ozguveninize balta vurmadan hayatiniza devam edersiniz.

Ya yakın zamanda boşanan bi yakınım var o baya büyük 45 yaşlarında ve yok sen dulsun gezme dolaşma diyenler oldu ben asla gelenem bunlara yaşım genç çirkin de değilim bana gelip derseler böyle şeyler kavga ederim herkesle

Siz nerede yaşıyorsunuz? Bu tarz saçma cümleleri söyleyenler karşısındakinden cesaret alır söyler. Siz o cesareti vermezsiniz olur biter. Ben de boşandım tek bir Allahın kulu böyle bir şey söylemedi. Söyleyemezler çünkü. Çok geri kafalı bir çevrede yaşıyorsunuz anladığım kadarıyla. Ağızlarının payını vereceksiniz o zaman. Öyle sessiz sessiz durmayın.

Bu adam sizi sevmiyor üzgünüm ayrılıp kendi hayatınızı kurmak zorundasınız. Görev yeri falan demişsiniz memur musunuz?

Hayır boşanmış çok kadın var çevremde ama bunu duyunca bana da yeltenirler diye düşündüm ayrıca bi annem var başka kimsem de yok ama ayrılacağım önemli değil

yani seni sevmiyorum diyor açık ve net?
Bu saatten sonra başka bir kadın olursa da lütfen aldatıldım diye ağlamayın siz , sizi sevmeyen bir adamı boşamıyorsunuz ki? Zorla güzellik olmuyor. Sevmiyor işte sevmiyor.

Yazık günah bu yaşlarınıza salın ipini gitsin.
Denginiz değil zorla olmuyor bazı şeyler hayatı akışında yaşayın ayrılın kurtulun sevgiyi aşkı gösterecek sizi seven biriyle olun

Hayır boşanmış çok kadın var çevremde ama bunu duyunca bana da yeltenirler diye düşündüm ayrıca bi annem var başka kimsem de yok ama ayrılacağım önemli değil
Anneniz var işte ne kadar güzel o size yeter. Bosverin elalemi Allah aşkına ya. Konuşan olursa cevabınızı verin geçin çok da düşünmeyin. İlerde pişman olacağınız şeyler yaşatır bu adam.

İnsanlar diyecekleri lafları karşısındakine göre seçerler demek ki arkadaşınız o lafları edebilme cesaretini onlara vermiş. Bana diyemezler mesela. Öyle bir duruşum vardır hayatta. Ne kocaya ne çevreye boyun eğmem . Siz de eğmeyin. Bir kere geliyorsunuz bu hayata tekrarı yok geri dönüşü de yok. Kararınızı elalem ne dere göre verirseniz el yaşar siz izlersiniz.

Siz buraya insanları eleştirmeye gelmissiniz
Peki annen eşine ne cevap vermiş. Kızım olmasa bi dk durmaz bosanirdim demesine. Esinizde sevmediği bi kadınla beraber . Böyle adamın gözü disarda olur ve sizi sevmedigini hepiniz biliyorsunuz . Bu konuşmanın üstüne sizin eşinizle konuşup, sevmediğin halde bu evliliğe katlanmak zorunda değilsin, boşanalim demeniz gerekir . Anladığım kadarıyla siz onu seviyorsunuz

Evladının aile hasretine katılmıyorum
Geri kalan hepsini yasayacaksın

Evet etraf herseyi der. Ama umursamamak senin elinde sen simdi etrafa ragmen bu hayati yasamak istiyormusun ? İnan sonradan pisman olucaksin etraf bana sunu bunu dicek hayatimi bosa mahvettim diye.Şu maddi durumun elverisli ise annenin yaninda bile sana saygisizlik yapan bu adami bırak. Hatta maddi durumu gectim annen arkanda ise beraber atlatabilirsiniz ama bunlari ruhen güclü isen yapabilirsin tabiki

Evladınız size saygı sevgi duymayan biriyle büyüyor farkında mısınız? Bir çocuk için boşanmış ebeveynler değil mutsuz olunan evler travmadır.

insanlar değişir, duygular değişir, sevgiler değişir.. Olabilir yani hayat bu ama bu dönüşümü sağlıklı yönetmek önemli. Elalem ne der diyerek hem çocuğunuzu hem kendinizi yıllarca sürecek mutsuzluğa ve travmalara maruz bırakıyorsunuz ve bence bunu yapabilmek boşanmaktan daha zor.

Kimse birşey demez. Yani 1,5 yıl oldu boşandım. Sana yaradı enerjin havan değişti diyorlar. 2 de yavrum var birisi kız çocuğu. O tekmeden sonra boşanmalıydın zaten geç bile kalmışsın.

Onun bunun lafına bakma daha boşanmadan öyle mi derler böyle mi derler çık bu düşünceden annen hayattaymış geç annenin yanına annenle yaşa o kızına bakar sen çalışırsın hayatını mahvetme sana saygı duymuyor şiddet uygulamış aynı şeyleri kızına yapmayacağı ne malum

her evli kadın ve erkek dul adayı. Kimin garantisi var bu zamanda. Bakın doğal afetler oldu kaç yuva annesiz babasız evlatsız kaldı. Ayrılık olmaz Allah korusun ölüm olur. Siz de demek ki çevrenizdekiler gibi sığ düşünüyorsunuz 45 yaşındaşi DUL yakınınız hakkında çekinceleriniz var. 10 yıllık bir DUL olarak yazıyorum.
Aman sıkı sıkı sarılın padişahınıza. Bırakmasın aldatmasın sizi. Çevrenizdeki dullardan da sakının. Görüşmeyin görüştürmeyin. Maazallah neme lazım. Gözü kayar sever sizi DUL bırakır. Ne yaparsınız DUL halinizle.
i

Siz etrafınızda ki boşanmış kadınlara kocanızı çalarlar?? korkusuyla mi baktınız? onları yerip sürekli aşağılık muamelesi mi yaptınız??
Evlenmek kadar boşanmak da Allah in emridir.Olmuyorsa oldurmaya çalışarak kalan ömrümü harcamazdim.Aldatan şerefsizi hemen kapının önüne koyup boşanma davası açtım.Yarin olsa yine öyle yaparım.1 sene oldu bosanali , henüz kimsenin kocasını çalmadım, kimsede kılığıma kiyafetime laf edemedi.

Dul ne ya ? Bir kadının bunu söylemesi ne kadar üzücü
Ben de siddet yüzünden boşandım kızım var benim de. Bir kez olsun çevremden o imayı hissetmedim tam tersi giyin süslen gez kendine gel ileride cok daha iyi biri çıkar karşına dediler sürekli destek oldular insanın doğduğu yer kaderi gerçekten
Siddetin olduğu yerde durup da kızınızı bu hayata mahrum bırakmayın

Annenin yanında sennle tartısması kucumsemesi sevmemesi yani annene ayıp olmus ben istemem kız7mın esi benim yanmda kızımı rencide etsin uzsun. Zaten guclu olmsk istiyorsan ondan önce sdn adliyenin kapısını calcakdın.illa biriyle evlenmek zorunda degilsin hayat karsına ne cıkarır bilemezsin erkeksizlşkten ölünmüyor yani ilerde kmle olacam sapıkmı deglmi bilemem demen cok yanlıs. Hiç olmayadabilirsin daha bosanmadan erkek hesabı yapmak hoş degl.önceligin kızının akıl saglıgı ve güzsl bi gelecegi olmasık için bosanmak olmalı. Huzrusz gergin bir ortamda büyümesinden xok daha iyidir bosanman. Yani ben istemem babam benm onumde annemi hor gorsun eziklesin sevmiyorm dus yakamdan desin gozumjn onunde olsa katlanamazdm o ailede büyümek istemezdim. Annende suan cok uzulmustur esinle olan iletişiminize. Cahil insanları bosver 3 5 gun dul dye konusuyor ertesi gun bakhele bizim mahallede bit oglan var cok efendi gel bir gorus daha gencsin demeye baslarlar. Hiç önemseme o kısmı ailen arkandaysa baskasından hoslanıp annenın yannda sana ktou sozler soyleyen bir adama katlanmak zorunda deglsn

Herkes her şeyi diyebilir ama kendi hayatlarını yaşarlar.
Siz de onlar kendi hayatlarında mutlu mesut yaşarken sizin lafınızı etmesinler diye cehenneminizde sessiz sedasız yaşamaya devam edersiniz. Böylece onların suskunluğuna karşı kendinizi ömür boyu cehenneme mahkum etmiş olursunuz.
Aslında bir şey söylemeye bile gerek yok, sizin seçiminiz derdim.Ancak bir soru sormadan geçemeyeceğim.
Onlar sussunlar diye kızınızı bu cehennemde yaşamaya mahkum etmeye hazır mısınız?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…