Aldatma var mı bilmiyorum,Boşanmalı mıyım? Boşanmak çok mu zor?

Sizce yeterli mi bunlar boşanmak için
Adamla başka kadın yüzünden boşanma aşamasına gelmişsin, fiziksel psikolojik her türlü şiddeti görmüşsün, açık açık yüzüne seni sevmediğini, çocuk olmasa boşanacağını söylemiş daha nasıl bir sebep yazım sana mesela adamı illa yatakta mı basman lazım diyeceğim ama senin ona da bir savunman olur. Adam tek başına medeni kanındaki tüm boşanma nedenlerini üzerinde deniyor haberin olsun.

sanırım sizin eşinize verdiğiniz değeri eşiniz size vermiyor,ama benim anladığım eşinizi seviyorsunuz i olayı sonuçlandırmamak için bahaneler veriliyorsa aslında kişi o olayı sonuçlandırmak istemiyordur böyle büyük bir kararı yine siz kesip biçip düşünüp vereceksiniz.rabbim hakkınızda hayırlısını versin sonuçları yazın burdan lütfen 🙏

Eşimi çok sevdim o da beni seviyor gibiydi başlarda. Onu tanıdım bir sene sonra babamı kaybettim. Tek dayanağım oydu. Beni çok üzdü o ve ailesi ama bile bile evlendim. Sevdiğim için geri dönemedim.

Daha nişanlanmadan ailesi bana sataşmaya başladı. Eşim saygı duymadığı için onlr da duymamış şimdi anlıyorum.
Evlendik daha bir iki ay olmadan eşim bana tekme attı. Evi terk ettim ama çevrem ne der iyi olmuş derler diye ayrılmadım. Başarısızlık yaşamak istemedim.

Zaman geçtikçe eşim ağır sözlerini arttırdı. Bir kızımız oldu. Ben ve annem eşime maddi manevi yardım ettik hep önüne her şeyi serdik.

Ama eşim kıymet bilmedi. Evladı için bu güzel aile için şükretmedi.

Ailesi kötüydü beni suçladı. Kendi suçlu iken de beni suçladı. Kardeşleri bile bana saygı duymadılar. En sonunda ailesiyle de arası bozuldu ailesi çok fena insanlar gerçekten.

Eşim insanla ne sohbet eder ne neşelendirir ne gönlümü almayı bilir. Ben yanına gitmesem bir kez sarılmaz bile.

Geçen sene bir kadın yüzünden boşanma aşamasına geldik ama o kadından hoşlandı mı yoksa benim kuruntum mu bilemiyorum somut bir şey yok elimde.

Neyse bu akşam eşimle tartıştık annem de bizde. Anneme dedi ki çocuk olmasa çoktan boşanırdım ben bundan.

Madem sevmiyordu neden evlendi? Neden hayatımı mahvetti.
Sevmediğini ilan etti böylece.
Şimdi bu laftan sonra nasıl mutluluk pozları vereyim? Annem bile seni sevmiyor diyor.

Ne yapsam sevip sevmediğini anlarım? Daha nasıl anlayacaksın der gibisiniz…

Boşansam kızım var kimseylr evlenenem sapık mı değil mi bilemem önceliğim kızım

Etrafta kadınlar bu boşanmış aman kocamızı koruyalım demezler mi cahil akrabalar sen gençsin şöyle süslenme böyle yapma demezler mi

Eşimin ailesi benim düşmanım akrabalar oh boşanmış demezler mi

Evladım ömür boyu bir ailenin hasretiyle mi büyüyecek zaten ben öyle büyüdüm.

Çok mu zordu sevmek:KK43: sevmiyorsa niye evlenelim dedi……..
Kızın bu mutsuz ailede böyle bir babanın yanında çok mu mutlu sanıyorsun. Eğer boşanmak gibi bir imkanın varsa neden bosanmiyorsun. Benim babamda çok fena bir adamdı keşke annem ayrılsaydi da mutlu bir çocukluk gecirseydim. Bazı insanlar her koşulda her lafı ediyorlar açıkken de kapalıyken de güldüğün de ağladığında da çok mutluysan da.. Kime ne senin hayatın senin mutluluğun sen önemlisin evladın önemli başkalarının razı gelmesi için kendinin ve evladının mutsuzlugunumu göze alıyorsun. Boşandın hemen kocamı bulman lazım veya ölene dek hiç evlenmemen mi lazım. Mantıklı düşünerek hareket etmelisin evladınida büyütürsün vakti zamanı gelir biriyle çok iyi anlasirsin yuvada kurarsın yada hiç evlenmemeyi tercih eder tek başına bir hayat kurarsın.

Eşimi çok sevdim o da beni seviyor gibiydi başlarda. Onu tanıdım bir sene sonra babamı kaybettim. Tek dayanağım oydu. Beni çok üzdü o ve ailesi ama bile bile evlendim. Sevdiğim için geri dönemedim.

Daha nişanlanmadan ailesi bana sataşmaya başladı. Eşim saygı duymadığı için onlr da duymamış şimdi anlıyorum.
Evlendik daha bir iki ay olmadan eşim bana tekme attı. Evi terk ettim ama çevrem ne der iyi olmuş derler diye ayrılmadım. Başarısızlık yaşamak istemedim.

Zaman geçtikçe eşim ağır sözlerini arttırdı. Bir kızımız oldu. Ben ve annem eşime maddi manevi yardım ettik hep önüne her şeyi serdik.

Ailesi kötüydü beni suçladı. Kendi suçlu iken de beni suçladı. Kardeşleri bile bana saygı duymadılar. En sonunda ailesiyle de arası bozuldu ailesi çok fena insanlar gerçekten.

Eşim insanla ne sohbet eder ne neşelendirir ne gönlümü almayı bilir. Ben yanına gitmesem bir kez sarılmaz bile.

Geçen sene bir kadın yüzünden boşanma aşamasına geldik ama o kadından hoşlandı mı yoksa benim kuruntum mu bilemiyorum somut bir şey yok elimde.

Neyse bu akşam eşimle tartıştık annem de bizde. Anneme dedi ki çocuk olmasa çoktan boşanırdım ben bundan.

Şimdi bu laftan sonra nasıl mutluluk pozları vereyim? Annem bile seni sevmiyor diyor.

Etrafta kadınlar bu boşanmış aman kocamızı koruyalım demezler mi cahil akrabalar sen gençsin şöyle süslenme böyle yapma demezler mi

Mune abla beni tekrar banlansın istemiyorum bu yüzden dikkatli yazacağım yazacaklarımı elimden geldiğince. Yani gerçekten herkes anne baba olmamalı derler ya hani gerçekten öyleymiş. Bir annenin evladı için güçlü durmak elindeyken, onun daha mutlu yaşamasını sağlamak için sırf boşanmamak için evladının hayatını bu şekilde olumsuz halde etkilemesi ne kadar acı verici. Etrafa elaleme "bakın başımda kocam var" demek gerçekten bu kadar mı değerli? Değecek mi çocuğunuzun üzüntülerle büyümesi?

Ben gerçekten size de eşinize de üzülmedim. Ama o kız çocuğuna gerçekten çok acıdım şuanda. Hayatı boyunca insanlar böyle ona düzgün hayat sunmayan ailesi olduğu için maalesef üzülecekler. Ailesinin mutlu etmeye çalışmadığı çocukları maalesef hayat daha çok üzüyor.

Ev içi şiddet sadece fiziksel şiddet, küfürler hakaretler değildir. Anne baba arasındaki sessiz gerilim bile çocuklar için psikolojik şiddettir.

Zorla evlenmemişsiniz, aile baskısıyla evlenmemişsiniz, ailenizin parası varmış ki kocanıza para yediriyorsunuz. Bir kadının boşanmasındaki en büyük engel bu para derdidir. Annenizi kızınızı alırsınız ayrı evde yaşarsınız.

Bu kız bugün küçük, yarın ergen olacak, sonra 20li yaşları var. Hep içinde sizin bu mutsuzluğunuzu huzursuzluğunuzu taşıyacak. :KK43:
Onu bunu bilmem ama 80,85 yaşındaki insanlar unuttu gitti şu yazdığınız saçmalıkların olduğu dönemi.yaşınız doğruysa sizin bunlara yetişememiş olmanız gerekiyor. ne saçmalıyorsunuz allah aşkına.elalem mi kalmış.insanın çekirdek ailesi karışmıyor artık işine.çevre denen şeyin umrunda bile değilsiniz.diğer arkadaşlar gibi önemli olan sizsiniz çevreyi takmayın falan filan demek bile saçma.etrafta çekinilecek çevre yok çünkü.😀😀
Kısaca bahane bulacağım diye taaa taş devrine kadar gitmişsiniz.bir de ne düşmanın olacak ki senin.normal birisin.bir ilginçsiniz valla.

Son düzenleme:
Off off bugün kaçıncı dayakçı, hakaretçi, şiddetin her türlüsünü yapan cani koca konusu.. eskiden kadınlarımız para kazanamıyordu, okutulmuyordu, çalıştırılmıyordu, ailesi arkasında durmuyordu, polisler dinlemiyordu diye bu olaylar yaşanıyor sanıyorduk meğer bir kısmı hiç de öyle değilmiş.bu tarz şiddet olayları yaşamaktan, aşağılanmaktan, dövülmekten, sövülmekten zevk alan büyük bir kadın popülasyonu var gerçekten.bahanelerin hepsi kalktı, şimdiki eziyet çekenler üniversiye mezunu, işi yerinde, ailesi arkasında kadınlar. Kadın bahane de bulamamış, taaa fiii tarihinden kalma bahaneleri falan kullanmaya çalışıyor 😂😂. Yav gerçekten şikayetçi değilseniz boşuna konu açıp, bizim gibi normal insanların sinirlerini zıplatmayın gözünüzü seveyim.gerçi bu tarz kadınlar ortalığı birbirine katıp, kocayla barışıp, sonra onu kurtarmaya çalışanları suçlu yapmayı da pek sever.zaten örneğini görmüşüz.yardımcı olmak isteyen bir üyemize çakmış lafı kendince 😒. Allah kurtarsın ne diyelim.sen ben anlayamayız bu kafaları.

O ne der bu ne derle hayat geçmez.Adam seni seviyor bile olsa gram saygı duymuyor.Sence neden?Çünkü sen ne yapsa dibindesin.Senin asla ondan vazgeçmeyecegini en kötüsü de kendine saygı duymadığını biliyor.Boşan demem ama birazcik elini, gözünü çek şu adamın üstünden.Hayatinin merkezinden çıkar şunu.Onceligin çocuğun değil bunu kendine bile itiraf edemesen de ne yazık ki durum bu.Kendin ve çocukların için mutlu olup şu adamdan uzaklasmayi seç.Eğer sendeki değişimi görürse belki o yanaşır belki değişen şeylerin sonucu seni kaybedecek olmaktan korkar.

Aldatildiginizdan emin olunca ayrilmayi seciyorsuniz yapmayin bunu kendinize. Size saygi göstermiyormus aileside öyle. Size saygi göstermeyen insanlarin icinde durmayin. Annenizin yaninda sizinle kavga ermesi bile bosanmak icin bir sebep. Üstelik o kimki sizin annenize sizin hakkinizda cocuk olmazsa basanirdim diyor….
Herseyi gectim cocugunuzu düsünün anne ve babayla büyüsün diye elinizden geleni yapiyorsunuz ama cocugunuza kötülük yapiyorsunuz. Snnesine saygi gösgermeyen tekme atan kavgaci bir babayla büyümesi cok daha kötü. Gelisimini daha kötü etkilicek. Belki cocugunuz genc kiz olunca sirf o sizin ortaminizdan kurtulmak icin önene ilk cikan biriyle evlenip hayatini mahfedicek. Deyermi bunlara?
Hayati kimse icin yasamiyorsunuz. O ne der ju ne deri birakin, kim ne derse desin siz kendi yolunuza bakin. Kimse siz evde mutsuzken yaninizda deyil sizin yasadiklarinizi bilmiyor, birakin ne düsünürlerse düsünsünler. Ama dize tavsiyem eyer öyle insanlar varsa cevrenizde o insanlardanda kurtulun cünki o zihniyetreki insanlardan size ancak zarar gelir. Yeni bir semte tasinin düzgün insanlari hayatiniza alin ve yeni cevrenizi iyi secin.

Çok da basit boşanmak adım atmak yeterli. Niye bile bile bu kadar çektiniz o da anlamsız.

Çocuk zaten bahane. Siz kendinizi kandırıyorsunuz çocuğun yanında bir şey olmamış gibi görünerek. Psikolojisini de mahvediyorsunuz.

Sizin zihniyetiniz de pek doğru gelmedi bana. O ne der bu ne der diye yaşanır mı? Sizin çektikleriniz nolacak? Bide ayrıldıktan sonra illa evlenmek zorunda mısınız kızınızla yeni bi hayat kurun illa bi erkeğe gerek yok

Aman ne derse desinler cahiller der bunlari.cahiller ne diyecek diye bukadar kafa yorma sen kendi cikarina bak.

Sen daha simdiden onu dmeezler mi bunu demezler mi diye düşünüp bosanmak istemiyorsun ki? Bırak elalemi senin kendine yaptgn zulmü kimse yapmaz kendinden baska düşmanada ihtiyacın yok..
benim annemde babamin tarafindan cok cekmis insan bosandilar biz de kardeslerim olarak cok cektik ilk baslarda dedigin gibi herkes laf etti kadin evde tek yasayamaz dediler babam evlendi erkek evlenmeyip napicak dediler annemin yanina tasindik calistik simdi soruyorum anneme karşına duzgun biri çıksa evlenir misin diye tek yasamak oyle guzel ki diyo asla korkma bence annemin hastaligi oldugu halde ayakta durabiliyo

Siz elalem ne diyecekten başka bir şey düşünmez misiniz? Eğer size ilk tekme attığında çocuğunuz da yokken boşansaydınız şimdi bu kadar çok elalem ne diyecek malzemeniz olmazdı. Yine de zararın neresinden dönsen kardır. Mesleğin var mı bilmiyorum ama yeni bir iş, yeni bir ev, yeni arkadaşlar hatta yeni bir şehir sana çok iyi gelebilir.

annesinin yanında çocuk olmasaydı bundan boşanırdım diyen adama ,anneniz bir tepki vermedi mi?
siz nasıl onuruzu bu derece ayaklar altına alan bir adamın hala sizi sevmesini bekliyorsunuz?
lütfen kendinize gelin.
boşayın gitsin pislik herifi

Annene seni döven hakaret eden ailesiyle degersizleştiren adama para verdiyorsun adam o kadar simarmis ki seni aldatıyor olsa da ses çıkarmaya aksın
Kızının önünde dayak yiyeceğin günler de gelecek anneni düşünmüyorsun kızını düşün geçen bir üye kızım da takmıyor benim taklidimi yapıyor demişti
Maddi gücün var kocanın şeyinden ayrıl artık ama sen 2.cocuguda yapacaksin eminim

X