Aldatma var mı bilmiyorum,Boşanmalı mıyım? Boşanmak çok mu zor?

Eşiniz size tekme atmış, sizde ondan bebek yaptınız, size tekme atan birinden. eşiniz çocuk olmasaydı senden boşanırdım dedi. İnanamadım okuduklarımı. Sizi hiç üzmek istemem ama insanda biraz gurur olmalı …….
Ben hata olduğunu bilmiyor muyum bana tekme atan birinden çocuk yapmak evet hata bunu zaten biliyorum tekrar tekrar söylemek marifet mi ? Boşanıcam diyorum adam evden gitmiyor aynı yerde çalışıyoruz ne yapayım bu yaza kadar aynı yerde çalışıyoruz maalesef

Neyse sizi üzmeyeyim. Maddi geliriniz mesleğiniz bir kaç da manevi olarak size yardımcı olacak birileri varsa karşınızda bence boşanmalısınız. Boşanmak bu şartlar varsa zor değil.

Neyse sizi üzmeyeyim. Maddi geliriniz mesleğiniz bir kaç da manevi olarak size yardımcı olacak birileri varsa karşınızda bence boşanmalısınız. Boşanmak bu şartlar varsa zor değil.
Maddi gelirim var da büyükşehirde yeterli olmayabilir o yüzden küçük yere gideceğim manevi yardıma gelince annem var ama onun da psikolojisi iyi değil

Ben hata olduğunu bilmiyor muyum bana tekme atan birinden çocuk yapmak evet hata bunu zaten biliyorum tekrar tekrar söylemek marifet mi ? Boşanıcam diyorum adam evden gitmiyor aynı yerde çalışıyoruz ne yapayım bu yaza kadar aynı yerde çalışıyoruz maalesef
Yok marifet değil, yazdım da inanamadım diye ondan inanmak için tekrar yazdım. Seni kırmak için değil yaza kadar kendini güzelce toparla sonrasında da yavaş yavaş boşanmaya hazırlık

Eşimi çok sevdim o da beni seviyor gibiydi başlarda. Onu tanıdım bir sene sonra babamı kaybettim. Tek dayanağım oydu. Beni çok üzdü o ve ailesi ama bile bile evlendim. Sevdiğim için geri dönemedim.

Daha nişanlanmadan ailesi bana sataşmaya başladı. Eşim saygı duymadığı için onlr da duymamış şimdi anlıyorum.
Evlendik daha bir iki ay olmadan eşim bana tekme attı. Evi terk ettim ama çevrem ne der iyi olmuş derler diye ayrılmadım. Başarısızlık yaşamak istemedim.

Zaman geçtikçe eşim ağır sözlerini arttırdı. Bir kızımız oldu. Ben ve annem eşime maddi manevi yardım ettik hep önüne her şeyi serdik.

Ama eşim kıymet bilmedi. Evladı için bu güzel aile için şükretmedi.

Ailesi kötüydü beni suçladı. Kendi suçlu iken de beni suçladı. Kardeşleri bile bana saygı duymadılar. En sonunda ailesiyle de arası bozuldu ailesi çok fena insanlar gerçekten.

Eşim insanla ne sohbet eder ne neşelendirir ne gönlümü almayı bilir. Ben yanına gitmesem bir kez sarılmaz bile.

Geçen sene bir kadın yüzünden boşanma aşamasına geldik ama o kadından hoşlandı mı yoksa benim kuruntum mu bilemiyorum somut bir şey yok elimde.

Neyse bu akşam eşimle tartıştık annem de bizde. Anneme dedi ki çocuk olmasa çoktan boşanırdım ben bundan.

Madem sevmiyordu neden evlendi? Neden hayatımı mahvetti.
Sevmediğini ilan etti böylece.
Şimdi bu laftan sonra nasıl mutluluk pozları vereyim? Annem bile seni sevmiyor diyor.

Ne yapsam sevip sevmediğini anlarım? Daha nasıl anlayacaksın der gibisiniz…

Boşansam kızım var kimseylr evlenenem sapık mı değil mi bilemem önceliğim kızım

Etrafta kadınlar bu boşanmış aman kocamızı koruyalım demezler mi cahil akrabalar sen gençsin şöyle süslenme böyle yapma demezler mi

Eşimin ailesi benim düşmanım akrabalar oh boşanmış demezler mi

Evladım ömür boyu bir ailenin hasretiyle mi büyüyecek zaten ben öyle büyüdüm.

Çok mu zordu sevmek:KK43: sevmiyorsa niye evlenelim dedi……..
Derler hepsini ve daha fazlasını derler. Kimsenin ağzı torba değil buzesin diye atasözü var. Ama sen güçlü kendi ayaklari üstünde duran birileri için kendin için yaşayan kendine saygısı sevgisi olan bir insan olursan onlar sadece der seni uzemez seni etkileyemez. Kimin karsisina kim çıkar belli olmaz nasip işleri belki çok iyi biri çıkar kapıları kilitleme zaten erken bunu düşünmek için.

Millet susmaz kıskanır konuşur, kötülük olsun diye konuşur, pasif kalırsan konuşur. Hep kendilerinde konuşmak karışmak için hak görürler. Önemli olan sensin onlara ne kadar değer verdiğin

Başkaları ne der diye yaşamaktan vazgeçin. Bu yıllarınız geri gelmeyecek pişmanlık içinde geçen bir hayatınız olacak. Değer mi bir düşünün?

Ben boşandım 4.5 yaşında kızım var. Kızımla İstanbul'da tek yaşıyorum, ailem İzmir'de. Zorluğu da var elbet ama ben böyle çok mutluyum. Kendime olan güvenim, yaşama sevincim geri geldi. Eskisi gibi neşeli, cıvıl cıvıl bir kadın oldum.

Aldattığına emin olsam zaten bir dk durmazdım

dayak yemişsiniz durmuşsunuz aldatınca durmayacağınıza inanmadım.
sizi sevmeyen adamdan boşanmamak için kırk tane bahane saymışsınız adam aldatınca o bahaneleriniz ne olacakta durmayacaksınız.
madem durmayabiliyorsunuz şimdi niye duruyorsunuz?

Eşimi çok sevdim o da beni seviyor gibiydi başlarda. Onu tanıdım bir sene sonra babamı kaybettim. Tek dayanağım oydu. Beni çok üzdü o ve ailesi ama bile bile evlendim. Sevdiğim için geri dönemedim.

Daha nişanlanmadan ailesi bana sataşmaya başladı. Eşim saygı duymadığı için onlr da duymamış şimdi anlıyorum.
Evlendik daha bir iki ay olmadan eşim bana tekme attı. Evi terk ettim ama çevrem ne der iyi olmuş derler diye ayrılmadım. Başarısızlık yaşamak istemedim.

Zaman geçtikçe eşim ağır sözlerini arttırdı. Bir kızımız oldu. Ben ve annem eşime maddi manevi yardım ettik hep önüne her şeyi serdik.

Ama eşim kıymet bilmedi. Evladı için bu güzel aile için şükretmedi.

Ailesi kötüydü beni suçladı. Kendi suçlu iken de beni suçladı. Kardeşleri bile bana saygı duymadılar. En sonunda ailesiyle de arası bozuldu ailesi çok fena insanlar gerçekten.

Eşim insanla ne sohbet eder ne neşelendirir ne gönlümü almayı bilir. Ben yanına gitmesem bir kez sarılmaz bile.

Geçen sene bir kadın yüzünden boşanma aşamasına geldik ama o kadından hoşlandı mı yoksa benim kuruntum mu bilemiyorum somut bir şey yok elimde.

Neyse bu akşam eşimle tartıştık annem de bizde. Anneme dedi ki çocuk olmasa çoktan boşanırdım ben bundan.

Madem sevmiyordu neden evlendi? Neden hayatımı mahvetti.
Sevmediğini ilan etti böylece.
Şimdi bu laftan sonra nasıl mutluluk pozları vereyim? Annem bile seni sevmiyor diyor.

Ne yapsam sevip sevmediğini anlarım? Daha nasıl anlayacaksın der gibisiniz…

Boşansam kızım var kimseylr evlenenem sapık mı değil mi bilemem önceliğim kızım

Etrafta kadınlar bu boşanmış aman kocamızı koruyalım demezler mi cahil akrabalar sen gençsin şöyle süslenme böyle yapma demezler mi

Eşimin ailesi benim düşmanım akrabalar oh boşanmış demezler mi

Evladım ömür boyu bir ailenin hasretiyle mi büyüyecek zaten ben öyle büyüdüm.

Çok mu zordu sevmek:KK43: sevmiyorsa niye evlenelim dedi……..
O ne der ?bu ne der? Ayrılırsam yenilmiş olurum? Dayak yedim başarısızlık bu kabul edemem? Diye diye hayatınızın içine etmişsiniz Siz bu kadar saçma bahanelerle sığınıp cehennemi kendinize sonrada yavrunuza yaşatırken Karşı tarafa cenneti sunmuş,ama bir türlü aklınız başınıza gelip gerçeği gormemişsiniz Bahanelerle sığının aynen devam,ilerde kızınız öyle bir laf eder tokat gibi , gözünüz açılır ama iş işten geçer.Adam gider başka bir hayat kurar,belki gözünüz açilir .Siz elalem için bu iğrenç evliliğe ,katlanin nasıl olsa işin sonunda madalya takacaklar, sırtınızı pışpışlayip,çukura iter ustunuze toprağı atarlar.........

eşin seni seviyor mu? yazdıklarına bakılırsa hayır. şiddet ezme aşağılama nankörlük yapan biri.
eşin seninle neden evlendi? sen çok sevmişsin o yüzden. eve maaş getirdin yemek çamaşır kadınlık hepsini hiç hesapsız veriyorsun kim vazgeçer ki. istediği gibi ezebiliyor aşağılıyor ailesi seni saymıyor sen hep affetmişsin.adama konfor sağlıyorsun.
neden boşanmıyorsun? boşanmış kadın şöyle böyle derler yazmışsın üstelik paran var.
boşanacak mısın? zannetmiyorum. sen boşanmış kadını kendin yargıladığın için herkesin yargıladığını zannediyorsun. senin için boşanmak itibar kaybı. evli barklı kadın imajı senin için mutluluktan bile önemli.
çocuk var annem rahatsız aynı iş yerindeyiz toplum şöyle der velayeti alamazsam doğudayım adam evden gitmezse siz beni anlamıyorsunuz diyeceksen tamam o zaman boşanma devam et.
adam bana kötü davranıyor sevilmiyorum sarılmıyor eziyor annem bile sevmiyor kızım dedi tamam o zaman boşan.
sen ikiye bölünmüşsün konu sahibi. bir uçtan diğer uca hızlıca geçiş yapıyorsun. hakkında hayırlısı.

Boşanmış biri olarak yazıyorum bunu. Boşanın. Yıllar geçse de fikriniz yine buralarda boşansam mı boşanmasam mı olacak çünkü. Bana da tekme atıldı. Üstüme çıkıldı. Saçlarım yolundu. Ama Bir daha izin vermedim. Ve tüm dur yapma demesine rağmen bosadim.

Kimsenin ne düşüneceğini ne diyeceğini umursamayın lütfen. Bırakın isteyen istediğini konuşsun. Böyle bir adamla evli kalmak size zulüm olur.

Boşanmış bir akrabamı anlatmak ıstiyorum kocasını evinde kendi yatağında bir kadınla basıyor ve anında dilekce verip boşanıyor sonra adam o kadinla evleniyor 2 sene sonra adam o kadını da aldatıyor ondanda boşanıyor yalniz bir hayat yasiyor cocuklari da eskisi gibi sevemiyor babalarini yani adam yıllarını sürünerek geçirdi desem yalan olmaz ilk eşi ise universite mezunu bir kadin di ama calismiyor 2 cocuguna bakiyordu boşandıktan sonra kendi adına bir sürücü kursu açtı isleri iyi gitti kadını tanısan bayılırsın o kadar iyi bir insan neyse yıllar geçti çocuklarını büyüttü okuttu sonra birde emlakci dükkanı açtı kadin şehrin sayılı insanları arasına girdi hiç demedi boşandıktan sonra dul kaldım öldüm bittim boşanma ona okadar iyi geldi ki kendini yeniden yarattı resmen ve son olarak illa evlenecem düşüncesi de yoktu zaten birdaha hiç evlenmedi.

X