Aldatılmaya ilk adım mı bu?

SESPIRILTISI

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2019
9
7
30
merhaba 26 yaşında 5 yıllık evli ve 1 buçuk yaşında bebeği olan kendi halinde bir insanım.
eşimle severek evlendik gelin görün ki Türkiye'de sadece erkekle değil ailesiyle de evleniliyormus bunu öğrendim kendi adıma aramızı acımaya çok çalıştı ailesi .
3 yıl flört ederek evlendik çok sevdiğimizi düşünmüştüm. evliliğin ilk günü itibariyle anne ağzına bakan bir eşe sahip oldum hep çok mücadele ettim ama az da olsa kendime karıştırmamayı başardım.

Bu evlilik süreci boyunca ailesi yüzünden çok kavga edildi araya soğukluk girdi.
ve ben eşimden soğumaya başladım ki o beni zaten sevmemiş hiç .
bilemedim...
Hayatıma, aileme , düşüncelerime, bana , heveslerime , üzüntülerime, acılarıma asla saygı duymadı.
ama soğudum diyede hiç bosvermedim onu herşeyini 4 4 lük yaptığıma inaniyorum ama o nankör oldu ve hiç görmedi benim için ne yaptın deyip durdu.
Asıl konuya gelecek olursak 1 hafta önce babamı kaybettim ve ailemin yanında kalmam gereken bir süreçti .
Eşim ilk gün akşama kadar yanımdaydı sonra gitti. Ertesi gün ailesiyle gezmeye memleketlerine gittiler hiç bir şey demedim. Ben yokum nasıl olsa dedim .
o sırada instagramina bi gireyim dedim ara sıra girerim bekar bi arkadaşıyla yasca olgun ünlülerden bahsederek beğenilerini söylüyorlar ates ediyor vs gibi bi üslupla.
yeni bir arkadaşçevresi edindi çoğu boşanmış geriye kalanlar da eşlerini aldatan insanlar 3 4 kere kavga ettim görüşmeni istemiyorum diye ama her dakika onlarla birlikte vebu insanlarla sürekli kadın muhabbeti yapıyorlar instagramdan hiçbir zaman belki etmedim en son instagrama bi girdim sevgiliyken bile takip etmesini istemediğim bi arkadaşıyla mesajlaşmalar .
konusma su sekilde başını hatırlamıyorum ama eşim eski günleri özlediğini ve mutlu olmayi hakkettiklerini söylüyor sadece 1 sayfasini cekebildim sinirden .

kız: anın keyfini çıkaramadığımz için oluyor bunlar
esim: evet doğru diyosun
kız: gelirsen mutlaka haber ver bizde yaşadıklarımızı konuşarak mutlu oluruz:)
esim: mutlu olmaya ihtiyacımız var bazen cat pat is çıkıyor ilk firsaatta yanindayim :)
kız:tamam anlaştık sef :)
esim : ♡:)

konu uzuyor ama aradım bunu görür görmez nasil keyfin yerindemi deyip kapattim benimm acim zaten büyük babami kaybedeli 3 gün olmuş kavga etmek istemedim hemen önce instagrama girio konuşmalari silmiş aradi açmadım. sifreyi değiştirmiş ertrsi gün ben acmayınca annemi abimi kardesimi sürekli aramaya basladi açtım sacmalama ben kalbi yanlışlıkla attim falan dedi inanmadim .
konuyu uzatıp kavga etmedim o an eve gelince görüşürm nasil olsa dedim . sifreyi neden değiştirdn diye sorduğumda benden izinsiz.neden hesabima giriyorsun falan dedi öyle kapattım telefonu .
konusmalari sürekli siler esim .
şimdi eve geldim bu olayın üzerinden 1 hafta geçti ve bugün eve geldim nasıl davranmalı nasil hesap sormaliyim ?

Öncelikle başınız sağ olsun. Allah rahmet eylesin babanıza.
Bu nasıl bir eş ki en acılı günlerinizde arkadaşlarıyla kadın muhabbetleri yapabiliyor. Üstelik sizden uzaklaşır uzaklaşmaz görüşmesini onaylamadığınız bur arkadaşı ile görüşmeye başlıyor en kısa zamanda buluşma sözü vererek. Bence normal bir eş böyle bir acıda karısının yanında olup destek olmalı biraz olsun acısını hafifletmeliydi. Biraz ağır olabilir ama ben böyle bir insana eş demem.
Ayrıca sizin açınızdan da şu garibime gitti böyle bir acı yaşarken eşinizin instagramına girmek mesajlarını karıştırmak nasıl aklınıza geldi.
Büyük konuşmayayım benim başıma böyle bir şey gelse ben önümü bile göremem acıdan.

Öncelikle başınız sağ olsun. Allah rahmet eylesin babanıza.
Bu nasıl bir eş ki en acılı günlerinizde arkadaşlarıyla kadın muhabbetleri yapabiliyor. Üstelik sizden uzaklaşır uzaklaşmaz görüşmesini onaylamadığınız bur arkadaşı ile görüşmeye başlıyor en kısa zamanda buluşma sözü vererek. Bence normal bir eş böyle bir acıda karısının yanında olup destek olmalı biraz olsun acısını hafifletmeliydi. Biraz ağır olabilir ama ben böyle bir insana eş demem.
Ayrıca sizin açınızdan da şu garibime gitti böyle bir acı yaşarken eşinizin instagramına girmek mesajlarını karıştırmak nasıl aklınıza geldi.
Büyük konuşmayayım benim başıma böyle bir şey gelse ben önümü bile göremem acıdan.
allah tarafından sanırım bebeğimi uyutmak için odaya girdim o sırada bana gelen bas sağlığı mesajlarını cevapliyordum instagramdan eşimin ki de diğer hesap olarak kayıtlı baktim 4 yazıyorhesabın üzerinde kim yazmış diye bi dokundum bu konuşmalar çıktı karşıma ne yapacağmi şaşırdım normalde ortalığı bir birine katardim ama su durumda sakin olmam gerektiğini düşündüm ev felaket kalabalik bağırsam telefonda bi halta yaramayacak en iyisi yüz yüze konuşmak dedim ama az önce ise gitmeden seni cok özledim falan diyip sarıldı ise gidecek tartisma yarida kalacak diye bişeydemedim sağlıklı düşünemiyorum hala çıkmazdayin buraya sormadan hareket etmek istemedim o kadar haklısınız ki normalbir eş benim yanımda olmalıydı işte bende bunun bilincindeyim

Eve dönünce onun bavulunu kapıya koyardım. İlk adım değil resmen koşmuş eşin. Galiba affedeceksin o yüzden önce kendi kararından emin ol
Soğukkanlılık değil aslında. Ona babasının acısını bile yaşatmayan bu adama karşı verdiği mücadelenin getirdiği bir güç.
Konu gerçekse (ki sanmıyorum) gördüğünüz mesajların ekran görüntülerini alın, boşanma davası açın.
Kalbi yanlışlıkla mı atmış, bak sen, yanlışlıkla flört de eder bu...ıyi bir dersi hak ediyor kocanız...
Bu acılı günde eşinizin ailesiyle gezmeye gitmesinden sonrasını aklım almadı. Çok garip. Eşiniz olduğuna emin misiniz bu insanın
affetmek vs değil suan nasil bi durumun içinde olduğumu Bile bilmiyorum içim almıyor canım babama o kadar yanıyor ki bu ne nasil yani ne yasiyorum suan bu adam tarafından diye sorguluyorum . yanımda olmayacağını biliyordum benim eşim demek bile ona lüks ama böyle bir insandı kafami toparlamama yardimci olup bi yol gösterirseniz cok sevinirim

allah tarafından sanırım bebeğimi uyutmak için odaya girdim o sırada bana gelen bas sağlığı mesajlarını cevapliyordum instagramdan eşimin ki de diğer hesap olarak kayıtlı baktim 4 yazıyorhesabın üzerinde kim yazmış diye bi dokundum bu konuşmalar çıktı karşıma ne yapacağmi şaşırdım normalde ortalığı bir birine katardim ama su durumda sakin olmam gerektiğini düşündüm ev felaket kalabalik bağırsam telefonda bi halta yaramayacak en iyisi yüz yüze konuşmak dedim ama az önce ise gitmeden seni cok özledim falan diyip sarıldı ise gidecek tartisma yarida kalacak diye bişeydemedim sağlıklı düşünemiyorum hala çıkmazdayin buraya sormadan hareket etmek istemedim o kadar haklısınız ki normalbir eş benim yanımda olmalıydı işte bende bunun bilincindeyim

Kesinlikle hesabını sorun üstü kapanmasın bu yaptığının. Ama sizin yanınızda olmayışının acısı nasıl geçecek bilmiyorum.

Babanızı kaybetmişsiniz, eşinizin de babası sayılır. Adam gezeyim tozayım, fingirdeyeyim diye düşünüyor hala. Yazıklar olsun böyle kocaya. Büyük hayal kırıklığı. İnsanların gerçek yüzü kötü günde belli olur zaten eşiniz de belli etmiş kendini.

Ne öneride bulunacağımı bilemedim gerçekten. Babanızın acısıyla birlikte bununla nasıl uğraşacaksınız? Bilmiyorum, belki bu konuyu şimdilik düşünmemek, açmamak sonraki zamanlara ötelemek daha mantıklı olabilir.

Başınız sağolsun çok üzüldüm.

Bir tanıdığım var idi buna benzer bir şekilde eşi ile arası açıldı bir kız ile yazıştı iş yerinden gel zmn git zmn o kiz ile sevgili oldular bence dikkatli olun derim inşallah aldatmaz da ben kalp emojisini kiz arkadaslarim ve kuzenlerim haricinde hic bir erkek arkadasima göndermem garip geldi çok samimi

Bazı şeyler unutulabilir, affedilebilir, düzelebilir. Ama öyle şeyler var ki çok gerçek. Ölüm gibi! Gerçek bir yas. Ne zaman yanınızda olacak şimdi değilse? Şimdi eşiniz değilse geçmiş olsun-ki bir daha olma fırsatı olmamalı. Ya bilmiyorum... Daha çapkınlık kısmına gelmeden bu bile çok kırıcı.

merhaba 26 yaşında 5 yıllık evli ve 1 buçuk yaşında bebeği olan kendi halinde bir insanım.
eşimle severek evlendik gelin görün ki Türkiye'de sadece erkekle değil ailesiyle de evleniliyormus bunu öğrendim kendi adıma aramızı acımaya çok çalıştı ailesi .
3 yıl flört ederek evlendik çok sevdiğimizi düşünmüştüm. evliliğin ilk günü itibariyle anne ağzına bakan bir eşe sahip oldum hep çok mücadele ettim ama az da olsa kendime karıştırmamayı başardım.

Bu evlilik süreci boyunca ailesi yüzünden çok kavga edildi araya soğukluk girdi.
bilemedim...
Hayatıma, aileme , düşüncelerime, bana , heveslerime , üzüntülerime, acılarıma asla saygı duymadı.
ama soğudum diyede hiç bosvermedim onu herşeyini 4 4 lük yaptığıma inaniyorum ama o nankör oldu ve hiç görmedi benim için ne yaptın deyip durdu.
Asıl konuya gelecek olursak 1 hafta önce babamı kaybettim ve ailemin yanında kalmam gereken bir süreçti .
Eşim ilk gün akşama kadar yanımdaydı sonra gitti. Ertesi gün ailesiyle gezmeye memleketlerine gittiler hiç bir şey demedim. Ben yokum nasıl olsa dedim .
o sırada instagramina bi gireyim dedim ara sıra girerim bekar bi arkadaşıyla yasca olgun ünlülerden bahsederek beğenilerini söylüyorlar ates ediyor vs gibi bi üslupla.
yeni bir arkadaşçevresi edindi çoğu boşanmış geriye kalanlar da eşlerini aldatan insanlar 3 4 kere kavga ettim görüşmeni istemiyorum diye ama her dakika onlarla birlikte vebu insanlarla sürekli kadın muhabbeti yapıyorlar instagramdan hiçbir zaman belki etmedim en son instagrama bi girdim sevgiliyken bile takip etmesini istemediğim bi arkadaşıyla mesajlaşmalar .
konusma su sekilde başını hatırlamıyorum ama eşim eski günleri özlediğini ve mutlu olmayi hakkettiklerini söylüyor sadece 1 sayfasini cekebildim sinirden .

esim: mutlu olmaya ihtiyacımız var bazen cat pat is çıkıyor ilk firsaatta yanindayim :)

konu uzuyor ama aradım bunu görür görmez nasil keyfin yerindemi deyip kapattim benimm acim zaten büyük babami kaybedeli 3 gün olmuş kavga etmek istemedim hemen önce instagrama girio konuşmalari silmiş aradi açmadım. sifreyi değiştirmiş ertrsi gün ben acmayınca annemi abimi kardesimi sürekli aramaya basladi açtım sacmalama ben kalbi yanlışlıkla attim falan dedi inanmadim .
konuyu uzatıp kavga etmedim o an eve gelince görüşürm nasil olsa dedim . sifreyi neden değiştirdn diye sorduğumda benden izinsiz.neden hesabima giriyorsun falan dedi öyle kapattım telefonu .
şimdi eve geldim bu olayın üzerinden 1 hafta geçti ve bugün eve geldim nasıl davranmalı nasil hesap sormaliyim ?
Oncelikle basın sağolsun canım Of yaaa şu kadın olmak ne zor erkekler hep haklı konu ne olursa olsun bir şekilde haklı çıkıyorlar yani öyle zannediyorlar Allah yardimcin olsun okadar çok şey yaşadım ki böyle huzursuzlukları duyunca çok üzülüyorum al karşına konuş bence sakin sakin... karısı ailesiyle sorun yaşayan erkekler böyledir ya aldatır yada seni gormemezlikten gelir sakin ona mecburmussun gibi davranma kararlı ve güçlü ol... inş düzelir problemin

Başınız sağolsun.
Her şey bir yana , böyle bir zamanda yanınızda olmaması tek başına kıyamet koparma sebebi. Üstüne sizinki doğrudan aldatmış. Siz acı çekerken o başkasıyla flört etmiş. Attığı kalp önemli değil, isterse yanlış olsun, diper laflar ne olacak?
Belki acınızdan dolayı böyle tepkisizsiniz bilmiyorum. Ama burdan bakınca olayı hazmedecek gibi görünüyorsunuz.
Üstünü kapattığınızda artık eşiniz bulduğu ilk fırsatta o kadının yanına gidecek, çünkü affedilmenin dayanılmaz arsızlığıyla artık özgür bir adam olacak.

bilemedim...

eee onunda başına gelecek merak etme ben eşimin babası hastayken vefat ettigindede ona hiç destek olmadım yani olamadım hep bi kavga içindeydik ondan nefret ediyodum aynı olay 1 ay önce benimde başıma geldi ama esim hiç yanimdan ayrılmadı beni hiç bırakmadı şimdi vicdan azabı çekiyorum senin eşinde benim gibi olacak emin ol

boşan donuna kadar da al nafakayı bilmem neyi o boşanmış arkadaş grubuna rahat rahat katılsın beyefendi. iğrençliğe bak ya karısının yanında olması gerekirken nelerin peşinde.

X