Aldatılmaya ilk adım mı bu?

merhaba 26 yaşında 5 yıllık evli ve 1 buçuk yaşında bebeği olan kendi halinde bir insanım.
eşimle severek evlendik gelin görün ki Türkiye'de sadece erkekle değil ailesiyle de evleniliyormus bunu öğrendim kendi adıma aramızı acımaya çok çalıştı ailesi .
3 yıl flört ederek evlendik çok sevdiğimizi düşünmüştüm. evliliğin ilk günü itibariyle anne ağzına bakan bir eşe sahip oldum hep çok mücadele ettim ama az da olsa kendime karıştırmamayı başardım.

Bu evlilik süreci boyunca ailesi yüzünden çok kavga edildi araya soğukluk girdi.
ve ben eşimden soğumaya başladım ki o beni zaten sevmemiş hiç .
bilemedim...
Hayatıma, aileme , düşüncelerime, bana , heveslerime , üzüntülerime, acılarıma asla saygı duymadı.
ama soğudum diyede hiç bosvermedim onu herşeyini 4 4 lük yaptığıma inaniyorum ama o nankör oldu ve hiç görmedi benim için ne yaptın deyip durdu.
Asıl konuya gelecek olursak 1 hafta önce babamı kaybettim ve ailemin yanında kalmam gereken bir süreçti .
Eşim ilk gün akşama kadar yanımdaydı sonra gitti. Ertesi gün ailesiyle gezmeye memleketlerine gittiler hiç bir şey demedim. Ben yokum nasıl olsa dedim .
o sırada instagramina bi gireyim dedim ara sıra girerim bekar bi arkadaşıyla yasca olgun ünlülerden bahsederek beğenilerini söylüyorlar ates ediyor vs gibi bi üslupla.
yeni bir arkadaşçevresi edindi çoğu boşanmış geriye kalanlar da eşlerini aldatan insanlar 3 4 kere kavga ettim görüşmeni istemiyorum diye ama her dakika onlarla birlikte vebu insanlarla sürekli kadın muhabbeti yapıyorlar instagramdan hiçbir zaman belki etmedim en son instagrama bi girdim sevgiliyken bile takip etmesini istemediğim bi arkadaşıyla mesajlaşmalar .
konusma su sekilde başını hatırlamıyorum ama eşim eski günleri özlediğini ve mutlu olmayi hakkettiklerini söylüyor sadece 1 sayfasini cekebildim sinirden .

kız: anın keyfini çıkaramadığımz için oluyor bunlar
esim: evet doğru diyosun
kız: gelirsen mutlaka haber ver bizde yaşadıklarımızı konuşarak mutlu oluruz:)
esim: mutlu olmaya ihtiyacımız var bazen cat pat is çıkıyor ilk firsaatta yanindayim :)
kız:tamam anlaştık sef :)
esim : ♡:)

konu uzuyor ama aradım bunu görür görmez nasil keyfin yerindemi deyip kapattim benimm acim zaten büyük babami kaybedeli 3 gün olmuş kavga etmek istemedim hemen önce instagrama girio konuşmalari silmiş aradi açmadım. sifreyi değiştirmiş ertrsi gün ben acmayınca annemi abimi kardesimi sürekli aramaya basladi açtım sacmalama ben kalbi yanlışlıkla attim falan dedi inanmadim .
konuyu uzatıp kavga etmedim o an eve gelince görüşürm nasil olsa dedim . sifreyi neden değiştirdn diye sorduğumda benden izinsiz.neden hesabima giriyorsun falan dedi öyle kapattım telefonu .
konusmalari sürekli siler esim .
şimdi eve geldim bu olayın üzerinden 1 hafta geçti ve bugün eve geldim nasıl davranmalı nasil hesap sormaliyim ?
Babanız için Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Eşiniz ise tam bir rezil
Adamın kayınbabası ölmüş orada durup size destek olacağına en azından cenaze evinde bulunacağına arkadaş ortamında gezmelere gidiyor
Yetmiyor o sırada kızlara instagramdan yeşilleniyor
Şuan acı içindesiniz zaten hiç kavgaya falan girmeyin dönün baba evinize duanızı edin yasınızı yaşayın
Eşiniz olacak tıyniyetsizle mahkemede görüşün

Eğer boşanma ihtimaliniz yok ise hic eşinizin telefonunu karistirmayin.
Bakin simdi hersey daha kotu oldu. Esiniz bu durumu kabul ettiniz siradan bir durum gibi gorecek.
Delil toplamaya calisin. Sakinlesin. Polemige girmeyin.
Mesleginiz var ise boşanın. Degmez inanin.

Mutlaka bu konuyu konuşacaksınız.
Bana sorarsanız hiç öyle kavga felan etmeyin.
Babacığınızı yeni kaybetmişsiniz başınız sağolsun.
Siz acınızı yaşamanız gereken zamandasınız.
Biraz dinlenin.
Bebeğinizle ilgilenin.
Ne yapmanız gerektiğini biraz zamanla anlayacaksınız.
Şuan yeterince acınız var.
Ne kadar sağlıklı düşünebilirsiniz ki?

Eşinizi siz tanıyorsunuz.
Yaşanılır bir adam mı?
Aldatmaya meyilli biri midir siz bilirsiniz zaten.
Önce bir gücünüzü toplayın siz. Dinlenin.

Böylesine acı bir olayda seni tek bırakıp ailesiyle gezmeye gitmesi bile bence fiyasko.
Kaybettiğin teyzen, amcan olur hani derim ki bi nebze anlaşılabilir de baban yani kaybettiğin.
Bir de üstüne utanmadan kadınlarla sohbet etmesi affedilir şey değil.
Bence cenaze evindeyken davanı aç direkt boşan, hiç dinleme bile bahanelerini.

Bi de hesabıma neden girdin diyerek sana çıkışıyor. Şifre değiştiriyor. Resmen üste çıkmış. Rezil herifin teki. Bence basbayağı aldatıyor. Yani benim için öyle.

suanda nedense, tek aklimin odaklandigi, sen babani kaybediyorsun ve o ertesi gün ailesiyle gezmeye gidiyor öylemi sana destek olmak yerine... canim bu insanin sana kesinlikle saygisi yok, bu nasil bir zihniyettir kusura bakma cok sinirlendim...kötü günümde yanimda olmiyan, iyi günümde hic olmasin...basin sagolsun...allah rahmet eylesin

benim babam vefat edecek ve eşim ve ailesi ilk gün yanıma gelecek sonrada defolup gidecekler büyük konuşmayayım ama silerim onları. Koca yerine koymam. Zaten diğer yaptıkları da üstüne tuz biber olmuş. Eşin seni kaybetmeyi göze almış zaten.. Evlilik iyi günde kötü günde birlikte olmak değil midir? Sizin eşiniz her türlü evlilik birliği sözünü tutmamış zaten.
Başınız sağolsun

Basiniz saolsun, esinizin sizin yaninizdan gitmesi bile bu kadar sacmayken, diğer yaptıklarına söyleyecek sey bulamıyorum. Allah yardımcınız olsun.

merhaba 26 yaşında 5 yıllık evli ve 1 buçuk yaşında bebeği olan kendi halinde bir insanım.
eşimle severek evlendik gelin görün ki Türkiye'de sadece erkekle değil ailesiyle de evleniliyormus bunu öğrendim kendi adıma aramızı acımaya çok çalıştı ailesi .
3 yıl flört ederek evlendik çok sevdiğimizi düşünmüştüm. evliliğin ilk günü itibariyle anne ağzına bakan bir eşe sahip oldum hep çok mücadele ettim ama az da olsa kendime karıştırmamayı başardım.

Bu evlilik süreci boyunca ailesi yüzünden çok kavga edildi araya soğukluk girdi.
ve ben eşimden soğumaya başladım ki o beni zaten sevmemiş hiç .
bilemedim...
Hayatıma, aileme , düşüncelerime, bana , heveslerime , üzüntülerime, acılarıma asla saygı duymadı.
ama soğudum diyede hiç bosvermedim onu herşeyini 4 4 lük yaptığıma inaniyorum ama o nankör oldu ve hiç görmedi benim için ne yaptın deyip durdu.
Asıl konuya gelecek olursak 1 hafta önce babamı kaybettim ve ailemin yanında kalmam gereken bir süreçti .
Eşim ilk gün akşama kadar yanımdaydı sonra gitti. Ertesi gün ailesiyle gezmeye memleketlerine gittiler hiç bir şey demedim. Ben yokum nasıl olsa dedim .
o sırada instagramina bi gireyim dedim ara sıra girerim bekar bi arkadaşıyla yasca olgun ünlülerden bahsederek beğenilerini söylüyorlar ates ediyor vs gibi bi üslupla.
yeni bir arkadaşçevresi edindi çoğu boşanmış geriye kalanlar da eşlerini aldatan insanlar 3 4 kere kavga ettim görüşmeni istemiyorum diye ama her dakika onlarla birlikte vebu insanlarla sürekli kadın muhabbeti yapıyorlar instagramdan hiçbir zaman belki etmedim en son instagrama bi girdim sevgiliyken bile takip etmesini istemediğim bi arkadaşıyla mesajlaşmalar .
konusma su sekilde başını hatırlamıyorum ama eşim eski günleri özlediğini ve mutlu olmayi hakkettiklerini söylüyor sadece 1 sayfasini cekebildim sinirden .

kız: anın keyfini çıkaramadığımz için oluyor bunlar
esim: evet doğru diyosun
kız: gelirsen mutlaka haber ver bizde yaşadıklarımızı konuşarak mutlu oluruz:)
esim: mutlu olmaya ihtiyacımız var bazen cat pat is çıkıyor ilk firsaatta yanindayim :)
kız:tamam anlaştık sef :)
esim : ♡:)

konu uzuyor ama aradım bunu görür görmez nasil keyfin yerindemi deyip kapattim benimm acim zaten büyük babami kaybedeli 3 gün olmuş kavga etmek istemedim hemen önce instagrama girio konuşmalari silmiş aradi açmadım. sifreyi değiştirmiş ertrsi gün ben acmayınca annemi abimi kardesimi sürekli aramaya basladi açtım sacmalama ben kalbi yanlışlıkla attim falan dedi inanmadim .
konuyu uzatıp kavga etmedim o an eve gelince görüşürm nasil olsa dedim . sifreyi neden değiştirdn diye sorduğumda benden izinsiz.neden hesabima giriyorsun falan dedi öyle kapattım telefonu .
konusmalari sürekli siler esim .
şimdi eve geldim bu olayın üzerinden 1 hafta geçti ve bugün eve geldim nasıl davranmalı nasil hesap sormaliyim ?

Başınız sağolsun nurlarda yatsın babanız
Acınız çok taze, küçücük bir evladınız var önce biraz toparlanmaya bakın
Evliliğiniz zaten öncesinde de sorunluymuş
Ama sizin cenazeniz varken yanınızda olmak yerine gezip tozması bile vicdanı ve merhameti olmadığının kanıtı
Aldatmaya zaten meyilli orası da belli, şu kadar rezilliği yapmış adama hesap sormaya tenezzül etmem inanın
Bu adamı hayatınızda tutmayın, size insan olarak bile değer vermiyor bırakın eş olmayı
Yakın arkadaşımın babası öldüğünde tüm programımı iptal edip memleketine gittim, arkadaşım o haldeyken içim almadı başka bir yerde olmayı ki bu adam güya koca, buna verilen hiç bir emeğe değmez, salın ipini nerde istiyorsa orada takılsın, kendinize bu kadar üzülmeyeceğiniz bir hayat kurma şansı verin

benim babam vefat edecek. eş olacak adam da ilk günden sonra gezmeye gidecek he mi? adamın g.tünden kan alırlar kan. siz sanki bu normalmiş gibi gidip mesajlaşmaya takılmışsınız.

ay çok saçma ya. iş oraya nasıl geliyor? eşiniz gelip hadi babanı gömdük artık bana müsade mi dedi? siz de tamam mı dediniz?

bu erkekleri ve ailelerini anlamıyorum. adam kayınpederi öldüğü zaman ailesiyle gezmeye gidiyor. ailesi hiç düşünmüyor mu acaba oğlumuzun eşinin yanında olması gerek diye.

diğer soruna gelecek olursak flört gibi göründü bana. gerisi gelir zaten.

Bu acılı günde eşinizin ailesiyle gezmeye gitmesinden sonrasını aklım almadı. Çok garip. Eşiniz olduğuna emin misiniz bu insanın
Harbi ya
Ciddi ciddi kanlı bıçaklı olan dünürler bir hafta bizde bu evdeyiz deyip yemek hazırlatıyor
Bu nasıl bir şey?

Konu sahibi eşinin babası vefat ettiği günün ertesi annenlerle gezmeye gittiğini düşün
Eşin sana tepki verirdi düşünebiliyor musun?
Kötü gününde yanında olmayan adamın iyi gününde senden yararlanmasına izin verme

Ayrıca babanın öldüğü zamanda sana instagramdan dedektifçilik yaptırtığına göre demekki öncedende şüphelerin vardı
Ve doğru çıktı

benim babam vefat edecek. eş olacak adam da ilk günden sonra gezmeye gidecek he mi? adamın g.tünden kan alırlar kan. siz sanki bu normalmiş gibi gidip mesajlaşmaya takılmışsınız.

ay çok saçma ya. iş oraya nasıl geliyor? eşiniz gelip hadi babanı gömdük artık bana müsade mi dedi? siz de tamam mı dediniz?
çalışıyor ise gidecekti işten sonra haftasonu na ayarlayıp gitti umudum yok destek olacağından yana zaten bunun bilincindeyim ama demekki bana bunu normal kabul ettirmiş sorunlarimiz cok fazlaydı kafani toparlayıp ayrılmak isteyecegimi söyleyecegim henüz konuşamadım soramadim zaten neden diye eve gidince soracağım ama tamamen nötr um onun için aci bile çekmiyorum yada yaşadığım aci sebebiyle düşünemiyorum sağlıklı

X