Aldatıldım mı????

Kadina bir halta benzemiyordu diyerek bilincaltinda kastettiginiz seyi anlattim size. Guzel degildi ama esim onu secti,guzel olsaydi hak verecektim demis oluyorsunuz farkinda olmadan. Guzel biriyle aldatilmis olmayi normallestirmis oluyorsunuz. Erkegin aldatmasinin ne sizin eksik yonlerinizle bir alakasi var ne de sectigi kadinin guzelligiyle alakasi var. Erkek karakter yoksunuysa aldatir olay bu. Gururunuz incindiyse zaten bosarsiniz adami biter gider,o gunden sonra yuzune bakmazsiniz olur biter. Ben cok uzun yillar once esimden saglam bir kazik yemistim,ustune aldatilmistim,ogrendigim an bitti o is. Davayi actim. Gururum incindi evet ama aklim basimdaydi

işyerine gitmeden önce eşinize haber veriyor musunuz? bir de habersiz gitmeyi deneyin. işyerinde iletişime geçmediklerine emin misiniz? buarada umarım siz hep mutlu olursunuz çünkü iyi bir insana benziyorsunuz.

herkesten bu kadar soğukkanlı olmasını bekleyemezsiniz.
ilk tepkiler için bence normal.
insan doğasında merak var bir kere.
niye bu benim başıma geldi? neden? nasıl bir kadın?
bende olmayan ne var?
e söz konusu kadın erkek ilişkisi ise kıyas güzellik, cilve, vs..
aslında adamı haklı çıkarmak için degil bu kıyas.
merak ve nerede eksik var anlamaya çalışmak.
sen suçu kendinde aramayacak kadar sakinmişsin. bu zor bir çoğu için.

Kisinin kendine guveniyle alakali bir sey. Konuda okudugum “bakimliyim,guzelim,kendime dikkat ederim” alt metinli cumleler beni hep rahatsiz etmistir zaten. Benzer hikayelerde kadinlara genelde erkekler yapistirir bu yargilari, “sen de kadin misin”,”kadin olsaydin da kocani elinde tutsaydin” tarzi cumlelerden hic farki yok. Kadin bir seye benzemiyormus,ne guzel icimiz rahatlasin,bir seye benzeseydi durum vahimdi yani. Kadin kadina bu yakistirmalari yaparsa kendine guveni sifirdir zaten,omur boyu uzul dur yazik degil mi?

demek istediğim kadının ömür boyu düşüncesi olmayabilir bu.
olayın sıcağı ile bu düşüncelere üşüşür ya, ayırtedilmez o kadar net.
herkes o kadar sakin kalıp, mantıklı davranamaz.
sen ne kadar kendini bilirsen bil, içinde büyüdüğümüz toplumun dayatmaları bilinçaltımızda bir yerlerde saklı.
şok anında hepsi birden geliyor :)
sen mesela soğukkanlı davranmışsın. hayır bu benim suçum degil, onun karaktersizliği demişsin ilk anda.
konu sahibinin şu anda aynı şeyleri düşündüğünü sanmıyorum
ama tabi yine sen doğru olanı yaz :)

benim bir arkadaşımda eşi tarafından aldatıldı ve eşi artık seni istemiyorum boşanacağım senden diyerek boşandı. Herkes arkadaşımın ne kadar bakımlı ve güzel olduğunu eşinin neden böyle bir şey yaptığını konuştu . Çocuklarının her çizdiği resimde bu dünyadaki en güzel kadın sensin teması vardı. göreceli bir kavram olan güzellik bir evlilik içim yeterli mi ? Değilmiş bunu gördük. kadınlar tabi ki öz güvenli olmalı ama bu öz güven ben bakımlıyım güzelim vb şeklinde değilde sağlam bir karakter le olmalı . Ayrıca eşinizin ne haddine tek başına yanında yada altında çalışan bir bayana özür dilemek için çiçek gönderiyor. Çok yanlış

Bütün anlattıklarımdan güzel biriyle olsa aldatmayı kabulleneceğimi çıkardıysan diyecek bişey yok. 28 yaşındayım ve hayatımda ilk defa aldatıldım ya da aldatıldığımı düşündüm. Ruh halimi psikolojimi tahmin bile edemezsin. Senin de aldatılmış olman benim cümlelerimi acımasızca eleştirmeni haklı çıkarmaz. Sen soğuk kanlılıkla durumun üstesinden gelmiş olabilirsin ama ben hayatı kendime de eşime de zindan edecek kadar sinir buhranları içinde geçirdim. Öz güvenini, serin kanlılığını, her durumda her şekilde cümlelerine dikkat eder duruşunu takdir ediyorum ama ben öyle değilim öyle olmaya da imrenmiyorum. Son zamanlarda yeterince tartışma halinde bulundum zaten fazlasına mecalim yok arkadaşım tek beklediğim anlayış. O da sende yoksa beni üzme rica ederim

Teşekkür ederim canım öyle güzel ifade etmişsin ki

işyerine gitmeden önce eşinize haber veriyor musunuz? bir de habersiz gitmeyi deneyin. işyerinde iletişime geçmediklerine emin misiniz? buarada umarım siz hep mutlu olursunuz çünkü iyi bir insana benziyorsunuz.

Sağol canım iki defa habersiz gittim bir defa haberli. Ben sadece operatör geçmişini whatsapp msjlarını kontrol ediyorum orada bişey yok. İş yerinde yüz yüze görüşüyorlar mıdır bilemem. Eşim çocuklarının üzerine yemin ediyor hiç bir diyalogları olmadığına. Bütün bu olaylar yaşandığı için de kızı görünce tiksiniyorum artık diyor. Sanki bütün suç o kızdaymış gibi. Kız umurumda bile değil beni eşim aptallıkları rahatsız etti yoksa o kız gider başkası gelir.

Burada yaptigimiz sey tartisma degil ki,fikir paylasimi. Neden konu aciyoruz yoksa,kimse kimsenin ne kocasini merak ediyor ne de kendisini. Hayatimizdan kesitleri paylasma amacimiz tartismak degil,goremediklerimizi gorebilmek,farkli pencerelerden ayni duruma bakabilmek,baska yasantilarin olumlu olumsuz yonlerini izleyip ders cikarabilmek. Siz yaptigimizi tartisma olarak algilamayin,bu surec zordur kimse aksini iddia etmez,ama hayati kendinize zindan zehir etmeyin,ne yarari var bunun? Esiniz aldatmis olsun veya olmasin,hic acimiyorum su an herhangi bir erkege kadin kadinin dostu ve dert ortagi oluyor burada. Kendinizi uzerek,esinize hafiyelik yaparak bir yere varamaz aksine kendinize zarar verirsiniz,yazik degil mi size? Yapmayin bunu kendinize.

Ne yapayım peki canım en kötüsü ikilemde kalmak. Kesin aldattı diyemiyorum konuyu takip ettiysen bilirsin bütün msjlarının içeriğini inceledim sevgili olduklarını gösteren hiç bişey yok. Kadın da eşim de zaten reddetti. Öte yandan herkesten çok inandığım güvendiğim eşim benden gizli bir kadına çiçek gönderiyor ve her ne kadar içeriği boş olsa da msjlaşıyor. Benimle çocuklarıyla hep ilgili alakalı bi eşim mükemmel bi evliliğim vardı. Evlenmeden çok önceden beri tanıyoruz birbirimizi asla güven problemimiz olmadı. Şimdi zerre güvenim yok. Bu olaydan sonra kendimi tepelerden baş aşağı düşmüşüm gibi hissediyorum. Burada pek şok konu okudum aldatılmaya dair. Hep düşünecek ne var boşa gitsin diye düşündüm konuları okurken. Belki somut delillerim olsa aldattığına emin olsam içim daha rahat olur böylesi saçma sapan bi durum işte. Belki ilk cümlelerimden tutumumu özgüvensizlik olarak nitelemiş olabilirsin ama asla değil. Kimseye mecbur değilim mesleğim maaşım eğimim var. Arkamda beni destekleyen dağ gibi ailem var. Çocuklarımla en güzel şekilde ilgileneceğime de eminim ama kesin olmayan bi nedenle çocuklarımı baba yakınlığından uzaklaştırmanın vicdan azabını yaşamak istemiyorum

Elbette kim bilebilir ki gercekten aldatilip aldatilmadiginizi. Ne kadin ne de esiniz “evet aldattik” diyebilir bence. Boyle durumlarda sonuna kadar inkar mekanizmasi calisir genelde. Ben de size bosanin diyemem. Ama fikrimi soylemek gerekirse guvenin tek tarafli bitmesi ayrilik sebebidir bana gore. Herhangi bir sebepten artik esime guvenmeyecek duruma geldiysem zaten ben o adama saygi duyamam, sevmeyi gectim zaten. Cocuklara gelince,onlarin babasi olmaya her kosulda devam edecek bu adam.

Mesajlarinizdaki bazi noktalara deginecek olursak,bence kimse is arkadasindan ozur dilemek icin cicek gondermez.
Esinizin is yerine gittiginiz zamanlarda kadinla karsilasmiyor olmaniz,kadinin sizden bilincli olarak kactigini gosterebilir belki bir ihtimal. Ama esiniz kesinlikle sizin suphelerinizi o kadinla paylasmistir bu kesin. Ancak aciz bir adam yapar bunu. Ne demek yani hic oyle bir aldatma durumu olmasin ortada ama esim is arkadasina desin ki “karim bizim birlikteligimizden supheleniyor”. Ortada bir iliski varsa soyleyebilir evet. Ama yokken soylemesi kabul edilemez bir rezalet bence.

Adini agzindan kacirmasi olabilecek bir durum. Onun altinda bir sey aramamak lazim,bu da ayri bir konu.

Benim gorduklerim bu sekilde. Karar her zaman sizin. Ama tavsiyem yalvariyor diye ,gecmis gunlerinizin cok guzel olmasi ve yillardir tanisiyor olmaniza inanmayin derim. Esler bizim en yakinimiz,ayni zamanda bana gore dusmanimiz da olabilecek ilk kisiler. Olaylar bu noktalara gelmemeli. Olaydan kastim guveninizin kaybolmasi,asla baska bir sey degil.

Mesleginiz ,aileniz,cocuklariniz var veya yok,guvenmediginiz adamla bir omur gecirebilecek misiniz? Kendinizi bu sorunun cevabina gore hazirlayin. Kolay degil elbette,onemli olan ne cocuklar ne baska bir sey. Onemli olan sizsiniz.

Affediyorsanız eski konuları açmayın bencede sessizce takip edin hareketlerini tavırlarını bir kadını ancak kadin anlar belki aldatma gerçekten de ne tipe bakıyor nede güzelliğe ben nimet olsam evli bir adam bana özür çiçeği yollasa bende bir tuhaf olurum is yerinde kardeşim bana çiçek yolladı is arkadaşlarım oooo kim bu falan dediler yanı birde boyle düşünün karşısındaki kişiden özürü anladım da çiçek ne bileyim

Mesajlari okudum birlikte olduklarjna dair bir sey goremedim demissiniz. Peki mesaj iceriklerinde esinizin neden cicek gonderdigine dair bir ipucu bulabildiniz mi? Bunun bir nedeni olmali ve eger msjlarda yer verilmediyse aralarindaki iliski sadece msjlarla aciklanamaz. Benim icin aldatmaya tesebbus de aldatmadir uzgunum ben esinizin bu tesebbuste bulundugunu dusunuyorum. Aralarindaki iliski ne kadar ileridir geridir bilemem. Bir kere aldatmayi aklindan geciren, esinden baskasiyla duygusal bir bag kuran birinin tekrar aldatacagini dusunuyorum. Cunku aldatma bir kisilik bozuklugu siz istediginiz kadar takip edin kendinizi su genc yasinizda heba etmekten baska bisey yapmazsiniz. daha 28 yasindasiniz bunun 35 i var 45 i var... bilmiyorum inanin. Boyle genc yaslarda kendine guvenip bir kalemde silerim demek bana da kolay geliyor benim de guvenim tam. Ama ayni seyleri 20 yillik evlilikte 2-3 cocukla da soyleyebilir miyim yasayip gormek lazim.

Parça parça okudum sayfaları, o kadar haklısınız ki. Bence aldatmış kadar olmuş, yaptıkları çok gereksiz, yalan da söylemiş. Gece yarılarına kadar mesajlaşma, teselli falan. Derler ki erkekler anlayamıyor böyle şeyleri, kadınlar gibi düşünemiyor vs., bilmiyorum ben kabullenemiyorum bunu ya.
Bu zamana kadar böyle bir güvensizlik yaşamamışsınız hiç. Ben içinize doğan doğrudur diyorum. Böyle şeyler boşuna ortaya çıkıp, işkillendirmez insanı diye düşünüyorum. Belki ilişki olmadı ama doğru şeyler de olmamış.
Hakkınızda hayırlısı olur umarım.

Son düzenleme:

Evet güven yok. Güven olmayınca sevgiyi de hissedemiyor insan. Aşkım sevgim bitti mi öfkemden mi böyle bomboş hissediyorum bilmiyorum. 2 buçuk ay ailemde kaldım gene öfkeden başka bir şey hissetmedim. Belki de çoktan sona geldik uzatmaları oynuyoruz. Eşim de biliyor ilişkimizin artık pamuk ipliğine bağlı olduğunu belki de o sahte üzerime titreyişleri yeminleri bu yüzden. Çabam yok inceldiği yerden kopsun. Çocuklarım olmasa belki çoktan kopmuştu. Aldatması değil aldatmaya teşebbüsü bile bitirmem için yeterliydi ama çocuk olunca sırf vicdanını rahatlatmak için bile olsa somut neden arıyor insan. Babası eve bir saat geç gelse pencerenin önünde bekleyen bi kızım var. İleride beni suçlamasını istemiyorum. Bu yüzden aldattığından emin olmak istiyorum

Allah kolaylik versin ne denir ki baska.
Cocuklariniz icin sunu soyleyebilirim,insan annesinin mutsuzlugunu hissettigi an “anne neden cektin bu adami” diyor emin olun. Babayi ne kadar severse sevsin.

Umarim kendiniz ve cocuklariniz icin en dogru karari verirsiniz.

Evet canım msjlarında çiçek mevzusu da vardı önceki msjlarımda yazmıştım. Kız Tripoli eşim özür diliyo çok sinirlendiğim için sesim yükseldi felan filan.. kız da herkesin içinde olması gururumu incitti gibi şeyler yazmıştı yani o anlattıkları hikayeyi doğrular msjlardı. Zaten msjlarında kız hocam x bey diye hitap ediyordu. Kız sevgilisinden ayrılmış salak eşim teselli ediyordu. İş yerindeki mevzularla alakalı msjlar vardı. Geneli boş şeylerdi sevgili gibi değillerdi ama fark etmesem belki çoktan sevgili olmuşlarsa bile

Sadece başını okudum, ailenin evinden geldikten sonra hala mi o kızla konuşmaya devam etti?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…