Akşama Ne Yemek Var ?

60kiloyum 60kiloyum bulca bulca krup diye bir rahatsızlık. Üst solunum yolu enfeksiyonu da diyebiliriz. Aşırı kötü bir öksürük, ses kısıklığı ve nefes alamama, nefes darlığı yapıyor. Solunumu çok kötüydü evdeyken bi an ölecek sandım allah korusun. Bugün cıkarız diye ummuştum ama maalesef bugünde kalacağız :KK43:
Cok gecmis olsun Allah şifa versin. Hastane yatışı çok zor oluyor. Çocuklar hasta olmasın 🥹

Hanimlar pazar günü misafirlerim gelecek. Anneannem ve dedem. Normalde Almanya'da yaşıyorlar ama yazi burada ilçede geçiriyorlar ben merkezdeyim.
Menu olarak aklimda birşeyler var. Dedem etcil bir insan etsiz yemek sevmez 🤭 Anneannemin ise şekeri var pirinc, tatli vs yiyemiyor.

O yuzden şimdilik kesin olarak yapacaklarim,

Süzme mercimek çorbası
Tepsi kebabi
Sebzeli bulgur pilavi
Salata
Cacık veya yoğurtlu karışık kızartma

Baska ne veya neler eklemeliyim sizce?

Hanimlar pazar günü misafirlerim gelecek. Anneannem ve dedem. Normalde Almanya'da yaşıyorlar ama yazi burada ilçede geçiriyorlar ben merkezdeyim.
Menu olarak aklimda birşeyler var. Dedem etcil bir insan etsiz yemek sevmez 🤭 Anneannemin ise şekeri var pirinc, tatli vs yiyemiyor.

O yuzden şimdilik kesin olarak yapacaklarim,

Süzme mercimek çorbası
Tepsi kebabi
Sebzeli bulgur pilavi
Salata
Cacık veya yoğurtlu karışık kızartma

Baska ne veya neler eklemeliyim sizce?
Cacık varsa kızartma değilde, zeytinyağlı barbunya ekleyebilirsin.

Kapya kırmızı biberi kozleyip küp küp dogra,içine çok az elma sirkesi,çok az yağ,tuz,limon,azicik maydanoz doğrayıp karıştir çok güzel oluyor.(Yeşil köy biberiylede olur)

Birde börek ekleyebilirsin istersen.

Tatlı yemiyorlarsa dondurmada güzel oluyor.

X