Akşam 18.00'den Sonra Yemeyerek Zayıflama Deneyimlerimiz

hadi arkadaşlar yokmu yazan bugün ne yediğini.
sabah:
domates peynirli minik bir sandiviç

ara öğün:
ufak bir muz

öğlen:
kıymalı kabak yemeği,pilav (hepsinden azıcık)
cacık+2 minik dilim kepek ekmeği
çikolatalı kup(maalef sabrıma yenildim):kedi:

akşam:
tavuklu karnıbahar+yayla çorbası (ikiside minik kase ölçüsünde)
ekmek yok

çikolatalı kup kaçamağını telafi ettim sanıyorum.çok az yedim akşam.sanırım meyveyi geç saate bırakamayacağım.

* ARKADAŞLAR VUCUDLARIMIZIN HER GIDAYA ıHTıYACI VAR UNUTMAYIN. YOKSA HASTA OLURSUNUZ.

* HERŞEYDEN YıYıN ŞıŞMANLATACAK HAZIR GIDALARDAN ABURCUBURDAN UZAK DURUN YEMEK ıSTERSENıZ DE AZ YıYıN. SıYAH ÇıKOLATA YıYEBıLıRSıNıZ.

* MEYVANIZI ÖĞÜN ARALARINDA YıYıN. YOĞURT, MUSLı,GEVREK, MEYVA, KURUYEMıŞ GıBı YıYECEKLERı ÖĞÜN ARALARINDA YıYıN.

* ANA ÖĞÜNLERıNıZı MUTLAKA YAPMANIZ GEREKıYOR. SEBZENıZı, ETıNıZı, YUMURTANIZI YıYıN KORKMAYIN BUNLAR SıZıN VUCUDUNUZA ıYı GELECEK, SıZı GÜZELLEŞTıRECEK GIDALAR.

* SIVI YAĞLARI BıTKıSEL YAĞLARI DONMAYAN YAĞLARI YıYEBıLıR YEMEKLERıNıZDE KULLANABıLıRSıNıZ. YAĞLARDA VUCUDUNUZ ıÇıN GEREKLı. ZEYTıNYAĞI, FINDIK YAĞI, AYÇıÇEK YAĞI, SOYA YAĞI GıBı SIVI YAĞLARIN ZARARI YOK. TABı Kı HER ŞEYı ÖLÇÜSÜNDE TÜKETMELıSıNıZ. HERŞEYıN FAZLASI ZARAR AZI DA ZARAR BUNU DA UNUTMAYIN.

*KATI YAĞLARI MARGARıNı YEMEYıN YADA AZ TÜKETıN.

*HAKıKı BAL ŞıŞMANLATMAZ. BAL KESıLMEDEN SÜZÜLÜYORSA HAKıKı BALMIŞ.

*3 ANA 2-3 ARA ÖĞÜN YıYıN. MUTLAKA PEYNıRLı ZEYTıNLı REÇELLı YUMURTALI... KAHVALTI YAPIN.

*ESMER EKMEK YıYıN. ÇAVDAR, KEPEK, TAM BUĞDAY EKMEKLERı GıBı TAM TAHILLI EKMEKLER YıYEBıLıRSıNıZ.

* 3 BEYAZI AZALLTIN. BUNLAR; TUZ,ŞEKER,BEYAZ UN.

* Lokmaları çok çiğneyin.

Aklıma gelen önerileri yazdım bunları doktorlardan öğreniyorum ve çoğumuzun ve büyüklerimizin bildiği bilgilerdir.
Yapmamız gereken çok basit aslında...
Yemek şeklinizi, ne yediğinizi, nasıl yediğinizi ve spor yapmanızı gözden geçirin. Kendi yaşam tarzınıza uydurun.

Sağlıklı günler diliyorum.opuyorumnanaktan:1hug::nazar:

Bugün yediklerim:

Kahvaltı
Ekmeğimiz kalmamıştı onun yerine 3-4 susamlı galeta
Labne peynir
Zeytin

Ara:
Elma

Öğlen:
Brüksel lahanası yoğurtlu keten tohumlu

Ara:
Mandalina

Akşam:
2 Biftek eti
Makarna

Spor:
1 saat yürüyüş
30 dakika cimlastik

kızlar hemen bugünkü yediklerimi yazıyorum

sabah: 2 dilim börek

öğleyin: 10 kadar yaprak sarma

akşam: yarım tabak yoğuurtlu makarna

aksam saat 9 da 1 bardak 3 ü 1 arada nescafe.

hepsi bu kadar şimdilik. birde yatmadan önce 1 bardak ballı ılık suyumu içtim mi tamamdır amaaaa bugün tartıda 200 gr fazla çıktım niyeee yaa?eyvahedigeldismile

* ARKADAŞLAR VUCUDLARIMIZIN HER GIDAYA İHTİYACI VAR UNUTMAYIN. YOKSA HASTA OLURSUNUZ.

* HERŞEYDEN YİYİN ŞİŞMANLATACAK HAZIR GIDALARDAN ABURCUBURDAN UZAK DURUN YEMEK İSTERSENİZ DE AZ YİYİN. SİYAH ÇİKOLATA YİYEBİLİRSİNİZ.

* MEYVANIZI ÖĞÜN ARALARINDA YİYİN. YOĞURT, MUSLİ,GEVREK, MEYVA, KURUYEMİŞ GİBİ YİYECEKLERİ ÖĞÜN ARALARINDA YİYİN.

* ANA ÖĞÜNLERİNİZİ MUTLAKA YAPMANIZ GEREKİYOR. SEBZENİZİ, ETİNİZİ, YUMURTANIZI YİYİN KORKMAYIN BUNLAR SİZİN VUCUDUNUZA İYİ GELECEK, SİZİ GÜZELLEŞTİRECEK GIDALAR.

* SIVI YAĞLARI BİTKİSEL YAĞLARI DONMAYAN YAĞLARI YİYEBİLİR YEMEKLERİNİZDE KULLANABİLİRSİNİZ. YAĞLARDA VUCUDUNUZ İÇİN GEREKLİ. ZEYTİNYAĞI, FINDIK YAĞI, AYÇİÇEK YAĞI, SOYA YAĞI GİBİ SIVI YAĞLARIN ZARARI YOK. TABİ Kİ HER ŞEYİ ÖLÇÜSÜNDE TÜKETMELİSİNİZ. HERŞEYİN FAZLASI ZARAR AZI DA ZARAR BUNU DA UNUTMAYIN.

*KATI YAĞLARI MARGARİNİ YEMEYİN YADA AZ TÜKETİN.

*HAKİKİ BAL ŞİŞMANLATMAZ. BAL KESİLMEDEN SÜZÜLÜYORSA HAKİKİ BALMIŞ.

*3 ANA 2-3 ARA ÖĞÜN YİYİN. MUTLAKA PEYNİRLİ ZEYTİNLİ REÇELLİ YUMURTALI... KAHVALTI YAPIN.

*ESMER EKMEK YİYİN. ÇAVDAR, KEPEK, TAM BUĞDAY EKMEKLERİ GİBİ TAM TAHILLI EKMEKLER YİYEBİLİRSİNİZ.

* 3 BEYAZI AZALLTIN. BUNLAR; TUZ,ŞEKER,BEYAZ UN.

* Lokmaları çok çiğneyin.

Aklıma gelen önerileri yazdım bunları doktorlardan öğreniyorum ve çoğumuzun ve büyüklerimizin bildiği bilgilerdir.
Yapmamız gereken çok basit aslında...
Yemek şeklinizi, ne yediğinizi, nasıl yediğinizi ve spor yapmanızı gözden geçirin. Kendi yaşam tarzınıza uydurun.

Sağlıklı günler diliyorum.opuyorumnanaktan:1hug::nazar:

canım verdigin bilgiler gerçekten dogruuu
miktar önemli dedigin gibiii
benimde bugün yediklerimm::::
sabahh
yumurta
beyaz peynir
azcık krem peynir
domates salatalıkk
ve yarım dilim ekmekle bal(şanslıyımki kendi balımızz)

arada 3tane elma

öglen 2küçük tabak peynirli makarna

akşam ne yapıcam bilmiyorumm
şuan canım bişey yemek istemiyorr
ne yapsamkiiCADIARZUCADIARZU

Akşam yemegimi
4yemek kaşıgı etli nohut
yarım dilim ekmek ve az turşu

1avuç kadar leblebii yedim az öncede
1portakal
veee
25dk egzersiz

sabah: 2 dilim börek

öğle: 1 bardak nescafe

aksam: 1 tabak kızartma, yoğurt

aksam saat 9: 40 dk tempolu yürüyüş

saat 10: 2 bardak şekersiz cay

saat gece 1: 1 bardak ballı ılık su

Merhaba dün geçti bugündeyiz :) bugün yediklerim yani şunlardır...

Sabah: Kepekli ekmek, labne peynir, 4 zeytin,acılı ezme azıcık

Ara: Yarım muz

Öğlen: 3-4 Köfte, 3-4 yemek kaşığı kadar bulgur pilavı, Havuç slatası zeytinyağlı

Bir saat sonra yürüyüşe çıkacağım ama çıkmadan evvel canım tatlı istediği için kuru kayısı ve biraz fıstık yiyeceğim.Hem faydalı hem şeker istediğim yok olur hem şişmanlatmaz holleeeyyyy :sm_cool:

Akşam Zeytin yağlı pırasa yemeği havuç yemeği düşünüyorum.

Sağlıklı beslenmeler

Bugün yediklerimm
sabah :
1yumurtalı menemen
b.peynir ve krem peynir
bal
1dilim ekmek kızarmışş

dahada bişey yemedimm

zeytinyaglı pırasa yaptım

diger topikte 2günlük detoks diyeti var belki onu yaparım yarından itibaren

kizlar araniza tekrar katilacagim mikrop varmis ondan yemiyormusum serum igne derken cok iyiyim simdi yarin bismillah basliyorum tekrar

2-3 gündür programım aksadı çünkü neredeyse hiç bişi yiyemedim.iş arkadaşımızdan biri 3 yaşındaki oğlunu kaybetti.çok üzüldüm ne yedim ne içtim.yarın tekrar öğünlerime dikkat edeceğim.bu sabah kahvaltı yaptım ama ne istiyosam yedim zaten dışarı çıktık kahvaltıya.2 günlük bunalımı atalım dedik.dikkat etmedim.ama yarın yeniden başlıyorum.çok iyi gidiyordum ya..

kumdeniz sagol canim ebuus cok kotu oldum benimde o yasta birtanecik oglum var basiniz sagolsun arkadasinada allah sabir versin baska acilar yasatmasin kizlar aranizda yogurt diyeti yapaniniz varmi ben denemek istiyorum arkadasim iplige donmuss bende onu gorunce heveslendim ustelik gobegi cok yagliydi o bile gitmis

EBUUŞŞ ALLAH SABIR VERSİN ARKADAŞINA..
kızlar ben detoks diyetine girdim 2günlük
bugün 1.günümdü
onun için yediklerim o diyete göreydi
ve 25dk egzersiz yaaptımm

zambak 3 hangi detoks diyeti o ?

Ebuuuş üzüldüm. Allah sabır versin.Başınız sağolsun.

sera 81 tek besin grubuyla diyet yanlış olur.

kızlar bu aralar kılo almaya basladım mafoldumben 63 den 59 600 e düşmüştüm ama bu ara sansıma her gıttıgım yerde börek cıktı dogal olarak yedim tabı bu kilomada yansımış. çok moralm bozuldu ya. üstelik akşam 7 den sonra da yememiştim.

şu detoks diyetini anlatırmısınız? ha bırde yogurt dıyetını? teşekkürler şimdiden...

slm kizlar yogurt diyeti yapmiyorum zor olur diye en guzeli yediklerimize dikkat etmek ve spor kizlar birde kabizlik sorunu yasayanlar sabah 20 yada 30 dk yuruyus yesil elma yesil cay yogurt ve bol ilik su deneyin farki gorun birde wc bos olsun ev halkina soyleyin super ishal oluyorsunuz ben kabiz olunca yaparim aninda wc ye cikarim

kizlar bol bol ilik su icin super birsey ben hep buzlu su iciyordum vucudum hem hasta oldu hemde odem tuttum hicde rahat wc cikamiyorsun ama ilik su cooooooooooooooook super

X