Akşam 18.00'den Sonra Yemeyerek Zayıflama Deneyimlerimiz

Merhaba arkdşlar bnde bgn denemeye başlıcam fazla kilolar war gtmesi lazım 55 ten 50 ye düşmek istiorm ..Hadi hayırlısı opuyorumnanaktan

arkadaşlar bizim yöntemimizi kullanmış ve zayıflamış birinin hikayesini aktarayım32 Kilo verdi!

Akşamları hafif yiyerek tüm kilolarımdan kurtuldum.

ısim: Meral Könbe
Yaşadığı yer: ıstanbul
Boy: 1.63 cm
Meslek: Moda Editörü

ÖNCESı: 80 Kg
SONRASI: 48 Kg

Oluşumu:
12 yaşındayken böbreklerimle ilgili bir rahatsızlık yaşadım. Tedavi sürecinde kortizon almam gerekti. Ortaokul yıllarıma denk gelen bu zamanda kilo almaya başladım. Tedavi bitse de benim kilo alışım devam etti.

Kırılma Noktası:
Tartıda 80 kilo olduğumu görünce bir şeyler yapmam gerektiğini anladım. ış hayatına bir moda dergisinde moda editörü asistanı olarak başladım. Moda dünyasında sürekli sıfır bedene yakın modellerle çalışmak, kendime aynada daha dikkatli bakmamı sağladı. Böylece 19 yaşında hayatımı değiştirecek büyük diyetime başlamış oldum.

Değişiklikler:
Rejimle birlikte düzenli kahvaltı yapmaya başladım. Kepek ekmeği, beyaz peynir, domates ve zeytin rejimimin en kritik anahtarıydı. Haftada üç defa yumurta yediğim de oluyordu. Öğlen yemeklerinde sebze, tavuk ve balık tercih ettim.Akşamlarıysa çorba veya meyve yedim ve bol bol su içtim. Kilo vermemdeki en büyük etken akşamları yemek yemememdi. Sekiz ayda 20 kiloyu çok rahat bir şekilde verdim. Spor yapmıyordum ama çekim malzemelerini taşırken fazlasıyla hareket ediyordum. Detay soracak olursanız çikolata hiç yemedim ama dondurma yedim. Kola hiç içmedim ama meyve suyu içtim. 60 kiloya düştükten sonra iki-üç ay kadar kilo veremedim ama rejim yapmaya devam ettim. Bir süre sonra tam 48 kiloya düştüm. Yaklaşık 1,5 senede toplam 32 kilo vermiş oldum.
Ödül: Bence en büyük kazancım, 32 kiloyu kendi irademle verebilmiş olmamdır. Artık daha sağlıklı ve daha hızlı hareket edebilen bir insan olmuştum. Bronşiyel astım hastalığımdan dolayı yaşadığım nefes darlıkları, tıkanmalar kilo verince sonlandı. Ðnsanların bana bakışları değişmişti ve kendime olan güvenim artmıştı. 48 kilomun üstüne bir yıl geçti ve aynı kiloyu koruyorum. Akşamları yememeye hala dikkat ediyorum ve bol bol su içiyorum. Şu anda yemek konusunda hiçbir kısıtlamam yok. Ama eğer gün içinde bir tabak mantı yediysem, akşamına hiçbir şey yememeye dikkat ediyorum.

Meral’in önerileri:
Akşam 6’dan sonra kesinlikle yemek yemeyin.
Bunun zor olduğunu biliyorum ama karnınız çok acıkırsa küçük bir porsiyon çorba veya meyveyle geçtirin.

Beyaz ekmek ve yağı minimuma indirin.
Tamamen kesin demiyorum ama yiyeceksiniz bu gıdaları sabah kahvaltıda almaya dikkat edin.

Haftada bir kere tartılın.
Kafanızdan diyette olduğunu atmaya çalışın ve tartıyı sadece haftanın belli günü kullanın.http://img442.imageshack.us/img442/8505/deiim.jpg

Son düzenleme:
paylaşım için teşk mavlicim.. arkadaşı tebrik ederim walla azimle devam etmiş..

darısı başımıza kızlar, inş istediğimiz kiloya ulaşıcaz hepimiz..

nedemek lethem'cimmotive olmak amaçlı bu başarı öykülerini bulmaya çalışıyorum nede olsa herşey beyinde bitiyorkaydirigubbakcemile5

Kızlarrrrrrrrrrr bizde verecekmiyizzzz mafoldumben

Poffffffff, hemen gitse şu kilolarrrr akannehir

selam bende sa. 17:00 dan sonra hiç bişey yemiorm anca 1 tane elma sabah 1 yumurta zeytin kibrit kutusundn da kçk 2 dilim kepekli ekmek domates salatalık ve süt içiyorum ölen çok az yiyorm mesela bugün sadece salata yedim akşamda çorba içtm.. boyum 166 kilom 61 10 kilo vermek istiyorum ne kdr zamnda veririm bu gidişle..haftada kaç kilo verebilirim yada CADIARZU

Diln; Küstahlık yapıp sana akıl verme gibi bir niyetim yok Ancak nacizane fikrim gerçekten çok az yiyiyormuşsun. Vücut aç kaldığında ya da gerekli besini alamadığında açlık sinyali verip her yediğin besini yağ olarak depolarmış :bbo:

En azından gün içerisinde normal beslenip akşamları salata ve çorba ile geçiştirsen hem metabolizmanı çalıştırmış olursun, hem de vücut direncini düşürmemiş olursun. kaydirigubbakcemile5

ben de bu sabah yediklerimi yazayım bu arada dün 18:30 dan sonra bir şey yemedim yaşasıııınnnnn :)
sabah kalkınca 1 bardak taze sıkılmış portakal suyu
kahvaltı beyaz peynirli kepekli tost + 1 fincan yeşil çay
ara 11:00 gibi 1 adet mandalina
30 dk. sonra gibi öğle yemeğimi yiyeceğim onuda yazarım.Bugünde 18:00 - 18:30 arası yemek işini kapatacağım.Çok azim yaptım kendime çokkk

Merhaba arkadaşlar a.s.

Nasılsınız? Hastalananlar arkadaşlar geçmiş olsun. Güçlü beslenin.

Dün reglim başladı.

Bu yaz 12 kilo vermiştim. 3 kilosunu aldım.

Bu akşam bir daha tartılarak kilomu yazacağım.

3 ana 2 ara öğün yaparak. Ara öğünlerde meyve yiyorsanız bir protein ürünü ile birlikte yiyerek yani süt yoğurt gibi tüketmelisiniz.

Fazla şeker yağ yapar.

Tatlandırıcılar çok zararlı.

Sabah aç karnına portakal suyu başdönmesi yapıyormuş. Kahvaltıdan sonra içmelisiniz.

Poğoça kahvaltı değilmiş. Yani ekmek peynir zeytin reçel yenmeli.

En az haftada 3 gün 1 saat spor yapmalısınız.

Birazdan öğlen yemeğimi yiyeceğim. Nohut pilav

Hergün 1,5 saat yürüyorum.Yürüyüş konusuna yazmaya başlamıştım ama yarım kaldı.

Vaktim oldukça sık sık buraya yazmaya çalışacağım.

Güzel günler diliyorum.

yaw bu topic açılalı nerdeyse 1 ay olcak hafta hafta kilo veren arkadaşlar naaptınız ne ettiniz anlatın bakem kaydirigubbakcemile yeni başlayacak olanlara fikir olsun motivasyon olsun demi ama misal ben lülülülülülü

sağol psklı ben bunu bilmiyodum bugünde çok az yedim ölen bişey yemedim şimdide salata ve çorba yicem..bu arada ben kendimi hiç aç hissetmiyorum bu nasıl bişeyy şutarafagitti

ya kızlar benim iştahım kapandı yemiyim az yiyim derken bir ögüne düştüm emziriyomda nasıl geri gelir iştahım günde bir ögün yiyom 30günde 15kilo verdim ya

titto arkadaşım kilo bildirimlerimiz cuma günü yapılıyor hergün tartılmıyoruz

bende biraz önce akşam yemeğimi yedim sabah gideceğim yere yürüyerek gittim(bardaktan boşanırcasına yağmur yağıyordu)yarım saat yürüyüşten sonra kahvaltımı yaptım öğlen elma çayımı içtim aynı yolu tekrar yürüyerek eve döndüm 20 dk.ebru şallıyla plates yaptım bu arada bolca su içtim ve yemiycem dediğim halde dayanamadım akşam yemeğinde makarna yedim mafoldumben şimdi çok şiştim valla neyse yemek faslı sona erdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…