Akrabalarını kıskanıyorum:((((

sahra87

Bilemiyorum...
Kayıtlı Üye
7 Mart 2008
1.101
5
selam kızlar..benim de derdim herkesin ki gibi kıskançlık birbakıma aslında..erkek arkadaşımın kız arkadaşları var okulda beraber proje falan yapıyorlar hiiiç kıskanmıyorum.bi bayan için güzel desin kıskanmıyorumm ama gelin görün ki ailesinden çok kıskanıyorum..özellikle kız kardeşinden ve teyzesinin kızından çok kıskanıyorum ve pek hazetmiyorum.
mesela bayramda böyle hep beraber dağa çıkmıışlar resim falan çektirmişler facebooka koymuş hemen kuzeni..çok uyuz oldum onlar oraya gitmişler eğlenmşler resim çekilmişler...aşırı gıcık kaptım...bu huyumdan nasıl vazgeçicem bilmiyorum..biliyorum doğru değil ama bensiz ailesiyle güzel vakit geçirmesine tahammül edemiyorum.o yüzden şimdi onu bi şekilde cezalandırıcam...ona yakın davranmıcam görür o gününü..sizdede böyle oluyormu yani eşinizin kuzenini kız kardeşini falan kıskandınızmı hiç nasıl kurtuldunuz bu huyunuzdan??
kötükedihüso

benim bir ağabeyim var. ve çok severim. evli . ama eşi bunu bana yapsa beni kıskansa çok üzülürdüm.... o benim ağabeyim. benim kanım. bu düşünceleriniz çok yanlış. bence çokta normal değil.

sen tam tersini yapıyorsun okul arkadaşlarını bırakıp bi bayan için güzel desin kıskanmıyorumm diyip, tutup kuzeninden kız kardeşinden kıskanıyorsun ARKADAŞIM PARDONDA SEN İYİMİSİN??

evet işte öyle şeylerden kıskanmıyorum ama kız kardeşi ve kuzeniyle ilgilenince çok kötü oluyorum normalde hiç olmam böyle ama o resimleri görünce betim benzim attı resmen..biliyorum yanlış yapıyorum ama engel olamıyorum kendme

kendinize engel olmaz zorundasınız.o onun karındaşı. en yakını.elbetteki onunla ilgilenecek. bunu erkek arkadaşınıza yansıttığınız da onu kaybedebilirsiniz.bunu normal karşılamayacak ve sizi bırakacaktır. çünkü ben erkek olsam bırakırdım....

Görümcemden ben de kıskanırdım ilk başlarda..:roflol:
Ancak sonra geçti bu durum..
Öyle gezmeleri tozmaları hiç yok zaten..
Kuzen meselesi bizde yok..
Eşimin akrabalık bağları çok zayıf..:nazar:
Sen bence onları değil,sevdiğinin o anda yanında olmadığına üzülüyorsun,içten içe kızıyorsun belki de.. Adını kıskançlık koymuşsun.. :çok üzgünüm:
Allahım nasip ederse evlenince hiç ayrılmasın elleriniz,o fotoğraf karelerinde sevgilinin yanında hep sen ol inşallah:Saruboceq:

sen bu sevdiğin adamla evlendiğinde kızkardeşi ve teyze kızı hala kızı size geldiğinde sen bunları aynı odada bırakıp mutfağa bile geçemessin... Kendini frenle böyle saçma sapan şeylerde düşünme....

sen bu sevdiğin adamla evlendiğinde kızkardeşi ve teyze kızı hala kızı size geldiğinde sen bunları aynı odada bırakıp mutfağa bile geçemessin... Kendini frenle böyle saçma sapan şeylerde düşünme....

ya aslında beraberken onlarla bi problemim yok..ben yokken vakit geçirmeleri hoşuma gitmiyor..laalenin de dediği gibi bensiz vakit geçirmeleri hoşuma gitmiyor belkide..erkek arkadaşım hoşlanmadıımı biliyor bazen çok kavga ediyoruz o da bıktı bu kavgalardan..ama hastalık belki benimki...onu cezalandırma isteği doğuo içimde ona karşı o kadar çok soğuyorumki..anlatamam...

bir de maalesef akrabalık bağları çok kuvvetli..bütün akrabaları bir dertleri olduğunda bunu arıyor herşey bunun üstüne kalıyor herşeye bu koşuyor...yaşı çok büyük değil ama yaşının üstünde bir sorumluluk ve olgunluk yüklemişler...evlenincede böyle milletin herşeyine koşturacak diye korkuyorum

işte bakın erkek arkadaşınızda hoşlanmıyormuş demekki. bencede kendinizi frenleyin. evet hastalık bu. kendinizde biliyorsunuz. erkek arkadaşınızı kaybetmek istemiyorsanız o zaman bir psikoloğa gidin. belki bu hastalığınızı o tedavi eder.

iyi ozaman oda senin teyze oğlun hala oğlun dayı oğlunla çıkmana karışssın tirip yapsın, ama sen okuldan mahalleden erker arkadaşlarınla gezerken bişi demesin, seni bunun için cezalandırsın.. Nasıl sence güzel olurmu bi düşünsene bunalırmısın bu durumda ne anormal bir adam demezmisin???

ya aslında beraberken onlarla bi problemim yok..ben yokken vakit geçirmeleri hoşuma gitmiyor..laalenin de dediği gibi bensiz vakit geçirmeleri hoşuma gitmiyor belkide..erkek arkadaşım hoşlanmadıımı biliyor bazen çok kavga ediyoruz o da bıktı bu kavgalardan..ama hastalık belki benimki...onu cezalandırma isteği doğuo içimde ona karşı o kadar çok soğuyorumki..anlatamam...

Yok canım inan ki hastalık filan değil bu..:teselli:
İnan bana anlıyorum ben seni..
O bensiz nasıl gülümser,eğlenir diyorsundur içinden..:dilcikar:
Sabırlı olmak zorundasın,sevgiline de söyle,sakın kızmasın sana..
Aşk tek tip bir duygu değil ki..
Herkesin yüreği başka atıyor,işte...:asigim:
Aşık Sahra:roflol:

arkadaslarindan kiskanirimda kardesi kuzeni diyince biraz bu durum acayip geldi bana ayni sekilde o yapsaydi sana ne yapardin arkadasim o kiskansaydi seni ailen ve abin veya vs ne yapardin buna engel olamazsin onun kardesi sonucta sen hazetmiyorsun diye kardesinden vazgececek hali yok bence iyi gecinmeye bak bu huyunu yenersin umarim

çok ilginç gerçekten hani kıskanç bir yapın vardır onu herkesden kıskanırsın. ama kız arkadaşlardan değil akrabalardan kıskanmak ilginç..onada belli ediyorsanız bu durumu ilişkiniz yıpranır.kontrol etmeyi anlamayı dene.kuzenlerle arkadaş olmayı dene mesela!?

bu problemimle 5 senedir başetmeye çalışıorm..zaman zaman kayboluyor sonra hooop tekrar karşıma çıkıyor..aynen öyle bensiz nasıl mutlu olur bensz nasıl eğlenir..inanın arabasının arkasında bir tane top var pikniğe gittiklerinde oynuyolar falan sanırım ona bile sinir oluyorum..hep benle eğlensin gülsün mutlu olsun istiyorum...o da önerdi psikoloğa gitmeyi ama bana psikolog ne kadar anlatırsa anlatsın ben psikoloğun yanından çıktıım anda eski halime dönerim diye düşünüyorum...

benmce onları kendine rakip görüyorsun bu yüzden hoşlanmıyorsun...

erkek arkadsını kısıtlamak yerine onlarla yakn olmaya çalış...

belki o şekilde yavaş yavaş yenersin bnc çoook kıskancım... çok zoor birşey allah kolaylık versin.

bu problemimle 5 senedir başetmeye çalışıorm..zaman zaman kayboluyor sonra hooop tekrar karşıma çıkıyor..aynen öyle bensiz nasıl mutlu olur bensz nasıl eğlenir..inanın arabasının arkasında bir tane top var pikniğe gittiklerinde oynuyolar falan sanırım ona bile sinir oluyorum..hep benle eğlensin gülsün mutlu olsun istiyorum...o da önerdi psikoloğa gitmeyi ama bana psikolog ne kadar anlatırsa anlatsın ben psikoloğun yanından çıktıım anda eski halime dönerim diye düşünüyorum...

gerçekten psikoloğa ihtiyacın var... eski haline dönmezsin merak etme....bence gitmelisin. 5 senedir kendin düzeltememişsin. mutlaka psikoloğ yardımcı olacaktır sana...

bence de pek sağlıklı düşünceler değil bunlar belki samimi oldukça geçer..

Kiskanabilirsiniz garip degil,fakat cezalandirmak falan hos degil.
Boyle durumlarda empati kuramiyoruz malesef,sizin icinde eminim aileniz cok onemlidir
Hem sizinle yasayacaklari farkli, ailesi-arkadaslariyla yasayacaklari farkli.
Birarada bulundugunuzda sevgilinizle,sizde guzel vakit gecirirsiniz ama onlarlayken de sevgiliniz koseye cekilip oturamaz ki ,eglenmek en dogal hakki...
Zamanla gecer,dert etmeyin fakat saplanti haline gelmesine musade etmeyin a.s.

X