Aklım duygularım karmakarışık.

Alwayslonely

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2016
5
0
26
Yeni üyeyim. Üye olma sebebim arayıp konuşabileceğim derdimi anlatabileceğim kimsenin olmaması. Tek ricam ağır yorumlar yapmamanız. Düşüncelerinize açığım tabi ki. Ama inanın şu an çok kötüyüm. En başından başlarsam annem babam ben küçükken ayrıldı. Annem babamdan sonra bir defa evlenmeden birliktelik yaşadı ve çocuğu oldu. Sonra başka biriyle evlendi ve ondan da bir çocuk sahibi. Babam annemden sonra evlendi ve o kadından 3 çocuğu var. Bana ve annemin ikinci birlikteliğinden olan kardeşime ananem baktı. Annem üçüncü evliliğini yaptığında ananem küstü bir daha konuşmadı. Kısacası 2 kez terkedildim annem tarafından. Babam çocuğu olduktan sonra benim adımı bile anmadı desem yeridir. Ananem yaşlıydı ve iç anadolu kültürü vardı kendisinde. Benim arkadaşıma gitmem bile yasaktı arkadaşlarımda çok nadir gelirdi bize bu yüzden. Hayatımın her kısmında hep bir yalnızlık yaşadım. Babamı annemi suçladığım çok zaman oldu. Çok güleç bir insanımdır ama kendi kabuğuma çekildiğimde hep acı çekerim.

Defalarca kez yastığa kafamı bastırıp ağladığımı ve onları suçladığımı hatırlıyorum. Siz olsaydınız böyle olmazdı dediğim çok zaman oldu. Ananemin yanındayken bizim evimize sürekli girip çıkan bir akranımız vardı. Bana saplantılı hale gelmeye başladı. Her şeyimle o ilgileniyodu. Telefonumdaki mesajlara kadar bakıyodu. Sınıftan bir erkeğin bana yazdığını görünce tehdit ediyodu onları arayıp.

Yani son dönemlerde bundan 2sene öncesi ananemin evindede her şey çok kötüye gidiyodu. Ananemin zaten ağzı bozuktur. Bide aile içindeki hatamızı etrafa dağıtmayı çokta severdi kendisi. 2sene önce yıllar öncesinden tanıdığım bir yabancı erkekle konuşmaya başladık. Bizim akrabamızın üvey oğlu oluyo kendisi. Aramızda 19 yaş farkı var. Ben çocukkende çok severdim onu. Konuşmaya başladığımızda da kapıldım hemen.

Şu an ben 20 yaşındayım. Türkiye ye gelip gittiğinde daha rahat görüşmek için neler yapabileceğimizi düşünmeye başladık. Zaten birbirimizi tanıyoduk. Ve evlenmeyi de düşünüyoduk (şu an nişanlıyız) bende hem evden kaçış olarak gördüm hemde daha kolay buluşabiliriz diye annemi aradım. Bu arada annem üçüncü evliliğinden de boşandı. Açıkladım durumu seviyorum dedim. Oda desteklemiyorum ama bildiğini okucağını bildiğim için gel dedi. Ananem karşı çıktı dayımlar karıştı olaya ama ilişkimin olduğunu bilmiyorlardı tabi. Onların karşı çıktığı durum annemin yanına gelmemdi.

Ben zaten valizimi hazırlamıştım. Herkesin dalgın olduğu bir anda evden çıktım ve otobüse atlamamla annemin bulunduğu şehire gittim. Annemin o dönemden beri sevgilisi var. Ama üçüncü eşiyle neredeyse aynı. Muhtaç kaldığından onunla olduğunu söylüyor. Sokaklarda bile kalmış çünkü o sırada bulmuş. Ama adam bildiğiniz ruh hastası. Ağzı bozuk. Kafasında kurup eziyet ediyor insanlara.

Ben annemin yanına geldiğimden beri nişanlım toplamda 5 kez geldi türkiyeye. Bende onun yanına gittim. 2. Gelişinde yüzükleri takmıştık zaten. Annemin erkek arkadaşında pis bir huy var. Herkes onun emrinde olsun istiyor. Ve adam resmi nikahlı değil ama bir kadınla birlikte ve ondan çocukları var. O kadınında anneminde birbirlerinden haberi var. Nişanlım her gelip ben onun yanına gittiğimde adam ağıza alınmayacak hakaretler ediyor. Bana diyemiyor ama anneme benim hakkımda söylüyor annemi dövüyor.

Annemle benim aramda hiç anne kız bağı yok maalesef. Çünkü toplasak bu yaşıma kadar belki 3sene yan yana kalmışızdır ondanda emin değilim hatta. Asıl meselem şu yarın Nişanlım geliyor. Akdeniz tarafına gidicez yani tatilde yapıcaz. Herşey ayarlandı ödendi. Uçak biletlerimiz otel masraflarımız. Annem sen gidip 15 gün sefa sürüceksin diye ben eziyet çekemem. Git ve bir daha dönme bende bu evdeki her şeyi satıcam küçük kızımla sığınma evine giderim diyor. Son dönemlerde nişanlımla çok kötü zamanlar geçirdik çok kavgalarımız oldu nedeni ise uzak olmamız ve 7 aydır görüşmüyor olmamız. O dönemde bir ara ayrılmayı düşündüm. Ama yapamıyorum onsuz. Seviyorum işte engel olamıyorum kendime. Bana sürekli bencilsin diyor. Bende kendime şunu yediremiyorum elin adamı gelio laf edicek diye sırf başka bir adam yüzünden ben nasıl nişanlımla ilişkimi riske atabilirim??

Annemin şu anda bu yaptığı sırf o adam laf edicek diye. Ben kaldıramam artık diyor. Git sil numaramı arama bidaha beni annem nerde diye sorma diyor. Bir gün çok ihtiyacın olucak yalnız kalıcaksın diyor. Kafam binbir kuşkuyu soktu. Nişanlımla paylaştım durumu. Malum çok fazla harcama yaptı sadece 15 gün kalabilceğin yer bul sonra sana eşyalı ev tutalım ben sana parasını göndericem dedi. Ki yaparda verdiği sözü tutar. Ama ben artık dayanamıyorum. İnanın ölmek istiyorum artık. Annemin yanına geldiğimden beri yaşamadığım kalmadı. O adam iki tokat bile yedim annemi korucam diye. Hayatımda ilk defa sinir krizi geçirdim. Ne yapıcağımı bilmiyorum ama dayanıcak gücüm kalmadı artık. Yarın gidicem. Ama o kadar kararsızım ki.

Ne bahtsizmissin kardeşim sen. Hani beterin beteri var derler ya.
N8sanli anne hikaye. Bir an önce kendi hayatını kurtardı çalış kazan oku ama o hayattan kurtar kendini

Nişanlinla aranda çok yaş var be guzelim, nişanlınla evlenecegine emin misin? Emin değilsen tatile falan gitme bence ama o evde de kalma şimdilik ananenin yanına dön ve kendi hayatını kurtarı ise gir ya da oku.
Eğer kesinlikle evleneceğiz diyorsan neyi bekliyorsunuz?
Hakkınızda hayırlısı olsun çok zor bir hayat gecirmissiniz

Of be yavrum, çok üzüldüm yaşadıklarına, anne hata üzerine hata yapmış ,ayrılan eşler , olan çocuklara oluyor , herkes yenisini buluyor sende bir çok çocuktan bir Örneksin ,geçmişi sorgulamak istemem.........

Okul durumun nasil? calışiyormusun ?ayakların üzerinde durmak istemiyormusun? Daha çok gençsin

Bencede, erkek arkadaşının yanına gitme ,döndüğünde kalacak yerin olmuycak, rahat bir hayatın olmamış ,okul yada iş,,hiç kimseye kendini kullandirma, durumunu bildigi halde neden evlenip seni kurtarmiyor önce kendini düşüñ

Nişanlinla aranda çok yaş var be guzelim, nişanlınla evlenecegine emin misin? Emin değilsen tatile falan gitme bence ama o evde de kalma şimdilik ananenin yanına dön ve kendi hayatını kurtarı ise gir ya da oku.
Eğer kesinlikle evleneceğiz diyorsan neyi bekliyorsunuz?
Hakkınızda hayırlısı olsun çok zor bir hayat gecirmissiniz
Şu an annemin yanındayım zaten. Eğer yarın bu kapıdan çıkarsam işler değişiyor. Evleniceğimizden eminim ama insanlık hali. Ne olucağını kimse bilemez ki sabaha çıkıcağımızın garantisi yok. Tamam nişanlım bana o güveni verdi. Ama olduda bi terslik oldu. Bu arada nişanlımın yurtdışında maddi bir sıkıntısı var bu ara. Yeterli maddi imkanı sağlamayı bekliyoruz. Çünkü ben bayan olarak ilk defa evlenicem ve gelinliğimide giymek istiyorum ve hakkım olduğunu düşünüyorum. Benim tek zoruma giden nokta annemin ilişkisinin olduğu adamın lafı yüzünden hayatıma yön vermek zorunda kalmam

Of be yavrum, çok üzüldüm yaşadıklarına, anne hata üzerine hata yapmış ,ayrılan eşler , olan çocuklara oluyor , herkes yenisini buluyor sende bir çok çocuktan bir Örneksin ,geçmişi sorgulamak istemem.........

Okul durumun nasil? calışiyormusun ?ayakların üzerinde durmak istemiyormusun? Daha çok gençsin

Bencede, erkek arkadaşının yanına gitme ,döndüğünde kalacak yerin olmuycak, rahat bir hayatın olmamış ,okul yada iş,,hiç kimseye kendini kullandirma, durumunu bildigi halde neden evlenip seni kurtarmiyor önce kendini düşüñ
Lise mezunuyum. Buraya geldiğimde mezun oldum. Ama hayatım alt üst oldu bıraya gelince tabiki. Üniversite sınavına bir türlü hazır hissedemedim çalışamadımda. Kendi ayaklarımın üzerinde durabileceğime inanıyorum. Buraya geldiğimden beri çalışıyodum çünkü. Emlaktan satış danışmanlığına her işi yaptım desem doğru olur. Nişanlım neden evlenmiyor kısmına gelince ben bir bayan olarak gelinlik giymek ne bileyim bir kokteyl şeklinde bunu kutlamak istiyorum. Şu anda onun yurtdışında bankayla sıkıntısı var. Mahkeme mevzusu daha doğrusu. Onun sonlanmasını bekliyoruz yaşadığı yerde birtek mahkeme var ve oda çok ağır ilerliyor. O yüzden bu kadar beklemek zorunda kaldık zaten. Kalıcak bir yer bulabilirim. Yada hiç olmadı bir süre pansiyon gibi bir yerde konaklarım. Zaten sonrasında eşyalı ev tutmayı düşünüyoruz. Ama bilmiyorum işte

Ne bahtsizmissin kardeşim sen. Hani beterin beteri var derler ya.
N8sanli anne hikaye. Bir an önce kendi hayatını kurtardı çalış kazan oku ama o hayattan kurtar kendini
Bende kurtulmayı o kadar çok istiyorum ki. Burda yaşamadığım şey kalmadı. Lisemi bitirdim ama üniversite sınavına bir türlü hazırlanamadım burdaki hayat şartlarından. Geldiğimden beride çalışıyorum zaten. Sadece canıma yetti bu olanlar. Gücüm kalmadı artık.

Ben annenizden bahsetmiyorum, kusura bakmayın ama o kadından size zarar gelir ki geçmişte gelmiş hala da geliyor, ben anneannenizin yanına gitmenizden yanayım.
Gelinlik giymek elbette hakkın canım benim giy gelinligini sade bir nikahla evlen şu an nişanlin nerde kalıyorsa sen de kalabilirsin belki yanında (şartları bilmediğim için böyle konuşuyorum) ama dediğim gibi nişanlinla aranda çok yaş var umarım bu bir problem olmaz ilerde

Ben annenizden bahsetmiyorum, kusura bakmayın ama o kadından size zarar gelir ki geçmişte gelmiş hala da geliyor, ben anneannenizin yanına gitmenizden yanayım.
Gelinlik giymek elbette hakkın canım benim giy gelinligini sade bir nikahla evlen şu an nişanlin nerde kalıyorsa sen de kalabilirsin belki yanında (şartları bilmediğim için böyle konuşuyorum) ama dediğim gibi nişanlinla aranda çok yaş var umarım bu bir problem olmaz ilerde
Nedenini bilmiyorum ama hep kendimden büyük insanlarla anlaşabildim şimdiye kadar. Hiç anlayabilmiş değilim nedenini. Özür dilerim anane kısmını anne olarak okumuşum ben. Ananem annemle küstü bahsettim zaten nedenini. Bende annemin yanına gelince hatta evi terk edip gelince doğal olarak banada aynı durumdalar şu an. Aklımızda oda var. Yurtdışında evlenme. Eğer vize alıp gidebilirsem dedipiniz şekilde yapıcaz. Mecburen geri dönmem gerekicek ama aile birleşimi vizesi aldıktan sonrada orda kutlama yaparız. Yarın türkiyede olucak. İşin aslı ben onun yanına gitsemde gitmesemde annemle olmucak. Sen geldin geleli çabalıyorum bişeyler için diyor ama beni tüketti gerçekten. Saçımda beyazlar çıktı. İlk defa sinir krizi geçirdim. Dönünce hiç olmadı bir pansiyonda kalırım. Belki daha hayırlısı olur benim için.

X