Allah Anne Babanın da Hayırlısını Versin !

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba arkadaşlar, sizin de bakış açılarınız benim için önemli.

Ciddi kronik rahatsızlıklarıma karşın 3. gebeliğim devam ediyor, profesör dr hocalarımızın takibi ve destekleriyle gebeliğin 6. ayına ulaştık. Şimdi son 3 aylık sıkıntılı süreç sonunda inşallah bebeğimizi kucağımıza alacağız. Anne ve babam destek olmak yerine yer yer köstek oldular. Onları affedemiyorum.

Dediğim gibi affedemiyoruz çünkü eşim de çok çaresiz kaldı, maddi/manevi tükendik, benim annem de babam da devletin üst mertebelerinden emekli (durumları bizden misliyle iyi) ve biz evsiz kaldığımızda dahi destek olmak yerine kendileri yazlık ev derdine düştüler.

Eşim onlara yalvarırcasına kadın tuttum, yemeği, temizliği yapacak, anne sen sadece Karışık Dünya’ nın yanında dur, atak geçirince babamla hastaneye yetiştirin ya da bana haber verin izin alıp geleyim dedi. Farklı günlerde 2 gün durdular ben atak geçirirken yardımcı kadın son seviyede farketmiş, eşimin akrabalarını çağırmış ama benim annem ve babam gelmedi.

Şimdi beni ve karnımdaki bebeğimi ölüme terkeden anne ve babamla konuşmuyoruz, annem tutup eşimin teyzesine benim de hemoglobin seviyem düştü kendimle ilgilenmem gerekiyor demiş, yahu ben bu halde tüm değerlerim altüst onları görmüyorum bile çünkü ataklarım sıklaştı, hal böyle olunca eşimin akrabaları da bunlar nasıl insan diyor.

Şimdi Allah izin verirse 3 ay sonra doğumum olacak ve yine annem gelmeyecek çünkü eşim bunca boşvermişliklerini yaşayınca onlar hayatımıza dahil olamazlar, hadi torun nedir bilmiyorlar ama sen evlatlarısın, senin ölme ihtimalini bile umursamadılar diyor. Nitekim haklı da ama benim içimde ölenleri tahmin bile edemez.

Arkadaşlar dünyanın merkezindeki bu kibirli insaları ben artık anne baba gözüyle göremiyorum. Ne kötülüklerini isterim ne de iyiliklerini. Hiç benim gibi hissedeniniz oldu mu? Annem büyük teyzesine nasılsa sonunda barışır demiş. Doğumumda yanımda ne annem ne de başka bir yakınım olacak, yapayalnız olacağım sadece eşim ve tutacağımız kadın olacak. 😔

seni daha çok sinir edeceklerse doğuma gelmemeleri daha iyi değil mi?
inşallah bir sağlık sıkıntın olmadan doğum sürecini atlatırsın.
benim yanımda kadın bile yoktu, eşim ve ben ikimiz gittik hastaneye ikimiz döndük ikimiz çocuğa baktık.
sen kendi sağlığına odaklan böyle anne baba doğumda olsa ne olmasa ne

Onlar bizi bu duruma soktular diye küfür ediyordu ! Önce destekmiş gibi davranıp yüzüstü bıraktılar
ay hic kocani aklama ya. sacma sapan bir adam. ailen de okumus etmis insanlar. coktaaaan tonlarca hal ve hareketinden anlamislardir adamin ne mal olduğunu. hic ailene kizma, neden canimi tehlikeye atip bu teyze kuzusuna bebek veriyorum diye kendine kiz. ailen haksiz degil

seni daha çok sinir edeceklerse doğuma gelmemeleri daha iyi değil mi?
inşallah bir sağlık sıkıntın olmadan doğum sürecini atlatırsın.
benim yanımda kadın bile yoktu, eşim ve ben ikimiz gittik hastaneye ikimiz döndük ikimiz çocuğa baktık.
sen kendi sağlığına odaklan böyle anne baba doğumda olsa ne olmasa ne
Maalesef millet her türlü çirkinliği yapınca daha kıymetli oluyor. Bu yaşa dek okudum, atandım, evliliği bile elime para geçmeden yapmadım sırf kimseye yük olmayım diye böyle olması kaçınılmaz bir yerde, alışkınlar her şeyi kendi halleder nasılsa kafası bu.

Onlar bizi bu duruma soktular diye küfür ediyordu ! Önce destekmiş gibi davranıp yüzüstü bıraktılar
Yemeyin bizi!!!! adamın hep ağzı bozuk ,teyzeye tapan kendi ailesini düşünmeden karşı tarafa para yağdıran aklı kıt ,bencil adamın teki.Aileniz sizin secimlerinizden,ezikliginizden,bu pis adam için sürekli riske girip çocuk dogurma isteğinizden bunalmış ofkelenmis olabilirler.Siz kendinizi bu kuyuya attiysaniz beni çıkarmiyorlar diye anaya ,babaya kizamazsiniz......

Merhaba arkadaşlar, sizin de bakış açılarınız benim için önemli.

Ciddi kronik rahatsızlıklarıma karşın 3. gebeliğim devam ediyor, profesör dr hocalarımızın takibi ve destekleriyle gebeliğin 6. ayına ulaştık. Şimdi son 3 aylık sıkıntılı süreç sonunda inşallah bebeğimizi kucağımıza alacağız. Anne ve babam destek olmak yerine yer yer köstek oldular. Onları affedemiyorum.

Dediğim gibi affedemiyoruz çünkü eşim de çok çaresiz kaldı, maddi/manevi tükendik, benim annem de babam da devletin üst mertebelerinden emekli (durumları bizden misliyle iyi) ve biz evsiz kaldığımızda dahi destek olmak yerine kendileri yazlık ev derdine düştüler.

Eşim onlara yalvarırcasına kadın tuttum, yemeği, temizliği yapacak, anne sen sadece Karışık Dünya’ nın yanında dur, atak geçirince babamla hastaneye yetiştirin ya da bana haber verin izin alıp geleyim dedi. Farklı günlerde 2 gün durdular ben atak geçirirken yardımcı kadın son seviyede farketmiş, eşimin akrabalarını çağırmış ama benim annem ve babam gelmedi.

Şimdi beni ve karnımdaki bebeğimi ölüme terkeden anne ve babamla konuşmuyoruz, annem tutup eşimin teyzesine benim de hemoglobin seviyem düştü kendimle ilgilenmem gerekiyor demiş, yahu ben bu halde tüm değerlerim altüst onları görmüyorum bile çünkü ataklarım sıklaştı, hal böyle olunca eşimin akrabaları da bunlar nasıl insan diyor.

Şimdi Allah izin verirse 3 ay sonra doğumum olacak ve yine annem gelmeyecek çünkü eşim bunca boşvermişliklerini yaşayınca onlar hayatımıza dahil olamazlar, hadi torun nedir bilmiyorlar ama sen evlatlarısın, senin ölme ihtimalini bile umursamadılar diyor. Nitekim haklı da ama benim içimde ölenleri tahmin bile edemez.

Arkadaşlar dünyanın merkezindeki bu kibirli insaları ben artık anne baba gözüyle göremiyorum. Ne kötülüklerini isterim ne de iyiliklerini. Hiç benim gibi hissedeniniz oldu mu? Annem büyük teyzesine nasılsa sonunda barışır demiş. Doğumumda yanımda ne annem ne de başka bir yakınım olacak, yapayalnız olacağım sadece eşim ve tutacağımız kadın olacak. 😔
Eşinizin ailesi hayatta mı ? Onlar hiç yardım ediyor mu ?

Maalesef millet her türlü çirkinliği yapınca daha kıymetli oluyor. Bu yaşa dek okudum, atandım, evliliği bile elime para geçmeden yapmadım sırf kimseye yük olmayım diye böyle olması kaçınılmaz bir yerde, alışkınlar her şeyi kendi halleder nasılsa kafası bu.
ay hic kocani aklama ya. sacma sapan bir adam. ailen de okumus etmis insanlar. coktaaaan tonlarca hal ve hareketinden anlamislardir adamin ne mal olduğunu. hic ailene kizma, neden canimi tehlikeye atip bu teyze kuzusuna bebek veriyorum diye kendine kiz. ailen haksiz degil
Yengenç boşver bir kulağından giriyor diğerinden çıkıyor.
Hala eşini ve evliliğini savunma derdinde. Eşin seni kendi annen babanla görüşüyorsun diye boşamakla tehdit ediyordu. İki gün yardım etse üçüncü gün hem burnundan getiriyor hem de yüzüne vuruyordu. Araba camı yumrukluyordu hangi ara bu adam melek oldu? Eski konunu ne kadar çabuk unuttun öyle.

Kusura bakma ama her seferinde borcunu kapatıyorsa, teyzesi değil gayette eşin kumar oynamış gibi oluyor. Ay sorunlu eşlerini göklere çıkartıp ardından çıktığı kabuğu beğenmiyorlar şaka gibi.

Yengenç boşver bir kulağından giriyor diğerinden çıkıyor.
Hala eşini ve evliliğini savunma derdinde. Eşin seni kendi annen babanla görüşüyorsun diye boşamakla tehdit ediyordu. İki gün yardım etse üçüncü gün hem burnundan getiriyor hem de yüzüne vuruyordu. Araba camı yumrukluyordu hangi ara bu adam melek oldu? Eski konunu ne kadar çabuk unuttun öyle.

Kusura bakma ama her seferinde borcunu kapatıyorsa, teyzesi değil gayette eşin kumar oynamış gibi oluyor. Ay sorunlu eşlerini göklere çıkartıp ardından çıktığı kabuğu beğenmiyorlar şaka gibi.
Bu konu en fenası yapılanı unutup tekrar kocalarına tapan kadınları asla anlamıyorum...

Balık hafızalı olan ben bile konularınızı hatırlıyorum. Ne yalan söyleyeyim eşinizin teyzesiyle ilişkisi olduğunu düşünmüştüm. Sizse adamı boşamak yerine ona hayatınız pahasına çocuk vermeye kararlısınız. Ailenize çok üzüldüm,bir evlat kolay yetişmiyor. Nasıl üzgünler kimbilir ama yapacakları en iyi şey o adamdan ayrılmadığınız sürece sizden de uzak durmak

Bebeğiniz sağlıkla gelsin öncelikle, size de çok geçmiş olsun. Ailenizin manevi desteğini alamamanız üzücü gerçekten.
Ama diyelim ki anne babanız geldi başınızda durdu. Sizin eşiniz melek mi olacak? Kendisi ve ailesi bu kadar sorunlu bir adamdan bu kadar riski göze alarak çocuk yapmanız çok mantıksız değil mi?
Siz atak geçirirken dayısına yemeğe giden, ortak çocuğunuzu taşırken yaşadığınız sağlık sorunları esnasında destek oluşunu teyzesinin gazıyla kafanıza kakan adam harika da anne babanız mu tü kaka?
Mesela nasıl oldu da evsiz kaldınız? Evsiz kalabilecek kadar stabil olmayan bir aile ekonomisine rağmen çocuk dünyaya getirmeniz doğru mu?

İkinci evliliği yapmışsınız. İlk evliliğinizde süreç nasıl başladı, boşanma aşaması nasıl geçti? Aileniz bu süreçlerde yanınızda mıydı? Sizi uyardılar uyardılar da artık ne yaparsan yap moduna mi geçtiler?

Olabilir her anne baba harika ebeveynlik yapmayabilir, bu konuda haklı olabilirsiniz. Fakat hayatınızdaki bütün yanlış kararlar ve yolunda gitmeyen şeyler onların suçu değil. Hatta artık şu yanınızda çoğu onların suçu değil. Kendi hayatınızın sorumluluğunu almanız gerekiyor.

Ben ailenizin yerinde olsam değil destek olmak yazlığımın sefasını sürer öldükten sonra da düzgün bir vakfa miras bırakırım ki kocanızın teyzesi kumar masalarında yemesin. İnsanlar ömür boyu akılsız kızım gidip elin itine köpeğine yedirsin diye çalışıp didinmiyor. Kk da insanı evlat sahibi olmaktan soğutan konular diye bölüm açılsa bu konu da oraya arşivlense keşke

Ben hayatınızda aldığınız tüm bu saçma kararların devamı gelmesin diye sizinle artık uğraşmadıklarını düşünüyorum. Belli ki size geçmişte çok faydaları dokunmuş yine istiyceğinizi bildikleri için de nasıl olsa yine barışır demişler. Benim kızım olsanız ciğerim kan ağlasa da size yardım etmemeye çalışırdım. Çünkü akıllanmanız şart

Hiçbir kan bağım olmamasına rağmen babamın eşi doğumuma gelmeyi bana destek olmayı çok istiyor. Eski konularınızı bilmiyorum, fakat eller bile bunu yapabiliyorken kendi annenizin riskli hamileliğinize rağmen size sırtını dönmesine diyecek söz bulamadım

Ailem bana ne yaparsa yapsın eşim asla onlara küfredemez. Yeltenirse canına okurum. Aynı şekilde onun ailesi ne yaparsa yapsın ben de onlara asla küfretmem.
Yaşanan şey normal değil, normal görmeyin

Herkes anne baba olamaz ki.aile olmak iyi günde kötü günde beraber olmak demektir.haklisiniz bence.insanlarin ne dediği de önemli degil nasıl hissediyorsanız o sizin için doğrudur.duygularinizi bastırmay in.insanlarin yorumlarına göre bu hissettiklerim yanlış demeyin.ayrica benim de var ama yok olan bir ailem var.hala kabullenemiyorum

Kendimde hiç yapmadım yapanlarada irite oluyorum.
Ailelerden maddi destek bekleme olayı.
Yahu siz bu sıkıntılarda 3.çocuk yapmaya kadar gelmişiniz.
Anne babanız yıllarca çalışıp büyütmüş sizi yazlıl hayallerini gerçekşeitirmeleri kadar doğal ne olabilir.
Size evmi alsınlar.
Siz daha yolun başındasınız onlar sonlarında.
Bırakın az rahat etsinler.
Hastaysanız peşpeşe çocuk yapıp oturup destek beklemeyeceksiniz

2 riskli gebelik sonrasi dogum yapmis bir anne olarak, dogumda hayatini kaybetme riski olan kadinlarin cocuk yapmalarini kimse kusura bakmasin bencilce buluyorum.

Bu romantize edilmeyecek kadar ciddi bir mesele bana kalirsa, dilerim saglicakla dogurursunuz ve o cocuk annesiyle buyuyebilir. Kocanizi basinizdan def edin gitsin, belliki ise yaramaz bir sahis. Eski konularinizida ve bu konuyu da silmek icin verdiginiz cabaya ragmen okuyabildim, aileniz yaninizda olmaliydi evet ama 35 yaşında kendi canini hice sayan evladi dovsunler mi akillansin diye ne yapsinlar, anca boyle tepki verebiliyorlar insanlar.

Atak gecirten kalp rahatsızlığı nedir bu arada cidden merak ettim.

Herkes anne baba olamaz ki.aile olmak iyi günde kötü günde beraber olmak demektir.haklisiniz bence.insanlarin ne dediği de önemli degil nasıl hissediyorsanız o sizin için doğrudur.duygularinizi bastırmay in.insanlarin yorumlarına göre bu hissettiklerim yanlış demeyin.ayrica benim de var ama yok olan bir ailem var.hala kabullenemiyorum
Siz de kocanızın babanızı dövmesine ses etmeyen ama yine de çocuğunuza babası bakan üyesiniz değil mi?
Ne hissediyorsanız o sizin için doğrudur diyorsunuz ya anneniz babanız da sizin için iyi evlat olmadığınızı düşünüyorlar belki de demek ki hissettikleri doğru

Siz de kocanızın babanızı dövmesine ses etmeyen ama yine de çocuğunuza babası bakan üyesiniz değil mi?
Ne hissediyorsanız o sizin için doğrudur diyorsunuz ya anneniz babanız da sizin için iyi evlat olmadığınızı düşünüyorlar belki de demek ki hissettikleri doğru

Aynısinı yazacaktım, adam bu yaşında dayak yedi hala pamuk a yaranamadı🙄🙄🙄

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X