aklım cok karışık cok mutsuz cok degersiz hissediyorum kendimi.

Rivrivderivriv

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2023
56
2
27
Kızlar merhaba aklım cok karışık cok mutsuz cok degersiz hissediyorum kendimi. Doğum yaptim 40 gun oldu ben hala duzelemedim. Annelik duygumu cok sorguluyorum eski hayatimi özlüyorum bekarken ki zamanları. Hamileligimin 39 haftasinda aldatıldiğımı öğrendim. O gun dünyam başıma yıkıldı. Cok severek ve ne mücadeleler vererek evlendik. O an ki duygularimı ve söylemek istediklerimi yapmak istediklerimi yapamadim. Bebeğimi düşünmek zorundaydım. Sadece evden uzaklastim o an ayni evde kalmak istemedim. Gelişini dört gözle beklerdim hep kapıyı açar öperdim eşimi meger her sey yalanmış. Çalışırken birbirimize vakit ayiramazdik. Evlendikten sonra ilk defa tatile gittik ben cok mutluydum. O an bile aldatıldığımı bilmiyordum. En mutlu sandığım an bile yalanmış eski sevgilisinin şehrine gitmişiz. Onunla mesajlarını okudum aldattığını oyle öğrendim. Gece benim yanımda yatarken bile ona msj yazıyormuş bazi seyler o kadar ağır geliyor ki. Öğrendiğim gün çok agladim hastanelik oldum ms hastasıyım. Gorumcem yanimdaydi esim de onun ailesi ogrendi diye onlarin karşına çıkmak istememis.oda evden gitmiş beni ariyor açmadım. Hastanede olduğumu ogrendiginde bile yanıma gelmedi o gün kendimi bir kez daha değersiz ve aptal hissettim. O an sadece bebeğimi düşündüm düşünmek zorundaydım. Gece eve geldi pisman olduğunu söyledi bende onu cok sevdiğim için affettim birdaha olmayacağını soylese bile güven kırıldı bir kere. Ona yeni bir sayfa actim istedigini yazabilirsin her sey senin elinde güvenimi tekrar kazan dedim. O hic bir sey yapmadı. Bir kuru dal bile alıp gönlümü almadı. Ben yinede affettim bebeğim için. 40+5 te dogum yaptim. Oğlumuzu cok sevdi ona karsi sevgisini gosterirken yine içim ısındı ona çünkü istemiyordum aksini. 1 hafta hastanede kaldk bebegimle kaninda enfeksiyon vardı. Sonra eve geldik yanimda kimse yardimci kalmadi sadece esim vardi ikimizde bilgisiz ve bildikleriyle yardimci olmaya çalışması beni biraz iyi hissettirdi. 40 gun gecti ama ben eşime karşı soğudum. Onunla yatmak istemiyorum. Onun yaninda üzerimi değiştirmek bile istemiyorum. Hala bir kuru dal almadı. Bu surecte stresli oldugumu bilmesine ragmen. Bebegim kolik bir bebek oma yetememe duygusu beni daha cok üzdü o agladikca ağladım aldatildigim aklima geldi ağladım. Bebegine iyi davraniyor bu ilk basta hoşuma gidiyordu sonradan ben degersizmisim demekki dedim. Ayrılmak düşüncesi gelsede aklıma evladima bunu yapmak istemedim. Bana yardimci olun nasıl başa çıkabilirim kafamdakilerle.

Çok üzülerek ve duygulanarak okudum. Sanki hissettiğiniz şey bana geçti. Aldatılmanın ve aldatmanın bahanesi yoktur, affı olmamalıdır. Her evlilikte problemler olabilir ama bunun sonucu kesinlikle aldatma veya şiddet olmamalıdır. Aldatmak nedir ya? Anlaşamıyosan artık eskisi gibi sevmiyosan ve bunlar için yeterince mücadele ettiysen ve yine de olmuyosa ayrılırsın. Şeref yoksunu insanların yaptığı en kolay kaçış yoludur aldatmak..Hele ki hamile bi kadın, o kadın senin ailen, çocuğunun annesi..
çok zor bir durum, sindirmesi de, psikolojik olarakta. Ben boşanmış anne babanın çocuğuyum. Benim babam da uçkur peşinde koşan herifin tekiydi. Annemle babam boşandığında 14 yaşındaydım. Ben 4 yaşlarındayken de ayrılık süreçleri oldu (evler ayrıydı) Halâ anneme söylediğim şey şudur, anne bu adamı nasıl affettin, neden? Bizim için olduğunu söyleme çünkü bu beni daha çok yaralıyo. Keşke hafızamda onlarla ilgili kötü anılar olmasaydı. Keşke ben daha küçükken ayrılsalardı da birbirlerine saygıları bu kadar tükenmeseydi.. bana kalırsa bunun hiç bir şekilde affı yoktur, affedersen yine aynı şeyi yaşarsın. Sen hamileyken seni aldatan vicdan yoksunu bi adam her koşulda bunu yapar. Bebeğin biraz büyüyene ve sen biraz toparlanana kadar sabret. Sonrası hemen boşan, çocuğum babasız büyür mü diye düşünme. İnan ki o çocuklar daha huzursuz bir ortamda babadan daha uzak leş gibi bi aile ortamında büyüyo malesef

Aldatılıyorsunuz ve ayrılmak gündeminizde asla yok. “Çocuğum için” kandırmacasını geçin, bu ancak sizin içinizi rahatlatır kısa bir süreliğine. Onun için olmadığını hepimiz biliyoruz. Daha olaylar yeniymiş, alışırsınız herhalde birkaç ay geçsin, lohusa kafasından çıkın da…

Çook çok üzülerek okudum. Hamilelikte bunu yaşamak lohusalıkta bunu yaşamak ne kadar zor. Ama demişsiniz ya bir kuru dal bile almadı. Alması için bir sebep vermemişsiniz ki adamı zaten durduğu yerde affetmişsiniz. Adam sadece doğal görevi olan babalığını yapmış sizin gönlünüzü alma ya da yeniden aşık etme gibi bir çabası yok ki zaten neden olsun. Evde işleri görülüyor ve çocuğuna bakılıyor o da babalığını yapıyır aldatmaktan geri kalan vakitlerinde. Anladığım kadarıyla o sizi sevmemesine rağmen siz ona aşıksınız ve gitmesinden korkuyorsunuz. Emin olun o da bunu bildiği için asla korkmuyor. Diğer kadından ayrılması için de bir sebep yok. Muhtemelen devam ediyorlardır. Yapacağınız tek şey bebeğinize olan sevginizin eşinize olan sevginize baskın gelmesi.

Ayrılık tabiki aklımda var ama ben ailemin izni olmadan evlendim. Suanda ekonomik özgürlüğüm yok. Ailemin evine gidemem yapamam yani busaatten sonra çocukla. Aslında şuan daha cok kendimi düşünüyorum kendimi duzeltemezsem çocuğuma sa faydam olmayacak. Ms hastasiyim artik ufak şeyler bile beni etkiliyor. Görme kaybi yaşadım. Uzun bi zaman kortizon kullanıp atlatabildim. Daha birçok atak geçirdim. Yavaş yavaş olmalı her sey hem ona bir süreç hem kendime hayat bu işte belki yine görüşüyorlardir bilmiyorum pek de umursamıyorum. Çünkü varsa bisey asla gizli kalmaz. Ben o msjlari görmeden once 3 kez rüyamda gordum beni aldattığını aglayarak uyandim her seferinde ve ona anlattim oda hep saçmalama dedi bir erkek biseye sacmalama diyorsa orda supheleneceksin net. Ona dedim ki artik sen msjls istedigini yap ben sana kac kez rüyamı anlattim ona ragmen bunu yaptin ben bir kez daha ruyamda öyle bir sey gördüğümde sana hic sormam bile orda biter her sey dedim. Rabbim karşıma çıkarır. Ve eşimin hep dediği bir sey vardi ablasi da boşanma aşamasında ama adam bosanmiyor. Sen gidip birinin karisina kızına bakarsan elbet biride senin karina bakar bu hayat böyle demişti. Ona bu sözünü hatrlattim. Ve simdi deli gibi korkuyor. Hic telefonumu karistirmazdi simdi hep suphe o suphe ona bir sure yeter diye dusunuyorum ilerisi için en azindan bosansam bile iyi bosanmak isterim. Evladimin babası sonuçta benim tercihimdi.

Ayrılık tabiki aklımda var ama ben ailemin izni olmadan evlendim. Suanda ekonomik özgürlüğüm yok. Ailemin evine gidemem yapamam yani busaatten sonra çocukla. Aslında şuan daha cok kendimi düşünüyorum kendimi duzeltemezsem çocuğuma sa faydam olmayacak. Ms hastasiyim artik ufak şeyler bile beni etkiliyor. Görme kaybi yaşadım. Uzun bi zaman kortizon kullanıp atlatabildim. Daha birçok atak geçirdim. Yavaş yavaş olmalı her sey hem ona bir süreç hem kendime hayat bu işte belki yine görüşüyorlardir bilmiyorum pek de umursamıyorum. Çünkü varsa bisey asla gizli kalmaz. Ben o msjlari görmeden once 3 kez rüyamda gordum beni aldattığını aglayarak uyandim her seferinde ve ona anlattim oda hep saçmalama dedi bir erkek biseye sacmalama diyorsa orda supheleneceksin net. Ona dedim ki artik sen msjls istedigini yap ben sana kac kez rüyamı anlattim ona ragmen bunu yaptin ben bir kez daha ruyamda öyle bir sey gördüğümde sana hic sormam bile orda biter her sey dedim. Rabbim karşıma çıkarır. Ve eşimin hep dediği bir sey vardi ablasi da boşanma aşamasında ama adam bosanmiyor. Sen gidip birinin karisina kızına bakarsan elbet biride senin karina bakar bu hayat böyle demişti. Ona bu sözünü hatrlattim. Ve simdi deli gibi korkuyor. Hic telefonumu karistirmazdi simdi hep suphe o suphe ona bir sure yeter diye dusunuyorum ilerisi için en azindan bosansam bile iyi bosanmak isterim. Evladimin babası sonuçta benim tercihimdi.

Sonuç? Eşinize kendi sözü ile göz dağı vererek mi eş yapıp tanınızda tutacaksınız? Maddi güvencem yok, ailemin istemediği biri ile evlendim, çocuğum için vb bunlar hep bahane. Kendinizi kandırmaya devam edin. Bir kuru dal bile almadı diyorsunuz da siz o fırsatı vermemişsiniz, adam pişman bile olmamış, sadece yakalandığı için pişman, sizi aldatttığı için değil. Ve şuna eminim ki ilk tartışmanızda seni istemiyorum, çocuğum iÇin seninle beraberim diyecek size. Kendinizi bı kadar değersizleştirmeyin

Çok zor bir durum yaşadığınız, umarım ruhunuz bir an önce iyileşir
Boşanmak istemiyorsunuz, önce kendinizle yüzleşin
İncitmek istemem ama bahanelerinizin hiç biri geçerli bir sebep değil
Evlenirken de ekonomik özgürlüğünüz yokmuş, ailenizin onayı olmadan onlara arka dönerek evlenecek cesareti göstermişsiniz üzerine çocuk yapma cearetiniz de olmuş. Evlenirken de hastaymışsınız ama bu sizi durdurmamış değil mi. Daha büyük bir hayal kırıklığı yaşamamak için lütfen kendinizle yüzleşin. Aldatmayı affetmek demek daha kötüsüne ruhsat vermektir. Karşınızdaki adamın hiç bir pişmanlığı yok, size sevgisi yok. Adamın kendi ailesine bile saygısı yok, siz hastanedeyken bile gelmemiş sizi orada kendi ailesiyle başbaşa bırakıp gecesinde pişkin pişkin eve gelip pişmanım demiş usulden o kadar gamsız. Artık tek başınıza değilsiniz annesiniz, güçlü olmak zorundasınız, toparlayın kendinizi ve güçlenmeye bakın, kendinize dürüst olun

Derdiniz kuru dal mı? Bebeğinizi sağlıkla büyütün
Alenen defalarca aldatilmişsiniz.Adam gelip itiraf etmemiş,pişman olmamış.Siz bir hayale tutunmuş gidiyorsunuz.Yeni doğum yaptınız yüklenmek istemiyorum bebeğinizi bahane etmeyin, ilerde tekrar aldatilacsksiniz.Adamin beynine" ne yaparsan yap seni seviyorum,çocuğumuz için her koşulda ayrılmayız" msj kodladiniz.Kendinize saygınız olsun,dik duruşunuz olsun.Ya safa yatın bu evlilik için görmeyin,duymayın ya da kesip atın kendinize yeni bir hayat kurun ortası yok.......

Durumunuz zor biraz sineye cekip paranizi altinlarinizi varsa kenara koseye ondan gizli kasaya atin kasanin anahtarini sozlesmesiniz anneize arkdsdinza verin gizli gizli birikim yapin kim ne derse kulak tikayin parasiz hicbirsekilde ayakta kalmazsınız fevri davranmayın sakin kalin adama delil vs olusturacak hal hakeret yapmayin ilerde psikolojik sorunları var der cocugu almak icin cok ugrasir ben bosanirken ne lohusalig8m ne deliligim kalmsiti karsi taraflarin beyanlarinda her turlu iftirayi atacaklar o yüzden paraniz olsun son sözüm
Herseyden tasarruf edebilirsiniz lakin avukatınızdan asla iyi bir avukat bulun sonrasinda paranon çözemeyecegi gic birsey yok keske ben boşanmadan burdaki kadinlardan akil alsaydim altinsiz 5 kruuszsiz bosandim delil vs olmasina ragmen altinlarimi alamadim resimler videolar kasa dokumleri yine alamadim gerisini siz dusunun cocugnuz icin her kurusu kenara atin kiralik kasa bakin gizliden birktirin

İnanın halinize cok üzüldüm soğumanız da gayet doğal, aldatan her zaman aldatır pişmanlığı fln yalan, çocuğunuzu büyütün ve ayrılın asla düzelmez çünkü

Şimdiden sonra planli programlı davranın. Gerekirse rol yapın ama para biriktirin. Kenarda köşede paranız olsun. Her ay bir altın alın mesela. Onun dışında bebek biraz büyüyene kadar bekleyin. Bir taraftan da mesajları toplayın görüntü kaydı alın. İleride davada size tazminat için gerekecek. Kendinizi o güçte bulduğunuz an da basın tekmeyi. Evden gönderin dava açın. Bu adam bir süre sonra size senin yüzünden aldattım çocuk için seninle beraberim diyecek ilk kavgada.

Lütfen yapmayın bunu. "Kuru dal"deyip duruyorsunuz. Beni aldatan kişi önüme dünyanın bütün çiçeklerini de serse affedemem ki Kimse kusura bakmasın ihanetin affı olmaz, taviz tavizi doğurur. Bir işiniz var mı bilmiyorum. Bir şekilde birikim yap ayrıl. Hiç bir şey olmamış gibi rol yap, biraz vicdansızlık olacak bu dediğim ama sana en ihtiyacı olduğu bir zaman da terket. Şimdi duygusalsın anlıyorum ama zaman geçince bu haline kızacaksın .Şimdi değil ama çocuğun biraz büyüsün o adamdan ayrıl. Kesin ayrıl . Evet evlenmedim evli değilim ama biliyorum bir kere yapan yine yapar. Bu hiç şaşmaz. Birde o mesajların ekran görüntüsünü al delil topla ilerde lazım olur.

Linçleneceğim ama yine de yazacağım.aldatılıyor olmanız herşeyin yalan olduğunu göstermiyor.bir insan aynı anda birden fazla insanı aynı anda sevebiliyor.kimseye de dert anlatmaya gerek yok.bizzat yaşıyorum senelerdir.evladın gibi hepsini gayet güzel sevebiliyorsun.bu arada sadece herşey yalanmiş kısmına karşı çıkıyorum.evliyiz, illaki bir seçim yapmak zorundaydı, evlilik bu şekilde olmaz diyorsanız sonuna kadar haklısınız tabi.her ne kadar diğer üyeler bir tülü ikna olmuyor ama olsun.sevmediği biriyle neden evlensin?

6 yıl birlikteliğin sonunda evlendik. Ailemin istememe sebebi ise biz henüz evli degildik gorusuyorduk sadece ailem biliyordu amcam biraz kabadayılık yapmak istedi onun yolununkesti araba 5 6 araba oda yanında 5 yaşındaki yegeni yengesi vardı arabada silah çıkarıp arabadan ates edince amcama denk geliyor. Bacağından yaralanıyor.Ondan dolayı ailem onu hapse atmayi cok istedi bana da yalan ifade vermemi istedi. Ben kabul etmedim o zaman üniversiteye gidiyordum. Okula da gondermediler. Telfn falan yok görüşemedik. Beni zorla kaçırmak istedi diye ifade vermeki istedi amcam. Bir insanın hayatını bu şekilde değiştiremezdim. Beni karakoldan çağırdılar eşim karakoldakileri tanıyormuş okula gondermiyorlar zorla eve kapatiyorlar demis. Ailem beni vurulma ani için ifadeye cagirdilar zannediyordu. Bana sordular zorla mi tutuyorlar seni okula gondermiyorlarmi diye ben cekikser cvp verdim o gün annemi geride birakamzdim. Senin kizin boyle yapti diye onu cok üzeceklerdi. Tabiki evde de cok dayak yedim psikolojik şiddet desen ayri bir travma. Artık canıma tak etmişti intihat edecektim. O sıra bana engel oldular. Ben okula gidecegim yoksa sizi sikayet ederim dedim. 2. Dönem okula gidebildim. Devlet yurdunda kalıyordum ordan atılmışm. Parayı odemedigim için arkadaşlarım eşimi aramislar ama gec söylemişler. Bi derneğin evinde kaldim 7 kisiydik. Ailem para gondermiyordu burs yoktu. Özel ders vermeye başladım ordan bi sure idare ettim. Okul bitince okudugum yerde kalmaya devam ettim. Markette çalışmaya başladım okul baslayinca burs kazandım o şekilde okul bitirdim. Pandemide son sınıftim ev arkadasim yoktu burs kesildi çalışacak yerde yoktu evlenmek zorunda kaldim. Seviyordum ama o zaman bnm icin erkendi 6 yil olmasina rağmen. Evlendik 3 yilda bunlar yaşandı. Ms hastasi olduğumu gecen sene martta öğrendim. Belirtileri eskidende yasiyormusum ama bu sekilde ağır değildi. Şimdi ailem ile görüşüyorum. Dava hala devam ediyor.

6 yıl birlikteliğin sonunda evlendik. Ailemin istememe sebebi ise biz henüz evli degildik gorusuyorduk sadece ailem biliyordu amcam biraz kabadayılık yapmak istedi onun yolununkesti araba 5 6 araba oda yanında 5 yaşındaki yegeni yengesi vardı arabada silah çıkarıp arabadan ates edince amcama denk geliyor. Bacağından yaralanıyor.Ondan dolayı ailem onu hapse atmayi cok istedi bana da yalan ifade vermemi istedi. Ben kabul etmedim o zaman üniversiteye gidiyordum. Okula da gondermediler. Telfn falan yok görüşemedik. Beni zorla kaçırmak istedi diye ifade vermeki istedi amcam. Bir insanın hayatını bu şekilde değiştiremezdim. Beni karakoldan çağırdılar eşim karakoldakileri tanıyormuş okula gondermiyorlar zorla eve kapatiyorlar demis. Ailem beni vurulma ani için ifadeye cagirdilar zannediyordu. Bana sordular zorla mi tutuyorlar seni okula gondermiyorlarmi diye ben cekikser cvp verdim o gün annemi geride birakamzdim. Senin kizin boyle yapti diye onu cok üzeceklerdi. Tabiki evde de cok dayak yedim psikolojik şiddet desen ayri bir travma. Artık canıma tak etmişti intihat edecektim. O sıra bana engel oldular. Ben okula gidecegim yoksa sizi sikayet ederim dedim. 2. Dönem okula gidebildim. Devlet yurdunda kalıyordum ordan atılmışm. Parayı odemedigim için arkadaşlarım eşimi aramislar ama gec söylemişler. Bi derneğin evinde kaldim 7 kisiydik. Ailem para gondermiyordu burs yoktu. Özel ders vermeye başladım ordan bi sure idare ettim. Okul bitince okudugum yerde kalmaya devam ettim. Markette çalışmaya başladım okul baslayinca burs kazandım o şekilde okul bitirdim. Pandemide son sınıftim ev arkadasim yoktu burs kesildi çalışacak yerde yoktu evlenmek zorunda kaldim. Seviyordum ama o zaman bnm icin erkendi 6 yil olmasina rağmen. Evlendik 3 yilda bunlar yaşandı. Ms hastasi olduğumu gecen sene martta öğrendim. Belirtileri eskidende yasiyormusum ama bu sekilde ağır değildi. Şimdi ailem ile görüşüyorum. Dava hala devam ediyor.

.

bende aldatılmıştım çok ağır gelmişti seni çok iyi anlıyorum ama dikiş tutmaz artık yani ayrılarak çözümü buldum Allah yar ve yardımcınız olsun çok üzüldüm aklıma geldi yaşadıklarım ben bi de evliyken evime gelip giden arkadaşımla aldatmıştı o da evli bende hamileydim dövdü çocuğum düştü ay neler neler üzülme güçlü ol ve ailen arkandaysa al çantanı çık

Kötü şeyler yaşamışsınız, ailenizin hatalı olduğu yerler var ama hiç sorguladınız mı öylesine habersiz yolu kesilen bir adamın aracında neden silah vardı ? ve nasıl öyle pervasız amcanıza kurşun sıkabildi ? Amcanız şehir eşkiyası gibi davranmış ama kocanızın ondan aşağı kalır yanı yok ama siz hala onu aklayayım diye uğraşıyorsunuz. Size kolaylıklar dilerim umarım başedersiniz....

Bir dal almadı,bir dal bile yok diye dal dal dal dediğiniz gül mü. Sizin durumu bir gül temize çekebiliyorsa valla çok mutevazisiniz.
Beklentiye girmeyi bıraksanız sizin hayrınıza değil bir dal bir kamyon gül serse önünüze kocanızın yaptığı hayvanlık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…