aklım cok karışık cok mutsuz cok degersiz hissediyorum kendimi.

hamileliğin son zamanı hormonlar vs derken o an herşeyin üstüne temiz bi sayfa çekmek istemeniz anlaşılır aslında. o an sadece mutlu olmak istediniz.

hormonlarınız biraz daha dinginlenmeye başlayınca gerçekler yüzünüze vurmaya başladı, siz affetmek istediniz ama eşiniz pek pişman gibi görünmüyor, hoş bana kalırsa elinden gelen herşeyi yapsaydı da sizin yine içinize sinmeyecekti.

bence çocuğunu düşünen adam o işleri başından hiç yapmazdı, kendinizi kandırmaya çalışmayın, içinizden geçen ama ifade bile edemediğiniz o düşüncelerinizi hayata geçirmek emin olun sizi çok daha az yıpratacaktır.

salak yerine konma hissi o adamın gözünün içine her baktığınızda aklınıza gelecek.

Sen gidip birinin karisina kızına bakarsan elbet biride senin karina bakar bu hayat böyle demişti. Ona bu sözünü hatrlattim. Ve simdi deli gibi korkuyor. Hic telefonumu karistirmazdi simdi hep suphe o suphe ona bir sure yeter diye dusunuyorum ilerisi için en azindan bosansam bile iyi bosanmak isterim. Evladimin babası sonuçta benim tercihimdi.
Her şeyin affedilebilir bir yanı olabilir. Evlilik zordur devam ettirebilmek karşılıklı anlayışa bağlıdır. Ama Aldatmanın ve şiddetin asla affı yoktur. Evet şu an mecburum diyorsunuz ama siz mecbur olduğunuz için değil , affetmek istediğiniz için affetmişsiniz. Şunu demediniz hiç “ Ayaklarımın üzerinde durur durmaz boşayacağım bu herifi”.

Çocuğunuz için Allahtan sağlık sıhhat dilerim. Ama sizi aldatan herife iyi davranmayın. Konuşmayın yemeyin içmeyin birlikte. Bir süre sadece ve sadece dünyada siz varmışsınızz gibi davranın. Birde öyle bir adam sizin telefonunuza nasıl dokunur aklım almadı. Ben olsam o ellerini kırarım. Şifremi bile vermem ya telefonumu almasını bırak. Şifreni bile soramaması lazım.

Hata yapmış olabilirsiniz. Tercih sizin de olmuş olabilir ama hatanın neresinden dönersen kardır. Yani sonsuza kadar bu şekilde gidilmez ki. İlk önce lohusalıktan çıkın inşallah. Sonra da ayakalarınızın üzerinde durun ve bu herifi boşayın. Çok zor bir durum Allah yardımcınız olsun. Dik durun ve o herifle beraber olduğunuz sürece ona zırnık bir şey yapmayın.

Kötü şeyler yaşamışsınız, ailenizin hatalı olduğu yerler var ama hiç sorguladınız mı öylesine habersiz yolu kesilen bir adamın aracında neden silah vardı ? ve nasıl öyle pervasız amcanıza kurşun sıkabildi ? Amcanız şehir eşkiyası gibi davranmış ama kocanızın ondan aşağı kalır yanı yok ama siz hala onu aklayayım diye uğraşıyorsunuz. Size kolaylıklar
Düğün vardi o gün magandalik belki ama bizim buralarda köy düğünlerinde olan bir seydi o yuzden sorgulamadim. Amcam da da vardi çünkü

X